Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

jokeru pojasni

ja napravim sranje sa autom koji se vodi na mene, popravim ga i prodam peri
onda od mirka kupim vec registrovan auto i koji nikad nije lupan nit je mirko ikad lupao ijedan auto
posle ja mirkov auto prevedem na sebe i odem da registrujem i koji mi je stpen picke materine premije osiguranja bonusa malusa?
takodje kad pera koji nikad nije lupao nijedan auto prenese moj lupan auto na sebe i ode da registruje koji je njemu stpen + ili - ?

a kad zakomplikujemo pa na to dodamo da su i pera i mirko vec lupali neke druge automobile ili onaj koji sam ja kupio od mirka sta se onda desava???

ZEMZEM

Ja koliko znam bonus i malus se vezuju za vlasnika i prate ga stalno, nebitno koliko kola ili motora promenio.

PECA BMW

ja danas obisao vise agencija koja prodaju razna osiguranja ( cene variraju i do 2000 din "dunav naj jeftiniji") i svi su mi reki isto , ako si prodao vozilo i imas kupoprodajni mozemo da ti prenesemo .
Uglavnom vozilo ne sme vise biti u tvom vlasnistvu da bih mogao da preneses bonus .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Joker

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2017, 01:36
posle ja mirkov auto prevedem na sebe i odem da registrujem i koji mi je stpen picke materine premije osiguranja bonusa malusa?

Stepen 4, ili bez bonusa i bez malusa. Fakticki ga resetujes i kreces iz pocetka.

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2017, 01:36
takodje kad pera koji nikad nije lupao nijedan auto prenese moj lupan auto na sebe i ode da registruje koji je njemu stpen + ili - ?

Isto stepen 4.

U praksi... Da pojasnim... Ja sam slupao auto i ja sam kriv, i recimo da sam predhodni stepen imao 4. U zavisnosti od velicine stete, tj ucesnika u istoj meni skace premijski stepen za dva ili vise, u prevodu malus (ako mi je premija osiguranja, polisa, kostala 18000 din, sa malusom moze da mi bude i preko 30000. I da kazemo da je tako, sledece godine ce biti za stepen manje, tj sedmica, pa sestica, pa petica itd... SVe dok se ne dodje do keca sto je najmanji premijski stepen. Znaci za razliku koju cu da placam sve te godine u polisi je manja nego da prevedem auto na zenu i ona ce dobiti premijski stepen 4. Jeftinije u svakom slucaju.. I neka ona ima jos jedan auto na njeno ime gde je i ona napravila neko sranje i gde joj je tu veci premisjki stepen, opet to nema veze sa ovim autom, niti utice bilo kako na njega, posto sistem za dodeljivanje bonusa ili malusa se vezuje za JMBG i BROJ SASIJE.
Ne znam koliko sam bio jasan, tek sam ustao :)
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

DebeliZmaj

Citat: PECA BMW poslato 20 Mart, 2017, 23:38
Danas ajd tu mi blizu Dunav centar da pitam za registraciju sta i kako , kontao sam da prebacim premiski stepen sa jednog motora na drugi ali to samo na reklami ima ! odjebase me ladno ..

Rekoh ajd izracunaj mi koliko treba da spremim za registraciju i dal imam sve sto treba ... kad mi rece umalo se ne srusih , poce zeludac da me boli a posle pola sata i glava i evo jos ne prestaje .
Dal od besa od cega li je jebm. ni kafetini ni kafa ne pomaze a malo sam i cokoladu uzeo da secer dignem ...

