Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ostoja

Ne ne ne, DZ te¾i savr¹enstvu ako to niste znali gospodo.... Jedino savr¹eno geometrijsko telo je kugla...

[rofl] [rofl] :P [cheers]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic

Pogotovo uz burek u 6:45 svako jutro... ;D

DebeliZmaj

nije bas svako...evo danas sam pole 13h tek izeo jedan
preliven kiselim mlekom...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Posle dve slave muka mi pri pogledu na to... ;D

Glava Dole

Prvi put da se desi da ne mogu da upalim motor :'(
Sinoc dremao malo i uvece planirao do grada do tempa pa mi tako pravo iz kreveta na minusu bilo hladno da sam samo stao pored prve prodavnice, kupio sta mi trebalo i vratio se kuci, nije se ni zagrejao kako treba... ostavim ga da radi ali bio ladan a ja vec skroz spustio sauh(a samo sto sam ga upalio) i vidim posle ugasen a svetla gore sa sve grejacima na max... upali on normalno, dodjem kuci i ugasim ga posle 3min, jos razmisljam da l' da stavim aku malo na punjac... i aj reko neka, dobar je(i njega sam ureko [glavazid] )... a slavinu nisam zatvorio inace...

Nocas bilo -8, juce trebala da stigne revolucijina pumpa pa ovi iz poste nesto sjebali... malo pre stize poruka otkupnina 2600 i nesto a drugi broj otpremnice, pozovem odmah ona ne zna ni o cemu pricam kaze ispred mene je za tebe paket 150din samo za postarinu... kaze objasni postaru kako da te nadje -neka reko svraticu ja usput mi je...

I malo pre sedam, brisnem malo led sa sedista... da upalim... krenu pa stade, krenu pa stade... hoce pa nece i puce ko bomba, izlete brdo dima ispod rezervoara(dakle iz karburatora)... i nastavi samo da vergla i pukne s vremena na vreme iz auspuha [glavazid] I nema sanse, pokusavao nekoliko puta, aku je na punjacu, cekam da se dopuni jos malo pa da probam opet... stalno kao poksuava al nece da sastavi...

A inace i poslednjih par dana, iako se vozi svakodnevno pali kao na onom snimku(ko je gledao), tj sastavi odmah pa se ugasi, pa nekad nastavi sam iz druge nekad iz trece i ne prima gas dok se malo ne zagreje... jednom cak i trokirao prva 2km al cim se malo zagrejao isao najnormalnije... i vukao odlicno, primao gas lepo i resko, palio lepo kad je zagrejan i mirno radio... dakle svi cilindri radili... i sad ovo...

A takvi simptomi su bili jos kad sam ga kupio, probile sve skoro nove svecice pre prve voznje i nije bilo teorije da upali, samo je pucao... isto bilo i sa jednom s kojim sam se mucio u cacku, bas FZR ista verzija kao moja i takodje nismo mogli da ga upalimo, sve svecice probile(bacaju sa strane umesto gore)...

Ove inace nisu pravile problem otkad sam ih uvrnuo, NGK CR9E ali vec imaju preko 12.000km... ako su one treba mi oko 4K din za komplet a planirao sam ih na prolece zajedno sa uljem... ko sad da se drka na minusu s tim... kocnica sad jos i ispade najmanji problem [glavazid] [glavazid] [glavazid]


Glava Dole

I ne mogu da verujem jbte, skinem oplatu rezervoara da vidim sta se desava i skroz izbio ceo airbox sa karburatora, samo sam ga skinuo rukom... u karbovima sve mokro i puno goriva, prsti malo gore pri verglanju... aj reko da probam klasicnu foru da zatvaram rukom karburatore pri verglanju, puce iz dva karburatora plamen, zapali mi i ruku, morao da duvam da ugasim gorivo sa dlana :o I nece i dalje [glavazid]... malo pre je izbio airbox zbog eksplozije 100%... ili mozda to tako stoji ko zna otkad, kad sam pucao na prekidac, mozda je i tad izbio pa zato i palio teze i trokirao sa ovim prvim hladnim danima(posna smesa)...

Nek se rasusi malo, daj boze da je samo presisao...

mali_zmaj

Dok shvati¹..,bit æe kasno..,karbovi i zima,u kombinaciji sa dotrajalom pumpom..,ili jednostavno starim motorom ne ide....,jo¹ ako stoji vani......,mi smo èovjeku prezubili motor poku¹avajuæi ga upalit na gurku,a vani snijeg....,stio èuda...,znam da ti je to jedino prevozno sredstvo,al pusti ga da odspava zimski san,i poku¹aj ga strpati u zatvoren prostor,malko topliji...,nije ubrizgavanje,jebat æe te uvjek zimi...
jin-jang

Glava Dole

Njemu su ove jbne tanke svecice mnogo slaba tacka, bukvalno na svaku nepravilnost probiju i mozes da ih bacis, ne pomaze ni smanjivanje zazora ni nista... nisam jedini, mnogi su imali takve probleme i simptome zbog njih... kad sam ga kupio upalio ga normalno tamo, podigli ga na pickup, svratili usput ja i drug koji me vozio do treceg druga, palio ga opet tamo na kratko na prikolici... skinemo ga kod mene kuci, on ni da bekne... isto ovako se ponasao a upalio na cvrgu kad sam uvrnuo nove svecice... sa starim se jebao ceo dan, smanjivao zazore cuda muda i nista... baca samo sa strane, od 4 sve 4 probile odjednom, neverovatno... nadam se da su one, da sam ih samo spalio tom kratkom voznjom tj nije se motor ugrejao, ostale nakvasene, napolju hladno pa se nisu rasusile, jutros pun sauh i odose...

Odmah narucene nove, pozurio da bi bile poslate danas, na njemu su sad NGK koje su zgazile preko 12.000km(i da nije do njih vreme im je u svakom slucaju), sad uzeo DENSO za 630din po komadu, dakle oko 2500din komplet... nije strasno, samo da je to... i nadam se da su ok...

Kakva su vam iskustva sa denso svecicama? Pricao sad sa prodavcem i kaze da izbacuju NGK iz prodaje zbog reklamacije, kao iako narucuju direktno od uvoznika zadesi se losa serija itd denso kao cak i bolje... sta vi mislite? To mu je sto mu je, nem ni kljuc za svecice cak kod sebe, odoh sad kod kineza busom da uzmem onaj komplet cevastih, da sve rasturim(oba bocna oklopa moraju dole, da se odvrne i razmakne hladnjak pa tek onda moze da im se pridje...) i sutra samo zavrnem nove(ako uopste stignu, kolki sam baksuz ne bi me cudilo da se zagube u transportu... pupuupuu)... nisam dalje ni trazio, odmah narucio jer mi trebaju hitno... sad mi dodje da poludim kad moram bez njega i do grada... sto kazu najgora kletva dabogda imao pa nemao...

mali_zmaj

Iskreno svaka tebi èast,ja bih popizdio!! 
jin-jang

Hohštapler

Kako sam ono bio napisao ?Milo¹ Tolstoj?
Ja na vecini tvojih postova zaspim na pola... ko da sam opet u gimnaziji leb ti ra¾ani !
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Reko si karenjin, mada isti djavo... uklapam se u oba profila [rofl]
Isao prvi put posle god dana bez njega do grada(ne racunam jednom mesecno samo do glavne autobuske kad isao kuci bez njega), kupio cevaste kljuceve kod kineza za 300dindzi, batake i krilca da pecem i posle zalijem sa 4l piva da smirim zivce dok ne stignu svecice... nadam se da su one... u svakom slucaju lep je dan, prijala je setnjica :D

Inace kako se sad ponasa, jos gore:
! No longer available

Vise ga ne diram, ostaje aku na punjacu dok ne stignu svecice... da ne sjebem i njega, nema svrhe da ga mucim... da hoce upalio bi odma kao i uvek do sad...

PECA BMW

I svake naredne svecice koje budes stavio ima da crknu odmah zato ne trudi se da ih menjas .
Karburatori ti prelivaju i zalivaju svecice zato i crkavaju . Obicno se to desava motorima sa karburatorom naprolece na prvom paljenju ali tebi preliva svakodnevno.

Kupis setove za reparaciju karbova , karbove sa novim setovima posaljes bokilicu da to napakuje kako treba i posle odes kod nekog majstora blize da to dosteluje dok su na motoru i voziiii
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Ma ne prelivaju svakodnevno, radio ko sat, nema sta da se pakuje... znam to i ja, pa vec sam ih kupusao kompletno, cistio, ima i slika u temi FZR 600... samo nemam alat za fino stelovanje pa sam to odokativno... radilo to super, ja verujem da sam ga sjebao juce... hladno je, gorivo tesko isparava, posle pun sauh nakon minusa i odose... a ove svecice su MNOGO osetljive na bogatu smesu(takva sa tim navojem isto i na peugeotu jetforce skuteru koji sam radio... ako nismo jedno 10ak svecica promenili sto starih sto novih jbs mi mater... sve isti simptomi, pocne da baca unutra umesto gore na elektrodi i ne mozes joj nista... u cacku upoznao jednog motoristu slucajno, razmenili brojeve, imao neku hondu pa je prodao i uzeo FZRku... skucao se sa 120 u auto, imao operacije itd u gipsu ga vozio al isto tako samo na kratko za to vreme(legenda inace, skoro da je ostao bez noge, na motoru polomljena rucka menjaca, stender skroz otpao on stakama do motora pa tera i salta petom :D) i vise nije mogao da ga upali... ja pokusao da mu sredim motor al bezuspesno, isto i kod njega, sve isprobijale... imao jos neke stare u rezervi u alatu... ma jednu ispravnu ne mozes da nadjes... dok ja prvi put nisam kupio nove i odem kod decka koji popravlja motore da vidim dal ima neke stare za probu... izvadi celu kutiju sjebanih, biraj kaze al da su valjale ne bi bile ovde...)

