Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Обавезно осигураље је организована пљачка коју организују осигуравајућа друштва. Код нас је осигурање у односу на примања међу најскупљима на свету.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Obavezno osiguranje je nametnula drzava da bi u sluèaju ¹tete imala druga strana od èega da naplati ...
Da su cene ¾estoke, mo¾da, ne znam, ako gleda¹ u odnosu na plate¾nu moæ verovatno ali ako gleda¹
koliko je po svetu ... nisam siguran da ne¹to odskaæemo.

Jako bitno, osiguravajuæa dru¹tva su profitna preduzeæa i kao takva njih samo zanima profit svojih
deonièara, nisu oni tu zbog tebe nego si ti tu da ih puni¹ parama. :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Znaèi pljaèka¹i banaka van zatvora su uspe¹ni privrednici...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 22 Mart, 2017, 11:31
Обавезно осигураље је организована пљачка коју организују осигуравајућа друштва. Код нас је осигурање у односу на примања међу најскупљима на свету.

Zato ¹to delovi ne ko¹taju manje za siroma¹ne, nego za bogate. Èak, zbog manjeg prometa, cene znaju biti i vi¹e kod nas.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


mareskin

Citat: Laziæ poslato 22 Mart, 2017, 12:45
Znaèi pljaèka¹i banaka van zatvora su uspe¹ni privrednici...

Realno jesu. Ako nisu optu¾eni i u zatvoru onda su investitori :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

Citat: Slaninar poslato 22 Mart, 2017, 13:49
Citat: El Jefe poslato 22 Mart, 2017, 11:31
Обавезно осигураље је организована пљачка коју организују осигуравајућа друштва. Код нас је осигурање у односу на примања међу најскупљима на свету.

Zato ¹to delovi ne ko¹taju manje za siroma¹ne, nego za bogate. Èak, zbog manjeg prometa, cene znaju biti i vi¹e kod nas.
Зато је све остало пљачка,
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 22 Mart, 2017, 14:03
Citat: DebeliZmaj poslato 22 Mart, 2017, 12:49
Da. Uvek.
[facepalm]

oces kes? postani deo sistema ...
i kad se ukaze prilika dovedi lazica da radi sa tobom ! 8)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 22 Mart, 2017, 10:49
Pretrgli se...

Kad je uvoðen sistem, mogli su podiæi cene duplo, uz veæe popuste za bonus, ili ovako kako je uraðeno: cene su ostale pribli¾no iste, ali su minimalni dodatni popusti za bonus. Praktièno kreæe¹ sa gotovo punim bonusom - ima¹ fore kad kreæe¹ od "nule" da postigne¹ jo¹ max. 15% popusta.

Siguran sam da osiguranja dobro zaraðuju za na¹e uslove, ali postoji granica ekonomske isplativosti, ne verujem da bi cena mogla iæi ne¹to puno ispod ove koja jeste.
Kad osiguranje plaæa skrljane branike, gume i ostale delove, niko ih od uvoznika ne pita jesmo li mi siroma¹na, ili bogata zemlja.

Za malus naravno idu stro¾iji penali.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 22 Mart, 2017, 15:00
Citat: Slaninar poslato 22 Mart, 2017, 13:49
Citat: El Jefe poslato 22 Mart, 2017, 11:31
Обавезно осигураље је организована пљачка коју организују осигуравајућа друштва. Код нас је осигурање у односу на примања међу најскупљима на свету.

Zato ¹to delovi ne ko¹taju manje za siroma¹ne, nego za bogate. Èak, zbog manjeg prometa, cene znaju biti i vi¹e kod nas.
Зато је све остало пљачка,
Zanmljivo je da ovde ne postoji predjena kilometraza kao osnova za umanjenje osiguranja.....cak ni tip motora ni godine ne uticu ama bas nimalo....ovde su sva osiguravajuca drustva u talu....izmedju sebe i sa drzavom....polukasko za tdm u nemackoj je manji nego osnovno osiguranje u srbiji....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Citat: Slaninar poslato 22 Mart, 2017, 22:03
Citat: Laziæ poslato 22 Mart, 2017, 10:49
Pretrgli se...

Kad je uvoðen sistem, mogli su podiæi cene duplo, uz veæe popuste za bonus, ili ovako kako je uraðeno: cene su ostale pribli¾no iste, ali su minimalni dodatni popusti za bonus. Praktièno kreæe¹ sa gotovo punim bonusom - ima¹ fore kad kreæe¹ od "nule" da postigne¹ jo¹ max. 15% popusta.

Siguran sam da osiguranja dobro zaraðuju za na¹e uslove, ali postoji granica ekonomske isplativosti, ne verujem da bi cena mogla iæi ne¹to puno ispod ove koja jeste.
Kad osiguranje plaæa skrljane branike, gume i ostale delove, niko ih od uvoznika ne pita jesmo li mi siroma¹na, ili bogata zemlja.

Za malus naravno idu stro¾iji penali.

Posle poplave u obrenovcu su osiguranje podigli za 45% da bi se vadili . verujem da su pre tog poskupljenja sve radili u minusu , godinama tako .

Uglavnom lose je osiguranjima , evo svaki dan bankotrira po neko  ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

da li je poplava obuhvacena obaveznim osiguranjem ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: Slaninar poslato 22 Mart, 2017, 22:03

Siguran sam da osiguranja dobro zaraðuju za na¹e uslove

Predobro. Koliko je registrovanih(obavezno osiguranih) vozila a koliko ¹tete godi¹nje?


Citat: DebeliZmaj poslato 22 Mart, 2017, 23:44
da li je poplava obuhvacena obaveznim osiguranjem ?

Naravno da ne.

PECA BMW

Citat: DebeliZmaj poslato 22 Mart, 2017, 23:44
da li je poplava obuhvacena obaveznim osiguranjem ?


Kako sam slusao u to vreme nije bila , ali ih zakopala ona kasko osigurana vozila ona su bila i od poplave osigurana , valjda ona nova kola .

Drugar radi u reno servisu pa mi pricao da osiguranja slala kola kod njega da "iscupa" sta moze ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Obavezno osiguranje pokriva samo ¹tetu treæim licima...

PECA BMW

Citat: Laziæ poslato 23 Mart, 2017, 00:29
Obavezno osiguranje pokriva samo ¹tetu treæim licima...

a kasko ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Citat: DebeliZmaj poslato 23 Mart, 2017, 00:59
a ovaj nije li poplava visa sila ?


evo sad nadjoh po netu :

©ta je kasko osiguranje?

Kasko osiguranjem se nadoknaðuje ¹teta na automobilu bez obzira da li je naèinjena od strane samog vlasnika ili drugih osoba, izazvana nesreæom i nepogodom ili na bilo koji drugi naèin, dok se obaveznim osiguranjem nadoknaðuje samo ¹teta naneta drugim vozilima.

Dakle, bez obzira da li sami slupate/o¹tetite svoje vozilo ili to uèini neko nepoznat, ¹teta æe vam biti nadoknaðena.
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !