Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 01 Januar, 2017, 16:56
Bogatasa licno ne poznajem ni jednog da bih ti navodio imena. I ne govorimo o njima i o milionima evra...
Ali zato znam masu ljudi koji radeci u stranim firmama gde nema ni partijskih ni rodjackih benefita, na osnovu svojih sposobnosti, rada i znanja zaradjuju pristojne pare i zive veoma udobno, a da pri tome nisu vlasnici nikakvih firmi, a veze sa kriminalom imaju jedino kada citaju novine.

Ta masa je nekih 1 % populacije. Ostali su manje sretni i rade za 200-300 evra, bilo u domaæim, ili stranim firmama.

Ako ima¹ sposobnosti koje se dobro plaæaju  - onda si dobro. Ako si sposoban za ne¹to ¹to nije na ceni  - onda si najeb'o.

Kod nas je onaj krug "¹ta se dobro plaæa" jako jako mali. I ne va¾i uvek i za svakog.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357

Tu si u pravu.
Hteo sam da kazem da biti sposoban i uspesan u poslu ne znaci uvek i biti kriminalac.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: petar357 poslato 01 Januar, 2017, 16:56

@rev
Bogatasa licno ne poznajem ni jednog da bih ti navodio imena. I ne govorimo o njima i o milionima evra...
Ali zato znam masu ljudi koji radeci u stranim firmama gde nema ni partijskih ni rodjackih benefita, na osnovu svojih sposobnosti, rada i znanja zaradjuju pristojne pare i zive veoma udobno, a da pri tome nisu vlasnici nikakvih firmi, a veze sa kriminalom imaju jedino kada citaju novine.

Ja znam dosta njih koji rade za strane firme...dobra plata i sve kako treba a onda jedan dan firma nestane u magli...a znam neko koji rade u stranim firmama i uprkos sposobnosti nemaju velike plate....cak ne vece od proseka u srbiji....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ivicat

Velika plata je relativna stvar. Nekome je 500e velika plata a nekome ni 1500e.

bigbad86

Tako je. Baratajte konkretnim ciframa.
A i gleda se velika/mala plata za konkretan posao a ne uopste.

UFF

Citat: Gavrolini poslato 01 Januar, 2017, 15:22
Samo polako. Nekom je jednostavno sudjeno da bere banane. A neko se snasao i preprodaje te iste. Samo sto se cesto ovi drugi i okliznu na koru pa kad "padnu" onda dzabe svi novci nego gledaj da ne ispadne sapun pod tusem u Mitrovici. 

ma zajebo si se nesto, ne mozes u zatvor za preprodaju, ti sto se plase da im ne ispadne sapun su oni sto kradu banane

Gavrolini

Niko se od legalne preprodaje jos nije obogatio. Mora na svaka dva-tri da proleti i jedan bez roditelja.

Hattrick

A u Sapcu i Rumi veliki domovi za nezbrinutu decu.  :)

UFF

pa sto moras da se obogatis jbt?

dovoljno je da pristojno i opusteno zivis

i ne pricamo o motorima vec o bilo cemu legalnom

Gavrolini

Ne pricam ni ja samo o motorima. Ne pricam uopste samo o vozilima. Ali ako redis sve regularno. Platis posteno porez i ostale dazbine drzavi tesko da ces imati ne znam kakav profit.

dzimika

Istina, nema sanse da ostvaris profit ako ne kombinujes cak je problem izvuci svoje pare sa racuna a da te drzava ne odere ko vola

Lazic

Citat: Hurricane poslato 01 Januar, 2017, 14:24
samo izvolite, ¹to vas vi¹e ode to æe nama preostalima biti bolje...
Tu si se zajebao, vlast æe da cedi istu kolièinu para od manje ljudi...

Hurricane

...koji æe deliti veæe tr¾i¹te i imati vi¹e moguænosti...

sve dok doktori nauka nisu masovno poèeli da idu preko keramièar nije mogao biti ministar, ni rakar precednik..

aman bre, nije sve u parama, sve najvrednije je d¾abe, i tu je svuda oko nas i u nama, to je su¹tina mog pisanja danas..

petar357

Citat: dzimika poslato 01 Januar, 2017, 21:17
Istina, nema sanse da ostvaris profit ako ne kombinujes cak je problem izvuci svoje pare sa racuna a da te drzava ne odere ko vola

U Srbiji ce se nesto promeniti tak kada ovakvi "biznismeni" shvate da pare na racunu nisu njihove vec firmine i da je kaznjivo  "izvlaciti" ih.
Vlasnik firme moze sebi da odredi platu i to su njegove pare, po odbitku zakonskih doprinosa.
Moze i da uzme zaradu po zavrsnom racunu (umanjenu za porez).
Jedino to su njegove pare, a ne one "izvucene" iz firme.
U kojoj to jos zemlji vlasnik preduzeca izvlaci pare za racuna firme ocekujuci da to uradi bez placanja poreza?



Hurricane

..jeste, a kako æe onda da isplati deo plate na crno koji je namanje jo¹ jedna plata ako se radi o proseku..


samo mi nemoj odgovoriti da treba da prijavi na pun iznos, to dr¾avi najmanje odgovara, jer æe onda diæi proseènu platu

u nebesa, pa æe svojim slu¾benicima morati da duplira plate a nema odakle ni ovo da plati, pa stanovi na kredit, pa poskupljenje svega

nastao bi haos op¹ti..





stvari u praksi funkcioni¹u kako dr¾avi odgovara, nemoj misliti da je drugaèije..

sve mo¾e da se uredi ali nema interesa...




