Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

ma video sam to... mada, ne znam ni koji ce mi kad bolje razmislim...
samo nisam razmisljao pre nego sto sam napisao

El Jefe

http://www.synlube.com
SynLube Lube-4-Life®
The average service life of a typical light duty vehicle is:
120,000 to 128,000 miles or about 12 years.

O ovim uljima sam odavno citao.Mnogi ne veruju da postoje
Друштво за заштиту од животиња

Plazma Keks

treba mi za amortizer, a imam neki za koji treba 7w gradacija...

Mik

Citat: Plazma Keks poslato 26 Novembar, 2012, 20:47
da li neko zna da li je ikako moguce nabaviti ovde ulja od ovog proizvodjaca?
http://www.torcousa.com/torco_product/rsf.html

Ako to treba da stigne iz Amerike onda ne moze (koliko ja znam). Ima tu nekih pravnih sranja od kojih UVEK strada sasvim obican covek, neki tecni eksplozivi paaaa...
(Ja sam hteo antifriz iz Amerike pa nije moglo - jer je tecno (Samo zato sto je tecno!!!))

Ako neko zna kako moze, bilo bi korisno!

Plazma Keks

ma necu ni da se trudim...
ma te malo stetnije tecnosti ne primaju u avione..

Mik

Citat: stefgi poslato 23 Septembar, 2012, 11:07
ja tako ljudi nacuo i pise po nekim domacim i stranim forumima... Ko ce ga znati. Ima jedna druga stvar. Gomila proizvodjaca tima Yamalube ili Hondino ulje ili GM ulje je isto ulje npr Motorex ili Bardal al samo izmenjena etiketa...

Nisi nacuo nego cuo. Yamaha nema rafinerije, Hinda nema rafinerije, GM nema rafinerije, VW nema rafinerije, Opel nema rafinerije itd.
E sad ni "Wuerth" (kao cisto trgovacka firma) nema rafinerije pa prodaje nesto!

Sve to nisu njihova ulja jer nikako ne mogu biti - ne proizvode ih! Isto kao sto negde imas ulicu "Mose Pijade", a taj nije imao vremena da stavi ni "kamen temeljac" jer je bio prezaposlen satiranjem Srba. Ukratko sve su ti to jevrejska posla.

Mik

Citat: hurricane poslato 17 Septembar, 2012, 14:56
...velika razlika je kupiti ulje od uvoznika i od generalnog zastupnika!!
Naime, uvoznici rade sva¹ta dok zastupnici moraju da rade samo ono ¹to im proizvoðaèi nalo¾e!

Nave¹æu vam samo jedan od mnogo sliènih momenata koji se de¹avaju prilikom uvoza tj. carinjenja ovih ulja kao i guma, kai¹eva i sliènih proizvoda..

