Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

men' zadnja dosta ;D dominator se uvijao na 130 gore nego MZ ... a koèio za sve pare sa jednim diskom i ni¹ta nije vuklo jebemliga  [neampojma]

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 20:34
pre æe da bude da dva diska idu za motocikle koji idu mnogo brzo ili za neki tenk. koèenje do 140 150 nije neka opaka sila na vilju¹ci. pola motora se uvija u ramu dok pièi 140 160... pa im ne smeta. a ovo da buelu, ako nije u savr¹enoj osi, a ti zabode¹ sa 300 na koèaljku ... nedajbo¾e da ima kriv disk ... ;D dva diska su do jaja al su nepotrebna na sporaæima

©to je sporiji motor, ¹to lak¹i, kao i ako ne ide po asfaltu, trebalo bi da se manje oseti kad ima samo jedan disk.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

te¹ko da se stave dva diska zbog uvijanja vilju¹ke. zbog velike brzine moguæe, al ne zbog uvijanja nego zbog optereæenja. ne znam ¹ta ka¾u in¾enjeri, al znam da su nekada motori koji su i¹li brzo, koèili padobranom ili molitvom ... ;D a imali su dobo¹e. najsavr¹eniji polo¾aj koènice ...

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 21:35
te¹ko da se stave dva diska zbog uvijanja vilju¹ke. zbog velike brzine moguæe, al ne zbog uvijanja nego zbog optereæenja. ne znam ¹ta ka¾u in¾enjeri, al znam da su nekada motori koji su i¹li brzo, koèili padobranom ili molitvom ... ;D a imali su dobo¹e. najsavr¹eniji polo¾aj koènice ...

Dobo¹ je jo¹ dalje od vrata vilju¹ke u odnosu na èeljust diska - ¹to je zajebanije zbog poluge.
Plus ¹to se dobo¹i puno te¾e reguli¹u - sila koèenja. Zbog same konstrukcije. Zato su nebezbedni, ako toèak ne sme proklizati, a treba sna¾no koèiti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

da jedan disk uvija vilju¹ku, ne bi bio u upotrebi ili bi ga postavili u centar felne, ¹to je izvodljivo. sila koèenja iako optereti jedan ¹tap vi¹e, to je toliko minorno da je nepotrebno dodavati drugi disk. zadnji disk mo¾e da bu postavljen centralno u felni i da radi na hidrauliku na mono vilju¹ci, da ne uvija vilju¹ku jel tako. pa za¹to ne stoji tako, pa zato ¹to koèioni disk iako ima ulogu uvijanja, ta je uloga sme¹na. al ako in¾enjeri ka¾u drugaèije, onda jebiga. bacajte sve motore sa jednim diskom napred i jednim diskom nazad, da vam se ¹tapovi ne uviju :)

Kostić

i papmers je napravio nove pelene. sad one, ¹to su do juèe bile najbolje vi¹e ne valjaju i feleriène su. ne znam ¹ta da radim, laza ima tih 'starih' ¹to se uvijaju za do tri meseca ... :)

Kostić

ja otkaèio jedan disk, onaj kriv, zaglavio kle¹ta i tero motor tako par dana i na svakom koèenju mi se uvijala jedino kita, kad zabode u rezervoar. vilju¹ka nije, samo je pri veæoj brzini vi¹e grejao disk i jaèe sam stisko ruèku, pa mi iza¹li ¾uljevi, ko da sam drko, a nisam :)

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 21:53
da jedan disk uvija vilju¹ku, ne bi bio u upotrebi ili bi ga postavili u centar felne, ¹to je izvodljivo.

Jeste, ako otkaèi¹ koèione èeljusti.  :)

Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 21:53
sila koèenja iako optereti jedan ¹tap vi¹e, to je toliko minorno da je nepotrebno dodavati drugi disk. zadnji disk mo¾e da bu postavljen centralno u felni i da radi na hidrauliku na mono vilju¹ci, da ne uvija vilju¹ku jel tako. pa za¹to ne stoji tako, pa zato ¹to koèioni disk iako ima ulogu uvijanja, ta je uloga sme¹na. al ako in¾enjeri ka¾u drugaèije, onda jebiga. bacajte sve motore sa jednim diskom napred i jednim diskom nazad, da vam se ¹tapovi ne uviju :)

