Glavni meni

Trip(er) to Skopje...

Započeo GuGi, 05 Decembar, 2010, 01:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

GuGi

Spremih ata moænoga Varadera i sebe svojelièno ;-) ...i ojdoh...jedanput
S obzirom da sam i¹ao sam , nisam bio inspirisan za neko ozbiljnije fotografisanje i putopise veæ æu samo "potaæi" destinaciju... :-) XOXOXOXOXXOOXO ...kako sam pametan  :cheers:  :cheers:  :bounce:  :bounce:  :bounce:  :roll:

Naravno , glavni junak  ;)  ;)



Ojdoh prvo za Skadar nam na Bojani ,pa na Lezhe i iza¹ao na MIlot poèetak auto strade do Kuke¹a u du¾ini 189 km (èini mi se)...e to je razlog ¹to pominjem ovu vo¾nju uop¹te...Naime kom¹ije Albanci su napravili vrhuuunski put kao preèicu sa Kosova na more , a u stvari napravili su trkaèku stazu...Put ne da je dobar ,nego je fantastièan. Rodjen za momke koji vole eRove i super brzu vo¾nju....znakova ogranièenja brzine nema , osim na jednom dijelu koji se "popravlja"



Mo¾e¹ misliti kada ja nisam spu¹tao ispod 130 km/h , koji vozi laganeze. Blage krivine koje idu uz brdo , idealno za "peglanje" , ko voli.











Mi se ne¹to qrèimo sa tunelom Sozina , a oni su napravili su isti  tunel ,samo komada 2...jedan tamo , drugi vamo...i to du¾ine po 5.800 metarahhhh...



Do du¹e , jedan je skroz osposobljen ,pa se ne¹to vazdan èeka , a to su domi¹ljati Arbanasi iskoristili









Ovaj je najgori od njih
:P  :P


Eto samo sam to htio podijeliti sa vama , a ostalo je "standard"

Udjoh na kosovo....¹ta reæi....u¾as....

Prizren


Ferizay (Uro¹evac)


Skopje


Ovu statuu zovu "©mizla" ...sise su joj skroz izlizane od fatuvanja...XOXOXXOXO



Bik od bronze sa sve mooodima



Makedonsko













Bajkerski kafic CUSTOM


Tu smo malo ,uz èa¹icu Skopskog , jel' te , ovo ono...
Inaèe , momak sa moje lijeve strane je jedan od osnivaèa,predsjednika,tako ne¹to, moto kluba
MCC Guardian Angels Makedonija ,i organizator Moto Tura Mariovo 2010 , izvanredan lik , a sa moje desne strane englez Mike koji je nosioc laskave titule Iron But...to su oni , kaa' ¹to ih ovdje ima , ¹to prelaze po 'iljadu kilometara dnevno ,po 10-15 dana ... samo ¹to je to neka organizacija ,ili klub , ili udru¾enje...jebaj ga neznam...kojima stave tracking control na mAtore i kontroli¹u ih...inaèe vozi Trimph Tiger koji kada se vrati u Englesku mijenja za novi Tiger 1200 ili tako ne¹to , sam zaboravil....Momak skroz desnop je sjajan lik , iako je stromer (¹ta æe¹ niko nije savr¹en :-P ).





Podjosmo u Makedonsku kucu.........uhhhhhhhhh........nevjerovatna kafana ,hrana , etno , sve ....

















U povratku , preko Tetova , Gostivara , svrnuh i do Ohrida , dodjoh u Strugu...tu nije padala ki¹a , koja me drala 200 km....
Odlièna kafana Sv. Nikola na izvorori¹tu Crnog Drima...slike nisu neke , jer nisam imao ¾ivaca....







Poslije ide Elbasan , Draè , Skadar ..veæini poznata destinacija ...i eto tako ...

Idem sada  :sleep:  :sleep:  :sleep:
Bolje imati , no nemati ...