Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

O tome mu upravo i prièam, to crveno govno je ubilo motora ne zna mu se broja, nama ¹anse da zna¹ dal je kap iscurela ka unutra, a dovoljno je mrva da zaèepi uljni kanal ili sito... samo treba iskopati sam dihtung,
set na luisu je preskup (https://www.louis.de/en/artikel/gasket-set-diverse-models/10042210?list=122635411)
(u stvari, nije skup nego su nama plate male)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

probaj na wemotu,stigne za sedam dana,nikad omanulo nije!!
jin-jang

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Ma to je upalo sad posto se ljustilo kad sam skidao kapu, video sam i ja, izvadio sam posle...
Ma kakvi 7 dana, on mi je jedino prevozno sredstvo, ako moze po nekoj normalnoj ceni nesto odma moze, ako ne pazljivo i tanko diht-masa pa valjda nece da mu fali nista...
A neverovatno da odjednom prosiklja ovoliko, i zadnja felna je masna kolko je to sikljalo na visim obrtajima... to bre uvek pocne malo da vlazi pa sve vise i vise... ovo sve bilo suvo i odjednom bara ispod motora

Glava Dole

Zamisli da mi se desilo na auto-putu, ne bi ni provalio i zakovao bi posle 20km najvise... sreca u nesreci :D

mali_zmaj

jbg.ti znas koji su ti prioriteti,lagano kako si naumio,pa vidi sta ce biti..
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

prvo proveri nivo ulja...da nije spustio gorivo u karter...
dihtung je dosta skup 50 ak evra za gumeno govno....OEM....sraf se doteze na 1 nm.....kilo sto bi rekli....ali nije problem...zategnes dole ide lako i onda samo malcice sa dva prsta....verovatno se sabila guma ispod podloske pa pocelo da curi....a i ladno sad pa je guma vise plastika....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

50e? Dam im kurac da isteraju oci... za te pare bi pritego krpe ispod ako treba... kako u luisu ceo set 17e(okacio hostapler)? Pa samo dihtung glave kosta vise od toga, i meni bilo tu nesto sumnjivo...
E a sta mislis da napravim gumice od tanke unutrasnje gume od bicikle za svaki sraf i podmetnem ispod svakog srafa da malo vise pritegne dihtung? Je l' si probao nekad neki budz na tu foru? Ili da ga samo zamazem lepo i pazljivo i sklopim kako je i bilo?
A kilo kljuc imam, i to dva komada, u svakom zglobu po jedan ;D Nema nikakve potrebe jer svakako svaki ima svoj granicnik i preko toga ne moze, samo zategnem dovoljno da se ne odvija i to je to...

Hurricane

...u kombinaciji sa hladnoæom i diht pastom, opet æe da probije kad se zagreje..

Biker-Boy

Citat: Milos96 poslato 20 Januar, 2016, 18:22
Zamisli da mi se desilo na auto-putu, ne bi ni provalio i zakovao bi posle 20km najvise... sreca u nesreci :D
zato i nemoj da cepidlacis vec kupi nov dihtung,  sad te Yamaha lepo upozorila, a sledeci put moze da ti zakuca, zbog 50eur

Nisi dobro pretrazio Luis, treba da podesis pretragu za tvoj motor, i ispade 90 i koji euro, komplet svi dihtunzi za ceo motor, i to ukljucuje i taj sto ti treba
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole

Citat: hurricane poslato 20 Januar, 2016, 18:35
...u kombinaciji sa hladnoæom i diht pastom, opet æe da probije kad se zagreje..

E to sam bas hteo da pitam, da li ce diht-masa uopste da se stegne kako treba i za koje vreme po ovoj zimi? Ne bi ja cepidlacio da imam, al nemam, odakle mi 50e, da ubijem nekog jedino za te pare :D Ja sam samofinansirajuci student ako ste zaboravili :D A ipak je to parce gume, malo preterano... isti taj dihtung ni za jedan auto nije ni 1000din(bas za ove prosecne, evo bas sad skoro komsija za peugeot 206 uzeo i platio 650din), preterase ga stvarno...

El Jefe

20-так евра су заменски дихтунзи.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

jeste skupo je kao i svako sranje za motor,za auto pet puta jeftinije...,djaba kad smo sirotinja..,da imamo plate,ili stipendije kako treba,mjenjali bi mi to ekspresno...
jin-jang

Glava Dole

Sad cu na papir da nacedim malo mase i da iznesem napolje da vidim za kolko ce da se stegne :D Definitivno ce ona da radi posao bar dok ne kapne neki dinar pa cu da rasturam opet ako nabavim nekad novi :D

ЯЭВОЛУТИОН

radice pasta....preporucujem abro 999 , hylomar, i victor reinz.....nemoj ove crvene silikonske ko boga te molim
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Nisam crvenu, prosli put sam stavljao crvenu, ona bila 200din, sad sam vec kupio najskuplju koju sam nasao, neku francusku, cisto je bele boje, 680din platio...

Glava Dole



Na poslednjoj slici bas nacrtano ovo za sta je ja koristim, poklopac motora...

A mislim da ovo vulcanization at bla bla bla znaci da steze na sobnoj temperaturi pa zato pitao posto je ipak napolju oko ili ispod nule, al opet hemija je to, nije voda, ne bi trebalo da bude problema, nek odstoji par sati i to mu je sto mu je...

Hurricane

...nanesi onda lepo, saèekaj neko vreme, sastavi i samo nemoj pretezati ¹rafove, pasta bi trebalo da dithuje do 1mm, svejedno te ne ko¹ta ni¹ta ne mo¾e¹ zajebati ni¹ta

Andreja

Dobronameran savet, menjaj taj motor za neki manji, slabiji, jednostavniji da mo¾e¹ da ga koristi¹ kao prevoz, kad poène¹ da ¹ljaka¹, uzmi ponovo ne¹to jaèe i milina. Jeste smor sesti sa 600 na 125 ali vidim da te finansije muèe, daleko bilo da ne¹to zvekne u motoru, osta ti bez prevoza. Lepo neko manje motorèe, jeftine gume, mala rega, potro¹nja, manji kapacitet ulja, jeftinije ploèice, lanac, lanèanci...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Pa ja manji vec imam, eno ga kuci, ispravan i spreman za voznju al on mi za SD, mada tamo imam auto al kad je lepo vreme vise volim da vozim i 4t 125icu nego auto, auto mi samo za lose vreme, jebanje i nuzdu, mada ga ovde nemam tako da mi je FZRka sve... po zimi, suncu, kisi snegu, u bus nisam usao otkad je ona krocila na teritoriju cacka sem kad sam isao za SD :D ne dam ja moju bebicu zbog jednog pisljivog parceta gume, ne nee  :-[ U ostalom to jeste prevoz ali i uzivanje u isto vreme, rasterecenje od svih obaveza i problema, a da idem bez preke potrebe sa konja na magarca... jok :)