Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

ako ona ne zna da pije iz flase koja zena zna jbt?

ЯЭВОЛУТИОН

nisam rekao da si pila....rekao sam da ne znams da pijes.....a sta si radila sa vinom...po ko selma hajek...

http://iv1.lisimg.com/image/797474/500full-from-dusk-till-dawn-screenshot.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Naleteo na tekst negde po fb-u . Sve i da nije tacno verujem da je Srbija puna ovakvih primera ...

"Moram da podelim sa Vama desavanja od ove noci.Krenem na pumpu(EKO pumpa na bezanijskoj kosi), da naspem gorivo i obzirom da je pumpa kod mene u ulici logicno je da sve radnike znam.
Uvek mi pomognu oko tipicnih zenskih problema tipa:pumpanje guma,menjanje sijalica ... Posebno se ispricam sa jednim sitnim gospodinom upalih ociju koji radi na kasi.
Tu je vec deset godina a i dalje je uvek sa osmehom i spreman svima da pomogne.Veceras kada sam ga ugledala primetila sam da ima zavoj oko vrata i pitam ga sta se dogodilo.
On onako skroman samo onako kaze da se posekao ali ono sto mi je rekao momak koji se u tom trenu nasao na pumpi pokazalo je jos jednom realnost i situaciju u ovoj nasoj tuznoj drzavi.
Udje coveku narkoman sa nozem za klanje i opljacka ga.U pokusaju da ga zaustavi dobije ubod u vrat.Onako sokiran i uplasen uspeo je da obavesti gazdu i policiju.
I kada je policija stigla i on se konacno osetio sigurno i zasticeno sledi novi sok.Gazda mu saopstava da MORA da plati stetu!!!
I sta ce taj sitni dobrocudni covek.U njegovim mislima je to da ne sme da izgubi posao,da mora da izdrzava porodicu.On razmislja kako mu i tih 23000 dinara (koliko iznosi njegova plata),znaci puno.
I sada ja laicki razmisljam.Taj veliki gazda ce verovatno prvo naplatiti stetu od osiguranja a iste te pare uzece i od tog nesrecnog coveka.
Imam nekoliko pitanja za tog velikog gazdu:
1. Covek radi za Vas punih 10 godina.A da li je dobio od firme nesto za 10 godina rada?
2. Koliko cenite Vase radnike i njihove zivote?
3. Sta da je covek izgubio zivot tog dana?Da li bi mozda trazili da naplatite stetu od njegove zene?gladne dece?
Molim sve koji ovo procitaju da podele post .Da javnost cuje sta se desava.Ko zna mozda se nesto i promeni.
U svakom slucaju mozemo da se potrudimo u borbi protiv ovakvih likova za koje smo prinudjeni da radimo za male pare i koji nase zivote ne vrednuju ni najmanje!
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Biker-Boy

ovo se zove balkanski kapitalizam...kroz analni otvor
I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

Eto,  nek  objave na FB molbu da vi¹e niko ne sipa gorivo na EKO pumpama dok tako tretiraju zaposlene, na¹e kom¹ije i sugraðane! U svakoj normalnoj zemlji bi javnost osudila takva proseravanja kompanije.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

nije samo eko pumpa... poznajem jednog pumpadziju koji je sipao gorivo nekom liku za 6 ili 8 hiljada ne secam se, i ovaj da gas i ode logicno... radnik je imao broj tablice ali gazdu bolelo mudo da se cima vec je naplatio od ovoga... a panduri nece da se cimaju za manje od 15k valjda

balcan girl

to je pravilo bilo i u lilliju i maltene u svakoj radnji koja postoji u srbiji gde moze da se ukrade. to je normalna pojava u srbiji :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Glava Dole

A ja bas veceras natocio u yamahicu za 1500... da baksuz bude jos veci izvadio sam smajli karticu 5sec nakon sto je otkucala i nije prihvatila pa mi to propalo iako sam samo zbog toga sipao tamo.... a kacigu nisam skidao jer mi ladno, iako sam sipam ovaj radnik se nacrtao istog momenta ispred mene i dezurao dok sam sipao ko da cu da pobegnem jer mi nezgodno da skidam kacigu i vesam je po motoru... a otkad tamo sipam nekad mi motor radi lepo a nekad nepravilno dok mi se na NISovim pumpama u SDu to nikad nije desavalo... jbsga mozda tripujem al mozda i ne, nisam pametan...

Slaninar

Citat: PECA BMW poslato 11 Januar, 2016, 00:25
Naleteo na tekst negde po fb-u . Sve i da nije tacno verujem da je Srbija puna ovakvih primera ...

"Moram da podelim sa Vama desavanja od ove noci.Krenem na pumpu(EKO pumpa na bezanijskoj kosi), da naspem gorivo i obzirom da je pumpa kod mene u ulici logicno je da sve radnike znam.
Uvek mi pomognu oko tipicnih zenskih problema tipa:pumpanje guma,menjanje sijalica ... Posebno se ispricam sa jednim sitnim gospodinom upalih ociju koji radi na kasi.
Tu je vec deset godina a i dalje je uvek sa osmehom i spreman svima da pomogne.Veceras kada sam ga ugledala primetila sam da ima zavoj oko vrata i pitam ga sta se dogodilo.
On onako skroman samo onako kaze da se posekao ali ono sto mi je rekao momak koji se u tom trenu nasao na pumpi pokazalo je jos jednom realnost i situaciju u ovoj nasoj tuznoj drzavi.
Udje coveku narkoman sa nozem za klanje i opljacka ga.U pokusaju da ga zaustavi dobije ubod u vrat.Onako sokiran i uplasen uspeo je da obavesti gazdu i policiju.
I kada je policija stigla i on se konacno osetio sigurno i zasticeno sledi novi sok.Gazda mu saopstava da MORA da plati stetu!!!
I sta ce taj sitni dobrocudni covek.U njegovim mislima je to da ne sme da izgubi posao,da mora da izdrzava porodicu.On razmislja kako mu i tih 23000 dinara (koliko iznosi njegova plata),znaci puno.
I sada ja laicki razmisljam.Taj veliki gazda ce verovatno prvo naplatiti stetu od osiguranja a iste te pare uzece i od tog nesrecnog coveka.
Imam nekoliko pitanja za tog velikog gazdu:
1. Covek radi za Vas punih 10 godina.A da li je dobio od firme nesto za 10 godina rada?
2. Koliko cenite Vase radnike i njihove zivote?
3. Sta da je covek izgubio zivot tog dana?Da li bi mozda trazili da naplatite stetu od njegove zene?gladne dece?
Molim sve koji ovo procitaju da podele post .Da javnost cuje sta se desava.Ko zna mozda se nesto i promeni.
U svakom slucaju mozemo da se potrudimo u borbi protiv ovakvih likova za koje smo prinudjeni da radimo za male pare i koji nase zivote ne vrednuju ni najmanje!

1. Èovek je za 10 godina rada dobio 10x12 plata. Nadam se i socijalno, zdravstveno. Nije firma socijalna ustanova. Smo glasali za kapitalizam?

2. Koliko cene radnici gazdin, ako doðe do sranja?

3. Mogao je od radnika, ili od sebe. Èiju decu je bolje o¹tetiti? Ne ka¾em da bih tako uradio, pretpostavljam da gazdi taj iznos manje ¹teti. Uz to, meni je normalno da pazar bude osiguran, mada, znajuæi na¹e ljude - ko zna kakvih bi muvanja bilo.


Interes kapitaliste je uvek suprotan interesu radnika. Ako ste skinuli komunizam (zapravo socijalizam, al' ajde) i glasali za ovo - ¹ta se sad bunite? Stigla Amerika! Ali ne ona iz filmova, nego prava.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Joker

Ti Slaninar ustvari ne podrzavas ali opravdavas?   [ludak]

A i opravdanja su ti sranje...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Slaninar

Citat: Joker poslato 11 Januar, 2016, 08:28
Ti Slaninar ustvari ne podrzavas ali opravdavas?   [ludak]

A i opravdanja su ti sranje...

Joker, kralju, dobro si se javio, zaboravio sam najva¾nije, za¹to sam i krenuo pisati:

"Naleteo na tekst negde po fb-u . Sve i da nije tacno verujem da je Srbija puna ovakvih primera ..."

Proveren i naveden izvor? Istinit tekst?

Ako je tekst istinit, treba znati i drugu stranu. Uvek.

U kapitalizmu je to inaèe normalno pona¹anje - sistem te tera na to.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Cek bre dosao lik sa nozem i opljackao pumpu, pa cak i da se nije borio sa njim vec ga pustio da ode kurac bi mu ista platio, nek zaposli obezbedjenje ako nece da ga pljackaju ili nek sam sedi na pumpi ko ga jebe, zaposlenom nije posao da se bije sa lopovima a jos manje da isplacuje ukradenu sumu jer nisu njemu ukrali nit on radi u osiguranju.
Vlasnik pumpe mu nista ne moze nit postoji nacin da mu to naplati ili ga natera da plati (da je sipao pa pobegao mozda bi i postojao nacin iako ni to nije fer ali ovako nema sanse)
A za posleni ako se plasi da ce gazda da mu da otkaz ako ne pristane da plati stetu nek tuzi gazdu za povredu na radnom mestu pa ce od osiguranja ili verovatnije od gazde ako ih nije osigurao da dobije odstetu za god dve dana rada, pa nek odmra i trazi drugi posao do tad.
Nego ljudi se generalno plase da daju otkaz i ostanu bez posla pa pristaju na sve, da ih drugi gaze i maltretiraju, nisam jednom do sad dao otkaz ako mi uslovi nisu odgovarali, i uvek mi je posle toga bilo bolje a ne gore bez obira da li sam nasao drugi posao ili sam nesto trgovao

Gašpar

A moraju ljudi na sva¹ta da pristanu, jer ono... Srbija. Kad petoèlana porodica ¾ivi od njegovih 20k, on mora da pristaje na sve. To i jeste problem zbog kog poslodavac mo¾e da zahteva ¹ta god po¾eli.

Citat: UFF poslato 11 Januar, 2016, 12:21
ili sam nesto trgovao

A nemaju svi ljudi razvijen biznis sa kontejnerima  ;D ;D ;D


Slaninar

Citat: UFF poslato 11 Januar, 2016, 12:21
Cek bre dosao lik sa nozem i opljackao pumpu, pa cak i da se nije borio sa njim vec ga pustio da ode kurac bi mu ista platio, nek zaposli obezbedjenje ako nece da ga pljackaju ili nek sam sedi na pumpi ko ga jebe, zaposlenom nije posao da se bije sa lopovima a jos manje da isplacuje ukradenu sumu jer nisu njemu ukrali nit on radi u osiguranju.

Tako je, po¹teno bi bilo da se pazar osigura, a da ne rizikuje radnik svoj ¾ivot za kraðu.

Citat: UFF poslato 11 Januar, 2016, 12:21
Vlasnik pumpe mu nista ne moze nit postoji nacin da mu to naplati ili ga natera da plati (da je sipao pa pobegao mozda bi i postojao nacin iako ni to nije fer ali ovako nema sanse)
A za posleni ako se plasi da ce gazda da mu da otkaz ako ne pristane da plati stetu nek tuzi gazdu za povredu na radnom mestu pa ce od osiguranja ili verovatnije od gazde ako ih nije osigurao da dobije odstetu za god dve dana rada, pa nek odmra i trazi drugi posao do tad.
Nego ljudi se generalno plase da daju otkaz i ostanu bez posla pa pristaju na sve, da ih drugi gaze i maltretiraju, nisam jednom do sad dao otkaz ako mi uslovi nisu odgovarali, i uvek mi je posle toga bilo bolje a ne gore bez obira da li sam nasao drugi posao ili sam nesto trgovao

Prvo ¹to sirotinja nema ni para ni vremena da èeka da tu¾ba proðe - po pet godina traju suðenja.

Drugo, radnici nisu solidarni. Na taj posao èeka jo¹ 10 njih, u goroj situaciji. Gazdi se jebe. Isto tako, sa druge strane je i gazda u istoj poziciji - njega mogu da zezaju dobavljaèi, ili veliki klijenti koji plaæaju na poèek - pa zate¾u s plaæanjem. Generalno, kod nas svi po¹teni najebu, sistem ¹titi muljare i svako gleda svakog da u¹tine gde mo¾e. To nam je nacionalni sport.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Ga¹par poslato 11 Januar, 2016, 12:33
A moraju ljudi na sva¹ta da pristanu, jer ono... Srbija. Kad petoèlana porodica ¾ivi od njegovih 20k, on mora da pristaje na sve. To i jeste problem zbog kog poslodavac mo¾e da zahteva ¹ta god po¾eli.

