Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 14 Mart, 2016, 13:05
Citat: mareskin poslato 14 Mart, 2016, 12:13
Kosovo je dobijalo ogroman novac iz nekada¹nje SFRJ. Gde je taj novac zavr¹io?
Ko je nekoliko desetina godina radio na tome da otme deo suverene zemlje?
Isto tako se Hrvatska opremala i spremala da istrebi Srbe. Samo su Srbi na kraju istrebljeni. Da su radili isto ¹to su i ostali mo¾da bi situacija bila drugaèija.
Oni su godinama spremali stranu podr¹ku, obuèavali se, planirali i naoru¾avali.

A mi smo u to vreme bili skoro kao deca cveæa.


Novac slat na Kosovo i u Bosnu je uglavnom zavr¹io tamo - dosta se izgradili ti siroma¹ni & nerazvijeni delovi zemlje.

Hrvati i ©iptari su hteli otcepljenje, a Srbi pro¹irenje, tj. da svi ostanu, ali da oni budu glavni. Ukidanje autonomije Vojvodine i Kosova 1988. je bilo odlièno upozorenje ¹ta se ostalima sprema, tako da su i oni umereni onda bili protiv ostajanja u SFRJ. Milo¹eviæ je time direktno pomogao sve separatistièke stranke i faktore u ostalim republikama. Nije im mogao uèiniti veæu uslugu.

Bilo je puno boljih naèina, ali rat, pa posle predaja svega je ubedljivo najgluplje ¹to je moglo da se uradi. ©to bi rekli: za koji kurac?!

Nekad se kavga ne mo¾e izbeæi. To ti je kao onaj lokalni siled¾ija koji ide kroz kafanu i udara èvrge. Jebi ga. Nekad neko pukne.
U ovoj situaciji si imao kompletno decenijski planirano isterivanje Srba iz tih krajeva SFRJ. Meni niko koga sam upoznao da je izbegao iz Bosne nije rekao da je ovo oèekivao, a njihove kom¹ije veæinom jesu. Tako i na Kosovu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 14 Mart, 2016, 14:50
Nekad se kavga ne mo¾e izbeæi. To ti je kao onaj lokalni siled¾ija koji ide kroz kafanu i udara èvrge. Jebi ga. Nekad neko pukne.
U ovoj situaciji si imao kompletno decenijski planirano isterivanje Srba iz tih krajeva SFRJ. Meni niko koga sam upoznao da je izbegao iz Bosne nije rekao da je ovo oèekivao, a njihove kom¹ije veæinom jesu. Tako i na Kosovu.

U takvoj situaciji smo uradili sve da dolijemo ulje na vatru. Samo anektiranje "na¹ih" pokrajina, naèin na koji je uraðeno - nije moglo gore. Pa neka je 100 x opravdano, nikako tako, nikako u tom momentu.

Zatim sama politika - za koji smo kurac ratovali? To za Bosnu ne znam, ali za Kosovo 1999. je bilo od starta jasno da æemo da ispu¹imo. Ili da "pobedimo" kao Vijetnam ¹to je pobedio - sravnjena, spaljena zemlja i hiljade ubijenih. I za koji kurac onda? Ili da smo i¹li do kraja, ili da nismo ni poèinjali.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick


mareskin

Citat: Slaninar poslato 14 Mart, 2016, 16:02
Citat: mareskin poslato 14 Mart, 2016, 14:50
Nekad se kavga ne mo¾e izbeæi. To ti je kao onaj lokalni siled¾ija koji ide kroz kafanu i udara èvrge. Jebi ga. Nekad neko pukne.
U ovoj situaciji si imao kompletno decenijski planirano isterivanje Srba iz tih krajeva SFRJ. Meni niko koga sam upoznao da je izbegao iz Bosne nije rekao da je ovo oèekivao, a njihove kom¹ije veæinom jesu. Tako i na Kosovu.

U takvoj situaciji smo uradili sve da dolijemo ulje na vatru. Samo anektiranje "na¹ih" pokrajina, naèin na koji je uraðeno - nije moglo gore. Pa neka je 100 x opravdano, nikako tako, nikako u tom momentu.