Registracija mi iznosi tacno 2 meseca rada , 31,000 din
j

to za ovaj 1150 ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

osiguranjce ..
ne drzite me za rec ali vodi se evidencija svih sasija cak i motora koji su uvestvovali u nesrecama ...
a da inace malus se vezuje za auto i prati ga ...
nesto sam nacuk ... ko zna gde ... da uskoro ude promena pravila kod nas .... ako auto bude imao ne znam koliko cukanja ima da maltene bude osiguranje za njega x10 u odnosu na to kad nije imao cukanje ... bice kategorije tkz rizicnih motornih vozila ... a tek ludilo za motore ... ako bude bilo tipa 3 padanja sa nekog motora ili slifhno bice u premiskoj klasi x20 ...
da bi se na kulturan naci  sprecilo registrovanje motora koji su redovni u cukanju ...
bice centralni registar ... uneses broj sasije i dobijes istoriju i odma znas zasto je jako povoljan vozila bakica ...
cisto da znate imaju i ideja oko povezivanja sa stranim bazama pa ce biti prenesena istorija od preko ... dakle kupis motor od ovih dilera kod nas ... ima ih i na forumu a oni uzimaju motore koji su preko imali cukanje ili blazu havariju srede ovde pa bude bakica pijaca fora .... e to da registrujes posle ovde istovaris para svake godine maltene ko za jos jedan ...

naravno moguce da sam u krivu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Koji si ti mega trol... Tvoj prezimenjak koji zaraðuje za ¾ivot od toga napisao, a ti odmah proliv za njim... :o [facepalm] To o èemu prièa¹ nema ni na zapadu...

Grof

....kao ¹to je Joker napisao malus se vezuje za JMBG+BROJ ©ASIJE, kada se jedno od dva u jednaèini promeni kreæe¹ iz poèetka.... ;)

mrle

Citat: Grof poslato 21 Mart, 2017, 09:17
....kao ¹to je Joker napisao malus se vezuje za JMBG+BROJ ©ASIJE, kada se jedno od dva u jednaèini promeni kreæe¹ iz poèetka.... ;)

da li si ti uzeo pare od osiguranja?

PECA BMW

Citat: DebeliZmaj poslato 21 Mart, 2017, 07:33
Citat: PECA BMW poslato 20 Mart, 2017, 23:38
Danas ajd tu mi blizu Dunav centar da pitam za registraciju sta i kako , kontao sam da prebacim premiski stepen sa jednog motora na drugi ali to samo na reklami ima ! odjebase me ladno ..

Rekoh ajd izracunaj mi koliko treba da spremim za registraciju i dal imam sve sto treba ... kad mi rece umalo se ne srusih , poce zeludac da me boli a posle pola sata i glava i evo jos ne prestaje .
Dal od besa od cega li je jebm. ni kafetini ni kafa ne pomaze a malo sam i cokoladu uzeo da secer dignem ...

Registracija mi iznosi tacno 2 meseca rada , 31,000 din
j

to za ovaj 1150 ?


aha
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mareskin

Citat: Joker poslato 21 Mart, 2017, 07:28
Citat: UFF poslato 21 Mart, 2017, 01:36
posle ja mirkov auto prevedem na sebe i odem da registrujem i koji mi je stpen picke materine premije osiguranja bonusa malusa?

Stepen 4, ili bez bonusa i bez malusa. Fakticki ga resetujes i kreces iz pocetka.

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2017, 01:36
takodje kad pera koji nikad nije lupao nijedan auto prenese moj lupan auto na sebe i ode da registruje koji je njemu stpen + ili - ?

Isto stepen 4.

U praksi... Da pojasnim... Ja sam slupao auto i ja sam kriv, i recimo da sam predhodni stepen imao 4. U zavisnosti od velicine stete, tj ucesnika u istoj meni skace premijski stepen za dva ili vise, u prevodu malus (ako mi je premija osiguranja, polisa, kostala 18000 din, sa malusom moze da mi bude i preko 30000. I da kazemo da je tako, sledece godine ce biti za stepen manje, tj sedmica, pa sestica, pa petica itd... SVe dok se ne dodje do keca sto je najmanji premijski stepen. Znaci za razliku koju cu da placam sve te godine u polisi je manja nego da prevedem auto na zenu i ona ce dobiti premijski stepen 4. Jeftinije u svakom slucaju.. I neka ona ima jos jedan auto na njeno ime gde je i ona napravila neko sranje i gde joj je tu veci premisjki stepen, opet to nema veze sa ovim autom, niti utice bilo kako na njega, posto sistem za dodeljivanje bonusa ili malusa se vezuje za JMBG i BROJ SASIJE.
Ne znam koliko sam bio jasan, tek sam ustao :)

