Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Lone Wolf

A majku im jebem svima za Zeleni Karton!
Eto!
Obièan papir.
Не може рај на земљи.

Ivicat

Komsinica mi krade racune za vodu...

Glava Dole

Ceka da dodjes po njih... u slucaju da si ozenjen [ninja] [ninja] [ninja]

ЯЭВОЛУТИОН

zanimljivo je da su osiguranja povezana u mrezu za ono sto nima treba a ti treba da donosis nesto ako tebi treba....osiguranje se vodi na vozilo koje je registrovano na lice.....dakle malus i bonus su vezani i za jedno i za drugo....osiguranik je lice a predmet osiguranja je vozilo.....visina osiguranja zavisi da li je vlasnik ucestvoava u nekoj saobracajnoj nezgodi gde je utvrdjana njegova krivica....nije bas jasno sta se desava ako je neko drugi vozio njegovo vozilo....da li onda malus ide onome koji je vozio odnosno na vozila registrovana na njegovo ime ili ide na vozilo koje je vozio....
kao i uvek sprdnja sa drzavom....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mi¹ko_kolo

Ako nekom da¹ auto i on napravi ¹tetu, malus ide na vlasnika vozila, a ne na onog ko je vozio.
A u vezi svega ovoga, postoji i opcija odjavljivanja prethodnog vozila (na koje si imao bonus) pa onda sa odjavom da se tra¾i prenos bonusa na sledeæe vozilo.

El Jefe

Ма јебем им све редом
Друштво за заштиту од животиња

Grof

Citat: mrle poslato 21 Mart, 2017, 09:36
Citat: Grof poslato 21 Mart, 2017, 09:17
....kao ¹to je Joker napisao malus se vezuje za JMBG+BROJ ©ASIJE, kada se jedno od dva u jednaèini promeni kreæe¹ iz poèetka.... ;)

da li si ti uzeo pare od osiguranja?

nisam... sudimo se ... hteli su da podelimo odgovornost pola/pola .... jebem im ceo prvi red na sahrani...

Joker

Citat: jevta poslato 21 Mart, 2017, 14:14
Ja preneo bonus sa suzukija na yamahu ugovor na uvid i re¹eno. Iza¹la registracija 3000 manje.Dunav osiguranje.I nije poenta samo manje cene obaveznog osiguranja proverite i cene zelenog kartona po osiguranjima.

Cena zelenog kartona je svuda ista. 2000,00 din.

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2017, 10:43
Citat: Joker poslato 21 Mart, 2017, 07:28
Znaci za razliku koju cu da placam sve te godine u polisi je manja nego da prevedem auto na zenu i ona ce dobiti premijski stepen 4. Jeftinije u svakom slucaju..

pa prenos nije skup osim ako ti auto nije bas vredan
i sta ako vozim necij auto na ovlascenje pa ga slupam?
kad istekne reg taj na koga se vodi ide da ga registruje a ne ja, dok ga ja i dalje vozim, moj jmbg povezan sa tom sasijom ali on ide da produzi reg i nema povecanja premije?




Ako vozis na ovlascenje i napravis udes gde si ti kriv, malus se vezuje na JMBG vlasnika i broj sasije iako ga ti registrujes na ovlascenje. Tek kada ga prevedes na sebe dobijas premijski stepen 4, tj. stratnu poziciju bez bonusa i malusa i dalje zavidi od tebe.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Lazic

Citat: Grof poslato 21 Mart, 2017, 20:25
Citat: mrle poslato 21 Mart, 2017, 09:36
Citat: Grof poslato 21 Mart, 2017, 09:17
....kao ¹to je Joker napisao malus se vezuje za JMBG+BROJ ©ASIJE, kada se jedno od dva u jednaèini promeni kreæe¹ iz poèetka.... ;)

da li si ti uzeo pare od osiguranja?

nisam... sudimo se ... hteli su da podelimo odgovornost pola/pola .... jebem im ceo prvi red na sahrani...
Kako pola/pola, pola im majki jebem...



Citat: Ivicat poslato 21 Mart, 2017, 14:31
Komsinica mi krade racune za vodu...
Ta je malo za Guberevac....

UFF

Citat: Joker poslato 21 Mart, 2017, 21:19
Citat: UFF poslato 21 Mart, 2017, 10:43
Citat: Joker poslato 21 Mart, 2017, 07:28
Znaci za razliku koju cu da placam sve te godine u polisi je manja nego da prevedem auto na zenu i ona ce dobiti premijski stepen 4. Jeftinije u svakom slucaju..

pa prenos nije skup osim ako ti auto nije bas vredan
i sta ako vozim necij auto na ovlascenje pa ga slupam?
kad istekne reg taj na koga se vodi ide da ga registruje a ne ja, dok ga ja i dalje vozim, moj jmbg povezan sa tom sasijom ali on ide da produzi reg i nema povecanja premije?




Ako vozis na ovlascenje i napravis udes gde si ti kriv, malus se vezuje na JMBG vlasnika i broj sasije iako ga ti registrujes na ovlascenje. Tek kada ga prevedes na sebe dobijas premijski stepen 4, tj. stratnu poziciju bez bonusa i malusa i dalje zavidi od tebe.

hvala na tacnoj informaciji

PECA BMW

Zevam sad po saobracajnoj od motora i skontam da pogresno upisan model motora   [doh]  [facepalm]

a nesto i ne bih imao hrabrosti da trazim to tamo da mi ispravljaju kad budem registrovao ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

Citat: PECA BMW poslato 22 Mart, 2017, 00:41
Zevam sad po saobracajnoj od motora i skontam da pogresno upisan model motora   [doh]  [facepalm]

a nesto i ne bih imao hrabrosti da trazim to tamo da mi ispravljaju kad budem registrovao ...

umesgo fz750 ... meni upisali " fzr600 fz750 "... nisam ni izvalio nego na sledecem tehnickom ...
pounili neki papir na tehnickom .. i nova saobracajna o trosku supa jerbo je njihov zaposleni pogresio ...
da dodam da su me za god dana zajstavljali ... kao proveravali sabracajnu ... ocigledno kao ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

A u mom slucaju... registracija... kakva registracija? Kad... ;D






PECA BMW

Citat: DebeliZmaj poslato 22 Mart, 2017, 03:48
Citat: PECA BMW poslato 22 Mart, 2017, 00:41
Zevam sad po saobracajnoj od motora i skontam da pogresno upisan model motora   [doh]  [facepalm]

a nesto i ne bih imao hrabrosti da trazim to tamo da mi ispravljaju kad budem registrovao ...

umesgo fz750 ... meni upisali " fzr600 fz750 "... nisam ni izvalio nego na sledecem tehnickom ...
pounili neki papir na tehnickom .. i nova saobracajna o trosku supa jerbo je njihov zaposleni pogresio ...
da dodam da su me za god dana zajstavljali ... kao proveravali sabracajnu ... ocigledno kao ..


dobro kod mene nisu bas toliko pogresili , i onako je to stavka "komercijalna oznaka motora" ali me bas nervira kad nije to kako treba
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mrle

meni je onaj odnos kg/kw kao da vozim kawu od karbona.

jevta

Citat: Joker poslato 21 Mart, 2017, 21:19
Citat: jevta poslato 21 Mart, 2017, 14:14
Ja preneo bonus sa suzukija na yamahu ugovor na uvid i re¹eno. Iza¹la registracija 3000 manje.Dunav osiguranje.I nije poenta samo manje cene obaveznog osiguranja proverite i cene zelenog kartona po osiguranjima.

Cena zelenog kartona je svuda ista. 2000,00 din.


http://www.registracija-vozila.rs/2013-07-22-08-12-58/poredjenje-cena-osiguranja

ЯЭВОЛУТИОН

Logikom stvari udes pravi vozac a ne vozilo....osiguranje se ravna po tome kako njima odgovara....a realno verovatnoca da ces napraviti stetu zavisi od vozaca i od tipa vozila..sto se tipa vozila tice to se placa, a bonusi i malusi se obracunavaju u odnosu na vozaca...provericu uskoro kad budem registrovao novi auto da li imam pravo da prenesem bonus na novo vozilo iako staro jos nisam otudjio....imam pravo da posedujem dva auta....valjda....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lone Wolf

Zna li neko koliko je bonus 4, 3 , 2, 1, 0?
Tj, koliko je jeftinija reg po razredima?
Не може рај на земљи.

PECA BMW

Citat: Lone Wolf poslato 22 Mart, 2017, 10:13
Zna li neko koliko je bonus 4, 3 , 2, 1, 0?
Tj, koliko je jeftinija reg po razredima?

5%

recimo izmedju premiskog stepena 4 i stepena 1 je 15%
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic