Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

jevta

Kad se krene samo malo iz svoje avlije onda se vide prednosti plastike.Pogotovo ovog sistema ¹to ja koristim.Uvek ima¹ solidnu finasijsku rezervu ne razmi¹lja¹ o valutama,priu¹ti¹ sebi bez optereæenja kolko ko¹ta ruèak ,piæe i slièno.O gorivu i sliènim stvarima da ne govorim.Najlep¹e je ¹to si preskoèen i za veæi broj prevara po¹to nije ke¹ u pitanju.
Da i napisao sam tro¹iti onoliko koliko ima¹ i mo¾e¹ da pokrije¹

eclipse4

Citat: UFF poslato 29 Mart, 2016, 00:28
ma kakve bre finansije, kakvi krediti, kakve picke materine?
Nikad nista na kredit ili odlozeno uzeo nisam (koja je uopste poenta toga? ne moram da platim sad vec sledeceg meseca? pa da platim moram pa moram, isti mi kurac kad ako pare vec imam a ako nemam onda bolje to da ni ne kupujem) ni u dozvoljen minus nisam usao, banka mi sluzi samo da cuvam pare u njoj da ne izgore ako se zapali kuca ili da ih lopov ne odnese

slazem se  [thumb_up] [thumb_up]

mareskin


Tro¹im ono ¹to imam.
Kredite korisim samo za posao i to pod uslovom da su subvencionisane kamate. Tada se definitivno isplati. Jer ako pozajmim novac za 3% ili 4% a prodajem sa 10% onda sam definitivno u plusu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mik

#18243
Citat: UFF poslato 29 Mart, 2016, 00:28
ma kakve bre finansije, kakvi krediti, kakve picke materine?
Nikad nista na kredit ili odlozeno uzeo nisam (koja je uopste poenta toga? ]

Ti uopste nisi moderan! Ljakse!  :) (Sala  :))
De vidi moj sledeci odgovor na drugi post, kakva sam ja tek prostacina!

(Trosi se ono sto se ima, tj. deo onoga sto se ima, krajnje racionalno, stedi se kad se najvise ima - i nema problema! Ko to ne shvata - lose ce da prodje.)

Mik

Citat: mareskin poslato 28 Mart, 2016, 19:57
Citat: Joker poslato 27 Mart, 2016, 20:16


Kako to funkcioni¹e?


Ovde bas dobro funkcionise otkad ja imam 100 godina!  (Ne bas, al' paraktican umem da budem.)

Dodjes "kulturno" na kasu da platis ono sto si kupovao zato da te drugi vide kako kupujes.
Pa onda to traje, i bas traje, dok ona kasirka skida kintu, daje ti nesto na cega se potpises, i ne znam sta. I to traje i traje.................... TRAJE !!!
Spektakularno! Bog nije izmislio bolji nacin za zajebavanje nekoga ko ti nije skrivio nista!

btw. Ako ne nalazis da je to nepristojno (zadrzavanje ljudi u redu na kasi), a sto ja ne bi srozao kriterijum do kraja pa da te odvalim flasom vodke u glavu? Ajde dokle to treba da ide, do kupovine psa i napujdavanja, do dedine dvocevke, do na sablju mog pokojnog strica .....

Nemojmo tako!

Hohštapler

po èemu je kartica sporija?
Ja imam Pay touch, nema ni PIN ni potpisivanja ni nièega, samo prislonim karticu (èesto je ni ne vadim iz novèanika), ne nosim ke¹ sa sobom, hiljadu dve i to je to.

Ali,  najvi¹e mrzim ke¹ u supermarketima zbog sledeæeg: "Hiljadu? Jao, svi sa hiljadarkama, el ima¹ ne¹to sitnije? (pa frkæe) Jao... pa nemam da ti vratim... (dramska pauza, nasloni se na otvorena vrata od kase)...
Sne¾o, el ima¹ dve po 500? Aj dodaj koleginici... e hvala... ceo dan svi sa hiljadarkam.. a ja nemam da vratim... Evo izvoli... (broji): 500, 700, 900, 1000, svo sitno si mi uzeo..."
I to TRAAAJEEEE plus se oseti¹ ko da si je opljaèkao a ne kupio ne¹to - jebe se meni ¹to tebi poslodavac ne obezbedi sitan novac. Mene su u Austriji jurili sa kase jer nisam uzeo raèun i 1 (jedan) cent kusura, ja dete balkanskih manira, cena 19,99 ja dao 20 i okrenuo se... neeema toga u civilizovanom svetu...

