Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jovan D

Citat: UFF poslato 15 Februar, 2017, 21:14
jaci metal uvek pojede slabiji kad nisu identicni a u direktnom su kontaktu
zato sluze podloske i distanceri da one stradaju umesto delova koji treba da su spojeni

Ja bih dodao nesto na ovaj tvoj komentar, nadam se da nece ispasti da filozofiram, znam da se uglavno zajebavate na forumu (sto podrzavam [thumb_up]) ipak komentar moze biti krajnje koristan jer na forumu ima dosta manijaka koji vole da cackaju masine. Tvoja tvrdnja je delimicno ispravna, ali ne potpuno, nekoliko motora koje sam rasklopio su bili osteceni na potpuno suprotan nacin, tvrdji metal je bio vise pohaban od mekseg. Mogu ti i objasniti mehanizam nastajanja ovog fenomena, mozda ga i znas... To se desava kada u ulju postoje mikrocestice da ih nazovem abrazivne cestice koje su jako tvrde, koje su se odvojile pitingom ili nekim drugim mehanizmom ostecenja sa uzasno tvrde povrsine. Usled cirkulacije ulja kroz uljnu magistralu te cestice zajedno sa uljem dolaze do spregnutih ili oslonjenih povrsina dva metala, neka to bude na primer rukavac i oslonjeno vratilo (neka rukavac bude taj koji je tvrdji) a leziste mekse - od nekog belog metala (babit legure). Tu se desava nesto veoma interesantno, a to je da se tvrde abrazivne cestice utiskuju u meksi metal (zato sto je meksi jel) i postaju svojevrsna zastita meksem metalu, u daljem kretanju tj. kontaktu tvrdji metal (rukavac) se mnogo vise trosi nego meksi metal koga stite skoro nevidljive ultratvrde abrazivne cestice. Dugo vremena je takva slika habanja bila prava enigma za inzenjere, ali je veoma cesta pojava… 

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 15 Februar, 2017, 21:07
Zamalo jedan ¹tap vilju¹ke koji jedva rasklopismo... :D

Nego Marièiæu, ti li si ih stegao kao sivonja 2012-te...? :o :D :D :D
garancija godinu dana...a i drzao si motor na kisi i snegu....a i lazic si.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

balcan girl

tablete koje pijem æe pre da me ubiju nego bilo sta drugo, najgore je sto ubijaju èulo ukusa, odnosno sve sto jedem je jebeno gorkooooo......
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Boban_m


Lazic

@Irena:
Da je bar slatko, pa ko ga jebe...




@Alja:
Ma zajebavam se... :D :-* A èuo sam da i treba menjati ulje u vilju¹ci malo èe¹æe nego na 5 godina... :D Na jednom ¹tapu samo ¹to nije inbus oblajznuo, na drugom se odmah odvi... :D

Andreja

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 15 Februar, 2017, 15:58
Citat: Andreja poslato 15 Februar, 2017, 13:15
Planet Bike, me'an'èar bicikala, serviser bordova, skija, radim i rentu, radim i pri prodavnici, sklapam bicikle itd...
gde radis....na autokomandi ili....

Zatvorena je ta radnja. U Jugoslaviji sam, letos bio prekoputa Arene a na proleæe æemo da vidimo, verovatno DorÈol.

Jovan D, dobar post  [thumb_up]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mkt

aj mi predlozi koji aparatic da kupim kod vas sto meri predjenu kilometrazu na biciklo

Lazic


perlx

Citat: Laziæ poslato 17 Februar, 2017, 13:44
Bilo koji najskuplji cateye... :D
A i vec imas pametni telefon, koristi ga j-a-n-d-o.

monsterbnt

Citat: mkt poslato 17 Februar, 2017, 12:42
aj mi predlozi koji aparatic da kupim kod vas sto meri predjenu kilometrazu na biciklo

Instaliraj Sports Tracker na telefon. Ima sve sto ti treba
Smrt SVIMA!!!!

mkt

ma imam to nego mi isisa bateriju brzo

Lazic


Andreja

Bilo koja Sigma ili Cateye, nema tu ¹ta da ne valja.
Ako ti znaèi proseèna brzina, obrati pa¾nju, ovi najjeftiniji nemaju tu funkciju. Nisam to kupovao skoro 10 godina, ovaj ¹to imam selim sa motora na motor i brutalno radi, Sigma 800. I naravno da nemam proseènu brzinu, nisam obraæao pa¾nju prilikom kupovine; prastari Cateye mi pokazuje prosek. Pa onda ima¹ varijante, pozadinsko osvetljenje, hoæe¹ li da bude wireless, hoæe¹ da meri kadencu...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

E meni treba sa pozadinskim osvetljenjem, ali da ima sve ¹to i cateye, osim meraèa kalorija... Izmerim ih svaki put kad sipam gorivo... :D
Po¹to?

Max brzina, proseèna, trenutna, trajanje puta, dnevna kilometra¾a, sat...

Andreja

Pogledam pa javim, znam da su ti sa pozadinskim osvetljenjem prilièno skuplji od "obiènih". I ako se ne varam, osvetljenje radi par sekundi, kad ga aktivira¹ pritiskom na dugme.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic


mali_zmaj

Znaci kako mi dodje slobodan vikend tako udari kijamet!!! Jebem,jebem,jebem......  Planirao se provozat...,al cu u .urcu sad se provozad,jedino sa grtalicom!!!  Snjeg pao mamu mu j....,i sad da mi neko kaze volim snijeg,zimu,deda mraza,skijanje..,zimske gume.....,bem me baksuzna!!!
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

jesi ti rodjak onoga sto je otisao u kanadu....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

Najrodjeniji!!! Kud ne pobismo one jelene....
jin-jang

Boban_m