Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Свануло ново јутро, дошла нова година, народ спава. Можда је дошло и ново сутра, боља будућност а народ појма нема.
Друштво за заштиту од животиња

Gavrolini

Isti kurac da li je 1.januar, 32. decembar ili sto bi ovi i phone zaludjenici rekli danas je 31.s decembar. U svakom slucaju jos jedno sutra. I jos jedan dan u banana republici.

petar357


Ko se oseca kao majmun, njemu ce se uvek okolo prividjati banane.
Ja zivim u Srbiji koju volim, a vlast je ova ili ona, uglavnom ni jedna nije potrajala mnogo dugo.

UFF

ako je drzava banana snadjes se pa uzmes da peprodajes banane :D
a ako si bas pametan onda da ih izvozis na veliko :)

bolje nego da ih beres i da se zalis kako te gazda slabo placa

Andreja

Ne ¾ele svi da budu gazde, neko jednostavno voli da radi svoj posao kao radnik, ¹ta je tu lo¹e?

U neBanana zemljama radi¹ na kiosku, konobari¹e¹, radi¹ na gradili¹tu pa ima¹ normalnu platu a ovde ne mo¾e¹ da pre¾ivi¹ od iste pa mora¹ da se cima¹ na sve strane da bi ¾iveo normalno.

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hurricane

...ne kapiram za¹to bi neko voleo da radi za bilo koga?

po prirodi stvari to nije normalno, pa valjda je bolje da sam sebi odreðujem ¹ta kad i koliko æu da radim..

o tro¹enju uzalodnog vremena, energije i ideja radeæi kod drugog neæu ni¹ta reæi a mogao bih pisati danima verujte mi..


drugo, granice su otvorene, te neBanana zemlje nisu daleko tu su odma u kom¹iluku..

samo izvolite, ¹to vas vi¹e ode to æe nama preostalima biti bolje...


¾ivot je takav tu smo gde smo, treba prihvatiti i cimati se dok muda ne otpadnu, ¾ivot jako brzo proðe da bi sad tu bio ne¹to nezadovoljan

dr¾avom i sistemom..


dobro je da ne biju samo, bilo je i toga, pamtim, a nisam ba¹ mator..

Ivicat

Da, radeci na kiosku bas mozes da zaradis da izdrzavas porodicu. Samo ne znam gde. Uostalom, neka 'nasi' stranci napisu koje su plate kada radis slican posao.

Hurricane

...neæu ni¹ta da mi pi¹u na¹i stranci, naslu¹ao sam se i video svega,

o tome i svemu PREKO neæu da tro¹im vreme i nisam tome pridao nikakav znaèaj, o tome znaju oni tamo najbolje..

i zamolio bih da se zadr¾imo samo na tome, ¹ta èiniti OVDE da nam bude bolje, pun mi je kurac PREKO


svakog dana upoznajem gomilu ljudi, koji rade, znaju i imaju, jeste im te¾e da doðu do imanja, ali ko zna, zna i ima..


Andreja

Hurricane, pa ti onda daj otkaz gde radi¹ pa otvori svoju firmu, ako ti je nejasno za¹to neko voli da radi kod drugog...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Ivicat

Samo sam hteo da kazem da postoji puno predrasuda o tome sa jednom obicnom platom moze da se lepo zivi. Negde moze ali u glavnom ne moze.

Prosecna plata prodavca u Austriji je 1141e...

http://www.worldsalaries.org/austria.shtml

Gavrolini

Samo polako. Nekom je jednostavno sudjeno da bere banane. A neko se snasao i preprodaje te iste. Samo sto se cesto ovi drugi i okliznu na koru pa kad "padnu" onda dzabe svi novci nego gledaj da ne ispadne sapun pod tusem u Mitrovici. 

Hurricane

Citat: Andreja poslato 01 Januar, 2017, 15:08
Hurricane, pa ti onda daj otkaz gde radi¹ pa otvori svoju firmu, ako ti je nejasno za¹to neko voli da radi kod drugog...

imam sjajne uslove na poslu trenutno, imao sam znaèajno bolje ponude ovih dana a na keca nisam hteo da preðem..


to naravno ne znaèi da volim da radim za drugog niti razumem,

jednostavno ne znam dovoljno koliko mi je potrebno da budem siguran u sebe i izrizikujem, veliki su ulozi u pitanju u ovoj bran¹i, nije kiosk jbga..

tj nemam muda trenutno, ali je biznis plan razraðen do vrlo sitnih detalja, u to ne sumnjaj..




sremac

Iz patriotskih razloga, predla¾em da se uvede termin umesto banana republika - malina republika. . .  mada i vode nas majmuni

ontopik, sinoæ u kafani prilazim ribi da uzmem broj, ona posle poku¹a da me uvuèe u stranku, vladajuæu! s prièom trebaæe ti posao kad zavr¹i¹ faks. bot level milion
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Andreja

Sremac, nema dalje :)

Hurricane, dr¾im ti palèeve :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hurricane

@sremac: svi imamo prilike u odreðenom momentu u ¾ivotu, samo je bitno iskoristiti ih..

ba¹ sinoæ èujem za jednog drugara kojeg nisam video par godina, istom prilikom je napredovao za godinu dve kako inaèe ne bi da je radio

najbolje ¹to ume, pa za recimo jo¹ dva radna veka..