Zatim sama politika - za koji smo kurac ratovali? To za Bosnu ne znam, ali za Kosovo 1999. je bilo od starta jasno da æemo da ispu¹imo. Ili da "pobedimo" kao Vijetnam ¹to je pobedio - sravnjena, spaljena zemlja i hiljade ubijenih. I za koji kurac onda? Ili da smo i¹li do kraja, ili da nismo ni poèinjali.

Ne opravdavam politiku tj. re¹enje koje je primenjeno.
Ali ne vidim da je Srbija ba¹ ta koja je zapoèela celu stvar. Hrvati su hteli i uveli u ustav da se Srbima oduzmu prava. I planirali su proterivanje. Na Kosovu je planirano par decenija da se otme zemlja i eventualno pripoji Albaniji. Tako da malo me¹amo teze.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: mareskin poslato 14 Mart, 2016, 16:29
Ne opravdavam politiku tj. re¹enje koje je primenjeno.
Ali ne vidim da je Srbija ba¹ ta koja je zapoèela celu stvar.

Ako tuèe¹ ¾enu i ona ode, ili naðe drugog, je li ona kurva, ili si ipak ti kriv?

Zavisi kako gleda¹. Da smo doprineli, doprineli smo. Po meni.

Citat: mareskin poslato 14 Mart, 2016, 16:29
Hrvati su hteli i uveli u ustav da se Srbima oduzmu prava. I planirali su proterivanje. Na Kosovu je planirano par decenija da se otme zemlja i eventualno pripoji Albaniji. Tako da malo me¹amo teze.

Prvo ¹to je HDZ-u upravo Srbija dala vetar u leða. To sam objasnio (i) u ovoj temi.

Kad ti dete napravi sranje i hoæe dete da ti izbace iz ¹kole, mo¾e¹ da ode¹ da prièa¹ s direktorom, a mo¾e¹ mu dati no¾ da nosi u ¹kolu i izbode onog ko ga je prijavio. ©ta je pametnije na du¾i rok?
Popalili su te ljude po Hrvatskoj, a onda im okrenuli leða i predali ih.
Slièno je bilo i sa Republikom Srpskom.


Ja bih najvi¹e voleo da sutra doðe neko i ka¾e: "ljudi, 'ajde da vadimo ovu na¹u Srbiju iz govana". Prvi bih stao u red. I radne akcije za d¾abe, svaki dan posle posla, ne bi mi bilo te¹ko. Ni da idem da poginem mi ne bi bilo te¹ko ni ¾ao, samo da vidim da to ima nekog smisla. Da ne spominjem po¹tovanje zakona & plaæanje poreza - ¹to je ovde odraz slabosti i nesnala¾ljivosti veæ decenijama.

Opet, ovo sve kod nas ¹to se radilo i radi mi izgleda kao hu¹kanje jadnika da idu da se biju sa istim takvim jadnicima druge vere/nacije, a barabe sa obe strane kupe kajmak. Kad do¾ivi¹ da otac koji je bio u partizanima smatra da je sin moralno i hrabro postupio time ¹to je izbegao poziv i slu¾enje vojnog roka, onda ti je jasno kakav je rat i kakva je "dr¾ava".


Sramota je ¹to smo opkolili i pucali na ljude po Sarajevu. Sramota je Srebrenica. Sramota je proterivanje i ubijanje civila na Kosovu. To smo sve radili. Ako neko snimi emisiju o tome, to na¹a deca treba da gledaju, kao nemaèka ¹to treba da uèe ¹ta je Au¹vic. Treba znati i herojski prvi i drugi svetski rat (mada su neèiji izgubili u ovom drugom, jebiga). Ali i ovo gde smo jeli govna. Treba zapamtiti i ¹ta su mnogi aktuelni politièari radili i na èijoj su strani bili pre 30 i 20 godina.

