Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane


megaidiot

Citat: Slaninar poslato 19 Maj, 2017, 21:08
Ogranièenog pogled na svet. Ako si jo¹ u srednjoj ¹koli, onda je OK. Ako nisi, zapitaj se, razmisli - ili nemoj. :)
ja reko ti patike komentarises...

a komunalci jesu bruka i za grad i za drzavu.

Lazic

Citat: DraganPavlicevic poslato 19 Maj, 2017, 14:49
Ljudsko ðubre zvano Dalibor Vidakoviæ, po zanimanju komunalni policajac, je faca koja mi je napisao prijavu zbog "zelene povr¹ine". Nisam protiv pisanja kazni za stvarne prekr¹aje, ali ako "zelenom povr¹inom" smatraju ru¹evine kuæeraka sa sve betonskim ploèama, otvorima za kanalizaciju koje smo zatrpavali ¹utom i sl. u tom sluèaju ¾elim dotiènom da mu migranti budu kuæni prijatelji, gde æe mu na odgovarajuæi naèin "tretirati" ¾enu, sestru i ostalu mnogobrojnu ¾ensku èeljad. Ovo pi¹em iz razloga ¹to naèuh da se i na ovom forumu nalazi neko komunalno smeæe, koje ne poznajem (a i ne ¾elim), jer smatram da svi oni koji su obukli tu uniformu predstavljaju sramotu za grad i dr¾avu.
Ne mora da znaèi da su svi lo¹i. Mo¾da su takoðe za pisanje kazni samo za stvarne prekr¹aje. Slikaj lice mesta, ne mora¹ ni da stvarno juri¹ parcelu, ovima uz sliku ka¾i da nije zelena povr¹ina(naravno da ni oni neæe da proveravaju) i biæe sve ok... Ne osuðuj nekoga koga ne zna¹... A u stvari zna¹... ;D :-*

Slaninar

Citat: megaidiot poslato 20 Maj, 2017, 00:02
Citat: Slaninar poslato 19 Maj, 2017, 21:08
Ogranièenog pogled na svet. Ako si jo¹ u srednjoj ¹koli, onda je OK. Ako nisi, zapitaj se, razmisli - ili nemoj. :)
ja reko ti patike komentarises...

a komunalci jesu bruka i za grad i za drzavu.

Sve institucije su bruka.
Ali nisu svi ljudi. Kaznili ga, pa su sad svi govna. :)  K'o kad te ostavi devojka, pa su sve ¾ene kurve... :) Ka¾em, srednja ¹kola.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

slaninaru skocio holesterol pa zakrcio krvne sudove ka glavi...komunalci rade samo po jednom principu....posalje ih neko da pisu kazne na odredjenm mestu....po necijem nalogu rade a ne po zakonu i savesti....podrzavam stav da im se desi sve najgore.....i onome ko ih izmisli
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Major

Istripovali su da su mudonje..
Ima sigurno i normalnih u tim redovima, verovatno ih muka naterala da krenu tim poslom ali nazalost preovladavaju ovi drugi i kvare svu sliku.
Oni bi trebalo da pomazu gradjanima i to je trebao da bude jedan jedini zadatak. Da setaju po kraju, da bi se smanjio kriminal i da pomazu starijima da predju ulicu, da im ponesu stvari do kuce da budu kao sto su bili nekad pozornici, a ne da glume neku moc sa onim malim pendrecima [rofl]

UFF

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Maj, 2017, 09:42
komunalci rade samo po jednom principu....posalje ih neko da pisu kazne na odredjenm mestu....po necijem nalogu rade a ne po zakonu i savesti....

pa taj neko im je sef jbt.
u drugim profesijama kad te sef posalje negde da uradis nesto ti ces da razmislis i kazes ma ko ga jebe i uradis nesto drugo?
koji si onda kurac dosao na posao uopste jer platu dobiti neces a ni posao vise imati

milomir22

Komunalci su, mahom, zbrinuti partijski kadar koji sluzi da doprinese punjenju budzeta kaznama za banalne prekrsaje. Em su udomili podguzne muve i zbrinuli sigurne glasove, em dodali lovu u kasicu-prasicu = 2 muve 1 udarcem. Losi su ljudi, cim su pristali da rade to sto rade, ima milion drugih poslova.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DraganPavlicevic

Va¹i komentari potvrðuju moje mi¹ljenje o komunalcima; jednostavno reèeno, sramota. A ¹to se Slaninara tièe, mislim da se on ipak malo pravi pametan. Tu svoju pamet treba da plasira negde drugo i nekome drugom.