inaèe, moja telenor banka nudi i kreditne kartice, i to ne da nudi, nego te zovu na mobilni po pet puta, ¹alji mejlove, sms, ¹ta god stignu... 100.000 din, kamata 12% na meseènom nivou, + 300din meseèno za "odr¾avanje raèuna" + provizija za sve ¹to je kupljeno tom karticom (ne seæam se koliko), znam da kad sam seo i izraèunao da sam vri¹tao od smeha! Pa kamatar je mala maca za njih.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mrle

Jja sam sluèajno naleteo na beskamatni kredit kod Po¹tanske za kupovinu u winwinu. ista cifra za ke¹, ista na 24 rate. Uzmem ¾eni laptop od 36.000din i rata mi 1500din, ne osetim. A cena tog laptopa u drugom trgovinama je èak i vi¹a.
I¹ao pro¹le godine na more, pred polazak vidim da sam tanak, a jo¹ idem na neviðeno, bez rezervacije, prvi put u Stavros sa dvoje male dece....
Odem, uzmem 50.000 na 6 meseci, vratim ukupno 52.000. da sam od nekog pozajmio i da sam mu vraæao na rate, vi¹e bi na gorivo potro¹io ili na pivo kad svrati po ratu.

Joker

Citat: mareskin poslato 28 Mart, 2016, 23:56

@Joker
Ako sam te dobro razumeo korisniku se prilikom potpisivanja ugovora za karticu odbrava odreðeni broj rata, njen limit ili procenat koji mora meseèno da otplati.

Tako je, vec unapred odredjen broj rata, koliki ti je limit na njoj i pod kojim uslovima ti vracas taj novac koji si uzeo...

Citat: mrle poslato 29 Mart, 2016, 09:37
Jja sam sluèajno naleteo na beskamatni kredit kod Po¹tanske za kupovinu u winwinu. ista cifra za ke¹, ista na 24 rate. Uzmem ¾eni laptop od 36.000din i rata mi 1500din, ne osetim. A cena tog laptopa u drugom trgovinama je èak i vi¹a.
I¹ao pro¹le godine na more, pred polazak vidim da sam tanak, a jo¹ idem na neviðeno, bez rezervacije, prvi put u Stavros sa dvoje male dece....
Odem, uzmem 50.000 na 6 meseci, vratim ukupno 52.000. da sam od nekog pozajmio i da sam mu vraæao na rate, vi¹e bi na gorivo potro¹io ili na pivo kad svrati po ratu.

Kredit sa malim rokom otplate (do 12 meseci) ne moze da ima veliku kamatu, ne postoji nacin da ga naplate. Ali uzmi taj ugovor koji si napravio ako ga imas negde i procitaj sta se desava ako krenes da kasnis sa placanjem.. Sve ce ti biti jasno.


Sve u svemu, posto mozemo do jutra da pisemo iskustva, ima kredita koji imaju svoju matematiku, sve zavisi od uslova ali to je veoma mali broj njih... A ostatak je jednostavno napravljen da pije krv..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

mali_zmaj

krediti,stalno sam u njima!! trebam da mjenjam auto za par godina,odakle mi lova,kreda!!  itd,itd..,nije da to volim,nije da mi je drago,ali doci do vece svote novca,je nemoguce..,kupio sam stan,naravno kreditom,rata poprilicna,al kako drugacije rjesiti stambeno pitanje...,cjenim ja UFFa i njegov kont,ali uspjeo je,sve zivotne probleme rjesiti bez krede.. ja nisam bio sposoban,ili nisam znao,al sve jedno... zivot je takav,banke nas deru,kartice..,to je i smisao kapitalizma,rata koji se vodio ovdje...,al mi smo osudjeni na te banke,i dokle god nasi politicari ne smiju pisnuti,jer primaju pikslu od tih istih banaka,mi cemo imati najvece kamate u evropi,a naravno najmanja primanja..

al zivim,idem dalje..,doci ce kraj tome jednom...,valjda kad krepam,ima da kovceg uzmem na penzionerski kredit!!!
jin-jang

Andreja

A brate, ne mora¹ auto da kupi¹ u tom trenutku. Strpi¹ se za auto ili vozi¹ ne¹to ¹to mo¾e¹ da priu¹ti¹, pa kad bude bude... Robija. Ne volim da dugujem i ne volim da mi duguju.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

uzimanjem kredita hranite parazite....kao sto kad bacate smece oko kuce dodju pacovi, tako i uzimanjem kredita nicu banke sve blize vasoj kuci.....banke vam ne pozajmljiju svoj novac vec moj...onaj koji je trenutno na racunu ...i u igri velikih brojki naplacuju kamatu na nesto sto nije njihovo,,,,,ja im ne dozvoljavam da koriste moj novac ali one to i dalje cine....reci ce neko da mogu u svakom momentu podici svoj novac...nije tacno ....probao sam podici vecu sumu i morao sma cekato tri dana...svoje pare....
Nije u hriscanskom duhu traziti kamatu na pozajmicu....a pogotovu nije u pravoslavnom....ja bih pristao da placam da mi cuvaju pare ali da ih mogu podici uvek i kad god ja hocu....otprilike to i radim....sav novac koji nije trenutno u opticaju drzim u sefu u banci i placam naknadu za sef....to sto se ljudi ne mogu strpeti i nemogu kontrolisati da ostavljaju sastrane, to je problem vaspitanja...
p.s.
ne , nemam preskupa kola no preskupe motore....nemam ni Iphone ni Ipad....ali nemam ni kredite ni telefon na ugovoru....i ne dugujem nikome.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

OKi

Imao sam kreditnu karticu (hvala bogu otarasio sam se)  [pop] .
Hteo bih racun gde ne bi bilo skupo odr¾avanje (max do 300 dind¾i) i da ja sam uplaæujem sredstva. Ne¹to poput stvaranja sopstvene kreditne kartice (nisu mi bitne rate). Ta kartica bi mi slu¾ila za sve ono ¹to mi srcu drago. Poðem na put motorom  [motor] i to mi je u¹teðevina i sl.
U banci u kojoj sam klijent veæ 12 godina, ka¾u mi da tako ne¹to nije moguæe  [stop]  i naravno nude mi kreditnu  [nono] [nono]  Ima li neko predlog ??? Ukoliko sam bio dovoljno jasan ?

Boban_m

Zvuci kao debitna kartica. Imas racun na kome drzis novac i podizes ga karticom.

DaChaS

pa bilo koja debitna kartica ...to ima svaka banka trosis koliko uplatis na racun/karticu
edit sad videh i boban ti je to predlozio

Hohštapler

Citat: OKi poslato 29 Mart, 2016, 20:09
Imao sam kreditnu karticu (hvala bogu otarasio sam se)  [pop] .
Hteo bih racun gde ne bi bilo skupo odr¾avanje (max do 300 dind¾i) i da ja sam uplaæujem sredstva. Ne¹to poput stvaranja sopstvene kreditne kartice (nisu mi bitne rate). Ta kartica bi mi slu¾ila za sve ono ¹to mi srcu drago. Poðem na put motorom  [motor] i to mi je u¹teðevina i sl.
U banci u kojoj sam klijent veæ 12 godina, ka¾u mi da tako ne¹to nije moguæe  [stop]  i naravno nude mi kreditnu  [nono] [nono]  Ima li neko predlog ??? Ukoliko sam bio dovoljno jasan ?

Telenor banka.
1. ne postoji banka, ima¹ samo bankomate (èitaj: nema penzionera, redova, ¹alteru¹a - nièega), na bankomatu i di¾e¹ i uplaæuje¹ pare, raèun je istovremeno i dinarski i devizni, ima¹ app za telefon ili preko kompa, sve pregledno, sve jednostavno,
2. 300 dind¾i meseèno
3. ne postoji provizija za uplate preko raèuna
4. mo¾e¹ 5x meseèno da di¾e¹ sa drugih bankomata bez provizije, posle ima neka, ne znam kolka, sa matiènog bankomata nema provozije.

Ja sam se preporodio! Bio pre toga u Erste, kad god treba da uplatim pare na raèun meni muka - odem, pa uzmem listiæ pa èekam 15-20 da me prozovu, pa uplatim na ¹alteru, ali se to ne vidi odma na bankomatu... ako nekom oæe¹ da uplati¹ i ako je vikend èeka¹ clearing do ponedeljka.
A sad u telenoru, zove me burazer u subotu u ponoæ da mu treba para, ako nemam na raèunu odem do bankomata, ubacim karticu, ukucam pin, kliknem uplata - otvori se poklopac - ubacim pare - enter, za 2 sekunde sti¾e sms - legla vam uplata. U 2am, vikendom, kad god,i po¹aljem burazeru pare porukom (mora isto da ima telenor raèun) i u sekundi mu legnu pare... Ne jednom, hiljadu puta.
Nikad vi¹e obièna banka.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

Revolucijo,naprotiv,stedim citav zivot,uvjek sam se brinuo sam za sebe..,ali sa prosjecnom  platom,i ratom za stan..,jer, morao sam ga kupiti..,nije bilo  moguce bez kredita. mislim mogao sam placati podstanrstvo i to bi mi bila rata kredita ,a poslije mi ne bi nista ostalo. auto vozim staro 20godina i ofucano,i tome ce doci kraj uskoro. vozim svoju djecu u autu,hocu kocnice,udobnost i sigurnost. vozim 20 godina star motor i to mi ne smeta,ali auto mi je potreba,to je odavno prestalo biti luksuz... ,ja ne kukam,znam da je to tiho ropstvo,ti krediti,al dok jos radim i mogu to,to je nazalost jedini nacin. ja rodit 5000  eura za auto do 7 ili 8 god,starosti ne mogu,zaradit ne mogu. zivim u gradu i svaku kilu krompira i kilu mesa placam. Tebi i nekima, ne treba neka veca lova,ili si mozete dovoljno zaradit,i svaka cast..,al ja ne mogu. Ne zalim se,ja imam dobru platu,i redovnu,supruga isto. Ali iskreno ne zelim da se stisnem u zivotu i da ne vidim ni sunca ni mjeseca. Odem na more,par vikenda sa zenom zimi negdje,malo motorom tu i tamo. Kupim kad mi treba nesto za kucu. Sad cu malo nesto mjenjat,renovirati,na rate naravno,a kako drugacije. Kao sto rekoh,moj izbor,navikao sam tako! Da banke deru,odrase kozu..,al uvjek je to vise manje neciji izbor ili bas moranje!!!!!  Ne pravdam se,ali dok jos mogu radit cu tako.
jin-jang

OKi

Citat: Ho¹tapler poslato 29 Mart, 2016, 20:35
Telenor banka.
Interesantno
Citat: Boban_m poslato 29 Mart, 2016, 20:19
Zvuci kao debitna kartica. Imas racun na kome drzis novac i podizes ga karticom.
Ali , verovatno postoji problem da mi to izda banka,  preko koje mi se isplaæuju primanja - penzija !

Boban_m

Oki, ti vec imas racun na koji ti stize penzija. Treba samo da trazis debitnu karticu za taj racun. Ako toliko ne mogu-mijenjaj banku.

OKi

Citat: Boban_m poslato 29 Mart, 2016, 20:55
Oki, ti vec imas racun na koji ti stize penzija. Treba samo da trazis debitnu karticu za taj racun. Ako toliko ne mogu-mijenjaj banku.
Imam ja karticu ovu http://www.societegenerale.rs/index.php?id=200  na nju mi sti¾e  pemzija  ;D  
Ali hteo sam nezavisnu , , ne¹to poput ove ¹to prièa Ho¹tapler, ali ja bih da ostenem u istoj banci!

Boban_m

Mislim da kao fizicko lice ne mozes imati dva dinarska racuna u istoj banci, a za taj racun vec imas debitnu. Ostaje ti samo druga banka, mozda ova Hostaplerova varijanta.