UFF

Citat: petar357 poslato 01 Januar, 2017, 22:38
Citat: dzimika poslato 01 Januar, 2017, 21:17
Istina, nema sanse da ostvaris profit ako ne kombinujes cak je problem izvuci svoje pare sa racuna a da te drzava ne odere ko vola

U Srbiji ce se nesto promeniti tak kada ovakvi "biznismeni" shvate da pare na racunu nisu njihove vec firmine i da je kaznjivo  "izvlaciti" ih.
Vlasnik firme moze sebi da odredi platu i to su njegove pare, po odbitku zakonskih doprinosa.
Moze i da uzme zaradu po zavrsnom racunu (umanjenu za porez).
Jedino to su njegove pare, a ne one "izvucene" iz firme.
U kojoj to jos zemlji vlasnik preduzeca izvlaci pare za racuna firme ocekujuci da to uradi bez placanja poreza?




zato budes pausalac a ne doo
to su TVOJE pare i nema sta da "izvlacis" mozes na sluzbenom putu i na kurve bez racuna da ih potrosis ako tako resis
sam si ih napravio pa sam sa njima i raspolazes, firma nije osoba nit je sama sebe stvorila pa da ona donosi odluke

Hurricane

..jeste ali zato kad pokucaju na vrata da te vode za sranje u doo, ka¾e¹ lepo nisam ja, firma je napravila sranje..


Gavrolini

Jbt za cas napljuvase svoju savrsenu drzavu ovi sto su se bunili kad sam je nazvao banana republikom.

petar357

Citat: UFF poslato 01 Januar, 2017, 23:11
Citat: petar357 poslato 01 Januar, 2017, 22:38
Citat: dzimika poslato 01 Januar, 2017, 21:17
Istina, nema sanse da ostvaris profit ako ne kombinujes cak je problem izvuci svoje pare sa racuna a da te drzava ne odere ko vola

U Srbiji ce se nesto promeniti tak kada ovakvi "biznismeni" shvate da pare na racunu nisu njihove vec firmine i da je kaznjivo  "izvlaciti" ih.
Vlasnik firme moze sebi da odredi platu i to su njegove pare, po odbitku zakonskih doprinosa.
Moze i da uzme zaradu po zavrsnom racunu (umanjenu za porez).
Jedino to su njegove pare, a ne one "izvucene" iz firme.
U kojoj to jos zemlji vlasnik preduzeca izvlaci pare za racuna firme ocekujuci da to uradi bez placanja poreza?




zato budes pausalac a ne doo
to su TVOJE pare i nema sta da "izvlacis" mozes na sluzbenom putu i na kurve bez racuna da ih potrosis ako tako resis
sam si ih napravio pa sam sa njima i raspolazes, firma nije osoba nit je sama sebe stvorila pa da ona donosi odluke

E, kad bi to moglo tako - da budes pausalac kad ti hoces... Tacno su propisane malobrojne delatnosti gde mozes da budes pausalac.
Tacno je sto kazes da firma nije osoba, zato se i zove pravno lice. A kada lice koje je za to ovlasceno donosi odluke, onda su to odluke firme a ne odluke njenog vlasnika.

Lazic

Citat: petar357 poslato 01 Januar, 2017, 22:38
Citat: dzimika poslato 01 Januar, 2017, 21:17
Istina, nema sanse da ostvaris profit ako ne kombinujes cak je problem izvuci svoje pare sa racuna a da te drzava ne odere ko vola

U Srbiji ce se nesto promeniti tak kada ovakvi "biznismeni" shvate da pare na racunu nisu njihove vec firmine i da je kaznjivo  "izvlaciti" ih.
Vlasnik firme moze sebi da odredi platu i to su njegove pare, po odbitku zakonskih doprinosa.
Moze i da uzme zaradu po zavrsnom racunu (umanjenu za porez).
Jedino to su njegove pare, a ne one "izvucene" iz firme.
U kojoj to jos zemlji vlasnik preduzeca izvlaci pare za racuna firme ocekujuci da to uradi bez placanja poreza?



Petre, ti nas malo zajebava¹... za 23 godine samo sam mesec dana radio u dr¾avnoj firmi i odatle sam pobegao glavom bez obzira zato ¹to nisam lopov a morao sam ili da kradem ili da dam otkaz, na naplatnoj rampi u Bubanj potoku... Sve ostalo vreme u privatnim firmama, vi¹e ili manje "po¹tenim", po¹tenije su i moji poslodavci i ja sa njima zaraðivao hleb nego tamo... Realno, to je zato ¹to imamo i dalje debilne socijalistièke zakone, zato i ne mo¾e vlasnik firme da potro¹i svoje zaraðene pare, osim ako na njih ne plati¹ sumanuto veliki porez... Kolike bi mar¾e trebalo da budu da bi to imalo smisla... Za¹to ©vajcarci nisu uhapsili Caneta? Nemaju to "krivièno" delo u zakonu... Jer je idiotizam koji tera sve da muljaju...