Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: Boban_m poslato 31 Maj, 2016, 15:15
Izmace mi dobar primjerak motora na ebay, idiot stavio kraj licitacije u pola 4 ujutru  [veryangry]

ovo sa cekanjem kraja licitacije mi nikad nece biti jasno

hoces li ti da kupis taj motor ili ne?

ako hoces procenis koliko ti max vredi i odmah ponudis tu cenu bez obirao sto se licitacija zavrsava recimo za par dana

roknes cifru i zaboravis na to

dan kasnije po isteku proveris da li si kupio ili ne

jebe ti se da cekas tebi to vredi max toliko koliko si i ponudio pa ako niko ne ponudi vise tvoje je a ako ponudi ponudio bi svakako i dzabe bi cekao kraj licitacije pored racunara u 4 ujutru

Boban_m

Kocka i korist. Kocka jer ne znas da li je odredio svoju maksimalnu  cijenu mnogo iznad onog sto zelis da platis, a korist moze biti jer ne provociras vecu cijenu (ukoliko nije postavio plafon visoko) i onda na isteku se upises zadnji. A kad je  u 4 ujutru onda ne cucim pored kompa nego zaspim  ;D

Ali nema veze, volim i direktno pregovaranje o cijeni. Ako sve bude OK, sutra mi lik koji je 200km daleko, a koga ne znam, dovozi motor na noge na rijec da cu ga kupiti.

Lazic


mrle

Citat: mrle poslato 18 Maj, 2016, 16:36
hvala,imam od baba i deda.
Sada sam u Palmotiæevoj gledao u nekoj radnji aparate za pritisak, a ne pade mi na pamet da vidim i te za ¹eæer. Kupiæu sebi da imam.

kupio aprat za pritisak i ¹eæer u krvi. Merim poslednja dva dana posle svega u toku dana.
Npr, juèe se vratim sa posla pritisak relativno ok 129/90, ali ¹eæer 9. Jesam jeo, pio kafu...
Uveèe zveknem jedno pet piva, lepo pojedem neke salate... pritisak 120/80 (¹kolski primer), ali ¹eæer 12!!!
E, sutra idem na tehnièki pregled,pa æe mi raditi i onu analizu ¹eæera ukrvi za 3 meseca u nazad.

Od onda ne jedem testa, suhomesnato, hleb, pavlake, kaèkavalje, majoneze...
I ¹etam 3-5 km svaki dan.

Lazic

Od alkohola skaèe ¹eæer, a od manjka testa ima da se ste¹e¹ k'o abrihterom... ;D :-*

eclipse4

Citat: Boban_m poslato 01 Jun, 2016, 12:31
Kocka i korist. Kocka jer ne znas da li je odredio svoju maksimalnu  cijenu mnogo iznad onog sto zelis da platis, a korist moze biti jer ne provociras vecu cijenu (ukoliko nije postavio plafon visoko) i onda na isteku se upises zadnji. A kad je  u 4 ujutru onda ne cucim pored kompa nego zaspim  ;D

Ali nema veze, volim i direktno pregovaranje o cijeni. Ako sve bude OK, sutra mi lik koji je 200km daleko, a koga ne znam, dovozi motor na noge na rijec da cu ga kupiti.


ako je odredio odredio je ti tu nista neces promeniti,a ti stavis svoj maksimum i to je to....a vecu cenu da provociras ne mozes jer ni ti ni oin ni tvoj "suparnik" nezna koliko si postavio svoj limit...ako neko oce da te zajebe,moze uskoro i sam upasti u svoju klopku,zato se niko nece igrati sa tim "povecavam sam cenu"...iskreno to je besmislica.

na isteku neces da se upises zadnji...tj mozda i hoces kad probijes ti neciji plafon.....a taj ako je isplanirao da ga kupi,isto ce polatiti ne bitno dal ti dizes ili je on postavio limit....

jednog dana mozda i shvatis da si celo vreme dizao cenu auto bidu,tj igrao si sah protiv kompjutera.

sto mi rece skoro jedan clan foruma,nije bitno ko "ja postavim,onaj podigne,ja postavim onaj podigne,ja saceko kraj i u zadnjem momentu povisim i bre onaj opet bio brzi ode mi xxxx za samo 10 dinara sto dao vise od mene"

jebi ga.

