Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: Hattrick poslato 18 Novembar, 2016, 08:10
A da bismo bili u duhu teme, i da ne pravimo stalno off, izbacilo me iz takta to sto ne moram da radim, pa sam dokon, i u 7 sati ujutru umesto da cekam autobus da idem na posao, ko sav posten svet, ja kuckam na forumu, i ne znam dal da idem da spavam, ili ostanem jos malo.  :)

[rofl] pa boli te kurac ti se grejes na struju i to jeftino, nocu budan, pecka na maximumu a ujutru u 7 kad krene skupa struja pogasis sve i na spavanje da se ustedi, zato i ne moras na posao  [rofl]

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] ja sam u 7 na forumu svaki dan dok pijem kafu, pa opet od pola 8 na poslu dok èekam drugu kafu... :D







Citat: Hattrick poslato 18 Novembar, 2016, 08:01
Proizvodnja struje kosta, ali ne u tolkoj meri. Recimo u Fr cena kwh je okvirno 0.08€, u Srbiji 0.06€, znaci vrlo malo jeftinije.
U Srbiji u EPS zaposlenih 30.000 ljudi sa smesnim platama, tamo 150.000 ljudi sa EU standardom plata.
Ovde se odrzava 20-ak hidrocentrala + desetine malih koje zanemarujem, tamo 58 nuklearnih reaktora + destine hidrocentrala koje zanemarujem.
Pa sta kosta skuplje da se izgradi, i za koje objekte kosta vise odrzavanje, u prorati cene kwh, za nuklearni epr reaktor od 5000 MW, ili za hidroelektranu Uvac ili Kokin Brod od 20 MW? :D
Na koju foru nasi dobiju sa najjeftinijim zemljistem u Evropi, najjeftinijom cenom gradnje, najjeftinijim radnicima, najjeftinijom opremom, skoro nepostojecom ozbiljnom infrastrukturom oko proizvodnih pogona, prakticno nepostojecim marketingom, i potpunim monopolom na trzistu, cenu struje koja je slicna ceni struje giganata koji trose slepere para na odrzavanje, plate, marketing, desetine hiljada vozila, i na ozbiljnu infrastrukturu ?
Cena struje u Srbiji bi u odnosu na sve ovo, i na generalni standard drzave trebala biti daleko manja.
Relja mi ponekad digne pritisak, kao da dobija procenat od akciza za svako pravdanje re¾imskog birokratskog aparata... :o ;D






ЯЭВОЛУТИОН

da li neko zna koliko kosta struja u srbiji...recimo kilovat....dakle potrosis 100 kilovata, znas koliko je 1 pa to pomnozis sa 100......bez angazovane snage i sl....pri tome prikuljak na elektricnu mrezu se ne placa nigde....podneses zahtev i oni o svom trosku postave merno mesto i prikace te ....ovako svi mi ucestvujemo u izgradnji elektromreze a nemamo deonice....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: Slaninar poslato 18 Novembar, 2016, 07:19
Citat: Hattrick poslato 18 Novembar, 2016, 06:48
Citat: Slaninar poslato 18 Novembar, 2016, 06:17
Zato ¹to je struja kod nas socijala - najni¾a cena u okru¾enju.

Cena nicega u Srbiji nije socijala, bas naprotiv. Ako uporedis sa npr. Svajcarskom, uzmes prosecnu Svajcarsku platu od 5000€, pa podelis sa cenom kilovata struje, pa uzmes prosecnu Srpsku platu od 40.000din i nju takodje podelis sa cenom kilovata struje, videces da prosecni Svajcarac placa jeftiniju struju :D
Takodje primenjivo na milion drugih artikala siroke potrosnje, gde su cene slicne zapadnim, a fabrike koje proizvode te artikle nemaju ni slicne troskove eksploatacije jer placaju manje poreze, jeftiniju struju, i sto je najvaznije, najjeftinije radnike u Evropi. Na koju foru onda virsla skuplja nego u Nemackoj ? :D

Postoji ne¹to ¹to se zove cena ko¹tanja. Proizvodnja struje ko¹ta. Da je cena struje takva da u njoj ima jedno 500% akciza, ili poreza, pa da ima lufta za regulaciju spram standarda, to ¹to pi¹e¹ bi imalo smisla. Ovako, cena je takva da cena proizvodnje i odr¾avanja proizvodnih pogona te¹ko mo¾e da se pokrije sa cenom po kojoj se struja prodaje.

Cene ostalih artikala su druga prièa. Mo¾emo i o tome. Za¹to su patike i cipele skuplje nego u Nemaèkoj. Delovi za bicikle. I tako dalje...

Sve je to diskutabilno. Vrednost novca je relativna stvar. Ako dr¾ava ima svoju reku ili ugalj, gvo¾ðe onda ima besplatno vodu ili gorivo za stvaranje struje i metal za izgradnju. Cenu rada odreðuje dr¾ava, mo¾e imati jeftiniju radnu snagu, poljoprivrednici mogu da proizvode povræe, stoèari meso itd. Onog trenutka kada krene¹ da se ujednaèava¹ sa nekim drugim u tom trenutku nastaje na¹ problem.

Besmislena je politika u kojoj sopstveni narod dovodi¹ u podreðen polo¾aj u odnosu na neki drugi. Poveæanjem cena i ujednaèavanjem sa onim u EU ti direktno dovodi¹ svoj sopstveni narod do siroma¹tva i do toga da ne mogu sebi da priu¹te osnovne stvari. Koji je uop¹te smisao toga?

