Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Joker

Citat: OKi poslato 29 Mart, 2016, 20:09
Imao sam kreditnu karticu (hvala bogu otarasio sam se)  [pop] .
Hteo bih racun gde ne bi bilo skupo odr¾avanje (max do 300 dind¾i) i da ja sam uplaæujem sredstva. Ne¹to poput stvaranja sopstvene kreditne kartice (nisu mi bitne rate). Ta kartica bi mi slu¾ila za sve ono ¹to mi srcu drago. Poðem na put motorom  [motor] i to mi je u¹teðevina i sl.
U banci u kojoj sam klijent veæ 12 godina, ka¾u mi da tako ne¹to nije moguæe  [stop]  i naravno nude mi kreditnu  [nono] [nono]  Ima li neko predlog ??? Ukoliko sam bio dovoljno jasan ?

Komercijalna banka ima mogucnost izdavanja kartice koja kosta 500 dinara na tri godine, ima zaseban racun a vezan je za tekuci. Vezan u smislu da u bilo kom trenutku mozes da prebacis sredstva na nju i da vratis na tekuci, bez naplacivanja usluge. Kako lekgne penzija ili plata, prebacis iznos koji hoces i zaboravis. To naravno mora da ide sa disciplinom... To je Visa Elektron My Tag ja mislim... PO meni ok stvar..

I da, mozes sa njom da vrsis placanja u zemlji i inostranstvu.. Debitna je naravno. Ona je napreavljena da je poklonis nekome i samo mu prebacis sredstva koje moze da potrosi..

http://www.kombank.com/visa-mytag-one-only-poljoprivreda
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

OKi

Citat: Boban_m poslato 29 Mart, 2016, 21:19
Mislim da kao fizicko lice ne mozes imati dva dinarska racuna u istoj banci, a za taj racun vec imas debitnu. Ostaje ti samo druga banka, mozda ova Hostaplerova varijanta.

Citat: Joker poslato 29 Mart, 2016, 21:20
Komercijalna banka ima mogucnost

Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 11 Novembar, 2013, 23:23

Mik

#18262
A kako se daje vise, ono plus, ovako nesto +
E pa to Jokeru!

Rev-u ..... nece se taj na + odazvati ... jako mi je zao sto mi je daleko, imam vrhunsku slaninu koju bi' rado podelio sa njim. (Petnicka, nema na prodaju, najbolje stvari se dobijaju na poklon! )

Rev je kazao sto treba! (Nikom nisam duzan.)

Mik

Citat: mali_zmaj poslato 29 Mart, 2016, 19:02
krediti,stalno sam u njima!! trebam da mjenjam auto za par godina,odakle mi lova,kreda!! 

al zivim,idem dalje..,doci ce kraj tome jednom...,valjda kad krepam,ima da kovceg uzmem na penzionerski kredit!!!

A koji ti to auto imas?



UFF

Citat: Mik poslato 29 Mart, 2016, 02:13
Citat: mareskin poslato 28 Mart, 2016, 19:57
Citat: Joker poslato 27 Mart, 2016, 20:16


Kako to funkcioni¹e?


Ovde bas dobro funkcionise otkad ja imam 100 godina!  (Ne bas, al' paraktican umem da budem.)

Dodjes "kulturno" na kasu da platis ono sto si kupovao zato da te drugi vide kako kupujes.
Pa onda to traje, i bas traje, dok ona kasirka skida kintu, daje ti nesto na cega se potpises, i ne znam sta. I to traje i traje.................... TRAJE !!!
Spektakularno! Bog nije izmislio bolji nacin za zajebavanje nekoga ko ti nije skrivio nista!

btw. Ako ne nalazis da je to nepristojno (zadrzavanje ljudi u redu na kasi), a sto ja ne bi srozao kriterijum do kraja pa da te odvalim flasom vodke u glavu? Ajde dokle to treba da ide, do kupovine psa i napujdavanja, do dedine dvocevke, do na sablju mog pokojnog strica .....