! No longer available
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

#17986
ama bas nista me nije izbacilo iz takta. ali sam izvalio da mi se vreme provedeno na forumu svelo na to da dodjem da tovarim slaninara minusima i eventualno udjem u prepisku sa nekim random debilom sa foruma. za ovih 5 god koliko sam ovde nekako je sve manje postao moto forum a sve vise skup nekih manjih klanova i ekipica drugara koji su na prst u dupe + random debila. naravno, ne kazem da je bilo sta od ovoga lose, samo dajem svoje misljenje i dodajem da zbog ovog poslednjeg volim ovaj forum, sloboda govora. moje vidjenje situacije-  da znaju novi clanovi sta da ocekuju

mareskin

@Slaninar

Cela tvoja argumentacija se zasniva na tome da je Srbija započela, a ne Hrvatska ili albanci.
Ovi prvi su hteli da proteraju Srbe, a ovi drugi da otmu zemlju. To je osnova problema. A ljudi u Bosni i Hrvatskoj su napadnuti i branili su se. O profiterima na svim stranama ovde nije priča.
Nije Srbija HDZ-u dala vetar u leđa već je to nešto što je razvijano par desetina godina isto kao i Kosovo. Desilo bi se kad-tad. Kao što i Prvi Svetski rat nije baš počeo zbog atentata. Tako i ova priča nije krenula zbog toga.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

Citat: redshadow poslato 14 Mart, 2016, 17:03
ama bas nista me nije izbacilo iz takta. ali sam izvalio da mi se vreme provedeno na forumu svelo na to da dodjem da tovarim slaninara minusima i eventualno udjem u prepisku sa nekim random debilom sa foruma. za ovih 5 god koliko sam ovde nekako je sve manje postao moto forum a sve vise skup nekih manjih klanova i ekipica drugara koji su na prst u dupe + random debila. naravno, ne kazem da je bilo sta od ovoga lose, samo dajem svoje misljenje i dodajem da zbog ovog poslednjeg volim ovaj forum, sloboda govora. moje vidjenje situacije-  da znaju novi clanovi sta da ocekuju

A taj random debil sam pretpotstavljam ja? :)


Slaninar

Citat: mareskin poslato 14 Mart, 2016, 17:06
@Slaninar

Cela tvoja argumentacija se zasniva na tome da je Srbija zapoèela, a ne Hrvatska ili albanci.
Ovi prvi su hteli da proteraju Srbe, a ovi drugi da otmu zemlju. To je osnova problema. A ljudi u Bosni i Hrvatskoj su napadnuti i branili su se. O profiterima na svim stranama ovde nije prièa.
Nije Srbija HDZ-u dala vetar u leða veæ je to ne¹to ¹to je razvijano par desetina godina isto kao i Kosovo. Desilo bi se kad-tad. Kao ¹to i Prvi Svetski rat nije ba¹ poèeo zbog atentata. Tako i ova prièa nije krenula zbog toga.



Za Prvi svetski: na¹a tajna slu¾ba je organizovala ubistvo austrougarskog prestolonaslednika. Jeste se kuvalo, ali da smo pitali ¹vabe ¹ta da uradimo da mogu da nas pregaze, ne bi mogli bolje.  :)

Isto i za ovo - s tim ¹to su Srbi ovde bili najjaèi. A najvi¹e ispu¹ili na kraju. Srpska teritorija, balvani i ostala prièa. Da ne spominjem pre toga Sloveniju - ona smejurija od "intervencije". "Mi njima kao ne damo, a oni se kao otcepljuju". Jedva doèekao Sloba da odu Slovenci, da ima veæinu u parlamentu, pa da bude ili po njegovom, ili (dobar izgovor za) rat.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 14 Mart, 2016, 16:31
http://sr.lmgtfy.com/?q=pokrajina

Pokrajina je Fles Animirana stranica kompanije Google ?  :)
Do jaja, mnogo su jaki, jbt  :)

Nego sta mislis o Americkom anektiranju Tenesija, ili Nemackom anektianju Bavarske, ima li tu prostora za neke oruzane pobune protiv centralne vlasti ? Mozda im pomognemo spolja ?
Mislim jaca demokratija nego kod nas, pa ce verovatno biti i lakse. Tamo se narod slusa.  :)

TEEfqd

Citat: Milos96 poslato 14 Mart, 2016, 17:15
Citat: redshadow poslato 14 Mart, 2016, 17:03
ama bas nista me nije izbacilo iz takta. ali sam izvalio da mi se vreme provedeno na forumu svelo na to da dodjem da tovarim slaninara minusima i eventualno udjem u prepisku sa nekim random debilom sa foruma. za ovih 5 god koliko sam ovde nekako je sve manje postao moto forum a sve vise skup nekih manjih klanova i ekipica drugara koji su na prst u dupe + random debila. naravno, ne kazem da je bilo sta od ovoga lose, samo dajem svoje misljenje i dodajem da zbog ovog poslednjeg volim ovaj forum, sloboda govora. moje vidjenje situacije-  da znaju novi clanovi sta da ocekuju