Ceo ¹tap se uvija prilikom koèenja. Mo¾e¹ osetiti kad ide¹ brzo, jaèim & te¾im motorom, pravo po asfaltu, pa krene¹ koèiti prednjom. ©tap koji dr¾i èeljust se uvija ka motoru, dok drugi ¹tap stoji pravo, ¹to dovodi do zakretanja toèka u tu stranu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 22:01
ja otkaèio jedan disk, onaj kriv, zaglavio kle¹ta i tero motor tako par dana i na svakom koèenju mi se uvijala jedino kita, kad zabode u rezervoar. vilju¹ka nije, samo je pri veæoj brzini vi¹e grejao disk i jaèe sam stisko ruèku, pa mi iza¹li ¾uljevi, ko da sam drko, a nisam :)

Zato ¹to si ostao sa pola sile koèenja, tj. jednim slabim diskom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Ma sta se bre uvija, ste vi ludi? :) Pa da je tako ne bi izdrzale viljuske ni 10K zbog zamora materijala... a izdrzavaju koliko god je potrebno uglavnom dok ne dodje do drugog mehanickog ostecenja :)

Kostić

uvijaju se njemu u glavi in¾enjeri i tro¹enje ¾ivota na filozofiranje

Lazic

Citat: megaidiot poslato 22 Maj, 2017, 12:12
pa kad ima napred jedan disk.
tako su i na transalpu posle prvog modela shvatili da ne koci pa ubacili jos jedan.
mozda bi i ti mogao da prebacis ceo tocak sa sve kocnicama takav? isto je 21, ima isti ziroskop. ;D
Da li si blesav, kle koèi bolje sa jednim diskom nego Trand¾a sa dva... Ili Trafika... ;D Jesi video koliki mu je disk...? :o ;D






Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 20:34
pre æe da bude da dva diska idu za motocikle koji idu mnogo brzo ili za neki tenk. koèenje do 140 150 nije neka opaka sila na vilju¹ci. pola motora se uvija u ramu dok pièi 140 160... pa im ne smeta. a ovo da buelu, ako nije u savr¹enoj osi, a ti zabode¹ sa 300 na koèaljku ... nedajbo¾e da ima kriv disk ... ;D dva diska su do jaja al su nepotrebna na sporaæima
Najbolje ¹to taj Buel mo¾e d'ide 300... ;D











Citat: Milos96 poslato 22 Maj, 2017, 22:16
Ma sta se bre uvija, ste vi ludi? :) Pa da je tako ne bi izdrzale viljuske ni 10K zbog zamora materijala... a izdrzavaju koliko god je potrebno uglavnom dok ne dodje do drugog mehanickog ostecenja :)
Pusti ludaka... ;D

Kostić

ja bi sa tog buela poèupo te diskove i koènice ¹to su zakaèili na ivicu felne i pobaco ... ustvari pobaco bi ceo taj buel... nikom kurcu ne slu¾i osim da bude ko slaninar ;D

Slaninar

Citat: Milos96 poslato 22 Maj, 2017, 22:16
Ma sta se bre uvija, ste vi ludi? :) Pa da je tako ne bi izdrzale viljuske ni 10K zbog zamora materijala... a izdrzavaju koliko god je potrebno uglavnom dok ne dodje do drugog mehanickog ostecenja :)

I najbolja trkaèka vilju¹ka se uvija. Malo, ali uvija se.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: kosta66 poslato 22 Maj, 2017, 22:48
ja bi sa tog buela poèupo te diskove i koènice ¹to su zakaèili na ivicu felne i pobaco ... ustvari pobaco bi ceo taj buel... nikom kurcu ne slu¾i osim da bude ko slaninar ;D
[facepalm]

megaidiot

Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2017, 22:36
Da li si blesav, kle koèi bolje sa jednim diskom nego Trand¾a sa dva... Ili Trafika... ;D Jesi video koliki mu je disk...? :o ;D
I cigla na ledu bolje koci od transalpa, ali malo sta ima takvo hladjenje (600, ne 650 i 700 koji i nije transalp realno). :)

Lazic

Seæam se kad sam prvi put vozio sa drugarom koji je imao Trand¾u, od Kosmaja do Bg preko Avale, jo¹ kao vozi o¹tro, mhm.. ;D Na Banjici sam ga èekao 20 minuta... :o ;D A onda komentar, pa ne mo¾e Transalp da se vozi o¹tro kao kle... :o ;D A ja ga pola puta èekao, pa odustao... ;D Posle se ispostavilo da kle u stvari uop¹te ne koèi toliko lo¹e, al' kad potone vilju¹ka, pomoli¹ se... ;D

Kostić

æizlau ne seri. vilju¹ka ne tone, nije brod, nego se krivi ;D

Lazic

Mhm, video bih te kad bi naglo zakoèio da li se krivi ili tone/propada... ;D

Kostić

bah, pa imo sam ja dominatora. dodu¹e, slabo su mu radile koènice ;D