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 20 Maj, 2017, 10:19
Komunalci su, mahom, zbrinuti partijski kadar koji sluzi da doprinese punjenju budzeta kaznama za banalne prekrsaje. Em su udomili podguzne muve i zbrinuli sigurne glasove, em dodali lovu u kasicu-prasicu = 2 muve 1 udarcem. Losi su ljudi, cim su pristali da rade to sto rade, ima milion drugih poslova.

Mislim da previ¹e iskljuèivo gleda¹ na stvari, jer bi to isto mogao reæi za gotovo sve ljude i gotovo sve profesije. Sistem po kojem celo dru¹tvo, na globalnom nivou funkcioni¹e, dovodi do siroma¹tva veæine ljudi i do uni¹tenja planete zagaðenjem. Da li su radnici u fabrici plastiènih kesa lo¹i ljudi? Portir u (korumpiranom srpskom) sudu? Sudija koji sudi najkorektnije u okviru apsurdno napisanog zakona?

Mislim da na gotovo svakom poslu ti mo¾e¹ da bude¹ èovek, ili govno - u odreðenim granicama. Ono na ¹ta ne mo¾e¹ da utièe¹ - jebiga. Ima¹ opciju da batali¹ posao. Ali ne zna svako da se snaðe, a posla nema ba¹ na pretek (mislim, ako hoæe¹ i platu od koje se da pre¾iveti).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Grof

Hajde kao neko iz omrznute bran¹e da napi¹em koji red.

Ja lièno sam na tom mestu od 2011... tu sam se zaposlio kada mi je sve ¹to sam prethodno radio propalo. Ponudjena mi je dobra plata 550eura i re¹io sam da ako veæ moram da obuèem uniformu , ¹to mi nikada nije bila ¾ivotna ambicija, to makar bude za pristojne pare. Naravno sudbina (vlast) je htela da bude drugaèije. Veæ 2012 je plata spala na 300eura (prièamo ugrubo)  i od 2013/2014 kada sam prestao da verijem da æe se ikada popraviti stanje poku¹avam da naðem neki drugi posao.

©to se tièe ljudi koji su tu zaposleni sam psiholo¹ki profil je kranje , blago reèeno èudan. U firmu se zapo¹ljava iz partiskih ili porodiènih krugova, veæinu boli æo¹ak i za uniformu a kao i ja uostalom nikada nisu imali ¾elju da rade u policiji. Naravno tu je onaj manji procenat koji leèi svoje komplekse i umi¹lja da su u najmanju ruku BOPE pa zovu upomoæ svakih tu i tamo. E taj procenat je ono ¹to vidjate po youtube-u/ ¹tampi/ FB.

Napomenuæu da od 53 èoveka u firmi se lièno ne dru¾im sa vi¹e od 3.... mislim da to dovoljno govori o medjuljudskim odnosima.

O naèinu rada: na poèetku svake smene te doèeka patrlni nalog sa zadatcima i pravcima kretanja.... e sada pravce kretanja mora¹ koliko toliko ispo¹tovati jer te kontroli¹u preko GPS u motorli i vozilu. A zadatci....e pa tu je druga prièa ... zavisi ko je kakav èovek.... svaku situacju mo¾e¹ da zavr¹i¹ na milion naèina. Ako su bakice koje prodaju ko¹aru jaja, polako tra¾i¹ mesta za parking pa jo¹ sporije izadje¹ iz auta i njih nema... situacija re¹ena na obostrano zadovoljstvo :) ... Auto ostavljen na trotoaru... nadje¹ vlasnika i zamoli¹ ga da pomeri auto, u novom sadu najèe¹æe pali (kultura komunikacije je èudo)... za zalene povr¹ine 1000 puta proverava¹ koja je namena povr¹ine pa ako je stvarno zelena povr¹na opet poku¹a¹ prvo da nadje¹ vlasnika da skloni vozilo i to je to. ... e sad ima tu i onaj deo gde ti se nakaèi ¹ef... pa kada pronala¾enje vlasnika ne daje efekat... tada se (makar u ns) tra¾i pauk da ukloni vozilo A on najèe¹æe ne dolazi i opet status quo.
E sad tu su noæne smene gde su problemi sa ¾urkama u stanovima i lokalima.
Kada su u pitanju ¾urke ... objasni¹ lepo ljudima da bolje potro¹e pare za kaznu u kafani nego na taj papir i da vidi¹ kako se i to lako i lepo re¹ava. Za lokale da¹ ljudima razuman rok da zatvore i to je to... najèe¹æe se na tome zavr¹i.... Naravno u odreðenom broju prilika nebude ba¹ tako i onda si primoran pisati kazne.

Da napomenam niko te neæe potap¹ati po ramenu ako ima¹ milion kazni iako rukovodstvo insistira na tome da se pi¹e ¹to vi¹e...