A taj random debil sam pretpotstavljam ja? :)
Citat: miško_kolo poslato 14 Mart, 2016, 17:16
Ili ja?!
ILI JA? [rofl]

Andreja

Citat: kosta66 poslato 14 Mart, 2016, 11:35
Citat: Andreja poslato 14 Mart, 2016, 01:20
Zvuèalo èudno ili ne, poèinjem da budem hronièno nervozan i napet ¹to nemam bar neko tandrkalo na dva toèka u gara¾i. Od kad sam kupio prvi motor, nisam imao ovoliki period bez... Em plata neæe pre nego ¹to isporuèimo ovaj name¹taj (a imam jo¹ sigurno mesec dana posla do isporuke), em nema ni¹ta da iole valja za neke normalne novce...



da nisi prodao ikstea, da si malo saèekao pa u¾icko delove il popu¹io nekome svejedno, popravio, sad bi se vozio. doðe mi da doðem u to tvoje selo jednom nedeljno i da ti ostavim jebote motor da se vozi¹. ti si dobar deèko, al si konj. ustvari ne konj, nego buridanov magarac.


politièari, sveæe vas stavim na ignore!

Zna¹ gde sam :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mareskin

Citat: Slaninar poslato 14 Mart, 2016, 17:23
Citat: mareskin poslato 14 Mart, 2016, 17:06
@Slaninar

Cela tvoja argumentacija se zasniva na tome da je Srbija zapoèela, a ne Hrvatska ili albanci.
Ovi prvi su hteli da proteraju Srbe, a ovi drugi da otmu zemlju. To je osnova problema. A ljudi u Bosni i Hrvatskoj su napadnuti i branili su se. O profiterima na svim stranama ovde nije prièa.
Nije Srbija HDZ-u dala vetar u leða veæ je to ne¹to ¹to je razvijano par desetina godina isto kao i Kosovo. Desilo bi se kad-tad. Kao ¹to i Prvi Svetski rat nije ba¹ poèeo zbog atentata. Tako i ova prièa nije krenula zbog toga.



Za Prvi svetski: na¹a tajna slu¾ba je organizovala ubistvo austrougarskog prestolonaslednika. Jeste se kuvalo, ali da smo pitali ¹vabe ¹ta da uradimo da mogu da nas pregaze, ne bi mogli bolje.  :)

Isto i za ovo - s tim ¹to su Srbi ovde bili najjaèi. A najvi¹e ispu¹ili na kraju. Srpska teritorija, balvani i ostala prièa. Da ne spominjem pre toga Sloveniju - ona smejurija od "intervencije". "Mi njima kao ne damo, a oni se kao otcepljuju". Jedva doèekao Sloba da odu Slovenci, da ima veæinu u parlamentu, pa da bude ili po njegovom, ili (dobar izgovor za) rat.

Osim ¹to zaboravlja¹ da je i jednima i drugima pomagao NATO.
Jeste Sloba je kriv, a svi ostali koji eto postado¹e (sluèajno) predsednici svojih republika nisu?
Njega ne branim, ali po tvojoj prièi ispada da se ni Slovenci, ni Hrvati, ni Bosanci ni¹ta nisu pitali i nisu krenuli u napad.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Hrvati su bili najgori tu, realno, ostali su mahom radili iznuðene stvari zbog politike srpskog & hrvatskog vrha. Da smo bili pametni izglasati Antu Markoviæa, umesto Milo¹eviæa, sve bi bilo puno lep¹e, èak verujem da ne bi do¹lo ni do rata (mo¾da ni do raspada dr¾ave).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

A tek da smo izglasali Antu Gotovinu, gde bi nam kraj bio.  :)

mali_zmaj

jin-jang

mali_zmaj

Slaninaru zao mi je sto ne znas sve cinjenice,posebno za Srebrenicu i Sarajevo,kao da si za vrijeme rata gledao samo CNN i BBC, posto sam rekao da vise necu srati o politici,i ne da mi se..,zivis u zabludi. Ne mogu vise da ti objasnjavam... Nisu oni tolike zrtve kao sto ti mislis,samo cu ti to reci,imas pozdrave..
jin-jang

Bojan