Ja svoje jos nisam ni skinuo ali po simptomima bih rekao da je to 99%... i to sto je i malo teze palio hladan i nekad cak i trokirao malo dok se ne zagreje dosta objasnjava... vrv se nisu palili odma svi cilindri kako treba, sad ga malo zalio tom kratkom voznjom po zimi i to mu je doslo glave...

PECA BMW

Citat: Milos96 poslato 22 Decembar, 2016, 14:51
znam to i ja, pa vec sam ih kupusao kompletno, cistio,

Ih jebote pa ja uvek kad nesto crkne kupim nov deo , znaci trebalo je samo ocistiti !  eee sad znam za foru   [yahoo]

probaj kad ti crkne neko integralno kolo da ga samo preletujes i ono ce raditi opet , nema veze sto malo kroz njega proslo 220 , samo se ocisti garez spolja ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lone Wolf

Kupi neke Bosna sveæice kojima pa¹e samo du¾ina i navoj.
Do proleæa.
Не може рај на земљи.

Glava Dole

Ma kakva bosna, da su takve ne bi bile toliko osetljive... ove su tanke, specijalne jebo ih ja... narucene nove, trebalo bi da su vec danas poslate, cekam sutra kurira ko ozebo sunce :D

Citat: PECA BMW poslato 22 Decembar, 2016, 15:05
Citat: Milos96 poslato 22 Decembar, 2016, 14:51
znam to i ja, pa vec sam ih kupusao kompletno, cistio,

Ih jebote pa ja uvek kad nesto crkne kupim nov deo , znaci trebalo je samo ocistiti !  eee sad znam za foru   [yahoo]

probaj kad ti crkne neko integralno kolo da ga samo preletujes i ono ce raditi opet , nema veze sto malo kroz njega proslo 220 , samo se ocisti garez spolja ...

Pa sta da im radim kad su bili ok, membrane pazljivo pregledao, sve dizne povadio, ocistio koliko sam mogao kuciste kompresorom i pistoljem u koji sam sipao benzin pa sve detaljno okupao pod pritiskom, ustelovao sibere u desetu sublerom, posle na uvo fino i radio je kao sat... imas i klip u temi ako te interesuje da ne trpam i to ovde pored ovolikih romana :D

PECA BMW

i onda si slucajno vratio sauh pre vremena i motor je crko , podseti me da nikad ne kupim japanca , ja imam obicaj da vracam suh pre vremena pa se tako nikad u zivotu ne bih provozao ...

a inace mozes da naletis na svecice koje ce biti izdrzljive na nalaivanje benzinom i slicno , radice bez greske , ali ce motor i dalje biti pokvaren ...


A kazes naslelovano sve i sublerom , mozes ti i ventile recimo da nestelujes u stotu , ali ako su izgoreli i pustaju kompresiju dzaba stelovanje , ako me razumes  .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

#21217
Ne, bas naprotiv, ne ubija ih kad se vrati pre vremena nego kad ostane duze ili se bilo kako malo zaliju gorivom kraj... u ovom slucaju verovatno kratka ruta pod sauhom pa se nakupilo goriva i motor posle ugasen, bio na minusu cele noci, ujutru ponovo pun sauh i crkle... pa to je radilo tako eto koliko... 12.000 ih nisam ni jednom odvrnuo...

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,18993.msg649381.html#msg649381

PECA BMW

znaci resenje je samo naci kvalitetne svecice koje izdrzavaju pokvarene karbove i voziii ..

Probaj iridijum , meni se pokazale odlicno ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

losmi robija : a da otvorish ti temu oko tvog motora :") ovako pogubljeno ko sta gde ...
peca: jest pa da mu ukradu motor zbog svetjica...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell