Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: mrle poslato 23 Novembar, 2016, 09:53
imao sam èukanje na be¾aniji 15.10. Lik je bio ok, potpisali smo evropski izve¹taj, uradio neku fotku i to je to. Ali drkanje kreæe u ddor. Pitaju me gde je ¹tetnik? Odkud ja znam. E, ne mo¾e, morate obojica da doðete. ja im ka¾em da sam i letos imao manje èukanje i da su u Uniqa odradili moju procenu, a da je ¹tetnik dolazio, nije dolazio, kasnije, nemam pojma.
Tu se predomisle i urade mi slikanje i od¹tetni zahtev.
Lik koji me udario, je par puta i¹ao, dopisivali smo se, razmenjivali mailove... Posle par nedelja mi jave da moje fotke nisu dovoljno dobre i da se ne vide "finese". Ma nosim 20megapiksela kameru zbog  njih. Uglavnom, zahvaljujuæi njegovoj dobroj volji sam naplatio ¹tetu. Èak su tra¾ili fotke kada je sredio svoj auto???!!! I posle mesec dana su me isplatili.

Dok letos druga prièa, ¾ena èukne auto u èetvrtak, popodne ode na procenu, pare su legle u utorak.
Mnogo se bre èukate... ;D

mareskin

Citat: mrle poslato 23 Novembar, 2016, 09:53
imao sam èukanje na be¾aniji 15.10. Lik je bio ok, potpisali smo evropski izve¹taj, uradio neku fotku i to je to. Ali drkanje kreæe u ddor. Pitaju me gde je ¹tetnik? Odkud ja znam. E, ne mo¾e, morate obojica da doðete. ja im ka¾em da sam i letos imao manje èukanje i da su u Uniqa odradili moju procenu, a da je ¹tetnik dolazio, nije dolazio, kasnije, nemam pojma.
Tu se predomisle i urade mi slikanje i od¹tetni zahtev.
Lik koji me udario, je par puta i¹ao, dopisivali smo se, razmenjivali mailove... Posle par nedelja mi jave da moje fotke nisu dovoljno dobre i da se ne vide "finese". Ma nosim 20megapiksela kameru zbog  njih. Uglavnom, zahvaljujuæi njegovoj dobroj volji sam naplatio ¹tetu. Èak su tra¾ili fotke kada je sredio svoj auto???!!! I posle mesec dana su me isplatili.

Dok letos druga prièa, ¾ena èukne auto u èetvrtak, popodne ode na procenu, pare su legle u utorak.

U su¹tini je ovo problem. Nema pravila.
Sve lepo popunite, potpi¹ete i onda se onaj predomisli, zaboravili ste da ¹tiklirate ne¹to u izve¹taju, ne vidi se dobro na fotografijama itd. Be¹ onda evropski izve¹taj kad nekad mo¾e, a nekad ne.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

Ja lijepo zveknuo pasata sa guza prije gro godina,moja krivica,moj punto ko da ga je grom dunuo,njegovom pasatu dvije ogrebotine na braniku,izaðe èovjek ka¾e lijepo,dru¾e meni ovo neæe niko lakirati bez 100 eura,ja ka¾em naravno,odem do bankomata dignem lovu i dam èovjeku,rukovali se i æao..,bili smo u raskrsnici ukupno minut i po...,pri¹ao policajac pitao jeste li se dogovorili,rekoh jesmo,i æao....

poslato sa rupovke,uz pomoæ kurble
jin-jang

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

Nije svako lesinar kao ti...,vidjeo punta onako zguzvanog pa se vjerovatno sazalio..,pasatu stvarno nista nije bilo,bem ti sunce,odbio sam se od njega kao u fliperu!!!

E gdje si bio da mu prodas jedno osiguranjce!! I posavjetujes ga bratski..
jin-jang

DebeliZmaj

odma krenem pivracam i gubim svet ,
probada me u grudnom kosu i muti mi
se vid... sve kao ok sam ... krenem da
ustanem i srusim se ...


dakle povreda glave, vrata, kicme ....
jos posto sam diabeticar svi lekari
salju na sve moguce preglede ...

pa ako vidis ima para .. popakujes i privremena
sprecenost za rad pa ti on nadoknadjujes dok
si kuci i ides na terapije. a ako znas prave
odgovore na pitanja moze rehabilitacija dugo
da traje ...

a lesinari izvrsitelji plene imovinu jer sve jednog
bracnog druga je i drugog ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

petar357

Citat: DebeliZmaj poslato 23 Novembar, 2016, 22:14
odma krenem pivracam i gubim svet ,
probada me u grudnom kosu i muti mi
se vid... sve kao ok sam ... krenem da
ustanem i srusim se ...


dakle povreda glave, vrata, kicme ....
jos posto sam diabeticar svi lekari
salju na sve moguce preglede ...

pa ako vidis ima para .. popakujes i privremena
sprecenost za rad pa ti on nadoknadjujes dok
si kuci i ides na terapije. a ako znas prave
odgovore na pitanja moze rehabilitacija dugo
da traje ...

a lesinari izvrsitelji plene imovinu jer sve jednog
bracnog druga je i drugog ...

Uvek sam se pitao odakle ljudima taj poriv da na smisljenu prevaru otimaju nesto od drugih.
Pa jos ono: "ako vidis da ima para...."... Ljuska pohlepa nema granica, nije dovoljno naplatiti realnu stetu od osiguranja, treba oteti jos "ako vidis da ima para", oteti i imovinu bracnog druga, oteti sto vise tudjeg...
Kako li samo dodje do toga da neko u glavi izgradi takav sistem vrednosti...?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

sremac

Citat: petar357 poslato 24 Novembar, 2016, 01:25
Citat: DebeliZmaj poslato 23 Novembar, 2016, 22:14

Uvek sam se pitao odakle ljudima taj poriv da na smisljenu prevaru otimaju nesto od drugih.
Pa jos ono: "ako vidis da ima para...."... Ljuska pohlepa nema granica, nije dovoljno naplatiti realnu stetu od osiguranja, treba oteti jos "ako vidis da ima para", oteti i imovinu bracnog druga, oteti sto vise tudjeg...
Kako li samo dodje do toga da neko u glavi izgradi takav sistem vrednosti...?


A cene osiguranja nisu prevara i legalno otimanje?  Te skok cene polise ako si pravio ¹tetu i onda skaèe za 30%, a ako nisi pada 1%, pa kakav je to sistem vrednosti? ko je to smislio, i da li je to po¹teno ? 
i dobro ajde  nema problema kad treba uzeti pare za polisu, nije porblem, a kad treba isplatiti ¹tetu, zasto onda motor koji je totalizovan i proseèna cena mu je 1500e , osiguranje po katalogu ceni ni 600, ajde dobro, ali ko je lud tu, kad ga uvozi¹ i placa¹ carine poreze preglede, oni kazu kosta vi¹e po  u katalogu to sad nije onaj isti katalog. Nije da branim zmaja al drzava i osiguranje su najveæi lopovi. Mnogi su na povrede izvlaèili ¹tetu na motoru, jer premija za ¹tetu u veæini sluèajeva premala da je sanira.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

petar357

@ sremac

Druze, o cemu ti pricas?
Nisam ja spominjao polise i osiguranja. Tu se i slazem sa tobom.
Naplata stete od osiguranja je jedno, tu i treba maksimalno naplatiti, a otimanje para od coveka privatnom tuzbom na osnovu laznih povreda je nesto sasvim drugo.

petar357

Citat: DebeliZmaj poslato 24 Novembar, 2016, 01:26
sto ne bi uzeo sve sto mozesh ?


Iz istog razloga iz kojeg ne uzimam nekom ni novcanik koji mu viri iz dzepa, iako u toj situaciji mogu.

sremac

Citat: petar357 poslato 24 Novembar, 2016, 01:58
@ sremac

Druze, o cemu ti pricas?
Nisam ja spominjao polise i osiguranja. Tu se i slazem sa tobom.
Naplata stete od osiguranja je jedno, tu i treba maksimalno naplatiti, a otimanje para od coveka privatnom tuzbom na osnovu laznih povreda je nesto sasvim drugo.

moja greska , nisam skontao da zmaj savetuje zmajica , mislio da se radi o predhodnom sudaru , ali nema ni veze jer kad se setim da tako funkcionise i procitam ode  iz takta svakako
budala na leru, mudonja u kontra smeru

DebeliZmaj

oteti sve sto mozesh ... :)
nek pazi ubuduce kako vozi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Da ako vidis da je govedo, ako je on covek budes i ti jos veci :D Ziv covek gresi jbg... petra(prvog, ne zmaja) tu potpuno podrzavam :D

DebeliZmaj

i od toga nemash nishta :)
ovako uzmesh kesh i boli te qrac za tog nekog ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Imas to da znas da nikog nisi zajebao i da ti je savest cista na primer... :)

UFF

Citat: DebeliZmaj poslato 24 Novembar, 2016, 02:16
oteti sve sto mozesh ... :)
nek pazi ubuduce kako vozi ...



[rofl] lesson learned well

DebeliZmaj

taj rad... eto tebe je udario onaj klinac ...
ti si mu uzeo 100e ? ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

trebao sam vise ali zvao je mamu pa ona dosla da kuka, kao doktorka radi u domu zdravlja picke materine, nema nista pokazuje mi novcanik sa par stoina dinara unutra, a meni kriva felna, slider, poluga kvacila i tegic

rekoh ok ako vam je 100e puno zovemo muriju pa da vidimo kolika ce da bude kazna i koliko ce poena da dobije

mama onda vadi 100e iz dzepa i u odlasku nesto kenja u fazonu: "uzivajte troseci ih veceras" koliko sam razumeo mislila je da sam ja ortak od njenog sina i da smo izcenirali sudar da je on izmuze za 100e  :wtf: [ludak]