Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: hurricane poslato 21 Novembar, 2016, 21:24
..razumem ja to sve, ali za takve izmi¹ljena ona kazna remeæenje reda u saobraæaju ili kako veæ bi, i to maksimalnu bi im dao da se èe¹u..

Prièa¹ kao da ¾ivi¹ u ©vajcarskoj. Ovde svako hoæe svakog da zajebe, niko nikom ne veruje - to nam se svugde obija o glavu, pa i u saobraæaju.
Kad vidi¹ da ima¹ posla s budalom, ili èudnom polisom osiguranja, najsigurnije je da pozove¹ policiju. Kome je 10 evra malo, mo¾e uplatiti iznos na raèun foruma veæ sutra!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF


bullet

Citat: hurricane poslato 21 Novembar, 2016, 21:05
Taj fazon, obièno èe¹anje,  auti ispod 1000 eur, i jasno se vidi ko je kriv, uzimanje prvenstva... Ali ne, boli njih kurac, za stotine litara goriva, ljude koji kasne na posao i hitnu pomoæ koja se jedva provukla..
Skoro sam imao situaciju, po zakonu su ucesnici u saobracajnij nezgodi obavezni da se sklone na bezbedno mesto i da ne prave guzvu i zastoj i rizik za novi udes, ako nema povredjenih i ako su kola u voznom stanju. Vazi i ako cekas policiju za uvidjaj, mogu da ti pisu solidnu kaznu ako se ne sklonis... Znaci nije kao pre da ne smes da se pomeras, vec moras jer je kaznjivo po zakonu.

DebeliZmaj

osim ako si u strahu za sopstveni zivot ili
se smatrash privremeno nesposobnim za
upravljanje motornim vozilom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: Slaninar poslato 21 Novembar, 2016, 22:13
Citat: hurricane poslato 21 Novembar, 2016, 21:24
..razumem ja to sve, ali za takve izmi¹ljena ona kazna remeæenje reda u saobraæaju ili kako veæ bi, i to maksimalnu bi im dao da se èe¹u..

Prièa¹ kao da ¾ivi¹ u ©vajcarskoj. Ovde svako hoæe svakog da zajebe, niko nikom ne veruje - to nam se svugde obija o glavu, pa i u saobraæaju.
Kad vidi¹ da ima¹ posla s budalom, ili èudnom polisom osiguranja, najsigurnije je da pozove¹ policiju. Kome je 10 evra malo, mo¾e uplatiti iznos na raèun foruma veæ sutra!  :)

Diskutabilno je da li sam ja u stanju da procenom iznos ¹tete na vozilu. Nije ba¹ da trgujem delovima ili se dru¾im redovno sa majstorima pa da znam sve cene napamet :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

kakvi zapisnici picke materine te evropske ...
kao sve ste se dogovorili i na putu do osiguravajuce
kuce on se predomisli i mozesh ga pljugash ...

ovako dodje policija, ne pomeram nishta, nije u voznom stanju
pa neka ga pomera OSL uz zapisnik ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Nekih godinu dana od uvoðenja tih zapisnika sam se raspitivao - tada su rekli da je sigurnije da saèekam uviðaj. Nisam pratio izmene od tada, kakva je sad praksa.

Ako je lik normalan i korektan, evropski je super stvar.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

vidi cim se vi slozite i pomerite kola
gotovo sve ostalo je necija dobra volja
neeeka .. vishe volim uz zapisnik ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bigbad86

A ako izvadis telefon i snimis potpisivanje evropskog i nateras ga da verbalno prizna krivicu uz snimak i njega kako potpisuje i snimak i polozaj vozila pre pomeranja? Jel to validno na sudu?

DebeliZmaj

tvoja kamera nije dokaz ...
ko zna sta je on potpisivao ...
moze potpishe drugom rukom
i nema ni grafolog da uradi ...
ja neka dokumenta potpisujem desnom
neka levom ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Boban_m

Uvijek napravite nekoliko fotografija udesa iz svih uglova. Pod uslovom da niste krivi, naravno ;D

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 22 Novembar, 2016, 18:18
tvoja kamera nije dokaz ...
ko zna sta je on potpisivao ...
moze potpishe drugom rukom
i nema ni grafolog da uradi ...
ja neka dokumenta potpisujem desnom
neka levom ..

I ja sam se nekad lo¾io da je to dobra fora, ali nema ni¹ta od toga, pitaj bilo kog grafologa...




Citat: Boban_m poslato 22 Novembar, 2016, 18:39
Uvijek napravite nekoliko fotografija udesa iz svih uglova. Pod uslovom da niste krivi, naravno ;D
Srbin 100%... ;D :-*

mali_zmaj

Rekoh sebi,prva stvar kad pazarim auto,je on mala kamerica..,kod retrovizora,ma zajebi vise....    [bejzbolka]
jin-jang

slave74

Citat: Slaninar poslato 22 Novembar, 2016, 17:23
Nekih godinu dana od uvoðenja tih zapisnika sam se raspitivao - tada su rekli da je sigurnije da saèekam uviðaj. Nisam pratio izmene od tada, kakva je sad praksa.

Ako je lik normalan i korektan, evropski je super stvar.


Ja sam letos imao stetu na parkiranom vozilu, i po savetu prijatelja koji radi u osiguranju sam zvao policiju, al proslo je pola dana, vozila ispomerana vise puta.
Uglavnom dosli saobracajci i nacinili sluzbenu zabelesku,sto nije uvidjaj, al je odlicno posluzilo pri naplati stete..

U principu svako je normalan i ok dok ne postane nenormalan, ne treba rizikovati-nema ljutis zovem policiju..

DebeliZmaj

Ima ima znam kako da demarkiram potpis...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

heh ja se nikad dva puta isto nisam potpisao u zivotu, sta ce da rade u mom slucaju?

DebeliZmaj

gleda se oblik kao i krivulje nekeulazni i izlazne ....u mup samo sa x se potpisujem .... i uvek rasprava oko toga al to je moje pravo ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: slave74 poslato 22 Novembar, 2016, 22:41
Citat: Slaninar poslato 22 Novembar, 2016, 17:23
Nekih godinu dana od uvoðenja tih zapisnika sam se raspitivao - tada su rekli da je sigurnije da saèekam uviðaj. Nisam pratio izmene od tada, kakva je sad praksa.

Ako je lik normalan i korektan, evropski je super stvar.


Ja sam letos imao stetu na parkiranom vozilu, i po savetu prijatelja koji radi u osiguranju sam zvao policiju, al proslo je pola dana, vozila ispomerana vise puta.
Uglavnom dosli saobracajci i nacinili sluzbenu zabelesku,sto nije uvidjaj, al je odlicno posluzilo pri naplati stete..

U principu svako je normalan i ok dok ne postane nenormalan, ne treba rizikovati-nema ljutis zovem policiju..

Drugar je grebanje na parkingu, sa OK kom¹ijom re¹io preko evropskog izve¹taja. Pokriveno farbanje i ispravljanje lima 100%. Bez policije. Samo je èovek odmah rekao, ja sam ogrebao, napravili izve¹taj, potpisao, nije se grbavio ni¹ta.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


mrle

imao sam èukanje na be¾aniji 15.10. Lik je bio ok, potpisali smo evropski izve¹taj, uradio neku fotku i to je to. Ali drkanje kreæe u ddor. Pitaju me gde je ¹tetnik? Odkud ja znam. E, ne mo¾e, morate obojica da doðete. ja im ka¾em da sam i letos imao manje èukanje i da su u Uniqa odradili moju procenu, a da je ¹tetnik dolazio, nije dolazio, kasnije, nemam pojma.
Tu se predomisle i urade mi slikanje i od¹tetni zahtev.
Lik koji me udario, je par puta i¹ao, dopisivali smo se, razmenjivali mailove... Posle par nedelja mi jave da moje fotke nisu dovoljno dobre i da se ne vide "finese". Ma nosim 20megapiksela kameru zbog  njih. Uglavnom, zahvaljujuæi njegovoj dobroj volji sam naplatio ¹tetu. Èak su tra¾ili fotke kada je sredio svoj auto???!!! I posle mesec dana su me isplatili.

Dok letos druga prièa, ¾ena èukne auto u èetvrtak, popodne ode na procenu, pare su legle u utorak.