Kako je verovatno svima poznato kod ovih proizvoda od izuzetne va¾nosti je zemlja porekla bez kumulacije, tj. taèno mesto gde se isti proizvodi.
Pod kumulacijom se podrazumeva konkretno kod ulja, dodatna prerada nakon uvoza u neku drugu zemlju, dodavanjem raznih aditiva i primesa, pakovanje na malo i sl. primer:
Ulje koje ja koristim "ENEOS 10-40W" se proizvodi u Japanu i to u kolièini od nekoliko desetina tona se ¹alje tankerom za Roterdam (NL), onda se cisternama ¹alje za Antwerpen, gde se vr¹i kumulacija, tj. ulju ovog tipa se dodaju aditivi i to razlièiti prema konaènoj nameni i svrsi ulja ( za motore, za èamce, testere..) i prema tr¾i¹tu kojem je namenjeno ( ovde posebno nagla¹avam Istoènu Evropu kao tr¾i¹te po kvalitetu najmanje kontrolisanom).
Nekako sam najsigurniji u ovaj put ulja iako je provereno i sa sigurno¹æu poznato da isto ulje kupljeno u Holandiji i Srbiji daju drastièno razlièite performanse, ali ¹ta je tu je u osnovi je to isto ulje izuzetnog kvaliteta krenulo iz Japana.
Ono ¹to ¾elim da istaknem na ¹tetu ljudi koji sebe nazivaju uvoznicima i na osnovu tog svog nadimka dobijaju nezaslu¾eno poverenje na¹eg tr¾i¹ta, jeste na koji naèin oni vr¹e uvoz ulja.
Naime oni poruèe da im "no name" proizvoðaè iz Bugarske po¹alje dvadesetak buradi nekog ulja koje je "otprilike" 10-40w, onda to govno od ulja stigne na najkorumpiraniju carinsku ispostavu na Balkanu a verovatno i u Evropi - TERMINAL Beograd, gde raèunar sluèajnom metodom odredi obavezan fizièki pregled i to dodoeli nekom cariniku koji je zavr¹io neku srednju ¹kolu i vi¹u preko veze, i koji se razume u ulja kao Marica.. i gle èuda ba¹ njemu kao i njegovih trideset prethodnika trebaju burad za splav na Savi ili Dunavu i pristaæe na sve ¹to mu uvoznik sa drugom ¹pediterom napi¹u u dokumentaciji o poreklu robe..
Pa onda po maloprodajnoj ambala¾i mogu i smeju da napi¹u ono ¹to god po¾ele jer za to imaju zakonsko pokriæe.
Tako mi imamo poznate brandove ovih proizvoda iz samih fabrika direktno - i to dokumentovano...
Znaèi pi¹e uvoznik - BE®I.. 

Izvini, ali se i ti izgleda razumes k'o Marica u...

Na osnovu svega sto si napisao ja sam shvatio da se radi (a samo o tome moze da se radi) o tzv. "baznom" ulju - to takvo da sipas u motor (BEZ ADITIVA) radilo bi samo malo duze nego da mu u sistem podmazivanja nalijes obicnu vodu (sa vodom bi cak mozda radio malo lepse, bolje bi zvucao, a samo malo krace trajao)

Bazno ulje, samo po sebi, smrtonosno je za motor. Bazno ulje je materija koja prihvata aditive (za razliku od piva - jer ako pomenem vodu jos jednom na ovom forumu bicu prognan u Rusiju na prevaspitavanje). Da bi baznom ulju "uterao" aditive moras da imas hemijski proces - postrojenje, koje nije rafinerija, ali je vidljivo skoro kao piramida sa Meseca. (Oko tog dodavanja aditiva ima tezih sranja, u smislu uslova pritiska, temperature, redosleda, itd., da ne zamajavam.)

Pa oko toga ne brini!

E sad, ti si tu pomenuo nesto oko cega sam ja radoznao (tj. razumem se ko Mara u ...), a to su :
- uvoznikei, i
- zastupnike.
Ako podjemo od toga da ni jedni ni drugi nemaju postrojenja za preradu baznog ulja (dodavanje aditiva), a nemaju jer bi investicija bila enormna (ovde svako 'oce pare odma), pa zaboravi i na investicije nego se usredsredi na to da bi proizvodjac morao da im da tehnologiju sto je (po pravilu) stroga poslovna tajna ...

Kome sad pokloniti poverenje? Na sopstvenu odgovornost!

Slaninar

Citat: Mik poslato 27 Novembar, 2012, 02:29
E sad, ti si tu pomenuo nesto oko cega sam ja radoznao (tj. razumem se ko Mara u ...), a to su :
- uvoznikei, i
- zastupnike.
Ako podjemo od toga da ni jedni ni drugi nemaju postrojenja za preradu baznog ulja (dodavanje aditiva), a nemaju jer bi investicija bila enormna (ovde svako 'oce pare odma), pa zaboravi i na investicije nego se usredsredi na to da bi proizvodjac morao da im da tehnologiju sto je (po pravilu) stroga poslovna tajna ...

Kome sad pokloniti poverenje? Na sopstvenu odgovornost!

