Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Mart, 2017, 12:54
a ZOBS definishe isplatu naknade za nesrecu van javnog puta?
Da. Obavezno osiguranje te osigurava protiv ¹tete naèinjene treæim licima. Vo¾nja kola biciklistièkom stazom je zabranjena. Pokupi¹ biciklistu na stazi, kriv si. Svu ¹tetu i povrede treæem licu plaæa osiguranje. Dosta bre vi¹e... :D

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Lazic

Oèigledno osiguranja ne priznaju da postoje skuplji bicikli... [facepalm]

DebeliZmaj

dakle el jefe drzimo ti palceve za 1.000.000 din ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Mislim da ZOBS ne va¾i van javnih puteva (¹uma, privatno dvori¹te i sl).
Ne znam kakva je situacija sa osiguranjem od ¹tete treæim licima u tim sluèajevima - da li posle privatne tu¾be, kad proðe presuda, mo¾e¹ da naplati¹ ¹tetu ako te neko pogazi kolima u ¹umi.
Ono ¹to znam je da ZOBS i te kako va¾i na svim novosadskim biciklistièkim stazama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Ako kola tuda mogu da prodju, u teoriji se kategorise kao zemljani ili nekategorisani put, samim tim i spada pod saobracaj?

Lazic

Biciklistièka staza je definisana zobs-om...

DebeliZmaj

ali da li je deo peyackog del il je deo javnog puta ...
pitanje i kakvo je to ukrstanje bilo to izlaa izmedju zgrada i staze ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

Vrbas narastao,i sve i jedan zivi potok,kanali se napunili...,valjda ce sranje da stane,da ne bude poplava opet!!!
jin-jang

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

jebote pa ja nisam znala da je veliki vodja danas u jagodinu :D upravo mi javili da ne bijem put dzabe u teretanu zatvorili je jos u 11h :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mali_zmaj

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Mart, 2017, 18:39
osiguranjce ?

hvala, u zgradi sam na spratu..,ako mene potopi i tebe ce u Beogradu!! A i osiguran sam hvala!!
jin-jang

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Mart, 2017, 18:36
ali da li je deo peyackog del il je deo javnog puta ...
pitanje i kakvo je to ukrstanje bilo to izlaa izmedju zgrada i staze ...
Trolu debeli, to sam rekao pre tri strane, samo ako je imao stop na ukr¹tanju a nije stao pa ga auto udario mo¾e da bude kriv... Da je taj sluèaj, ne bi el hefe ni pisao... Valjda... Palamude jedan...

UFF

Citat: Joker poslato 08 Mart, 2017, 13:02
50.000 ???  [rofl] [rofl] [rofl]

toliko moze samo za pretrpljen strah da dobije i to bez advokata



Citat: DebeliZmaj poslato 08 Mart, 2017, 13:25
dakle el jefe drzimo ti palceve za 1.000.000 din ...


to je realno za povrede bez preloma tj bez teskih telesnih
+ za moto opremu i vozilo a u njegovom slucaju fensi farmerke i ajfon 9s + garmin najskuplja navigacija i sve drugo sto moze da nabavi polomljeno (ako uspe da nabavi i racun to dosta olaksava pricu)


nit sam radio u osiguranju nit se time bavim ali napisah sve iz licnog iskustva... tj vise licnih iskustava

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

stilgar

aj da podelim iskustvo sa prenosom motora po novom kod notara. Odemo kod prvog u zemunu i razgovor ide ovako: ne moze kupoprodajni ugovor skinut sa polovnih automobila, podaci treba da budu popunjeni u wordu a ne rukom. nemamo kompjuter. dobro ajde al da znate za ubuduce
popunimo obrasce i da potpisujemo kad kaze isti pravnik:
ne moze nije registrovan motor! kakve to veze ima kupujem motor ne tablicu?
ne nemoze i odjebe nas uporan da to nije po zakonu. Ja mu kazem pre 2 nedelje isti ugovor prodo sam motor niko nista ne pita, daj kopiju saobracajne ili ako ima cip da ima papir sa podacima, iscitane licne karte kupca i prodavca, potpisi, plati pa se juri sa poreznicima za prenos apsolutnih prava i trci u sup odjavljuj stare tablice il sta treba. Ne kaze ovaj ima dopuna zakona tako je bilo. Shvatim ja da on u stvari pojma nema, da je razradio samo kupoprodaju stanova i da ga ovo ustvari uopste ne zanima. Odemo mi 50 metara dalje u Karadjordjevu i zavrsimo i ugovor i ovlascenje, da mogu ja da zavrsavam u poreskoj i mupu bez vlasnika i dovidjenja. 3 ugovora i 2 ovlascenja 1800 din, po primerak ostaje njima. U poreskoj u zemunu predo papire za porez u ponedeljak idem da mi kazu koliko treba da platim porez na apsolutna prava i posle mi ostaje registracija. Mada kod mene u paliluli ti odma da uplatnicu sa cifrom pa onda sa uplatnicom dolazis sedam dana kasnije po resenje i overene ugovore. Sve u svemu zakomplikovali su ga do bola. ako nekom treba da prenese motor a motor je neregistrovan u Karadjordjevoj 1b ce zavrsiti sve. Preporuka. One u 22 oktobra 7 zaobici.   

stilgar

Odem posle papirologije kod Reva da odnesem ulje i filtere za motore i on mi kaze probaj skuter. Da mi kljuc ja sednem probam super ajd da popijemo kafu ja magarac mahinalno kljuc od skutera u dzep. vido sam kad sam doso kuci i trazio kljuceve da udjem u stan. O kako sam se obradovo kad sam izvuko kljuc od piaggia. Sad ponovo moram na pevac :) al nisam odno ni aku, zaboravio da ga ponesem a stajo pored kesa sa uljem. Jebala ih papirologija i notari :)

Lazic


furija

ja sam cekao na prepis 3 nedelje. iz subotice je agencija poslala drugoj agenciji u arandelovcu i posle 3 nedelje sam dobio papre de je odjavljen i placen porez

balcan girl

Kad moras da zamenis brus za teretanu za xl velicinu zbog ledja a ne zbog sisa :( tuga :(
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!