Ovde je osnovni problem gomila neradnika sa velikim primanjima i ogromna kolièina novca koja se daje za subvencije bez ikakve kontrole i ekonomske logike.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

Slaninar

Citat: mareskin poslato 18 Novembar, 2016, 10:57
Sve je to diskutabilno. Vrednost novca je relativna stvar. Ako dr¾ava ima svoju reku ili ugalj, gvo¾ðe onda ima besplatno vodu ili gorivo za stvaranje struje i metal za izgradnju. Cenu rada odreðuje dr¾ava, mo¾e imati jeftiniju radnu snagu, poljoprivrednici mogu da proizvode povræe, stoèari meso itd. Onog trenutka kada krene¹ da se ujednaèava¹ sa nekim drugim u tom trenutku nastaje na¹ problem.

Besmislena je politika u kojoj sopstveni narod dovodi¹ u podreðen polo¾aj u odnosu na neki drugi. Poveæanjem cena i ujednaèavanjem sa onim u EU ti direktno dovodi¹ svoj sopstveni narod do siroma¹tva i do toga da ne mogu sebi da priu¹te osnovne stvari. Koji je uop¹te smisao toga?

Ovde je osnovni problem gomila neradnika sa velikim primanjima i ogromna kolièina novca koja se daje za subvencije bez ikakve kontrole i ekonomske logike.

Politika je veæ 30 godina da se sve rasproda ("privatizuje"), da budemo robovi u sopstvenoj zemlji. Jeftiniji od Kineza. Dobiæemo dobre puteve da to sve odvoze i to je to.

Ali ako prièamo o ceni struje, ubedljivo je najjeftinija u regionu i to stranci èak i uzimaju kao faktor pri raèunanju da li im se isplati praviti ovde pogone. Na¹a struja nije skupa.

Ako hoæe¹ da ostane jeftina, onda sankcioni¹e¹ one koji je koriste preko neke normalne kolièine - tipa rasveta, komp i slièno. Dakle, ko hoæe leti klimu i zimi da se greje na struju, taj upada u crvenu zonu i plaæa skuplje (ali samo to potro¹eno preko zelene i plave tarife). Bez toga bi puno ljudi pre¹lo 100% na struju i onda bi ona morala poskupeti, ili bi bilo restrikcija - nema treæe.

Mislim da bi kolega Jevta to mogao bolje da objasni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 18 Novembar, 2016, 10:31
Cena struje u Srbiji bi u odnosu na sve ovo, i na generalni standard drzave trebala biti daleko manja.
Relja mi ponekad digne pritisak, kao da dobija procenat od akciza za svako pravdanje re¾imskog birokratskog aparata... :o ;D

Ne volim nepravdu - prema bilo kome. Govna su, ali nije sve 100% uvek pogre¹no i besmisleno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Sve je uvek 100% pogre¹no i besmisleno... Koncipirano da se bogati jo¹ vi¹e i lak¹e bogate i da se ¹to lak¹e i jednostavnije uni¹te svi resursi...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 18 Novembar, 2016, 19:15
Sve je uvek 100% pogre¹no i besmisleno... Koncipirano da se bogati jo¹ vi¹e i lak¹e bogate i da se ¹to lak¹e i jednostavnije uni¹te svi resursi...

Pametna profesorka je rekla: "realnost nije ni crna, ni bela: siva je".

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

ne treba da si previse pametan da to zakljucis

Slaninar

Citat: UFF poslato 18 Novembar, 2016, 19:28
ne treba da si previse pametan da to zakljucis

Ali Laziæu to oèigledno ne dolazi do mozga.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Zato ¹to u ovoj zemlji nema ni¹ta jebeno sivo... Èak ni sivkasto...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 18 Novembar, 2016, 19:33
Zato ¹to u ovoj zemlji nema ni¹ta jebeno sivo... Èak ni sivkasto...

Ogranièen pogled na svet (pa i Srbiju) koji mislim da nije utemeljen u realnosti.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

upravo je moj drug morao da pobrise fotke sa fb i dobio packu jer javnost ne sme da zna sta jede vojska i policija na terenu odnosno sta ne jedu u kzb i dok se jure sa migrantima po sumi.... brate posle terena od 12 sati dobiju jedno parèe peèenice jogurt i èetvrt hleba..... znaèi propast....
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 18 Novembar, 2016, 19:41
upravo je moj drug morao da pobrise fotke sa fb i dobio packu jer javnost ne sme da zna sta jede vojska i policija na terenu odnosno sta ne jedu u kzb i dok se jure sa migrantima po sumi.... brate posle terena od 12 sati dobiju jedno parèe peèenice jogurt i èetvrt hleba..... znaèi propast....

Eto. Kad bude vojvoðanska vojska i policija, neæe moæi da proðe bez ¹unke & slanine!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Slaninar poslato 18 Novembar, 2016, 19:40
Citat: Laziæ poslato 18 Novembar, 2016, 19:33
Zato ¹to u ovoj zemlji nema ni¹ta jebeno sivo... Èak ni sivkasto...

Ogranièen pogled na svet (pa i Srbiju) koji mislim da nije utemeljen u realnosti.  :)
Ogranièen ti pogled na realnost...

balcan girl

slaninar da ti kazem nesto, kad bude vojvodjanska policija i vojska staæe te blago meni pod maslaèak :D tako da bi jedno parèe peèenice za vas bilo dosta :D jebes mi mater ako vam ne bi dala da imate drzavu èisto da vidim dokle biste izdrzali sami :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic

Mani ih, veæ u Zemunu se oseæam kao stranac... ;D

balcan girl

da se razumemo, daleko od toga da za neke stvari sto se tièe vojvodine slaninar nije u pravu ali brate pojeli bi vas u roku od tri dana :D mnogo ste bre vi kilavi da bi opstali :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell