Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: kosta66 poslato 04 April, 2016, 11:10
i mene su naopako izvukli na silu, nisam teo da izlazim, plus sam ispao tetkici na pod, u to vreme bio betonski...;D
Taèno se vide posledice danas... ;D

bigbad86


mareskin

Citat: Laziæ poslato 04 April, 2016, 11:28
Citat: kosta66 poslato 04 April, 2016, 11:10
i mene su naopako izvukli na silu, nisam teo da izlazim, plus sam ispao tetkici na pod, u to vreme bio betonski...;D
Taèno se vide posledice danas... ;D

Ni¹ta mu ne fali. Ako pada¹ bitno je da je prirodni materijal.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

Mene komsika(tad je bila dete od 7-8god) kasnije ispustila na parket, dakle prirodan materijal... ja se cudim sto sam tako pametan a kosta ispao na vestacki beton i vidis kako ispao ;D

UFF

Citat: Milos96 poslato 04 April, 2016, 10:58
Jeste kiselinski, zasto hoces AGM, moras jer je bocno postavljen ili sta?(ne znam, pitam)

stoji skoro horizontalno

! No longer available

Glava Dole

To sa snimka mnogo vise vuce na vertikalno, ako je kao na tom r1 onda po meni ladno moze kiselinski, samo premeri kuciste i uzmi najveci koji moze da stane i nema frke... duplo su jeftiniji a nemaju suvi neke preterane prednosti sem sto nema isparenja kiseline kao kod ovih i jedino treba s vremena na vreme(tipa jednom u sezoni) doliti destilovanu vodu i to je to... a plus jos ne otkazuju odjednom, kao na dugme, kao ti suvi(nego postepeno, znam da se desavalo ljudima da ih sa tim suvim bukvalno motor ostavi na putu, u voznji a secam se i ja jednog sa skutera... samo je ko na dugme skroz izgubio struju, ma ni za kontakt nije imao, ko da je otkacen).

UFF

ide 10ah i staje jedva a ja ne mogu da ga uguram bez da pre toga izvadim i bacim onu jebenu mekanu postavu koliko je knap

http://i33.photobucket.com/albums/d87/mrquickr6/2-4.jpg

http://i33.photobucket.com/albums/d87/mrquickr6/3-3.jpg

ni na klipu gore ni na slikama dole nije isti motor dajem samo kao primer


Glava Dole

Pa on stoji potpuno vertikalno a ne horizontalno... mozda moze kiselinska 9-ka da se ugura, izmerio sam sad staru yuasu i dimenzije su 14X13.2X7cm (visina, sirina, debljina), izmeri kuciste i samo ako fizicki staje radice to ok

UFF

oce kurac
i kao sto rekoh slike nisu autenticne
a probao ja 9ku na mojoj hondi upalila prva dva puta i treci put kurac a bio nov acu
isti slucaj bio i sa ktm-om ako acu nije jak nece ni da zavrgla, jednostavno cb-u i ktm-u treba mnongo snage da zavergla
nekako mi se cini da je sve to vezano sa kolicinom obrtnog momenta motora tj radilice i prenosa jer npr cbr600f bi upalio i sa oslabljenom baterijom iz upsa koliko lako zavergla..

Glava Dole

Pa kolko on to struje trosi, nije kamion majku mu... u moj ide fabricki 12ica pa sam ga par meseci vozio bez problema sa 9kom i to iz 2008god, fabricka ugradnja iz speeda, riknuo tek jesenas i to nije hteo da pali samo ujutru

Glava Dole

Izmenio si post, sad je jasno... jbg placaj onda agm, sta da ti radim... ili ako hoces da se menjamo kljuc za kljuc, moj ti ima i novu vartu a ja cu tvoj da palim na guranjac dok ne nabavim agm, ne smeta mi :P

ninja66

Citat: UFF poslato 04 April, 2016, 14:26
oce kurac
i kao sto rekoh slike nisu autenticne
a probao ja 9ku na mojoj hondi upalila prva dva puta i treci put kurac a bio nov acu
isti slucaj bio i sa ktm-om ako acu nije jak nece ni da zavrgla, jednostavno cb-u i ktm-u treba mnongo snage da zavergla
nekako mi se cini da je sve to vezano sa kolicinom obrtnog momenta motora tj radilice i prenosa jer npr cbr600f bi upalio i sa oslabljenom baterijom iz upsa koliko lako zavergla..
Cudi me da 9-ka tako kratko trasje . 9-ka ima 8Ah a YTX10S tj. 10S-BS je 8,6 Ah.
Par mojih ludaka pali DR800 sa 9-kom a treba mu 14 Ah.
Jesi proveravao punjenje ? Ovih dana je bilo dosta crknutih namotaja na raznim modelima.

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

UFF

punjenje je ok varta mi sljaka vec god dana bez problema

ne kazem da 9ka ne radi vec ne pozivi dugo

npr transalp nosio 12icu a mislim da bi mu no name 9ka trajala bar 5 godina koliko lako upali za deo sekunde

Andreja

Ljudi koje jurim da mi vrate novce... Definitivno vi¹e ne zajmim nikome niti zajmim od nekoga. Mo¾emo biti dobri koliko god ali isuvi¹e volim sebe da bih dozvolio ovako ne¹to ponovo.

I drugo, baba kojoj sam sedam puta rekao da ne pali TA peæ ovih dana... Ka¾e bilo joj hladno sinoæ. Sedam puta joj obja¹njavam da toj peæi treba dva dana da se ugreje a posle dr¾i èetiri dana. 45 stepeni u kuæi.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Ubicu see, taman gasparu objasnjavam kako pistolj sa buvljaka super radi i sad cu morati opet i ja da farbam pola motora a letos sam ga radio  [doh] [doh] [doh]

Sredim danas podmazivac i odem do perionice ove preko puta i jedan mi tu kaze da ovaj decko bere neke maline a nema ko da radi i da ce da radi kasnije... i ja ostavim motor u dvoristu ali tamo gde ne stoji obicno, ne ispod prozora nego na sred dvorista... malo prilegnem i zaspim, produzim do sad i samo cujem bum... ono gazda dosao, ima veliki kombi i kad parkirao u rikverc nije ga video, pupnuo ga samo al ovaj pao na sljunak i ode cela leva strana u kurac  [samoubistvo] [samoubistvo] [samoubistvo]

Sreca u nesreci da nisam montirao nove zmigavce i da jos nisam kupio cuveni retrovizor jer bi i to opet bilo polomljeno... a jos sad nisam kuci pojma nemam kako cu da ga ofarbam, da odem s njim jedino par dana pre prvog maja i da to odradim na brzinu, smirglacu i farbacu i danju i nocu da ga zavrsim... znaci mora opet da se farba prednja maska, oplata rezervoara, bocna maska, cak i levi deo repa... uhhh









OKi


Glava Dole

Jbg sta da se radi, samo kad je ona meni mehanicki ok a estetika... meni je moja lepotica i ovako najlepsa na svetu :D Nisam ja za to nikad ni mario nesto preterano...

Boban_m

Jel se gazda kombista uhvatio za dzep da popegla stetu?

Glava Dole

#18359
Ma dobar je on, odmah je rekao da ce da plati koliko treba al necu ja, vidim da mu je krivo... ipak zivim s njima... nije namerno svakako, svakom moze da se desi, nece to biti vise od 2000-2500din za materijal jer cu sam da radim, nisu problem pare, sama farba nije skupa, to nekad spucam za jedan posten izlazak nego sto je veliki posao a farbariju najvise mrzim tj pripremu... a jos veci problem sto nisam kuci pa mozda sacekam i leto kad budu gotova predavanja pa onda polako natenane, videcu...