Citat: UFF poslato 11 Januar, 2016, 12:21
ili sam nesto trgovao

A nemaju svi ljudi razvijen biznis sa kontejnerima  ;D ;D ;D



Kao ba¹ je sad sluèajno uhap¹en El Èapo, ba¹ sad kad je UFF razradio posao sa kontejnerima ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Nisam ni ja imao razradjen posao ali sam ga razradjivao :D
a mogao sam da zivim dok ga ne razradim zato sto nisam u maximalnim dozvoljenim minusima i kreditima, oni koji jesu zbog toga i ne smeju da izgube posao pa ne mogu ni da nadju bolji, zato cute i trpe, njihov izbor
ako nauce da razmisljaju i da se kontrolisu prilikom kupovine i uzimanja kredita mozda im i bude bolje, ako ne umeju ili ne zele onda su tamo gde i treba da budu

ps. eto vidis gaso kako se ja ne ljutim kad pomenes moj posao preprodaje a ti se nadrkas kad neko isto pomene za tvog caleta, moras malo da radis na toleranciji i razumevanju  :-* [srce]

Slaninar

Citat: UFF poslato 11 Januar, 2016, 13:17
Nisam ni ja imao razradjen posao ali sam ga razradjivao :D
a mogao sam da zivim dok ga ne razradim zato sto nisam u maximalnim dozvoljenim minusima i kreditima, oni koji jesu zbog toga i ne smeju da izgube posao pa ne mogu ni da nadju bolji, zato cute i trpe, njihov izbor
ako nauce da razmisljaju i da se kontrolisu prilikom kupovine i uzimanja kredita mozda im i bude bolje, ako ne umeju ili ne zele onda su tamo gde i treba da budu

ps. eto vidis gaso kako se ja ne ljutim kad pomenes moj posao preprodaje a ti se nadrkas kad neko isto pomene za tvog caleta, moras malo da radis na toleranciji i razumevanju  :-* [srce]

Ne mo¾e¹ meriti spram sebe. Koliko sam te do sad upoznao, ti si natproseèno inteligentan èovek. I to pametno koristi¹ - ¹to je podjednako va¾no.

Ko je iz siroma¹ne porodice i nije nadaren za ¹kolu, niti dovoljno vispren za trgovinu, taj je najebao. Takvih je ovde 90%. Svi koji rade po raznim marketima, pumpama, pa i kafanama.  20 do 30 hiljada plata i to je to. Uz veliku konkurenciju za radno mesto, a malu ponudu posla.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

najveæi problem je u stvari to sto veæina ima decu jbg to je ono sto ljude koèi da odjebu i gazdu i posao, ja zivim sama, ti uffe takodje nama to nije problem jer ne izdrzavamo nikog osim sebe. ljudi koji imaju decu ne mogu da daju otkaz ako to znaèi da deca neæe imati sta da jedu jbg
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 11 Januar, 2016, 15:23
najveæi problem je u stvari to sto veæina ima decu jbg to je ono sto ljude koèi da odjebu i gazdu i posao, ja zivim sama, ti uffe takodje nama to nije problem jer ne izdrzavamo nikog osim sebe. ljudi koji imaju decu ne mogu da daju otkaz ako to znaèi da deca neæe imati sta da jedu jbg

Tako je. Promene se èoveku prioriteti u ¾ivotu i jahanje kurvi padne na drugo, ili èak treæe mesto.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

idealan zaposleni u Srbiji je za gazdu onaj
-ko je izbeglica
-otac-majka troje dece
-podstanar
-na putu cetvrto dete

moz da ga jebe koliko god hoce.....

Svojevremeno isao ja na razgovor za posao....pitaju me ljudi od cega zivim, gde zivim....i zasto hocu da radim za njegovu firmu....ja mu lepo objasnim da mi zena skace po zivcima jer radim ispod stana i da hocu da pobegnem od kuce ...rekao mi da je pametnije da odem na pecanje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11