Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

viper

Nisam, tu je video, verovatno youtube ne¹to tripovao

! No longer available
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Slaninar

Bio si u mrtvom uglu sve vreme, vrlo verovatno.
Sad, ¹to izlazi u rikverc na glavni put, to je druga prièa. Mene ne mrzi da uvek parkiram u rikverc, ba¹ kako bih to izbegao.

Ovde je lepo obja¹njeno kako i za¹to se to de¹ava. Super si odreagovao.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/90471/1211%20Road%20Survival%20Guide%20Final.pdf
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: mali_zmaj poslato 20 Novembar, 2016, 12:03
Ma zmaj trololo na kub....,ja ga dozivljavam kao lakmus papir,ko ga skonta i prestane dozivljavati licno njegove provokacije,zasluzuje da bude moto manijak..

Slaninaru,kad provozes kawu,otvorit ce ti se oci......, he he he....
Prièam to od 2010-te... :D Ili bar da bude neka kvalitetna ¹orka... ;D

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

viper ... nisi prilagodio brzinu uslovima voznje :D .....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bigbad86

Nije bio u mrtvom uglu, cim se sa kacige vidi vozaceva glava i ona vidi njegovu glavu, tj vidi motor. Viper, vozi danju sa upaljenim dugim svetlima, od kad to radim zadnjih 4-5 godina osetno manje mi se desavaju ovakve situacije. Vrv zbog dugog misle da sam blizi/brzi nego sto jesam.

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 20 Novembar, 2016, 16:41
Nije bio u mrtvom uglu, cim se sa kacige vidi vozaceva glava i ona vidi njegovu glavu, tj vidi motor. Viper, vozi danju sa upaljenim dugim svetlima, od kad to radim zadnjih 4-5 godina osetno manje mi se desavaju ovakve situacije. Vrv zbog dugog misle da sam blizi/brzi nego sto jesam.

To ako vozaè ima èetvoro oèiju. Obièno imaju najvi¹e dva, montirana s prednje strane, tako da se pri kretanju u rikverc dosta toga menja. Retrovizori, ¹iroki zadnji stubovi modernih kola - puno mrtvih uglova. Zbog nepreglednosti zadnjeg stakla (visoke zadnje klupe), èesto ljudi voze gledajuæi samo u retrovizore, jer okretanje glave ne vredi.

Imao sam priliku da vozim takav auto (ako je Pe¾o 206) - dosta gadan za vo¾nju u rikverc.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

viper

Ovo za dugo svetlo, odlièna ideja.

Poslato sa HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Slaninar

Citat: viper poslato 20 Novembar, 2016, 17:31
Ovo za dugo svetlo, odlièna ideja.

Poslato sa HUAWEI G7-L01

Iz mog iskustva, danju, isti kurac dugo-kratko. Èak sa dugim te¾e skontaju brzinu kretanja. Mo¾da je pre, dok nisu bila obavezna dnevna svetla, bilo bitno i pravilo razliku, ali sad slabo. Va¾nije je da se menja ugao pod kojim te vidi - najbolje tvojom vo¾njom cik-cak. Obja¹njeno u linku koji sam postavio.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

..on topic:
Saznanje da se po Srbiji dva puta meseèno slavi Vuèiædan!!
Svakog 10og i 25og u mesecu..

Ovog meseca pada 2 ili 3 dana ranije, taènije 22og..

Neko je negde istripovao da se penzije primaju samo zahvaljujuæi Vuèiæu.. [facepalm]

balcan girl

stvarno penzija 22? do jajaaaa :D :D :D ionako sam bez para :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Hurricane

..ma jok ovo ne¹to vanredno, zbog ovoga ga sad obo¾avaju do imbecilnosti, ka¾u dok su ¾ivi samo za njega ima da glasaju, nisam skapirao ¹ta..

DebeliZmaj

lazicu ovi datumi se poklapaju sa bojkedanom ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bigbad86

Citat: Slaninar poslato 20 Novembar, 2016, 17:57
Citat: viper poslato 20 Novembar, 2016, 17:31
Ovo za dugo svetlo, odlièna ideja.

Poslato sa HUAWEI G7-L01

Iz mog iskustva, danju, isti kurac dugo-kratko. Èak sa dugim te¾e skontaju brzinu kretanja. Mo¾da je pre, dok nisu bila obavezna dnevna svetla, bilo bitno i pravilo razliku, ali sad slabo. Va¾nije je da se menja ugao pod kojim te vidi - najbolje tvojom vo¾njom cik-cak. Obja¹njeno u linku koji sam postavio.
Ali te sa duzim nekad i pomesaju sa vecim ili brzim vozilom. Pogotovu vaze za one koje boli kurac kad vide da je motor.

DebeliZmaj

hjurikan ... kako ne kapiras
... ON se bori sa MMFom za njihovih 5000 din ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 20 Novembar, 2016, 23:23
Citat: Slaninar poslato 20 Novembar, 2016, 17:57
Citat: viper poslato 20 Novembar, 2016, 17:31
Ovo za dugo svetlo, odlièna ideja.

Poslato sa HUAWEI G7-L01

Iz mog iskustva, danju, isti kurac dugo-kratko. Èak sa dugim te¾e skontaju brzinu kretanja. Mo¾da je pre, dok nisu bila obavezna dnevna svetla, bilo bitno i pravilo razliku, ali sad slabo. Va¾nije je da se menja ugao pod kojim te vidi - najbolje tvojom vo¾njom cik-cak. Obja¹njeno u linku koji sam postavio.
Ali te sa duzim nekad i pomesaju sa vecim ili brzim vozilom. Pogotovu vaze za one koje boli kurac kad vide da je motor.

Ako te ne mrzi (i ne misli¹ da æe¹ previ¹e rizikovati), probaj voziti jedan dan s dugaèkim, jedan s oborenim, pa lupati recke - koliko kola te propusti, koliko stane u poslednji èas, koliko ti oduzme prednost - za nekih mesec dana imaæe¹ statistiku koje svetlo je efikasnije.

Naravno, cik-cak vo¾nja uz usporavanje pred raskrsnicom je najsigurnija stvar - to kao dodatak svetlima, kao zaèin C.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Ipak ja vozim u manjem gradu gde je saobracaj dosta pitomiji nego u NS-BG. Tako da taj trial bi trajao mesecima jer mi se iskreno ovakve situacije jako retko desavaju cak iako zivim u naselju gde svi isparkiravaju kola iz dvorista u rikverc (pa i ja).

Ali ovo sam testirao sigurno i sigurno pali. Ako drzis duga svetla 100% te vide bolje u retrovizoru kad krenes u preticanje, ovo je 100% tacno, testirao vise puta kad sam ja u kolima a iza mene vozi neki drugar ili kad sam ja na motoru a drugar iza i tako neke situacije. Pogotovu bih savetovao duga onima koji voze male kineske motore jer su njima oborena svetla maltene kao fenjer, tj duga su im kao meni kratka.

Ivicat

Svakome ko vozi sa dugim svetlama, a meni zasmeta, uputim neku socnu psovku. A tek onima sa nepodesenim xenonima...

bigbad86

Naravno ovo se odnosi na voznji danju i za one koji nemaju ksenone. U svakom slucaju bolje da me psuje nego da mi se izvinjava (nisam te video)

prpa_zr

Drugovi, juèe je Iske (èlan foruma poznat po postu o sreðivanju ve¹anja na VFR-u) imao udes u Zrenjaninu oko 13h.
Motor nov Suzuki V-strom 1000 sa upaljenim svim svetlima a mislim da su i maglovke radile.. uredno dao migavac i preticao auto koji je ipak re¹io da skrene levo  .. probao je da izbegne ali mu je falilo pola metra.. da nije imao boène kofere mo¾da bi i pro¹ao..

garantujem da ovaj u kolima nije ni pogledao u retrovizor

epilog, odvaljen blok motora po¹to je klizao i udario u banderu agregatom .. desni kofer (aluminijumski) izgleda kao zgu¾vana limenka
desni skoèni zglob otvoren prelom (imao je uredno èizme ).. shoi flip up kaciga polupana u deliæe..
sreæom, on je telom proma¹io banderu..