Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Keva , radi u lokalnoj fabrici (kod privatnika jel') i danas zaduznice , i klasika ta jedna subota u godini slobodna .
ALI ne robovi ne moze to vise tako , pre podne slobodno ali posle groblja svi nazad na posao , do ponoci da nadoknadite pre podne !   [ludak]

[samoubistvo]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

balcan girl

au, seæam se toga kad sam radila u lilly, posle sestrine smrti jbg ides na groblje svake subote do 40 dana i te fore, ja sam uredno morala da radim bez slobodnog dana da bih pre podne subotom isla na groblje, al sam to nadoknadjivala subotom popodne i nedelju....
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam u slucaju da moram nesto da odradjujem davao otkaz .....a najbolji otkaz sam dao kad je gazda rekao da ne placa prekovremno vec daje slobodne dane i to kad njemu odgovara....objasnio mu ja da ja dana imam dovoljo i da radim za pare....ni slobodni sati mi nisu potrebni...
Jednom sam uzeo ozbiljno bolovanje...mesec dana pa par dana na poslu, pa se povredim pri dolasku na posao, pa bolovanje, pa par dana na poslu pa opet teska bolest....mesec dana....da vidite kako se jebe za dzbe...doduse njih to kostalo...cak su mi poslali nekog da vidi da li lezim kuci...jednom, drugi put...nije me nasao...taman im se osladilo ja im doneo da sam bio u banji po uputu fizioterapeuta....podbio nogu na basketu a rekao da sam se sjabao na putu na posao...klupski lekar napisao ono sto mi treba....i to je to....ali to je vreme socijalizma....nekad sam uzimao bolovanje kad god sam hteo, a sad zdravlje nikako da uzmem...a hocu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Februar, 2017, 00:08
ja sam u slucaju da moram nesto da odradjujem davao otkaz .....a najbolji otkaz sam dao kad je gazda rekao da ne placa prekovremno vec daje slobodne dane i to kad njemu odgovara....objasnio mu ja da ja dana imam dovoljo i da radim za pare....ni slobodni sati mi nisu potrebni...
Jednom sam uzeo ozbiljno bolovanje...mesec dana pa par dana na poslu, pa se povredim pri dolasku na posao, pa bolovanje, pa par dana na poslu pa opet teska bolest....mesec dana....da vidite kako se jebe za dzbe...doduse njih to kostalo...cak su mi poslali nekog da vidi da li lezim kuci...jednom, drugi put...nije me nasao...taman im se osladilo ja im doneo da sam bio u banji po uputu fizioterapeuta....podbio nogu na basketu a rekao da sam se sjabao na putu na posao...klupski lekar napisao ono sto mi treba....i to je to....ali to je vreme socijalizma....nekad sam uzimao bolovanje kad god sam hteo, a sad zdravlje nikako da uzmem...a hocu...

To uvode u Austriji vec kako sam cuo zadnje dve godine ali polako . Ako nagruvas 8 prekovemenih sati to je jedan slobodan dan koji moras da iskoristis u toku tekuce godine kad god hoces uz najavu 2 dana pre ..
Drugar nagruvao 10 dana i kaze sladje mu bilo nego pare da mu dali ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Andreja

Kad bi moglo tako, radio bih duplu smenu zimi, svaki dan, leti me ne bi videli na poslu :D Danas radio duplu smenu... Al' dan ne' da dobijem :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bigbad86


Lazic

Neki to i imamo... ;D Moj takoðe ne plaæa prekovremeno ali daje slobodne dane, i to èak va¾e vi¹e godina, skoro je poni¹tio sve prekovremene sate do 2010-te...
Nego èovek je prokleto biæe, u biv¹oj firmi gde se nije plaæalo prekovremeno, a slobodni dani davali skoro kad hoæe¹, za 9 godina sam radio mo¾da 3, ovde gde se sve bele¾i elektronski i svaki slobodan sat ako nema prekovremenih mora da se odradi, a imam ih za dve nedelje odmora, jedva se nakanim da tra¾im, glupo mi zbog kolega koji zavise od mene... Juèe uzeo dan da spojim sa praznikom, zove kolega, pukla baza od glavnog programa bez koga staje proizvodnja i prodaja, pri tom nije moj posao nego biv¹eg kolege koji to odr¾ava honorarno, ali ne mo¾e da se kaèi na na¹ server sa novog posla, sedi za komp, kopiraj bazu na lokalni raèunar, repariraj, crkne mi net, kaèi se preko telefona, ne mo¾e rdp preko Telenora, kaèi se team viewerom, trt mrt i re¹ih za pola sata, al' se dobro preznojio... :D

ЯЭВОЛУТИОН

zajebi slobodne dane...hocu da ih plati...svaki prekovremeni sat....trebaju mi pare a ne slobodni dani...kad mi budu trebali slobodni dani uzecu godisnji ili bolovanje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Bilo bi ok kad bi se prekovremeni sat placao kao prekovremeno radno vreme (ili nocno) Znaci 1 prekovremeni sat da bude vredan 80 minuta ili tako nesto.

stilgar

dal je to zal za radnickim samoupravljanjem :) msm sve je to bilo tako kako bi neki voleli da je sad :)

El Jefe

Био неки богаташ из НС у Немачкој и поквари му се БМВ џип у петак, на крају радног времена. Каже му газда БМВ сервиса да дође у понедељак, они  више не раде. На инсистирање богаташа из НС , рече му газда да ће да замоли мајстора да остане дуже и то ако ће он да исфинансира мајсторов прековремени сат. Ово дакле нема везе са самоуправљањем него са синдикалним правилима и добром пословном политиком,
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

Meni je svaka treca subota slobodna,i to mi je svetinja,jer nema sanse da se odmorim samo sa nedeljom....,a i to mi je sansa da odradim neku duzu voznju jer onda nedeljom mogu da se posvetim porodici ili da se bavim klincima  a da supruga ode sa svojim prijateljicama na kafu,u kupovinu itd...,a i ako ne idem na voznju ordradjujem stvari koje inace ne stizem radnim danom...,i meni su placeni prekovremeni,ne pretjerano ali su placeni..
jin-jang

mrle

Klinac mi jutros gurne kacigu (hteo da bude dobar, da mi je doda) sa ¾ardinjere, dok sam isparkiravao motor. I pukne mi vizir!!! I ðoka da æu da dam pare za nov za N 102, ko¹ta vi¹e nego kaciga.

mrle

istièe mi vozaèka... treba da jurim lekarsko, mada vidim na sajtu u medicini rada samo 2.000din.

joka

Citat: mrle poslato 20 Februar, 2017, 09:55
Klinac mi jutros gurne kacigu (hteo da bude dobar, da mi je doda) sa ¾ardinjere, dok sam isparkiravao motor. I pukne mi vizir!!! I ðoka da æu da dam pare za nov za N 102, ko¹ta vi¹e nego kaciga.
Ako je Full face, Ivan- viziri ti napravi unikat.   [cheers]

mrle

Citat: joka poslato 20 Februar, 2017, 12:44
Citat: mrle poslato 20 Februar, 2017, 09:55
Klinac mi jutros gurne kacigu (hteo da bude dobar, da mi je doda) sa ¾ardinjere, dok sam isparkiravao motor. I pukne mi vizir!!! I ðoka da æu da dam pare za nov za N 102, ko¹ta vi¹e nego kaciga.
Ako je Full face, Ivan- viziri ti napravi unikat.   [cheers]
flipup, a i kod Ivana nije jeftino.

joka


mrle


Lazic

27e, nije ni preskupo... Skoro kao cela vrata za Multiplu... :D

mrle

Citat: Laziæ poslato 20 Februar, 2017, 15:43
27e, nije ni preskupo... Skoro kao cela vrata za Multiplu... :D

potseti me i na to...

jo¹ stoje u gara¾i.