@andreja: Hvala bratac, nemoj me shvati¹ pogre¹no, ja sam izgubio dobar deo ¾ivota misleæi da je dr¾ava lo¹a, i da neko drugi treba za mene

da se zauzme, ti si mlad i greh je da ti ne skrenem razmi¹ljanja u drugom smeru.. takoðe sve najbolje

petar357

Citat: Gavrolini poslato 01 Januar, 2017, 15:22
Samo polako. Nekom je jednostavno sudjeno da bere banane. A neko se snasao i preprodaje te iste. Samo sto se cesto ovi drugi i okliznu na koru pa kad "padnu" onda dzabe svi novci nego gledaj da ne ispadne sapun pod tusem u Mitrovici. 

Zanimljivo je kako se prosecno i ispodprosecno sposobni ljudi tese time da su svi uspesni ljudi u stvari kriminalci, koji ce pasti kad-tad.
Valjda im tako lakse...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: petar357 poslato 01 Januar, 2017, 16:05
Citat: Gavrolini poslato 01 Januar, 2017, 15:22
Samo polako. Nekom je jednostavno sudjeno da bere banane. A neko se snasao i preprodaje te iste. Samo sto se cesto ovi drugi i okliznu na koru pa kad "padnu" onda dzabe svi novci nego gledaj da ne ispadne sapun pod tusem u Mitrovici. 

Zanimljivo je kako se prosecno i ispodprosecno sposobni ljudi tese time da su svi uspesni ljudi u stvari kriminalci, koji ce pasti kad-tad.
Valjda im tako lakse...

a ti is naivan pa verujes da mozes da zaradis mnogo a da nekog ne zajebes...ili drzavu ili partnera ili nekog sa kim poslujes.....evo reci neko ime bogatasa pa da ti kazem kako je dosao do para....
ovo to govori neko ko je imao vise firmi u zivotu, dve su mu zatvorili zbog nedokazane utaje poreza a jednu je on zatvorio a dobio je upravu javnih prihoda za zaostala dugovanja...
a ti se nadas da ces u sendvic sistemu da napredujes...nazalost u ovoj drzavi sve moze da se unisti osim politicara....i enerigija nestaje a oni opstaju iako svi znamo kako su i koliko krali od naroda...nekako sve zastareva u zamenu za nesto...ili ces da kazes da nisam u pravu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: Hurricane poslato 01 Januar, 2017, 14:24
...ne kapiram za¹to bi neko voleo da radi za bilo koga?

po prirodi stvari to nije normalno, pa valjda je bolje da sam sebi odreðujem ¹ta kad i koliko æu da radim..

Po kakvoj prirodi kakvih stvari?
Neko ima smisla za pravljenje para, neko nema. Neko voli da organizuje i vodi, neko voli da sledi. Nismo svi isti.

Citat: Hurricane poslato 01 Januar, 2017, 14:24
o tro¹enju uzalodnog vremena, energije i ideja radeæi kod drugog neæu ni¹ta reæi a mogao bih pisati danima verujte mi..


drugo, granice su otvorene, te neBanana zemlje nisu daleko tu su odma u kom¹iluku..

samo izvolite, ¹to vas vi¹e ode to æe nama preostalima biti bolje...

Granice su otvorene za turiste. Za posao je malo zajebanije. Nije nemoguæe, naravno.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Sposoban ne znaci i pametan.  Ovaj petar mnogo lici na onog petra sto mu je trenutno zabranjeno pisanje.

petar357

#21379

@rev
Bogatasa licno ne poznajem ni jednog da bih ti navodio imena. I ne govorimo o njima i o milionima evra...
Ali zato znam masu ljudi koji radeci u stranim firmama gde nema ni partijskih ni rodjackih benefita, na osnovu svojih sposobnosti, rada i znanja zaradjuju pristojne pare i zive veoma udobno, a da pri tome nisu vlasnici nikakvih firmi, a veze sa kriminalom imaju jedino kada citaju novine.