Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

prpa_zr


Boban600

Vozim Suzuki Gsxr 600 K4, radio sam servis pre dva dana i sipao sam ulje Motul 5100 ester 15w50. Inace nisam od onih vozaca koji teraju non stop obrtaje u crveno. Pa me zanima da li sam pogresio u odabiru ulja ili sam izabrao dobro ulje za mog ljubimca.

zemunboy


prpa_zr

ja sam do sada u TDM-a sipao Yamalube polu sintetiku 10w40

sad sam povoljno dobio iz Louis-a Castrol 10w40 i to nameravam da sipam na prilikom sled. servisa

MIGE

u moped repsol u auto wurth

Kengur

Ja wirt sipam u kola, drugar ga koristi u servisu... Odlicno je... On nabavlja na burice, inace servisira nemacki program...

MIGE

Citat: Kengur poslato 28 Septembar, 2011, 10:03
Ja wirt sipam u kola, drugar ga koristi u servisu... Odlicno je... On nabavlja na burice, inace servisira nemacki program...
da nije servis u resniku?  :D

Kengur

Nije :D Rakovica selo... :)
Servis Rade...

Onaj ortak sto sam postavljao oglas za Golfa 2.8 bi turbo... :)

MIGE


MILJAN

info: evo Ipone katana se pokazalo usper... Nema potro¹nje ulja.... Druga sezona... Sve je lepo..Mada mi nije tro¹io nikada ni Motul...Ali motul je skuplji....
Cave ab homine unius libri

easy


prpa_zr

Citat: easy poslato 28 Septembar, 2011, 14:51
yamalube je motul

da ne bude zabune, nisam nezadovoljan Yamalube uljem.. pomenuti Castrol sam uzeo jer je bila prilika

DebeliZmaj

koje i gde ima najjeftinije ulje za motocikle 20W40 ...
ako tog mistiènog 20W40 nigde nema mo¾e li ga menjati 20W50 ... i jo¹ bitna stavka
mora biti za motore ... :) gundj!
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Boqy

ELF 20W50, 350-400 dinara, Profaco.

DebeliZmaj

e sad uz rizik da ispadnem najveca nooobchina al neki dobri ljudi su mi rekli da MORA to neko za motocikle
zbog valjda tih aditiva zbog lamela sta vec ...
jel to to ulje ?

na ovom dogovoru hvala a za sledeci se unapred zahvaljujem
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Bori¹a

Citat: Kengur poslato 28 Septembar, 2011, 10:15

Servis Rade...



Onaaaaaaaaaj Radeeeeeeee :D

Ja u mog Kymco-a sam nekad davno sipao 5W40 i to je nestalo i sad je motor zakovao

bigbad86

Citat: DebeliZmaj poslato 28 Septembar, 2011, 20:34
e sad uz rizik da ispadnem najveca nooobchina al neki dobri ljudi su mi rekli da MORA to neko za motocikle
zbog valjda tih aditiva zbog lamela sta vec ...
jel to to ulje ?

na ovom dogovoru hvala a za sledeci se unapred zahvaljujem

Tako je ima ELF za motore. Vidi samo da bude sa zadovoljavajucom specifikacijom. Ono SG, SH, SJ, SM, ne znam sta tvoj motor trazi kao minimum.

bigbad86

Evo PDF formata, tu vam sve pise za sta koja oznaka koristi!!!
EDIT: Ok PDF je 1.5 MB a sajt dozvoljava samo 500kb... Cek da vidimo na google dal ima...

bigbad86

Ok ne mogu ceo PDF da izmacim ali evo ovo je dovoljno API SL i API SJ su najnovije oznake. Jos uvek ima u prodaji API SH ili starijih ulja ali ona su ZASTARELA jos od 2001 godine ili pre zavisi od oznake

http://www.fivestarautomotive.co.uk/ekmps/shops/fivestar/resources/Design/oil-specification-guide-uk-leeds-fivestar-automotive.jpg

DebeliZmaj

Uputstvo kaze: API grade SE, SF or SG.
Znachi za mene se ne pravi ? E sad ste me zbunili ... skroz !:)
[glavazid]
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell