Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

BOKYBOY

Jebeni post od ''You Know Who'' u svakoj jebenoj temi!  [facepalm]

Ivicat

Sugava klema akumulatora koja je morala da pukne bas dok sam bio u lepoj krivini vozeci 140 spred alfe 2.4. Osim sto me je alfa presisala, sve se zavrsilo dobro.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: Laziæ poslato 13 Jul, 2016, 02:08
Srbi...  I jedan kit...

The Loneliest Whale in the World

   In 2004, The New York Times wrote an article about the loneliest whale in the world. Scientists have been tracking her since 1992 and they discovered the problem:

   She isn’t like any other baleen whale. Unlike all other whales, she doesn’t have friends. She doesn’t have a family. She doesn’t belong to any tribe, pack or gang. She doesn’t have a lover. She never had one. Her songs come in groups of two to six calls, lasting for five to six seconds each. But her voice is unlike any other baleen whale. It is unique—while the rest of her kind communicate between 12 and 25hz, she sings at 52hz. You see, that’s precisely the problem. No other whales can hear her. Every one of her desperate calls to communicate remains unanswered. Each cry ignored. And, with every lonely song, she becomes sadder and more frustrated, her notes going deeper in despair as the years go by.

   Just imagine that massive mammal, floating alone and singing—too big to connect with any of the beings it passes, feeling paradoxically small in the vast stretches of empty, open ocean.

Ko ne zna engleski, izvinjavam se, previ¹e sam umoran da prevodim, sutra...
Zaboravih... :-[




Najusamljeniji kit na svetu

2004-te godine Nju Jork Tajms je objavio èlanak o najusamljenijem kitu na svetu. Nauènici je prate od 1992-ge godine i otkrili su uzrok:

Ona nije nalik ni jednom plavom kitu. Nema prijatelja. Nema porodicu. Ne pripada ni jednom plemenu, èoporu ili grupi. Nema partnera. Nikad nije imala. Problem je u njenom glasu. Razlièit je od bilo kog kita. Dok ostali plavi kitovi komuniciraju na frekvencijama od 12-25 herca, ona peva na 52 herca. Vidite, to je problem. Ni jedan drugi kit ne mo¾e da je èuje. Svaki njen oèajni vapaj ostaje bez odgovora. Sa svakom usamljenom pesmom postaje tu¾nija i tu¾nija, kako prolaze godine, glas joj je sve dublji i dublji...

Samo zamislite orgomnog sisara koji usamljeno pluta i peva, bez moguænosti da se pove¾e sa bilo kojim biæem pored koga proðe, oseæajuæi se paradoksalno malim u ogromnom prostranstvu okeana...

Izvinjavam se na grubom prevodu, radim jo¹ 5 stvari istovremeno, a oèi pune suza zbog glupog kita koji nume da peva kako treba...  Pizda mi materina emotivna.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 13 Jul, 2016, 14:59
Citat: Laziæ poslato 13 Jul, 2016, 02:08
Srbi...  I jedan kit...

The Loneliest Whale in the World

    In 2004, The New York Times wrote an article about the loneliest whale in the world. Scientists have been tracking her since 1992 and they discovered the problem:

    She isn’t like any other baleen whale. Unlike all other whales, she doesn’t have friends. She doesn’t have a family. She doesn’t belong to any tribe, pack or gang. She doesn’t have a lover. She never had one. Her songs come in groups of two to six calls, lasting for five to six seconds each. But her voice is unlike any other baleen whale. It is unique—while the rest of her kind communicate between 12 and 25hz, she sings at 52hz. You see, that’s precisely the problem. No other whales can hear her. Every one of her desperate calls to communicate remains unanswered. Each cry ignored. And, with every lonely song, she becomes sadder and more frustrated, her notes going deeper in despair as the years go by.

    Just imagine that massive mammal, floating alone and singing—too big to connect with any of the beings it passes, feeling paradoxically small in the vast stretches of empty, open ocean.