Nemojmo tako!


u megamarketima maxijima temoima i ostalim prodavnicama kod nas postoji brza kasa
ta brza kasa je uglavnom za kupce koji imaju do 5 ili 10 artikla (ja npr kupim 4 gajbe piva i krenem na brzu kasu a svi me gledaju kao gde si kreno. debili)
e sad da vam nesto kazem:

brza kasa ne treba da bude za mali broj proizvoda vec za placanje u kesu!


ponovo sa caps lock

SAMO KES KASA ILI TI PO AMERICKI CHANGE ONLY (oni to imaju za naplatne rampe na auto putevima, ako imas sitno ides brzo ako ne ko te jebe idi cekaj red sa ostalim neodgovorim)

samo za ljude koji placaju novcem i imaju sitno


NE ZA LJUDE KOJI PISU JEBENI CEK pola sata i dogovaraju se kad ce da se pustaju ni za ljude koji provlace kartice a zaboravili su pin - imao taj sliucaj danas ispred mene

Mik

Citat: UFF poslato 30 Mart, 2016, 00:04
Citat: Mik poslato 29 Mart, 2016, 02:13
Citat: mareskin poslato 28 Mart, 2016, 19:57
Citat: Joker poslato 27 Mart, 2016, 20:16


Kako to funkcioni¹e?


Ovde bas dobro funkcionise otkad ja imam 100 godina!  (Ne bas, al' paraktican umem da budem.)

Dodjes "kulturno" na kasu da platis ono sto si kupovao zato da te drugi vide kako kupujes.
Pa onda to traje, i bas traje, dok ona kasirka skida kintu, daje ti nesto na cega se potpises, i ne znam sta. I to traje i traje.................... TRAJE !!!
Spektakularno! Bog nije izmislio bolji nacin za zajebavanje nekoga ko ti nije skrivio nista!

btw. Ako ne nalazis da je to nepristojno (zadrzavanje ljudi u redu na kasi), a sto ja ne bi srozao kriterijum do kraja pa da te odvalim flasom vodke u glavu? Ajde dokle to treba da ide, do kupovine psa i napujdavanja, do dedine dvocevke, do na sablju mog pokojnog strica .....

Nemojmo tako!


u megamarketima maxijima temoima i ostalim prodavnicama kod nas postoji brza kasa
ta brza kasa je uglavnom za kupce koji imaju do 5 ili 10 artikla (ja npr kupim 4 gajbe piva i krenem na brzu kasu a svi me gledaju kao gde si kreno. debili)
e sad da vam nesto kazem:

brza kasa ne treba da bude za mali broj proizvoda vec za placanje u kesu!


ponovo sa caps lock

SAMO KES KASA ILI TI PO AMERICKI CHANGE ONLY (oni to imaju za naplatne rampe na auto putevima, ako imas sitno ides brzo ako ne ko te jebe idi cekaj red sa ostalim neodgovorim)

samo za ljude koji placaju novcem i imaju sitno


NE ZA LJUDE KOJI PISU JEBENI CEK pola sata i dogovaraju se kad ce da se pustaju ni za ljude koji provlace kartice a zaboravili su pin - imao taj sliucaj danas ispred mene


Te kako napisa P.P. 2. NJ.
"Tako, vec nikako!"

Ljudi se dogovore, i to ih razlikuje od zivotinja. Postoji raskrsnica (kruzni tok) Slavija, i tamo nista ne ide (niti realno moze) po saobracajnim propisima. To je mesto gde svako svakom ugadja na obostranu korist. E jel' to treba da cekam da rokaju bombe po nama, kao '99-te, da se postavimo kao ljudi?

Nego sta vozi bosanac mali_zmaj kad to mora da nesto menja?





UFF

e zaboravih za ove sto pisu cek pola sata i taman kad pomislis da je gotovo onda im kasirka kaze da sa zadnje strane stave ime, preizme i broj telefona  [rofl]

da se ja pitam ukino bi te usrane cekove, sa"cekaj" plati pa idi pa plati jebem te neodgovorna sto trosis ono sto jos nisi ni zaradio (ko ti garantuje da ces uopste i da zaradis)

perlx


UFF


bigbad86

Stala neka stoka sa kolicima? Joj popizdim kad ih vidim.

Mik

Citat: UFF poslato 30 Mart, 2016, 01:23
e zaboravih za ove sto pisu cek pola sata i taman kad pomislis da je gotovo onda im kasirka kaze da sa zadnje strane stave ime, preizme i broj telefona  [rofl]

da se ja pitam ukino bi te usrane cekove, sa"cekaj" plati pa idi pa plati jebem te neodgovorna sto trosis ono sto jos nisi ni zaradio (ko ti garantuje da ces uopste i da zaradis)

More sta sam kazao gradonacelnikovoj zeni ...  Zbog te kartice!

Aj' sto on nije vise gradonacelnik, nego bre mene sramota dan danas za takav svoj nastup i iskaz!  Pa svasta rekoh toj zeni, al'bas  nista nerealno, nista mimo onoga sto nije ucinila, al' bre sramota me. (Njen doprinos svetu je 0, al' mene nesto grize savest.)


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mali_zmaj poslato 29 Mart, 2016, 20:38
Revolucijo,naprotiv,stedim citav zivot,uvjek sam se brinuo sam za sebe..,ali sa prosjecnom  platom,i ratom za stan..,jer, morao sam ga kupiti..,nije bilo  moguce bez kredita. mislim mogao sam placati podstanrstvo i to bi mi bila rata kredita ,a poslije mi ne bi nista ostalo. auto vozim staro 20godina i ofucano,i tome ce doci kraj uskoro. vozim svoju djecu u autu,hocu kocnice,udobnost i sigurnost. vozim 20 godina star motor i to mi ne smeta,ali auto mi je potreba,to je odavno prestalo biti luksuz... ,ja ne kukam,znam da je to tiho ropstvo,ti krediti,al dok jos radim i mogu to,to je nazalost jedini nacin. ja rodit 5000  eura za auto do 7 ili 8 god,starosti ne mogu,zaradit ne mogu. zivim u gradu i svaku kilu krompira i kilu mesa placam. Tebi i nekima, ne treba neka veca lova,ili si mozete dovoljno zaradit,i svaka cast..,al ja ne mogu. Ne zalim se,ja imam dobru platu,i redovnu,supruga isto. Ali iskreno ne zelim da se stisnem u zivotu i da ne vidim ni sunca ni mjeseca. Odem na more,par vikenda sa zenom zimi negdje,malo motorom tu i tamo. Kupim kad mi treba nesto za kucu. Sad cu malo nesto mjenjat,renovirati,na rate naravno,a kako drugacije. Kao sto rekoh,moj izbor,navikao sam tako! Da banke deru,odrase kozu..,al uvjek je to vise manje neciji izbor ili bas moranje!!!!!  Ne pravdam se,ali dok jos mogu radit cu tako.
Imas kola,imas motor,verovatno i oboje mob, ides na more,neces da se stiskas....a podstanar bio kazes....stedis ceo zivot....

Imamo drugaciju viziju stednje
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mik

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 30 Mart, 2016, 02:19
Citat: mali_zmaj poslato 29 Mart, 2016, 20:38
Revolucijo,naprotiv,stedim citav zivot,uvjek sam se brinuo sam za sebe..,ali sa prosjecnom  platom,i ratom za stan..,jer, morao sam ga kupiti..,nije bilo  moguce bez kredita. mislim mogao sam placati podstanrstvo i to bi mi bila rata kredita ,a poslije mi ne bi nista ostalo. auto vozim staro 20godina i ofucano,i tome ce doci kraj uskoro. vozim svoju djecu u autu,hocu kocnice,udobnost i sigurnost. vozim 20 godina star motor i to mi ne smeta,ali auto mi je potreba,to je odavno prestalo biti luksuz... ,ja ne kukam,znam da je to tiho ropstvo,ti krediti,al dok jos radim i mogu to,to je nazalost jedini nacin. ja rodit 5000  eura za auto do 7 ili 8 god,starosti ne mogu,zaradit ne mogu. zivim u gradu i svaku kilu krompira i kilu mesa placam. Tebi i nekima, ne treba neka veca lova,ili si mozete dovoljno zaradit,i svaka cast..,al ja ne mogu. Ne zalim se,ja imam dobru platu,i redovnu,supruga isto. Ali iskreno ne zelim da se stisnem u zivotu i da ne vidim ni sunca ni mjeseca. Odem na more,par vikenda sa zenom zimi negdje,malo motorom tu i tamo. Kupim kad mi treba nesto za kucu. Sad cu malo nesto mjenjat,renovirati,na rate naravno,a kako drugacije. Kao sto rekoh,moj izbor,navikao sam tako! Da banke deru,odrase kozu..,al uvjek je to vise manje neciji izbor ili bas moranje!!!!!  Ne pravdam se,ali dok jos mogu radit cu tako.
Imas kola,imas motor,verovatno i oboje mob, ides na more,neces da se stiskas....a podstanar bio kazes....stedis ceo zivot....

Imamo drugaciju viziju stednje


Da li nama nesto fali u glavi ...

Ja sam ga samo obazrivo pitao koji to auto ima pa da je za promenu.



Glava Dole

Citat: Ho¹tapler poslato 29 Mart, 2016, 20:35
Citat: OKi poslato 29 Mart, 2016, 20:09
Imao sam kreditnu karticu (hvala bogu otarasio sam se)  [pop] .
Hteo bih racun gde ne bi bilo skupo odr¾avanje (max do 300 dind¾i) i da ja sam uplaæujem sredstva. Ne¹to poput stvaranja sopstvene kreditne kartice (nisu mi bitne rate). Ta kartica bi mi slu¾ila za sve ono ¹to mi srcu drago. Poðem na put motorom  [motor] i to mi je u¹teðevina i sl.
U banci u kojoj sam klijent veæ 12 godina, ka¾u mi da tako ne¹to nije moguæe  [stop]  i naravno nude mi kreditnu  [nono] [nono]  Ima li neko predlog ??? Ukoliko sam bio dovoljno jasan ?