Kakve veze ima koji je auto u pitanju sa tim kako æe¹ ga ti ubuduæe kao novi vlasnik voziti?
Nema auto svoj mozak pa da se sam lupa :D
Auto koji proðe tehnièki je ispravan auto.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Citat: Joker poslato 21 Mart, 2017, 07:28
Znaci za razliku koju cu da placam sve te godine u polisi je manja nego da prevedem auto na zenu i ona ce dobiti premijski stepen 4. Jeftinije u svakom slucaju..

pa prenos nije skup osim ako ti auto nije bas vredan
i sta ako vozim necij auto na ovlascenje pa ga slupam?
kad istekne reg taj na koga se vodi ide da ga registruje a ne ja, dok ga ja i dalje vozim, moj jmbg povezan sa tom sasijom ali on ide da produzi reg i nema povecanja premije?



DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 21 Mart, 2017, 09:07
Koji si ti mega trol... Tvoj prezimenjak koji zaraðuje za ¾ivot od toga napisao, a ti odmah proliv za njim... :o [facepalm] To o èemu prièa¹ nema ni na zapadu...

u engleskoj ima osiguranje cak i u zavisnosti od toga cime se bavish pa je razlicito
cak i za neke modele automobila je razlicito ... :)...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: PECA BMW poslato 21 Mart, 2017, 09:42
aha

stvarno ali stvarno nije zajebancija ali zar ga nisi kupio prosle godine ?
nije li tad cena registracije bila ista ili priblizno ista ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Citat: DebeliZmaj poslato 21 Mart, 2017, 11:33
Citat: PECA BMW poslato 21 Mart, 2017, 09:42
aha

stvarno ali stvarno nije zajebancija ali zar ga nisi kupio prosle godine ?
nije li tad cena registracije bila ista ili priblizno ista ?


Jeste , kupio ga prosle godine , tad nisam pitao ali sigurno bi bila osetno veca tad jer je tek sad preso 10god starosti ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

El Jefe

https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/resavamo-dileme-posetilaca-sajta-ne-dozvolite-da-vam-oduzmu-bonuspopust-na-osiguranje.php
Pitanje: Ako vlasnik proda automobil i kupi drugi, da li prilikom registracije drugog automobila mora da donese na uvid staru polisu osiguranja da bi se iz nje videlo na kojem je premijskom stepenu ili se bonus obraèunava na osnovu podataka iz Informacionog centra Udru¾enja osiguravaèa Srbije?

Odgovor: Dono¹enje polise jeste obavezno ako se bonus prebacuje sa jednog vozilo na drugo, a ako se vr¹i obnova tj. produ¾enje polise onda se to mo¾e uraditi i bez dono¹enja polise. Meðutim, ne treba zaboraviti da je odlukom Narodne banke Srbije propisano da se prilikom prebacivanja premijskog stepena sa jednog automobila na drugi (u ovom sluèaju prebacivanje bonusa) moraju da ispune odreðeni uslovi, odnosno da se dostave podaci o vozilu sa kojeg se prenosi bonus/malus: broj ¹asije, broj odjavljene saobraæajne dozvole, broj prethodne polise, datum odjave vozila, broj i datum kupoprodajnog ugovora.

Dakle, prenos bonusa je moguæ, ali je potrebno da se podnese zahtev za prenos bonusa sa prethodnog vozila uz dostavljanje neophodne dokumentacije.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 21 Mart, 2017, 12:31
dakle vodi se na vozilo... sasiju


Glup sam.
Znaèi kad kupujem auto ili motor treba da od prodavca prvo pregledam osiguranje i da ga pitam da li je auto/motor prgav, hoæe li sam da udari nekoga, ujeda li...?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

pa tako je u engleskoj sa tim grupama premiskim
ne znam kod nas nisam ukapirao da li se prenosi
problematika cukanja na novog vlasnika...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta

Ja preneo bonus sa suzukija na yamahu ugovor na uvid i re¹eno. Iza¹la registracija 3000 manje.Dunav osiguranje.I nije poenta samo manje cene obaveznog osiguranja proverite i cene zelenog kartona po osiguranjima.