Ko ne zna engleski, izvinjavam se, previ¹e sam umoran da prevodim, sutra...
Zaboravih... :-[




Najusamljeniji kit na svetu

2004-te godine Nju Jork Tajms je objavio èlanak o najusamljenijem kitu na svetu. Nauènici je prate od 1992-ge godine i otkrili su uzrok:

Ona nije nalik ni jednom plavom kitu. Nema prijatelja. Nema porodicu. Ne pripada ni jednom plemenu, èoporu ili grupi. Nema partnera. Nikad nije imala. Problem je u njenom glasu. Razlièit je od bilo kog kita. Dok ostali plavi kitovi komuniciraju na frekvencijama od 12-25 herca, ona peva na 52 herca. Vidite, to je problem. Ni jedan drugi kit ne mo¾e da je èuje. Svaki njen oèajni vapaj ostaje bez odgovora. Sa svakom usamljenom pesmom postaje tu¾nija i tu¾nija, kako prolaze godine, glas joj je sve dublji i dublji...

Samo zamislite orgomnog sisara koji usamljeno pluta i peva, bez moguænosti da se pove¾e sa bilo kojim biæem pored koga proðe, oseæajuæi se paradoksalno malim u ogromnom prostranstvu okeana...

Izvinjavam se na grubom prevodu, radim jo¹ 5 stvari istovremeno, a oèi pune suza zbog glupog kita koji nume da peva kako treba...  Pizda mi materina emotivna.

nemoj se poistovecivati sa kitom....bar ne tim...jer mi tebe cujemo, ali nam glupo da ti kazemo da numes da pevas....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

mkt

problem sa afrikom
Ako neko zna sta mi je ciniti
Upalim govno i cim ga ubacim u brzinu motor se ugasi, kapiram da je problem do prekidaca na copavi ali pojma nemam kako da resim taj problem
jel postoji opcija da poskidam te zice sto vode do copave pa da teram tako

Darko

moras da ih spojis , tj , kao da je prekidac na ON ...

mada moj je savet da probas da ocistis te kontakte i popravis , ne jednom sam cuo da se ljudi lomili zbog voznje sa spustenom copavom

Hurricane

Mozes za prvu pomoc raskacis dzek pa sa par zicica prespojis, mislim da ima 3 zice i da sve 3 moraju biti spojene.. nisam siguran..
Ali samo za prvu pomoc, vrlo se lako zaboravi, eto neki dan lik u smrtnim slucajevima zaboravio, penzos pisao...

Kod mene spojene, cesto zaboravljam, ali hvala bogu jos sam tu..

mkt

probacu sutra da ocistim i poprskam sa wd40 pa ako nista bem li ga razjebacu sve too i koliko sam skapirao sve te zice bi trebalo da spojiim zajedno

Darko

taj rad ...

bolje probaj sa kontak cleanerom ... wd40 resava stvar par sati , posle opet ista muka , kad se osusi ...

mkt

reci mi samo jos jednu stvar
kad spojim te zice da li to znaci da onda copava vise nema nikakve veze tj. nikakav kontakt sa motorom i ne salje vise nikakav signal

Hurricane

Da bi dosao do kontakata na dzeku koje ces da spojis, moras da raskacis copavu sto znaci nema vise vezu sa motorom..

aæimo


aæimo

taj kablic ima dzek malo iznad, tako da ne mora da skida copku, vec samo izdzeka i to je to.

Darko

sem sto izdzeka , mislim da mora i da prespoji zice

mkt


mkt

Citat: aæimo poslato 14 Jul, 2016, 00:31
taj kablic ima dzek malo iznad, tako da ne mora da skida copku, vec samo izdzeka i to je to.
ako je samo to onda ok, ne moram nista da secem i kidam

aæimo

Nije takav prekidac i ima samo dve zice. Sad da li treba da se prespoje li ne mozes i sam da proveris za 10 sekundi. Aj nek je sa srecom.