Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: mareskin poslato 08 Februar, 2017, 19:52
Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 18:56
Citat: mareskin poslato 08 Februar, 2017, 16:08
Onda neka naplaæuju osiguranje prema vrednosti vozila na na¹em tr¾i¹tu, a ne prema nekim katalozima. Nizak standard znaèi nizak standard za sve, pa i osiguravajuæe kuæe.
Mada kod nas ekonomska logika odavno nema smisla.

Osiguranje je veæ jeftinije od veæine zapadnijih zemalja. Ne znam za Bugarsku, Rumuniju.

Hoæe¹ da ka¾e¹ da smo mi stvarno jedni od bogatijih u Evropi kao ¹to mi prièaju da prièaju na Dnevniku?


Hoæu da ka¾em da je kod nas osiguranje jeftinije nego kod zapadnih & severnih kom¹ija. I to dosta.
To osiguranje pokriva dobrim delom i zamenu polupanih delova (¹tete). Delovi su kod nas uglavnom iste cene, ili skuplji nego kod severnih i zapadnih kom¹ija.

Zakljuèujem da nije realno oèekivati da osiguranje bude desetina cene na zapadu. I sada¹njih pola cene je sasvim OK.
Mislim, voleo bih da je jeftinije. Pogotovo za manje automobile koje vozi sirotinja. Voleo bih i da su svima plate dosta veæe. I jo¹ dosta stvari. Ali s obzirom na situaciju, cenim da je nerealno da to oèekujem da se desi. Sve i da to tra¾im, sve i da to hoæe da "nam ispune", nema odakle.

Pored toga, opet neko lièno mi¹ljenje & pogled na svet: i za skupa kola, i za velike kubika¾e, treba da bude skupo osiguranje i porez - kako bi se ljudi destimulisali da ih kupuju, a onaj ko hoæe, voli i mo¾e, neka plati. Samo jo¹ kad te pare ne bi mafija pokrala, nego da prestanemo leèiti decu SMS-ovima...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Bensedini i bromovi me ne rade u kojoj god kolicini. Xanax me je radio ali sam poceo da sanjam svakakve gluposti i da svasta pricam u snu.

Lazic

©to mo¾e da bude nezgodno kad ¾ena slu¹a... :D

bullet

Bromazepami, bensedini i slicni nisu uopste lekovi za spavanje, cak imaju nesanicu kao kontraindikicaiju. Flormidal je bas za nesanicu, ja sam ga zgutao jednom kada sam putovao celu noc autobusom. Znaci zakuntao sam u 22 i probudio se u 8 odmoran kao da sam spavao na najboljem duseku :)

viper

Taèno Bromazepam, bensedin su lekovi za smirenje ¾ivaca.

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gavrolini

Od biljnih sam probao neki dormirin i nije nesto bas radio mada svi kazu da treba dve kutije da se popiju a ja posle prve batalio. Danas sam uzeo maticnjak da probam par dana, ako ni on ne bude sljakao onda cu pokusati sa persen forte...ako dotle ne budem mrtav ili neko drugi ne bude mrtav.

bullet

Flormidal nabavi kao prvu pomoc ako je stvarno dotle doslo, a svakako trebas da otklonis uzroke nesanice. Setnja, svez vazduh, fizicka aktivnost, manje kafe, alkohola i cigareta, ne jesti tesku hranu... sve to pomaze.

Grof

Probao sam taj persen ... i radio je za spavanje koliko i vitamin C. [dunce]

Gavrolini

Cigare sam smanjio na 3-4 komada dnevno. Kafu popijem jednu ili nijednu dnevno. Za trening neki nemam ni vremena ni snage. E sad stres....hmmmm ja sam po prirodi jako zivcan. Kontam da stres u kombinaciji sa bukom(radim na presama za hladno kovanje) mi jebu kevu. Malo sam citao i ta jebena buka bukvalno razara ceo organizam. A nervoza i nesanica su prvo sto se iskazuje kao posledica.

bigbad86

Evo jedno glupo pitanje. Jel koristis antifone?

Gavrolini

Bez cepova za usi nije dozvoljen ulazak u fabriku.

balcan girl

valerijana, gavrolini ako hoces nesto na biljnoj bazi :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Andreja

Navari se pred spavanje i re¹en problem :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bojan

Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 18:56
Citat: mareskin poslato 08 Februar, 2017, 16:08
Onda neka naplaæuju osiguranje prema vrednosti vozila na na¹em tr¾i¹tu, a ne prema nekim katalozima. Nizak standard znaèi nizak standard za sve, pa i osiguravajuæe kuæe.
Mada kod nas ekonomska logika odavno nema smisla.

Osiguranje je veæ jeftinije od veæine zapadnijih zemalja. Ne znam za Bugarsku, Rumuniju.

