Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mi¹ko_kolo poslato 08 Februar, 2017, 14:59
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Februar, 2017, 10:47

e sad...posto je ovo apsurdistan

-slupao kola pet puta prosle godine pa kupio nova i i placam isto osiguranje kao neko ko nije nikada slupao kola...a pa to ima samo ovde


Mislim da ovo nije taèno, premijski razred se vodi na èoveka odnosno vlasnika vozila. U prilog tome:

VLASNICI automobila æe obaveznu premiju za osiguranje vozila od 1. septembra 2011 g. plaæati po sistemu „bonus malus“ i to savesni vozaèi po ni¾oj, a oni koji su eventualno prouzrokovali ¹tetu, po ceni vi¹oj i do dva i po puta. Podaci o prièinjenim ¹tetama bele¾e se od 1. jula pro¹le godine, tako da su svi vozaèi veæ pod prismotrom. Premijski stepen, po ovom sistemu, podeljen je na 12 razreda opasnosti, osnovni je èetvrti i on podrazumeva cenu obaveznog auto-osiguranja koju su vozaèi do sada plaæali.

Vlasnici motornih vozila koji u prethodnoj godini osiguranja nisu napravili ¹tetu, u narednoj æe, prema ovom sistemu, imati bonus, to jest preæi æe u treæi razred i premiju æe platiti pet odsto manje. Premija u drugom razredu ni¾a je od osnovne za 10, a u prvom za 15 odsto.

Vozaèi koji su imali jednu ¹tetu prelaze u sedmi razred, ¹to u odnosu na prethodnu godinu, visinu premije poveæava za 50 odsto. Sa dve naèinjene ¹tete prelazi se u 10. razred, èime se premija u odnosu na prethodnu godinu poveæava 2,1 put, dok oni koji naprave tri i vi¹e ¹teta prelaze u 12. razred, a premija im se poveæava èak dva i po puta.

Za povratak iz 12. u èetvrti razred, potrebno je devet godina, i to pod uslovom da se tokom tih godina ne napravi nijedna ¹teta.

Obraèun

To znaèi da se vozaèi svake godine spu¹taju za po jedan razred i u skladu s tim plaæaju premije. U petom razredu premija je u odnosnu na osnovni razred veæa za 15, u ¹estom za 30, u sedmom za 50, osmom za 70, a u devetom za 90 odsto. U desetom razredu premija je veæa 2,1 put u jedanaestom 2,3, a u dvanaestom 2,5 puta.

U zavisnosti od toga kada im istièe registracija, neki æe odmah platiti skuplje polise, dok æe drugi udarac po d¾epu osetiti tek iduæe godine. Meðutim, vozaèi se vi¹e ne mogu sakriti od malusa, jer postoji jedinstvena baza podataka svih osiguranika, koja se nalazi u udru¾enju osiguravaèa Srbije. Ona sadr¾i ime, prezime i matièni broj osiguranika, broj i datum isteka prethodne polise, podatke o vozilu i eventualnoj ¹teti. Ukratko, vozaè koji je napravio ¹tetu neæe moæi da izbegne plaæanje malusa, tako ¹to æe promeniti osiguravajuæe dru¹tvo, jer æe podaci o prethodnom periodu biti dostupni svim osiguraèima. Nijedno prodajno mesto, tehnièki pregled ili agencija neæe moæi da izda polisu osiguranja, a da prethodno preko sistema ne proveri vozilo, vlasnika, broj polise i premijski stepen na osnovu ¹tetnih dogaðaja.


vozilo se vodi na zenu a muz napravio stetu.....na koga ide malus....proda kola i kupi druga na dete...gde je malus....ne isplati ti se da registrujes auto sa 12 razredom....za te pare kupis novi auto i prevedes ga na zenu i vozis .....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

petar357

Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 11:36

Po meni bi u zemlji siroma¹noj poput na¹e imalo smisla napraviti socijalnu kategoriju vozila, da to bude dugoroèni plan i da se zna kad ljudi planiraju nabavku: tako da bude jeftina registracija, osiguranje i èuda. Da bude dovoljno gadan da svako ko ima para neæe da vozi takav auto. Lupam, dva tri modela: kome treba mali auto, kome treba karavan, kome treba kombi.


Da li si ti covece normalan? Jel procitas ti svoj post pre nego sto ga postavis?

Ti bi siromasan svet obelezio tako sto ce se voziti u odredjenom modelu auta, toliko gadnom i ruznom da ostalima ne pada na pamet da ga kupe. Da svi i iz daljine znaju kad dovozis dete u skolu da je iz slepacke porodice.
U odnosu na to, Hitler je sa onim zutim trakama za jevreje bio malo dete.

Sve mora da ima svoju punu ekonomsku cenu i svi moraju da je placaju, jedino se tako mogu spreciti zloupotrebe.
A onda, uz to, po dobro promisljenim kriterijumima i skalama ide socijalna pomoc za siromasne kojom ce oni u odredjenoj meri amortizovati nesklad izmedju svojih primanja i realnih cena.

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 08 Februar, 2017, 15:24
Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 14:50
Citat: Bojan poslato 08 Februar, 2017, 13:54
Slaninice sta ti pijes/duvas otkrij nam molim te.

Nemoj mi ta dva razdvajati!
Vutra puta pivo... :o [rofl] [rofl] [rofl]

©to ka¾u, "mora¹ sine ne¹to toplo, ka¹ikom..."

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Заобилазимо главни проблем, криминално, монополско удруживање осигуравајућих друштава, чиме је осигурање моторних возила најскупље у Европи у односу на примања грађана.
Друштво за заштиту од животиња

Gavrolini

Nesanica... Tacnije vec duze vreme ne mogu sastavim u cugu vise od 3 sata spavanja. Evo vec par dana zaspim oko 1h i probudim se oko 3, pola 4 i to je to. Jel ima neko slican problem i da ga je uspesno resio nekim preparatima? Postajem zombi bukvalno tokom dana, ne funkcionisem normalno, mrtav sam umoran i uvece kad se strovalim u krevet spavam jebena 3 sata i sve iz pocetka. Danas sam uzeo neke tablete MATICNJAK, valjda ce malo pomoci.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 08 Februar, 2017, 15:37
Da li si ti covece normalan? Jel procitas ti svoj post pre nego sto ga postavis?

Vozi motor i bicikl? Check!
Uèestvuje na MM forumu? Check!

Pa kakvo je to onda pitanje?!  :)


Citat: petar357 poslato 08 Februar, 2017, 15:37
Ti bi siromasan svet obelezio tako sto ce se voziti u odredjenom modelu auta, toliko gadnom i ruznom da ostalima ne pada na pamet da ga kupe. Da svi i iz daljine znaju kad dovozis dete u skolu da je iz slepacke porodice.
U odnosu na to, Hitler je sa onim zutim trakama za jevreje bio malo dete.

Zapravo, da se ba¹ ja pitam, bio bih 100 puta gori. Ukino bih privatna vozila na globalnom nivou. Previ¹e zagaðuju, premalo ljudi prevoze.
Ukinuo novac i privatnu svojinu nad prirodnim resursima i kapitalnim dobrima.
Ali prièam o relativno realno izvodljivim stvarima u jednoj zemlji u relativno kratkom roku.

Meni je zanimljivo ¹to ti nekog ko nema skup i lep auto kategori¹e¹ kao slepca.

Citat: petar357 poslato 08 Februar, 2017, 15:37
Sve mora da ima svoju punu ekonomsku cenu i svi moraju da je placaju, jedino se tako mogu spreciti zloupotrebe.
A onda, uz to, po dobro promisljenim kriterijumima i skalama ide socijalna pomoc za siromasne kojom ce oni u odredjenoj meri amortizovati nesklad izmedju svojih primanja i realnih cena.

Zapravo postoji vi¹e naèina da se spreèe. Najbolji je podizanje nivoa svesti, solidarnosti, i uvoðenje pravila koja su jasno dobra i po¹tena za sve, da ljudima bude jasno da je na du¾i rok bolje kada se po¹tuju.
Mo¾e se uvesti i socijalna pomoæ, a mo¾e i da se jednostavno manje oporezuje neka narodna kategorija robe. Mo¾e i sto stvari izmeðu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 08 Februar, 2017, 15:42
Заобилазимо главни проблем, криминално, монополско удруживање осигуравајућих друштава, чиме је осигурање моторних возила најскупље у Европи у односу на примања грађана.


Jesu mafija, to se sla¾em.
Opet, delovi ko¹taju isto (ako ne iskuplje) kod nas kao i napolju. Tako da ne mo¾e osiguranje da plati branik jeftinije jer je kod nas nizak standard.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Gavrolini poslato 08 Februar, 2017, 15:45
Nesanica... Tacnije vec duze vreme ne mogu sastavim u cugu vise od 3 sata spavanja. Evo vec par dana zaspim oko 1h i probudim se oko 3, pola 4 i to je to. Jel ima neko slican problem i da ga je uspesno resio nekim preparatima? Postajem zombi bukvalno tokom dana, ne funkcionisem normalno, mrtav sam umoran i uvece kad se strovalim u krevet spavam jebena 3 sata i sve iz pocetka. Danas sam uzeo neke tablete MATICNJAK, valjda ce malo pomoci.

Imao sam pre mesec dana isti problem. Budio sam se taèno u 3. Prestalo je posle par dana. Ni¹ta me nije bolelo, nisam bio nervozan itd. Prosto sam se budio iz èista mira.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 15:47
Citat: El Jefe poslato 08 Februar, 2017, 15:42
Заобилазимо главни проблем, криминално, монополско удруживање осигуравајућих друштава, чиме је осигурање моторних возила најскупље у Европи у односу на примања грађана.


Jesu mafija, to se sla¾em.
Opet, delovi ko¹taju isto (ako ne iskuplje) kod nas kao i napolju. Tako da ne mo¾e osiguranje da plati branik jeftinije jer je kod nas nizak standard.

Onda neka naplaæuju osiguranje prema vrednosti vozila na na¹em tr¾i¹tu, a ne prema nekim katalozima. Nizak standard znaèi nizak standard za sve, pa i osiguravajuæe kuæe.
Mada kod nas ekonomska logika odavno nema smisla.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazza

Citat: Gavrolini poslato 08 Februar, 2017, 15:45
Nesanica... Tacnije vec duze vreme ne mogu sastavim u cugu vise od 3 sata spavanja. Evo vec par dana zaspim oko 1h i probudim se oko 3, pola 4 i to je to. Jel ima neko slican problem i da ga je uspesno resio nekim preparatima? Postajem zombi bukvalno tokom dana, ne funkcionisem normalno, mrtav sam umoran i uvece kad se strovalim u krevet spavam jebena 3 sata i sve iz pocetka. Danas sam uzeo neke tablete MATICNJAK, valjda ce malo pomoci.

Bensedin od 5 pred spavanje. Da vidis dal ces da se budis.
I may be dumb, but I'm not stupid.

viper

Taèno, poma¾e, provereno u praksi  :)  ;D

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Boban_m

Ne nagovarajte covjeka na hemiju, prirodna terapija je bolja [joint]

mali_zmaj

stres ga dere..,nesto za spavanje,ako ima na biljnoj bazi jo¹ bolje....
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mali_zmaj poslato 08 Februar, 2017, 17:09
stres ga dere..,nesto za spavanje,ako ima na biljnoj bazi jo¹ bolje....
ili da iznabada retarda koji ga stresira....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Grof

Citat: Gavrolini poslato 08 Februar, 2017, 15:45
Nesanica... Tacnije vec duze vreme ne mogu sastavim u cugu vise od 3 sata spavanja. Evo vec par dana zaspim oko 1h i probudim se oko 3, pola 4 i to je to. Jel ima neko slican problem i da ga je uspesno resio nekim preparatima? Postajem zombi bukvalno tokom dana, ne funkcionisem normalno, mrtav sam umoran i uvece kad se strovalim u krevet spavam jebena 3 sata i sve iz pocetka. Danas sam uzeo neke tablete MATICNJAK, valjda ce malo pomoci.

bensiæ ili leksilijum i spava¹ kao zaklan.... makar meni poma¾e kada na nervnoj bazi ne mogu da spavam.... :(

Slaninar

Citat: mareskin poslato 08 Februar, 2017, 16:08
Onda neka naplaæuju osiguranje prema vrednosti vozila na na¹em tr¾i¹tu, a ne prema nekim katalozima. Nizak standard znaèi nizak standard za sve, pa i osiguravajuæe kuæe.
Mada kod nas ekonomska logika odavno nema smisla.

Osiguranje je veæ jeftinije od veæine zapadnijih zemalja. Ne znam za Bugarsku, Rumuniju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Nije jeftinije jer ti gledas kod njih ukupnu cenu osigiranja u koje je uracunat I kasko, kod nas nije

Slaninar

Citat: dzimika poslato 08 Februar, 2017, 19:13
Nije jeftinije jer ti gledas kod njih ukupnu cenu osigiranja u koje je uracunat I kasko, kod nas nije

Hoæe¹ da ka¾e¹ da je u cenu obaveznog osiguranja uraèunat i kasko, hteo-ne hteo plaæa¹?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 08 Februar, 2017, 18:56
Citat: mareskin poslato 08 Februar, 2017, 16:08
Onda neka naplaæuju osiguranje prema vrednosti vozila na na¹em tr¾i¹tu, a ne prema nekim katalozima. Nizak standard znaèi nizak standard za sve, pa i osiguravajuæe kuæe.
Mada kod nas ekonomska logika odavno nema smisla.

Osiguranje je veæ jeftinije od veæine zapadnijih zemalja. Ne znam za Bugarsku, Rumuniju.

Hoæe¹ da ka¾e¹ da smo mi stvarno jedni od bogatijih u Evropi kao ¹to mi prièaju da prièaju na Dnevniku?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Citat: Boban_m poslato 08 Februar, 2017, 16:56
Ne nagovarajte covjeka na hemiju, prirodna terapija je bolja [joint]
Mene trava razbudi... :D