Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Lazicu i revolucijo, jebacu vas znaci :D Gledam snimak i u pozadini lazic prica kako mu kocnica propala i uvukla vazduh... ja jos razmisljam kako moze da uvuce sama od sebe, revolucija kaci kako se ne popravlja sisica... inace neko vreme unazad primetio da je pocela malo da meksa da sam cak i stajao da vidim da li je sve u redu i proverim nivo ulja, nikad nisam dolivao otkad sam ga kupio a presao oko 11.000 do sad i to je i dalje ok...
Sad kad sam menjao gumu i razradjivao ona jedna kljesta posle toga je bila i tvrdja nego pre promene gume i posle 200-300km pocela polako da meksa, ja reko aj tripujem se... i juce parkiram motor sa normalnom kocnicom(mada ne bas tvrdom kako bi trebalo), malo pre sedam na motor ona moze da se pritisne do patosa  :o


Kao da je preko noci sam usao vazduh u sistem... kupim kljuc osmicu u tempu, nista ne radi nedeljom po podne jbg kad kurac, na istim tim kljestima koja sam razradjivao ostecena sisica... desna sisica potpuno suva i ko nova, kljuc je odvija bez problema a na levim kljestima mokra od ulja i kljuc ne moze uopste da je uhvati...


Neko je na ovim kljestima vec 100x ispustao vazduh... setim se sad jos kad sam kupovao motor a ovaj mi cita neku ceduljicu koju je majstor pisao(lanac i lancanici naravno na spisku, plocice itd) i spomene da je i ispusten vazduh iz prednje kocnice... al nije bilo problema eto koliko dugo...

Sad se bojim da nisam ujebao gumice kad sam razradjivao klipove, mozda su vec bile gotove i ovo oakanje napred- nazad stegama ih dokusurilo... mada gledao lampom pazljivo iza plocica i ne vidim nikakvo ulje, samo je sisica vlazna... videlo bi se sigurno ulje da pusta na klipovima...

A obratite paznju i na ovu prvu sliku i onaj sraf za stelovanje tvrdoce, vec je zategnut do kraja... izgleda da je on vec imao problem sa mekom prednjom kocnicom u proslosti pa je tako reseno, sisica verovatno zategnuta nekim papagajkama, rucka nategnuta do kraja i to je to... al kazem, sve je bilo ok do sad, cak i kad je malo omeksala ranije nije bilo nista strasno, sad odjednom propada do patosa...

Sta sad da mu radim? Gde mogu da nadjem samo sisicu, ne smem ovu da odvrcem i ispustam vazduh dok ne nabavim drugu, ostacu bez prednje potpuno a treba mi motor... koci on sad super samo sto hvata pri dnu, vec sutra- preksutra vise nece ni da koci... nzm da l' su kljesta, da nije ova pumpa kod rucice... nemam pojma, na sta vi najvise tipujete??

Trebalo je da idem i za bg s njim, uskoro i za SD a gde smem sad na auto-put d'izginem ko vlasi na ringispilu ;D

Uz to sam primetio i da je opet poceo da vlazi vrlo malo poklopac ventila(to sam sredio zimus podloskama ispod onih gumica na srafovima i evo koliko je radilo bez problema... mada to nije hitno za sredjivanje, nema nikakve barice nego eto tek koliko da zamasti, ne izbacuje pola litra ulja za 5km kao ono zimus kad je probilo...

Lazic

Kad podmazujem lanac, nagnem ga na æopavoj, a po¹to mi je teènost nisko(jer su mi ploèice pro kraju), tada uðe vazduh, pa posle mora malo da se druka pre koèenja... ;D

K0le


Glava Dole

Skinuo sad kljesta, izvadio plocice, klipovi suvi, dakle nisu te gumice... dobro je, jedino sisica mokra a ne mogu da je odvijem, nema govora... probao kljestima, proklizaju odma ova obicna a nemam ovde doktorsku opremu al moram da nabavim il napravim drugu prvo svakako... snaci cu se nekako al sad opet malo ocvrsnula kad sam vratio celjust i nadrukao kocnicu da se plocice vrate do diska i ne moze da se pritisne do kraja... nije mi jasno gde je uvuko dal je sad izaso gore kad sam obrtao kljesta... samo ostaje ova sisica ali to nmp dal je mozda ostala masna od ranije pri ispustanju vazduha(a ima gumenu kapicu pa je zato ostalo tu ulje a na drugim kljestima nema kapice)... nisam pametan sta se ovde desava... meni su plocice ok a i nema sanse da vazduh udje a da ulje ne izadje...