Dobro pitanje. Je li Mass uvoznik, ili zastupnik za Motul? Vidim da je kod njih isto ulje za treæinu jeftinije nego u Nemaèkoj, pa mi nije jasno, je li to samo cena prilagoðena tr¾i¹tu, ili i kvalitet, ili pak valjaju falsifikate?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

pre ce biti kvalitet za istocno trziste...

Hohštapler

...sve mi se èini da æu ja da iscimam nekog da mi dogodine uzme ulje u MaD¾arskoj, ba¹ da vidim razliku...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 27 Novembar, 2012, 11:28
...sve mi se èini da æu ja da iscimam nekog da mi dogodine uzme ulje u MaD¾arskoj, ba¹ da vidim razliku...

Neæe¹ je VIDETI. U tome je problem. Razlika izmeðu dobrog i lo¹eg ulja se vidi kad uzme¹ dva identièna motora, pa ih isto vozi¹ 50ak hiljada kilometara, pa onda premeri¹ koliko je koji pohaban. Tako da to ne mo¾e¹ nikad videti.


Bolje je "lo¹ije" ulje samo da je pravo, nego fal¹ kopija nekog "ekstra" ulja.

Ja sam gledao Motul iz nemaèke i iz Massa. Isto. Ista fla¹a, skroz identièno, svaki najsitniji detalj. Isto ulje izgleda, miri¹e, sve deluje isto. A ovde jeftinije.

Proizvodi èiji se uèinak odmah vidi, kao pra¹ak za ve¹ recimo, su puno bolji kad ih kupi¹ u Nemaèkoj, Austriji. Ali tu se i pakovanje razlikuje, vidi se da je "na¹" za istoènoevropsko tr¾i¹te.


©to se subjektivnog oseæaja tièe, Motul ovde i napolje izgleda isto i kao nov i posle 5-6 hiljada. Ne vidi se okom razlika, ne oseti se ni¹ta drugaèije na kvaèilu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zemunboy

Citat: Plazma Keks poslato 27 Novembar, 2012, 01:33
treba mi za amortizer, a imam neki za koji treba 7w gradacija...
7 ili 7.5?

PS: ATF je valjda 7...

Plazma Keks

atf je atf, dva razlicita sveta... svjedeno mi je da li ce biti 7 ili 7.5w

zemunboy

Citat: Plazma Keks poslato 27 Novembar, 2012, 14:12
atf je atf, dva razlicita sveta... svjedeno mi je da li ce biti 7 ili 7.5w
ATF radi posao , veruj mi... ako je tvoj na bajsu a nije neka nauka menjanje, probaj... ako ne imas 7.5 za motore koliko volis...

Hurricane

Citat: Mik poslato 27 Novembar, 2012, 02:29
Citat: hurricane poslato 17 Septembar, 2012, 14:56
...velika razlika je kupiti ulje od uvoznika i od generalnog zastupnika!!
Naime, uvoznici rade sva¹ta dok zastupnici moraju da rade samo ono ¹to im proizvoðaèi nalo¾e!

Nave¹æu vam samo jedan od mnogo sliènih momenata koji se de¹avaju prilikom uvoza tj. carinjenja ovih ulja kao i guma, kai¹eva i sliènih proizvoda..

Kako je verovatno svima poznato kod ovih proizvoda od izuzetne va¾nosti je zemlja porekla bez kumulacije, tj. taèno mesto gde se isti proizvodi.
Pod kumulacijom se podrazumeva konkretno kod ulja, dodatna prerada nakon uvoza u neku drugu zemlju, dodavanjem raznih aditiva i primesa, pakovanje na malo i sl. primer:
Ulje koje ja koristim "ENEOS 10-40W" se proizvodi u Japanu i to u kolièini od nekoliko desetina tona se ¹alje tankerom za Roterdam (NL), onda se cisternama ¹alje za Antwerpen, gde se vr¹i kumulacija, tj. ulju ovog tipa se dodaju aditivi i to razlièiti prema konaènoj nameni i svrsi ulja ( za motore, za èamce, testere..) i prema tr¾i¹tu kojem je namenjeno ( ovde posebno nagla¹avam Istoènu Evropu kao tr¾i¹te po kvalitetu najmanje kontrolisanom).
Nekako sam najsigurniji u ovaj put ulja iako je provereno i sa sigurno¹æu poznato da isto ulje kupljeno u Holandiji i Srbiji daju drastièno razlièite performanse, ali ¹ta je tu je u osnovi je to isto ulje izuzetnog kvaliteta krenulo iz Japana.
Ono ¹to ¾elim da istaknem na ¹tetu ljudi koji sebe nazivaju uvoznicima i na osnovu tog svog nadimka dobijaju nezaslu¾eno poverenje na¹eg tr¾i¹ta, jeste na koji naèin oni vr¹e uvoz ulja.
Naime oni poruèe da im "no name" proizvoðaè iz Bugarske po¹alje dvadesetak buradi nekog ulja koje je "otprilike" 10-40w, onda to govno od ulja stigne na najkorumpiraniju carinsku ispostavu na Balkanu a verovatno i u Evropi - TERMINAL Beograd, gde raèunar sluèajnom metodom odredi obavezan fizièki pregled i to dodoeli nekom cariniku koji je zavr¹io neku srednju ¹kolu i vi¹u preko veze, i koji se razume u ulja kao Marica.. i gle èuda ba¹ njemu kao i njegovih trideset prethodnika trebaju burad za splav na Savi ili Dunavu i pristaæe na sve ¹to mu uvoznik sa drugom ¹pediterom napi¹u u dokumentaciji o poreklu robe..
Pa onda po maloprodajnoj ambala¾i mogu i smeju da napi¹u ono ¹to god po¾ele jer za to imaju zakonsko pokriæe.
Tako mi imamo poznate brandove ovih proizvoda iz samih fabrika direktno - i to dokumentovano...
Znaèi pi¹e uvoznik - BE®I.. 

Izvini, ali se i ti izgleda razumes k'o Marica u...

Na osnovu svega sto si napisao ja sam shvatio da se radi (a samo o tome moze da se radi) o tzv. "baznom" ulju - to takvo da sipas u motor (BEZ ADITIVA) radilo bi samo malo duze nego da mu u sistem podmazivanja nalijes obicnu vodu (sa vodom bi cak mozda radio malo lepse, bolje bi zvucao, a samo malo krace trajao)

Bazno ulje, samo po sebi, smrtonosno je za motor. Bazno ulje je materija koja prihvata aditive (za razliku od piva - jer ako pomenem vodu jos jednom na ovom forumu bicu prognan u Rusiju na prevaspitavanje). Da bi baznom ulju "uterao" aditive moras da imas hemijski proces - postrojenje, koje nije rafinerija, ali je vidljivo skoro kao piramida sa Meseca. (Oko tog dodavanja aditiva ima tezih sranja, u smislu uslova pritiska, temperature, redosleda, itd., da ne zamajavam.)

Pa oko toga ne brini!

E sad, ti si tu pomenuo nesto oko cega sam ja radoznao (tj. razumem se ko Mara u ...), a to su :
- uvoznikei, i
- zastupnike.
Ako podjemo od toga da ni jedni ni drugi nemaju postrojenja za preradu baznog ulja (dodavanje aditiva), a nemaju jer bi investicija bila enormna (ovde svako 'oce pare odma), pa zaboravi i na investicije nego se usredsredi na to da bi proizvodjac morao da im da tehnologiju sto je (po pravilu) stroga poslovna tajna ...

Kome sad pokloniti poverenje? Na sopstvenu odgovornost!


.. ma razumem se ja dovoljno u sve to nego ti nisam bio precizan ili jasan..

Ne nisam mislio na bazno ulje, tj nisam mislio na aditive u potpunosti, veæ samo odreðene za èiji proces nisu neophodne "piramidalne rafinerije"
tj neka dorada proizvoda kojom mo¾emo smatrati i pakovanje u nekim sluèajevima...

Napisao sam da je kod zastupnika rad kontrolisan direktno od strane proizvoðaèa, po pitanju svih segmenata distribucije ( transporta, uvoza, skladi¹tenja, distribucije, marketinga itd)



Hurricane

Citat: Slaninar poslato 27 Novembar, 2012, 07:55
Citat: Mik poslato 27 Novembar, 2012, 02:29
E sad, ti si tu pomenuo nesto oko cega sam ja radoznao (tj. razumem se ko Mara u ...), a to su :
- uvoznikei, i
- zastupnike.
Ako podjemo od toga da ni jedni ni drugi nemaju postrojenja za preradu baznog ulja (dodavanje aditiva), a nemaju jer bi investicija bila enormna (ovde svako 'oce pare odma), pa zaboravi i na investicije nego se usredsredi na to da bi proizvodjac morao da im da tehnologiju sto je (po pravilu) stroga poslovna tajna ...

Kome sad pokloniti poverenje? Na sopstvenu odgovornost!

Dobro pitanje. Je li Mass uvoznik, ili zastupnik za Motul? Vidim da je kod njih isto ulje za treæinu jeftinije nego u Nemaèkoj, pa mi nije jasno, je li to samo cena prilagoðena tr¾i¹tu, ili i kvalitet, ili pak valjaju falsifikate?

sam si rekao: cena i kvalitet su prilagoðeni tr¾i¹tu, ali da ne bude drame, sve u granicama koje dozvoljava ista ta fabrika..

mali_zmaj91

Pozdrav svima! Znam da je ova tema nezahvalna, ali moram da pitam, jer sam u dilemi...
meni za moj zzr '92. pise da koristim 10w40, ili 50 i 20w40, ili 50... se, sf sae...
razmisljam se da predjem na 20w50 samo ne znam da li ce mu smetati da sipam mineralno ili da jurim da trazim polusintetiku? hteo sam belray da uzmem, ali ne znam gde ima i da li ima kod nas da se nadje... ako neko zna gde moze da se nabavi bio bih mu zahvalan.  ;D ako ga ne nadjem sledeci na listi su mi ipon ili bardahl, koje bi bilo bolje?
Unapred hvala svima!  [cheers]

Gašpar

92. godine se uveliko furalo mineralno, tako da sipaj samo mineralno  ;)

Slaninar

Citat: mali_zmaj91 poslato 01 Decembar, 2012, 14:55
Pozdrav svima! Znam da je ova tema nezahvalna, ali moram da pitam, jer sam u dilemi...
meni za moj zzr '92. pise da koristim 10w40, ili 50 i 20w40, ili 50... se, sf sae...
razmisljam se da predjem na 20w50 samo ne znam da li ce mu smetati da sipam mineralno ili da jurim da trazim polusintetiku? hteo sam belray da uzmem, ali ne znam gde ima i da li ima kod nas da se nadje... ako neko zna gde moze da se nabavi bio bih mu zahvalan.  ;D ako ga ne nadjem sledeci na listi su mi ipon ili bardahl, koje bi bilo bolje?
Unapred hvala svima!  [cheers]

Neæe mu ni¹ta smetati i sve je to manje vi¹e isto - samo da je original i da se menja redovno.

Naravno, polusintetika je bolja od minerala. Od Ipona i Bardala - bolje ono koje je povoljnije, lak¹e za nabaviti, za koje si sigurniji da je original.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

B@ne

Citat: mali_zmaj91 poslato 01 Decembar, 2012, 14:55
... hteo sam belray da uzmem, ali ne znam gde ima i da li ima kod nas da se nadje... ako neko zna gde moze da se nabavi bio bih mu zahvalan....


Bel-Ray ima ovde : http://altes.co.rs/