Boban_m

O tome se i radi. Ne znas da li je poslednji ucesnik postavio ljestvicu visoko ili je samo kliknuo prvu vecu cijenu. Zamisli situaciju u kojoj je zadnji bid na 1500 za motor koji tebi vrijedi recimo 4500. Ti postavis svoj maksimalan bid na toliko. I onda vidis ujutru da je prodat nekom za 4550. Mozda je to bio njegov plafon ili prvi klik preko 4500. Motor ti se dopao i kad je sve vec tako, ne bi ti smetalo da si dao i 4600. Postoji samo jedan nacin da saznas da li si mogao uzeti za toliko, a ti si ga prespavao.

eclipse4

onda stavis 4600 o tome ti pricam ;) ako bi se pokajao sto je otisao za 4650 onda stavis 4650.....sam napravis svoj limit...ako je otisao otisao je ako ne tvoj je....neciji plafon mora da bude ili tvoj ili njegov....

Boban_m

A koji je to limit za nesto sto ti se dopadne, a da ne bi dao dinar preko? To je jednostavno igra u kojoj moras biti prisutan.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

upravo tako
odredis cenu i stavis je
ako mislis da moze da ti pobegne za samo 50e vise ti na tu tvoju max cenu odmah dodaj jos 51eur i lepo ugasis komp i odes da spavas ni ne razmisljajuci o tome, ujutru ces saznati da li si kupio ili ne
poenta je da kupujes ono sto ti nije neophodno nit hitno a licitiras svaki dan sto vise licitacija sa max 50% realne trzisne vrednosti tog proizvoda

od 20 licitacija prici ce ti jedna mozda dve max ali boli te kita i da ne prodje jer ti nije neophodno a ono sto prodje tu si bas dobro prosao :)

zamisli da cekas sad svih 20 da se zavrse pa da licitiras u poslednjem trenutku, gluposti

i mislim da postoji softver za to ako ti je bas stalo da tvoja ponuda ide par sekundi pred kraj

Citat: Boban_m poslato 01 Jun, 2016, 14:33
A koji je to limit za nesto sto ti se dopadne, a da ne bi dao dinar preko? To je jednostavno igra u kojoj moras biti prisutan.

ne moras
jer tako ces samo platiti nesto vise nego sto vredi

Boban_m

Ljudi pa ne kupujem pamuk na berzi niti gume na licitaciji pa da  mogu da lupim plafon i da mi je svejedno. Vi pricate o sistemu zatvorenih koverata a ja o zivoj aukciji, iako trgovina na ebay ima elemente oba. Ja da prodajem nikad ne bih stavio kraj licitacije u pola 4 ujutru jer sigurno sebe kratim za odredjenu sumu koju groznica igre donosi. Onaj kome je pola 4 ujutru 11 uvece nece ni ucestvovati jer ce transport biti vise od vrijednosti robe.

DebeliZmaj

pazi vidi mozd je prodavcu
svejedno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Ljudi daju ponude u poslednjem trenutku jer ¾ele da proðu ¹to jeftinije... Tipa ¹to bi stavio 4500 ako mo¾e da te usere da uzme¹ za 3000? Naravno da æete reæi, pa stavi 3000 i zavr¹io si... Ali ¹ta ako krajnja ponuda bude 1500? :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mrle

Citat: Andreja poslato 01 Jun, 2016, 14:50
Ljudi daju ponude u poslednjem trenutku jer ¾ele da proðu ¹to jeftinije... Tipa ¹to bi stavio 4500 ako mo¾e da te usere da uzme¹ za 3000? Naravno da æete reæi, pa stavi 3000 i zavr¹io si... Ali ¹ta ako krajnja ponuda bude 1500? :D

tu cena ne bude 3000, nego prva veæa od poslednje ponuðene (npr ponuda 1500, a prva veæa 1550).

Lone Wolf

Не може рај на земљи.

Lazic



Lazic

Pazi, 11 poruka i veæ me par puta nasmejao slatko, massive respect... ;D

K0le

Ringi¹pil.. 39.1 pa brufen, pa 37.3, onda 36.5 , za 4-5 sati opet - samo kontra od 37 do 39 i kusur.. a u ponedeljak vozio kuæi sa temperaturom debelo preko 40, laktovi mi trnuli  [facepalm] bem te robijo.. upala krvava.. sad AB op¹tog spektra sa sve brufenèiæi pa davidimo  [djavo] [pop]