PECA BMW

zamenis sve gumice u rucici , rasturis komplet sva klesta , sipes novo ulje i sve to radi super ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic


aæimo


penzos

Ajmo redom. Prvo, sisica ima da se kupi u svakoj radnji auto opreme i delova. Naprskaj je WDom da prenoæi pa se odvezi do nekog kr¹tenog mehanièara, pozajmiæe ti papagajke. Preporuèujem mehanièara za ©ugo i sl, kod njih je to redovan problem! Kupi novo ulje i zameni ga. Slobodn ouzmi dot 4 na NISu. Ako ne radi opet - e jbg, onda je pumpa na ruèici. Otom potom!  [cheers]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Glava Dole

Ma ova sisetina mi sad najveci problem, moram to da resim da mogu da ozracujem sistem ko covek... pa da vidim kako ce da se ponasa... evo sad izaso da vidim kakva je, sad tvrda kao sto je i bila i nema sanse da se pritisne do dna, ceo santimetar ostane i kad se nategne jako... i ne treba ni da se druka, mozda se podigo vazduh i izaso gore sad kad sam prevrtao kljesta... nemam pojma...videcu kako ce da se ponasa... mada mi sumnjiv i cilindar s obzirom da je vec sraf nategnut do kraja, al nije se menjala tvrdoca nista bitno do skoro a vozen je dosta motor pa mi to cudno... ovo me danas bas iznenadilo, kao da je gremlin preko noci ubacio vazduh u sistem, sedam na motor ona hvata na kraju, propada do rucke...

A hvala penzos za ovu informaciju za sisicu, nisam znao da ih ima u radnjama... ja zvao malo pre fabijanovica da vidim da nema polovnu, kaze ne samo u kompletu sa kljestima, reko kolko kostaju nece da kaze ni cenu ni da proda, legenda covek :D Imam kaze, sve je na prodaju ali je glupo da ti prodam cela kljesta zbog toga, napravi kod strugara  [klanjam_se]

joka

 Ako ti koèiono ulje ne pomogne, kupi koèionu teènost, ona re¹ava problem!   [cheers]

Glava Dole

Potpuno sam zaboravio na to, navika jbg, vezite hostaplera na sledecem okupljanju da me ne ubije [rofl]

Glava Dole

Citat: Milos96 poslato 11 Septembar, 2016, 21:04
meni su plocice ok a i nema sanse da vazduh udje a da ulje kociona tecnost ne izadje...


[rofl]

joka


Lazic

®ivo me zanima ¹ta æe moja koènica ujutru da ka¾e... :D

Glava Dole

i mene sta ce moja ujutru(u mom slucaju 3-4 po podne ;D )

Hohštapler

dot4 na NISu je skup, ja kupujem TRW u radnji auto delova.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Nisam morao da je drukam... :D Mada to na svim vozilima uradim refleksno èim krenem, ðavo nikad ne spava... ;D

penzos

Jbt, evo sada pregledam novosti po FB, forumu,... udes kod Le¹tana, kod Soko Banje oborili motorciklistu (izgleda da je opet auto nepropisno skretao levo i oduzeo prednot), prevezen u Ni¹. Dvoica momaka iz Èaèka se trkala po Ovèarko Kablarskoj klisuri i sudarili se, pretekli ali gadno olupani,...  gadan dan sve mu jebem
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

BOKYBOY

Citat: Ho¹tapler poslato 12 Septembar, 2016, 09:03
dot4 na NISu je skup, ja kupujem TRW u radnji auto delova.

Motulov dot 5.1 1500 din 0.5L ima dovoljno i za kocnice i za kvacilo  [thumb_up]

El Jefe

Много је куме. Феродо 5.1 је био око 400.дин када сам га куповао.
Друштво за заштиту од животиња