Jeste jeftinije ali ne pokriva iste stvari, tako da gledajuci realno kod nas ispade skuplje, naravno ako samo gledamo kroz jednog vozaca. Ako pricamo o jednim kolima i 4 vozaca onda je njihovo osiguranje cetiri puta skuplje

Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 19:21
Citat: dzimika poslato 08 Februar, 2017, 19:13

Nije jeftinije jer ti gledas kod njih ukupnu cenu osigiranja u koje je uracunat I kasko, kod nas nije


Hoæe¹ da ka¾e¹ da je u cenu obaveznog osiguranja uraèunat i kasko, hteo-ne hteo plaæa¹?

Nije to kasko nego osiguranje koje obuhvata vise stvari npr. kradju

Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 20:14
Citat: mareskin poslato 08 Februar, 2017, 19:52
Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 18:56
Citat: mareskin poslato 08 Februar, 2017, 16:08
Onda neka naplaæuju osiguranje prema vrednosti vozila na na¹em tr¾i¹tu, a ne prema nekim katalozima. Nizak standard znaèi nizak standard za sve, pa i osiguravajuæe kuæe.
Mada kod nas ekonomska logika odavno nema smisla.

Osiguranje je veæ jeftinije od veæine zapadnijih zemalja. Ne znam za Bugarsku, Rumuniju.

Hoæe¹ da ka¾e¹ da smo mi stvarno jedni od bogatijih u Evropi kao ¹to mi prièaju da prièaju na Dnevniku?


Pored toga, opet neko lièno mi¹ljenje & pogled na svet: i za skupa kola, i za velike kubika¾e, treba da bude skupo osiguranje i porez - kako bi se ljudi destimulisali da ih kupuju, a onaj ko hoæe, voli i mo¾e, neka plati. Samo jo¹ kad te pare ne bi mafija pokrala, nego da prestanemo leèiti decu SMS-ovima...

Evo Slanince opet zagazio u komunizam. pozdravio te Seselj kakav porez na automobile pri registraciji. Kupis skup auto, platis porez, osiguranje te odere i ostatak placas kroz gorivo. Kakvi porezi na luksuz, gluposti. I naravno da ce onaj ko moze i voli da plati, zasto bi bilo koga destimulisao.
Kakve veze ima registracija sa lecenjem dece? Zasto uvek brkas babe i zabe.

PECA BMW

Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 20:14

Pored toga, opet neko lièno mi¹ljenje & pogled na svet: i za skupa kola, i za velike kubika¾e, treba da bude skupo osiguranje i porez - kako bi se ljudi destimulisali da ih kupuju, a onaj ko hoæe, voli i mo¾e, neka plati. Samo jo¹ kad te pare ne bi mafija pokrala, nego da prestanemo leèiti decu SMS-ovima...

A recimo ja to vidim malo drugacije . Ima dve varijante :

- Dozvoli narodu samo neki minimalac , ne dozvoli im da se sire i da stvaraju iluziju da moze bolje . Treba da ih naviknes da se zadovoljavaju malim stvarima i pricaj da je tako svuda .
- Daj narodu sto vise mozes , ucini mu dostupnim bar one stvari koje tebe nece da ostete .

Nesto se razmisljam , sta bi se desilo kada bi u americi extra oporezivali automobili preko 2000cm3 i kad bi im digli cenu goriva za duplo ?

U Rusiji jeftin alkohol , jeftine cigare , kola pristupacna , jeftino gorivo i osnovna hrana jeftina , za divno cudo narod zadovoljan ...

Ako ne mozes da popravis stanje u zemlji , pa daj bre narodu bar da se vozi majku mu . Ali ne , treba drzavni aparat finansirati a nema potrebe da pricamo sta je sve to ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

stilgar

Citat: PECA BMW poslato 09 Februar, 2017, 02:44
Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 20:14

Pored toga, opet neko lièno mi¹ljenje & pogled na svet: i za skupa kola, i za velike kubika¾e, treba da bude skupo osiguranje i porez - kako bi se ljudi destimulisali da ih kupuju, a onaj ko hoæe, voli i mo¾e, neka plati. Samo jo¹ kad te pare ne bi mafija pokrala, nego da prestanemo leèiti decu SMS-ovima...

Nesto se razmisljam , sta bi se desilo kada bi u americi extra oporezivali automobili preko 2000cm3 i kad bi im digli cenu goriva za duplo ?


kad vec razmisljas sta bi ti rekli ovi beskucnici kojima su banke uzele kuce i stanove 2008 o temi automobila preko 2000cm3. Ne pominjite vise tu srecnu zemlju ameriku aman.
https://www.theatlantic.com/photo/2016/02/americas-tent-cities-for-the-homeless/462450/


Slaninar

Citat: Bojan poslato 09 Februar, 2017, 02:09
Jeste jeftinije ali ne pokriva iste stvari, tako da gledajuci realno kod nas ispade skuplje, naravno ako samo gledamo kroz jednog vozaca. Ako pricamo o jednim kolima i 4 vozaca onda je njihovo osiguranje cetiri puta skuplje

Èekaj sad, je li jeftinije, ili skuplje?  :)

Upola manje novaca da¹.
Osiguranje va¾i za ko god da sedne i vozi auto.

Da li to onda i po usluzi koju daje izaðe manje, ili vi¹e?

Citat: Bojan poslato 09 Februar, 2017, 02:09
Evo Slanince opet zagazio u komunizam. pozdravio te Seselj kakav porez na automobile pri registraciji. Kupis skup auto, platis porez, osiguranje te odere i ostatak placas kroz gorivo. Kakvi porezi na luksuz, gluposti. I naravno da ce onaj ko moze i voli da plati, zasto bi bilo koga destimulisao.
Kakve veze ima registracija sa lecenjem dece? Zasto uvek brkas babe i zabe.

Èekaj sad, komunizam, ili ©e¹elj? Ili je ©e¹elj post'o komunista bez da mi je iko javio?!

Za¹to bih destimulisao? Zato ¹to je bahato. U siroma¹noj zemlji gde ima gladnih i bez kuæe. O planetarnom nivou da ne prièamo. ©to bi neko imao skup, luksuzan auto velike kubika¾e? Po mojim pogledima na svet to nije OK.

Ovo za decu - ne znam je li troluje¹, ili si ogranièen? Od registracija se puni bud¾et. Onaj deo ¹to ne ide osiguravajuæim kuæama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: PECA BMW poslato 09 Februar, 2017, 02:44
A recimo ja to vidim malo drugacije . Ima dve varijante :

- Dozvoli narodu samo neki minimalac , ne dozvoli im da se sire i da stvaraju iluziju da moze bolje . Treba da ih naviknes da se zadovoljavaju malim stvarima i pricaj da je tako svuda .
- Daj narodu sto vise mozes , ucini mu dostupnim bar one stvari koje tebe nece da ostete .

Nesto se razmisljam , sta bi se desilo kada bi u americi extra oporezivali automobili preko 2000cm3 i kad bi im digli cenu goriva za duplo ?

U Rusiji jeftin alkohol , jeftine cigare , kola pristupacna , jeftino gorivo i osnovna hrana jeftina , za divno cudo narod zadovoljan ...

Ako ne mozes da popravis stanje u zemlji , pa daj bre narodu bar da se vozi majku mu . Ali ne , treba drzavni aparat finansirati a nema potrebe da pricamo sta je sve to ..

Previða¹ bitnu stvar - bud¾et.
Mi smo siroma¹na zemlja gde je sva proizvodnja sistematski uni¹tavana i uni¹tena. Sada je situacija takva da se bud¾et puni od tih akciza, poreza - to je sve ¹to je ostalo.
Èak i da doðe na vlast neko ko stvarno ¾eli da pomogne da zemlja napreduje, opet bi, po meni, najgora stvar koju mo¾e da uradi bila da se odrekne prihoda od tih poreza. Hleb i leèenje su neophodni. Auto od 2000 kubika nije, jebiga. Dok se privreda ne oporavi, odatle je najhumanije nekako puniti bud¾et, da hrani¹ ove ¹to spavaju po ulicama, barem za hranu. Za bolnice bez dovoljno opreme. Takve stvar.

Sve u svemu, mislim da je nerealno oèekivati da registracije u ukupnom zbiru pojeftine.
Ono ¹to oèekujem da æe ovi na¹i uraditi: poskupeæe za manja kola koja najvi¹e ljudi ima (punto i sl.), a pojeftiniti za veæe kubika¾e i luksuznija kola. Predstaviæe to kao oporezivanje po vrednosti. Da pokupe jo¹ vi¹e u bud¾et, bez brige o sirotinji - njima æe lako isprati mozak da je ovo sad bolje, po¹tenije.  :)
Evo i ovde na forumu ljudi kritikuju zamisao da se vi¹e oporezuju skuplja kola (Petar356+1, Bojan, i slièni).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Boban_m poslato 09 Februar, 2017, 04:33
Brate sta joj fali, mislim, sem kuce? ;D

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/main_1200_zpsycfgpoqi.jpg

“This is a choice I made to live here. I was lonely and depressed living in an apartment. I feel much better here with the social interaction and friendships. There is a direct democracy here with immediate results that differ from traditional bureaucracy.”

Usamljena u stanu... :D