Ovde moram da napravim malu digresiju. Neljudi u uniformama ponekad u nedostatku muda uzimaju ljudima podatke i na kurvaka pi¹u naknadno kazne tj kada napuste lice mesta, takve mrzim iz dna du¹e jer su JAJARE. ako si zapoèeo ne¹to to i zvar¹i nemoj biti pizda i lagati ljude.
Takoðe kao i svuda u raznim sliènim slu¾bama ima ljudi koji uzimaju mito. Tek njih ne volim jer jebem ja tog smrada koji proda obraz za 1000-2000dinara.

Posao radim kako sam sve u ¾ivotu radio, èasno i po¹teno i ne smatram da nekoga profesija defini¹e (pri tome ovo uop¹te nije profesija), i takoðe se nadam da æu u skorije vreme naæi ne¹to drugo jer mi je iskreno muka od onoga ¹to vidim i èujem.  [cheers]


       




DebeliZmaj

Pricao deda da je i od svaba i ustasa cuo takve price,
sazaliti je nemacki sa teskim bavarskim akcentom
pa su valjda mislili da ce se sazaliti kao islednik ... Kakva greska ... googlati blajburgske sume ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 20 Maj, 2017, 11:44
Pricao deda da je i od svaba i ustasa cuo takve price,
sazaliti je nemacki sa teskim bavarskim akcentom
pa su valjda mislili da ce se sazaliti kao islednik ... Kakva greska ... googlati blajburgske sume ...


Baba prijatelja je prièala da se, kao dete, ¹vapskom vojniku predstavila kao "partizansko ime Slavica!". Ovaj se samo nasme¹io i pogledao da nije neko drugi skontao.
Posle su joj objasnili ¹ta je uradila i koliko su imali sreæe ¹to ¹vaba nije bio govno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major

Citat: Grof poslato 20 Maj, 2017, 10:44
Hajde kao neko iz omrznute bran¹e da napi¹em koji red.

Ja lièno sam na tom mestu od 2011... tu sam se zaposlio kada mi je sve ¹to sam prethodno radio propalo. Ponudjena mi je dobra plata 550eura i re¹io sam da ako veæ moram da obuèem uniformu , ¹to mi nikada nije bila ¾ivotna ambicija, to makar bude za pristojne pare. Naravno sudbina (vlast) je htela da bude drugaèije. Veæ 2012 je plata spala na 300eura (prièamo ugrubo)  i od 2013/2014 kada sam prestao da verijem da æe se ikada popraviti stanje poku¹avam da naðem neki drugi posao.

©to se tièe ljudi koji su tu zaposleni sam psiholo¹ki profil je kranje , blago reèeno èudan. U firmu se zapo¹ljava iz partiskih ili porodiènih krugova, veæinu boli æo¹ak i za uniformu a kao i ja uostalom nikada nisu imali ¾elju da rade u policiji. Naravno tu je onaj manji procenat koji leèi svoje komplekse i umi¹lja da su u najmanju ruku BOPE pa zovu upomoæ svakih tu i tamo. E taj procenat je ono ¹to vidjate po youtube-u/ ¹tampi/ FB.

Napomenuæu da od 53 èoveka u firmi se lièno ne dru¾im sa vi¹e od 3.... mislim da to dovoljno govori o medjuljudskim odnosima.

O naèinu rada: na poèetku svake smene te doèeka patrlni nalog sa zadatcima i pravcima kretanja.... e sada pravce kretanja mora¹ koliko toliko ispo¹tovati jer te kontroli¹u preko GPS u motorli i vozilu. A zadatci....e pa tu je druga prièa ... zavisi ko je kakav èovek.... svaku situacju mo¾e¹ da zavr¹i¹ na milion naèina. Ako su bakice koje prodaju ko¹aru jaja, polako tra¾i¹ mesta za parking pa jo¹ sporije izadje¹ iz auta i njih nema... situacija re¹ena na obostrano zadovoljstvo :) ... Auto ostavljen na trotoaru... nadje¹ vlasnika i zamoli¹ ga da pomeri auto, u novom sadu najèe¹æe pali (kultura komunikacije je èudo)... za zalene povr¹ine 1000 puta proverava¹ koja je namena povr¹ine pa ako je stvarno zelena povr¹na opet poku¹a¹ prvo da nadje¹ vlasnika da skloni vozilo i to je to. ... e sad ima tu i onaj deo gde ti se nakaèi ¹ef... pa kada pronala¾enje vlasnika ne daje efekat... tada se (makar u ns) tra¾i pauk da ukloni vozilo A on najèe¹æe ne dolazi i opet status quo.
E sad tu su noæne smene gde su problemi sa ¾urkama u stanovima i lokalima.
Kada su u pitanju ¾urke ... objasni¹ lepo ljudima da bolje potro¹e pare za kaznu u kafani nego na taj papir i da vidi¹ kako se i to lako i lepo re¹ava. Za lokale da¹ ljudima razuman rok da zatvore i to je to... najèe¹æe se na tome zavr¹i.... Naravno u odreðenom broju prilika nebude ba¹ tako i onda si primoran pisati kazne.

Da napomenam niko te neæe potap¹ati po ramenu ako ima¹ milion kazni iako rukovodstvo insistira na tome da se pi¹e ¹to vi¹e...

Ovde moram da napravim malu digresiju. Neljudi u uniformama ponekad u nedostatku muda uzimaju ljudima podatke i na kurvaka pi¹u naknadno kazne tj kada napuste lice mesta, takve mrzim iz dna du¹e jer su JAJARE. ako si zapoèeo ne¹to to i zvar¹i nemoj biti pizda i lagati ljude.
Takoðe kao i svuda u raznim sliènim slu¾bama ima ljudi koji uzimaju mito. Tek njih ne volim jer jebem ja tog smrada koji proda obraz za 1000-2000dinara.

Posao radim kako sam sve u ¾ivotu radio, èasno i po¹teno i ne smatram da nekoga profesija defini¹e (pri tome ovo uop¹te nije profesija), i takoðe se nadam da æu u skorije vreme naæi ne¹to drugo jer mi je iskreno muka od onoga ¹to vidim i èujem.  [cheers]


       





Ti si od onih sto pokusavaju da im vade prosek.. ali nazalost kao sto si i sam napisao druzim se sa manje od 3, govori dovoljno kakav je ostatak.
Za tebe [cheers] i za kolege koje rade kao ti, za ostatak  [povracanje]

Slaninar

Citat: Major poslato 20 Maj, 2017, 11:54
Ti si od onih sto pokusavaju da im vade prosek.. ali nazalost kao sto si i sam napisao druzim se sa manje od 3, govori dovoljno kakav je ostatak.
Za tebe [cheers] i za kolege koje rade kao ti, za ostatak  [povracanje]

Po nekom mom iskustvu, to va¾i za gotovo sve profesije u na¹oj lepoj zemlji. Iznenadi¹ se kad neko ne poku¹a da te zajebe i dobro radi svoj posao.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major

Mislim da bi svako od nas trebalo da krene od sebe da ispravi sve sto vidi da je pogresno i onda bi mozda i imali neke sanse da krenemo boljim koracima napred.

Grof

Debeli znam da si provokator pa ti je opro¹teno :)

Inaèe kada smo kod tih ¹to su vodili u blajbur¹ku ¹umu...i njihove braæe rusa... u kuæu mog pradeda strica Ðorðeta su partizani doveli i naselili jednog oficira NKVD-a ... kasnije kada je palo istorisko NE je taj isti deda Ðoka zavr¹io u zatvoru zbog ugo¹æavanja pomenutog oficira... baba je prièala kako je taj oficir bio sa jedne strane dobra pojava u kuæi jer nije dopustio partizanima i rusima da siluju prababu, babu i njene sestre ¹to im je bila uobièajena praksa....

Na¾alost takvih prièa o svim stranama u gradjansko/narodno oslobodilaèkom ratu ima na ovim prostorima.
Da ne bude da sam pristrasan jedan moj deda (po majci) je bio komunista jo¹ od pre drugog svetskog rata i kao takav bio u logorima na Banjici i u Mauthauzenu, a bio je pri tom dete sve¹tenika. A drugi deda je predratni industrijalac i veleposednik, dobrotvor, intelektualac  i kao takav nepo¾eljni gradjanin u posleratnoj FNRJ.    

Grof

Citat: Major poslato 20 Maj, 2017, 12:15
Mislim da bi svako od nas trebalo da krene od sebe da ispravi sve sto vidi da je pogresno i onda bi mozda i imali neke sanse da krenemo boljim koracima napred.


Apsolutno taèno.... samo da imamo kao dru¹tvo malo vi¹e saoseæanja i poku¹amo da se stavimo u tudje cipele pre nego ¹to ne¹to uradimo.

Lazic

@Grof:
A ti sramoti¹ porodièno ime... :D :-*

Major

Citat: Grof poslato 20 Maj, 2017, 12:22
Citat: Major poslato 20 Maj, 2017, 12:15
Mislim da bi svako od nas trebalo da krene od sebe da ispravi sve sto vidi da je pogresno i onda bi mozda i imali neke sanse da krenemo boljim koracima napred.


Apsolutno taèno.... samo da imamo kao dru¹tvo malo vi¹e saoseæanja i poku¹amo da se stavimo u tudje cipele pre nego ¹to ne¹to uradimo.

[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]