Telenor banka.
1. ne postoji banka, ima¹ samo bankomate (èitaj: nema penzionera, redova, ¹alteru¹a - nièega), na bankomatu i di¾e¹ i uplaæuje¹ pare, raèun je istovremeno i dinarski i devizni, ima¹ app za telefon ili preko kompa, sve pregledno, sve jednostavno,
2. 300 dind¾i meseèno
3. ne postoji provizija za uplate preko raèuna
4. mo¾e¹ 5x meseèno da di¾e¹ sa drugih bankomata bez provizije, posle ima neka, ne znam kolka, sa matiènog bankomata nema provozije.

Ja sam se preporodio! Bio pre toga u Erste, kad god treba da uplatim pare na raèun meni muka - odem, pa uzmem listiæ pa èekam 15-20 da me prozovu, pa uplatim na ¹alteru, ali se to ne vidi odma na bankomatu... ako nekom oæe¹ da uplati¹ i ako je vikend èeka¹ clearing do ponedeljka.
A sad u telenoru, zove me burazer u subotu u ponoæ da mu treba para, ako nemam na raèunu odem do bankomata, ubacim karticu, ukucam pin, kliknem uplata - otvori se poklopac - ubacim pare - enter, za 2 sekunde sti¾e sms - legla vam uplata. U 2am, vikendom, kad god,i po¹aljem burazeru pare porukom (mora isto da ima telenor raèun) i u sekundi mu legnu pare... Ne jednom, hiljadu puta.
Nikad vi¹e obièna banka.

Takodje plus za telenor banku, sve pregledno i vrlo jednostavno i sto jos nisi naveo- jedino na njihovim bankomatima mozes i da uplacujes i podizes eure. Imaju racune kod njih i cale i keva(kao dodatne) i sve pare mi tu salju, za stanarinu, skolarinu, dzeparac itd kes od kuce ne nosim nikad... A ako imas recimo eure na racunu a pazaris ili dizes dinare ne moras cak ni to da sredjujes preko kompa nego on sve sam automatski konvertuje i skine ti evra u paru tacno i da toliko dinara.
Imam takodje i ja racun u erste banci, onaj mladalacki ali tu sam verovatno i u minusu s obzirom koliko ga dugo nisam upotrebio a samo su skidali za odrzavanje, i meni se takodje smuci zivot kad god hocu da uplatim neki dinar...

Hohštapler

da, zaboravio sam I to da ka¾em,  imas dinare I plaæa¹ nesto u $ ili € automatski konvertuje I to po kursu koji je èesto bolji nego u menjaènicama. Ma zakon! ;)
Jedina "mana" za sad je ¹to nemaju puno bankomata kao npr. Intesa ali polako... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Elektronska debitna kartica je praktièna stvar za napolje. Kod nas gledam da, posebno za manju kupovinu, imam sitno  - da ne èekam pola sata da oèita karticu, pa kucam pin... i tako dalje.

Ono ¹to Uff reèe u postu par strana ranije - meni je to neka vodilja - da nemam kredit, da ne uzimam ni¹ta pre nego u¹tedim za to. S tim ¹to to èesto tra¾i puno natezanja sa ¾enom.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Jebale nas banke, i na forumu da èitam o lopovima od rane zore... ;D

mareskin


Ja koristim kod Intese Mobi uslugu. Elektronsko bankarstvo radi, samo generi¹em kod na Mobi aplikaciji na telefonu. Ili plaæam direktno sa telefona. Mada to ne radim jer mi je preglednije da sve jo¹ jednom pregledam na veæem monitoru.
Debitnu koristim, Internet karticu koristim. I jedna i druga imaju ne¹to malo para, a kada mi zafali elektronski prebacim koliko mi treba sa glavnog raèuna po povoljnom kursu bez provizije. Zvuèi kao mnogo zezanja, ali nije. Namerno ovako radim da mi ne bi neko kraðom kartice i PINa skinuo sav novac. U najgorem sluèaju samo ono ¹to trenutno ima na tim raèunima.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

od jutros...tup noz....tesko sece prsutu....a i kajmak domaci pred kraj....jedino vruc lebac  i mladi luk vade stvar....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11