Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ostoja

Neka si. Narod je potpuno poludeo, ochito.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

stilgar

Citat: UFF poslato 15 Novembar, 2015, 22:07
eto jel vam sad malo jasnije sto sam iscupao ceo brisac sve sa metlicom?

jasno jasno :)



penzos

Ma skoro svaki dan mi se de¹ava da me neko secne, ne vidi, ukove auto ispred i istrèi da kupi ne¹to, izleti iz sporedne.... Pre par dana èovek ispred u nekom poliki (ona firma ¹to razvoze onu vodu u balonima) skrene ispred mene ulevo bez ¾migavca, OK Nastavljamo dalje, on ispred mene, gu¾va, uzana ulica, dvosmerna. Zaprega ispred, on staje, ja levi i krenem da ih obiðem, kad eto ga i on. Opet bez ¾migavca i gledanja u retrovizor. OK Staje na putu, opet bez ¾migavca, ja veæ provalio, ludman je, kao ide u trafiku. Polako ga obilazim, on kreæe bez najave! Dobro, sada æu ja desno na raskrsnici, on ide u levu traku. Ja po gasu, kad eto ga i on iz krajnje leve u krajnju desnu bukvalno uz moju nogu. Naravno ¾migavca ni u najavi. Koèim i pu¹tam ga da ode jer umalo nisam ubo iviènjak. E sad put sa dve trake, ja ga preteknem i veæ ciljam èizmom u retrovizor-kad ono muèenik se bori sa nekom pljeskavicom ko da nije jeo pet dana. Onako slatko grize i ¾vaæe, volan, put, pljeska, menja brzine i pogleda me iznenaðeno pored prozora! Ja mu mahnem, on odmahne uz osmeh onako punih obraza i svako svojim putem!  [andjeo]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Andreja

UFF i Penzos dobili po plus... Nema druge, skenjao sam se kad sam video temu o udesu u Rumi :(
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hattrick

Podrzavam !  [thumb_up]
Samo taj rad.  [klanjam_se]
Uvek i sistematski.   [ninja]

bigbad86

Pored bolje uocljivosti, jedan od razloga sto vozim sa dugim svetlima je i taj sto kad onako neko izleti na STOP kao vama u prethodnim postovima, dugo svetlo ga malo zaslepi, da kazem uplasi  a ljudi kad su uplaseni da nesto moze i NJIMA da se desi ne vuku rizicne poteze. U principu mogu da vas pomesaju sa nekim vecim vozilom ili sa nekim ko je mnogo blize nego sto zapravo jeste. U principu nije gej kao svetleci prsluk, a svetla su ionako obavezna pa ako vec vozite sa upaljenim, vozite sa dugim. To je samo 5w razlike u struji :P

Andreja

Lepo je rekao neko, da l' Rev, UFF ili Jefta (nebitno), d¾abe ti sve i rotacija i prsluci i reflektori i vazdu¹na sirena i otvoren lonac, jedino ¹to te 100% spa¹ava je to da si ubeðen da te oni NE VIDE i da uspori¹ toliko da mo¾e¹ da odreaguje¹ ¹ta god da se desi, sve ostalo je sviranje kurcu.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Darko

Citat: Andreja poslato 15 Novembar, 2015, 23:31
Lepo je rekao neko, da l' Rev, UFF ili Jefta (nebitno), d¾abe ti sve i rotacija i prsluci i reflektori i vazdu¹na sirena i otvoren lonac, jedino ¹to te 100% spa¹ava je to da si ubeðen da te oni NE VIDE i da uspori¹ toliko da mo¾e¹ da odreaguje¹ ¹ta god da se desi, sve ostalo je sviranje kurcu.

otprilike je ovo kljuc za uspeh  ;)

agree

makinjo

Ako ce to dugo svetlo da znaci i jedan posto da me neko bolje vidi ili da mu skrene paznju kod mene ce biti uvek upaljeno .

Slaninar

Citat: makinjo poslato 16 Novembar, 2015, 01:36
Ako ce to dugo svetlo da znaci i jedan posto da me neko bolje vidi ili da mu skrene paznju kod mene ce biti uvek upaljeno .

Isto tako, sa dugim te¾e procene tvoju brzinu i rastojanje, pa mo¾e da se desi da krenu, a ti si bli¾e, ili ide¹ br¾e nego ¹to izgleda. Maè sa dve o¹trice.

Ljudi kod nas nemaju saobraæajnu (pa ni ostalu) kulturu. Vozaèi ne gledaju, a mnogi motoristi voze previ¹e optimistièno da tako ka¾em - kao da niko neæe napraviti gre¹ku, neoèekivan manevar.

Inaèe - prvi sunèani vikend na poèetku sezone, kao i prvi sunèani vikend na kraju sezone, kad doðe nakon par nedelja lo¹ijeg vremena - bude relativno puno motora i puno udesa. Ljudi ¾eljni vo¾nje, èesto jo¹ neuvozani, asfalt verovatno hladniji i prljaviji od ki¹a i zime, a vozaèi nenavikli na motore.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

Citat: Slaninar poslato 16 Novembar, 2015, 07:49
Citat: makinjo poslato 16 Novembar, 2015, 01:36
Ako ce to dugo svetlo da znaci i jedan posto da me neko bolje vidi ili da mu skrene paznju kod mene ce biti uvek upaljeno .

...Ljudi kod nas nemaju saobraæajnu (pa ni ostalu) kulturu. Vozaèi ne gledaju, a mnogi motoristi voze previ¹e optimistièno da tako ka¾em - kao da niko neæe napraviti gre¹ku, neoèekivan manevar.

ja pretrazio na wikipediji kad ono stvarno,nigde na zemaljskoj kugli nema ni jedan zabelezen moto incident sem kod nas Srba,od 1-10-og mesta sva smo zauzeli!
jedino sto pise jeste da je 1962.god u engleskoj zabelezen jedan incident,tacnije pad ali bicikliste (nije mi samo jasno zasto su svrstali u moto incidente...mozda zbog ono bicikl sa motorom?) ,nepaznjom vozaca auta dok je koristio sredstvo za pranje sofersajbne kap te tecnosti je upala biciklisti u oko dok je saobracao svojom bajk stazom,tom prilikom je biciklista izgubio kontrolu nad biciklom,pao na asFalt i zadobio lakse telesne povrede u vidu oguljenog nosa.
kako je sam biciklista izjavio nakon udesa,sreca pa se nije kretao biciklom vec je zastao kako bi propusti tri goluba,jednu vevericu i set vrabaca da predju preko zivotinjskog pesackog prelaza na bicikl stazi, inace bi posledice bile svetskih razmera.medjutim niko nikog nece tuziti tako da se engleska nece svrstati u zemlje saobracajne nekulture.....
....a za nas Srbe pise da smo jaaaaako nekulturni  pa sad koliko je verovati wikipediji ;D ;D

UFF

Citat: bigbad86 poslato 15 Novembar, 2015, 23:21
Pored bolje uocljivosti, jedan od razloga sto vozim sa dugim svetlima je i taj sto kad onako neko izleti na STOP kao vama u prethodnim postovima, dugo svetlo ga malo zaslepi, da kazem uplasi  a ljudi kad su uplaseni da nesto moze i NJIMA da se desi ne vuku rizicne poteze.

vozio sam sa dugim, bio je mrak, i kad upalim duga upale mi se i led maglenke koje bukvalno jebu kevu kako sijaju, kaze nije me video  [rofl] pa brate to je moguce samo ako ni ne gledas, jel si me bar cuo da sam ti svirao? jesam cuo sam ali kao sto rekoh nisam te video pa nisam znao ko i zasto svira pa sam nastavio da radim polukruzno

http://s7.postimg.org/coyqh9eln/2015_11_03_230248.jpg

Hohštapler

Citat: makinjo poslato 16 Novembar, 2015, 01:36
Ako ce to dugo svetlo da znaci i jedan posto da me neko bolje vidi ili da mu skrene paznju kod mene ce biti uvek upaljeno .

Meni je uvek upaljeno dugo, a el se seæa¹ ona dve budale kad smo i¹li za Jagodinu? Oba vozaèa su me VIDELA, gledao sam ih u oèi, al su oba procenila da ih boli kurac....

Sa druge strane, auspuh znaèi za saobraæaj koji ti pretièe¹, kad mu prilazi¹ od pozadi, kad te èuje, ne zna ¹ta ga je sna¹lo, ovako - nièeg se ne upla¹i i tera po svom.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 16 Novembar, 2015, 08:40
....a za nas Srbe pise da smo jaaaaako nekulturni  pa sad koliko je verovati wikipediji ;D ;D

Jesmo, bahati, plus ¹to su ljudi pukli i na kraju ¾ivaca. Jesi bio skoro u inostranstvu? Ja kad god se vraæam, treba mi vremena da se naviknem. Tamo se na lepo lako navikne¹. Nigde u okru¾enju mi nije te¾e voziti nego po Srbiji - putevi, signalizacija, ogranièenja, pona¹anje uèesnika. Od bahate vo¾nje kad im se ¾uri, do vuèenja 20 na sat u levoj traci ako se njima ne ¾uri. U¾as.

Najsvetliji primer je sever Italije - tamo su izgleda svi vozili (ili i dalje voze pored kola) motore i bicikle. OÈEKUJU da se provlaèi¹ pored njih, ni jedno ubacivanje, isecanje, otvaranje vrata. Milina! I svi voze malo br¾e.

Ovde kod nas te vidi i ide na tebe. Na bajsu pogotovo, na manjem motoru reðe, na velikom jo¹ reðe - ali se ipak de¹ava. Bahato.

@Uff - Ako je tako da si tu gde ima le¾eæih i gde svi oèekuju vo¾nju 40 na sat vozio 120. Ako si uop¹te u gradu vozio motor preko 100 na sat, nerealno je da oèekuje¹ da te ljudi primete. Mogao si i metak da ispali¹ du¾ glavnog puta pa da se èudi¹ ¹to ga ljudi ne izbegnu i ne propuste.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

..ma ne vredi vi¹e diskutovati, nevidljivi duhovi smo postali...

juèe na autoputu idem brzom trakom nekih 120, ispred mene kolona auta svi peglaju, dr¾im odstojanje nekih 15-20m èisto da

mogu da izbegnem u stranu neku situaciju ako bude i èekam kad æe da se vrate u srednju da bi opalio br¾e, kad ono meðutim u dva navrata mi

debili uleæu ispred u to moje odstojanje... ne jebu uop¹te vi¹e ni kad vozi¹ ofanzivno..


mrle

Boli me vrat, ramena, leða, jedva sedim na poslu.
preksinoæ odem ja do trafike. Popnem se na iviènjak, par stepenika (sa strane) i stanem ispred. Spustim no¾icu i pogodim stepenik ispod, padnem otkotrljam se, motor preko mene naopako okrenut niz stepenice. Dotrèa¹e neki klinci i podigo¹e nas. Ne motoru ni taèkica, a ja ugruvan vi¹e nego kada me satro autobus u tunelu.

Joker

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Izvini sto se smejem burazer, nije ti nista, to je najbitnije ali bih voleo da je neko snimio to.. :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

mrle

Citat: Joker poslato 16 Novembar, 2015, 12:12
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Izvini sto se smejem burazer, nije ti nista, to je najbitnije ali bih voleo da je neko snimio to.. :D

mo¾da ima sigunosna kamera, pitaæu ih. Samo za tvoju du¹u :)

UFF

Citat: Slaninar poslato 16 Novembar, 2015, 08:51
@Uff - Ako je tako da si tu gde ima le¾eæih i gde svi oèekuju vo¾nju 40 na sat vozio 120. Ako si uop¹te u gradu vozio motor preko 100 na sat, nerealno je da oèekuje¹ da te ljudi primete.

ne mora on da me primeti uopste
samo nemoj da pravi polukruzno preko pune i sve ce biti u redu

da je on u prekrsaju i kriv za udes to se vidi po polozaju vozila a da sam ja prekoracio brzinu to ce da dokaze ko i kako??
radara nije bilo, trag kocenja ne postoji jer imam abs a udario sam ga malom brzinom jer sam skoro vec stao, znaci vozio sam 50kmh  [srednjiprst] [policaja] [djavo]