Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


mrle

ne radi.
E, na Lekinom ima neki ¹to ga poznaje cel moja tazbina, samo dopuna, osnovni servis je 4.000.
E, u Lokrinu pored Lo¹mija na Zvezdari ima akcija 2.000din, kao i oni su ok, moj kolega pro¹le nedelje radio kod njih.
E, ali meni klima ne radi, a po cenovniku delova i ostalog rada ispade da mogu da ugradim klimu u celom stanu koliko mo¾e da ispadne popravka auto klime. Telefonski, ka¾e mi ovaj iz Lokrina (veoma ljubazan, strpljiv... ja dosadan) da kod Multiple ode neka ¹elna i neko crevo istruli, nema ih, retka su, i èesto odlazi "dezintegrator" (lupam, tako ne¹to) i da ako se sve to sabere, poprilièno skupo ispadne ova igranka. I sve to da je kompresor, kondenzator... ostalo ok.

Lazic

Meni pro¹le nedelje posle ro¹tiljanja kod Uffa samo prestala da radi u vo¾nji, krepao elektro magnet koji ukljuèuje kompresor(zovu ga ¹pulna), najjeftiniji deo koji postoji i mo¾e da se kupi nov, 4k cena ka majstoru, da sam ja oti¹ao u radnju bila bi 5 i jo¹ crvena za majstora i eto veselja...

dzimika

Citat: mrle poslato 15 Jul, 2015, 16:29
ne radi.
E, na Lekinom ima neki ¹to ga poznaje cel moja tazbina, samo dopuna, osnovni servis je 4.000.
E, u Lokrinu pored Lo¹mija na Zvezdari ima akcija 2.000din, kao i oni su ok, moj kolega pro¹le nedelje radio kod njih.
E, ali meni klima ne radi, a po cenovniku delova i ostalog rada ispade da mogu da ugradim klimu u celom stanu koliko mo¾e da ispadne popravka auto klime. Telefonski, ka¾e mi ovaj iz Lokrina (veoma ljubazan, strpljiv... ja dosadan) da kod Multiple ode neka ¹elna i neko crevo istruli, nema ih, retka su, i èesto odlazi "dezintegrator" (lupam, tako ne¹to) i da ako se sve to sabere, poprilièno skupo ispadne ova igranka. I sve to da je kompresor, kondenzator... ostalo ok.

Crevo moze da se napravi novo, ja pravio za vektru u servisu odma posle robne kuce leto na auto putu (bio uff samnom kad me lik ubedjivao da je njegovo polovno originalno a moje skinuto sa kola da je pravljeno iako je imalo logo), taj servis je skup ali ljudi znaju posao i imaju sve moguce alate i aparature sto je najbitnije od svega
najvise mrzim majstore kao sto je ovaj kod koga je terao drugar T5 skoro, hvali se kolko je platio alat a 3 puta vozimo kombi jer negde curi i tek iz treceg je pogodio a mogao je realno iz prvog samo da ne radi 5 kola istovremeno, a pritom nije frigomaticar nego elektricar

penzos

to majstorovo "retko je" ne mora da bude ba¹ tako. probaj malo da prekopa¹ otpade fijata po okolini, idi kod neko pravog majstora. ti ¹to navodno rade dopunu su veæinom muljatori. klima ili radi ili ne radi. ili je instalacija ispravna ili ne. meni su tra¾ili oko 100 evra za isto tako neka èuda-muda plus dopuna, kad ono rikno osiguraè. eno ledi stakla.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

dzimika

upravo to, ne postoji retko, ne vozis zondu pa da postoji samo jos jedan primerak vec vozis fiata koji koristi iste delove na brdo modela
ako je u pitanju crevo uvek moze da se napravi drugo, ako on ne moze ima ko moze
a najvise mrzim kad mi kazu "jao to nema, neces to nigde naci", pa picka ti materina ako ti nemas ne znaci da niko zivi nema tako nesto (uvek sam nalazio i cesto blizu istog tog majmuna koji mi je rekao da to nigde necu naci)

primetio sam da su kod fiata cesto problem klime, kod punta ume da pusta unutrasnji hladnjak, lako se resava ali problematika je skinuti tablu mada darko je i za to nasao povoljnog majstora kad mu je trebalo
najbitnije je da kompresor radi jer to je uvek najskuplje, ako je on ispravan sve ostalo nije problem, ako pusta negde treba da se proveri gde i kako to da se sanira

Glava Dole

Ja sam kupio bravu sa klimom al neispravnom tj praznom i napunio pre neki dan, gasio se stalnokompresor cim se doda gs a u leru radio, provereni i nizak i visok prtisak i nekako to majstor usteluje da radi i hladila je solidno u pocetku al opet nije bilo to to i sad posle ar dana jedva da se oseti razlika izmedju upaljene klime i ventilacije, a pusta vrlo malo, na vakumiranju i ovako na pritisku na krace ne pokazuje da gubi a i ne gubi toliko cim je radila nekoliko dana... znaci jbs mi mater ako znam kako da provalim gde pusta a ovaj nema one boje i ta cudesa jer je frigomehanicar, ne radi samo automobile nego i njih uz to... ili na spojevima, nekom crevu ili na kraju mozzda i semering na kompresoru, a nije inace najverovatnije dugo radila do sad...

dzimika

Hoce semmering da popusti ako dugo nije radila ali umeju i creva da pustaju na spoju ili cak da se probuse na mestima gde ih drzi plastika ali bez boje nista neces saznati

mrle

idem danas do Lo¹mija u GM Moto, to jest u Lokrin, gara¾a pored, pa videæu...

mali_zmaj

Citat: Milos96 poslato 15 Jul, 2015, 23:31
Ja sam kupio bravu sa klimom al neispravnom tj praznom i napunio pre neki dan, gasio se stalnokompresor cim se doda gs a u leru radio, provereni i nizak i visok prtisak i nekako to majstor usteluje da radi i hladila je solidno u pocetku al opet nije bilo to to i sad posle ar dana jedva da se oseti razlika izmedju upaljene klime i ventilacije, a pusta vrlo malo, na vakumiranju i ovako na pritisku na krace ne pokazuje da gubi a i ne gubi toliko cim je radila nekoliko dana... znaci jbs mi mater ako znam kako da provalim gde pusta a ovaj nema one boje i ta cudesa jer je frigomehanicar, ne radi samo automobile nego i njih uz to... ili na spojevima, nekom crevu ili na kraju mozzda i semering  na kompresoru, a nije inace najverovatnije dugo radila do sad...
mislim da ti je otisao senzor visokog pritiska,ja vozim brava,i to sam zamjenio,na leru radio a kad das gas nije radilo... eto pa provjeri..
jin-jang

mrle

dopunio i testirao klimu u Lokrin-u, 2.000 din. Dijagnostiku mi nije naplatio. Bilo je problema sa pritiscima bili su 3 i 20 (treba 2 i do 15). Ka¾e jer je bila prazna pa je obièan vazduh u sistemu malo napravio haos. Dijagnostika je prikazala gre¹ku 80 i da senzor spoljne temperature pokazuje da je napolju 6 stepeni i da klima ne treba da radi. Ne¹to je izresetovao, tako da sada radi, ali i dalje prikazuje na bordu contact service. Ukoliko krene da zajebava, moguæi kvarovi bi bili neki filter (4-5.000din) ili kondenzator (10-12.000din). Po¹to nisam znao ¹ta je sa klimom, sada sam mirniji, kompresor je ok.

UFF


ЯЭВОЛУТИОН

nije ravan teren....meni na skoro potpuno izduvanom obrucu voda ne ide nigde....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mkt


OKi

Usudila se moja zenka da podje  sa mnom na voznju do plaze (obliznje jezero)   ;D .
Da li je to ljubav ili posledica zelje za rashladjenjem  :P ???
Na putu do tamo nadje me idiot i to dok  sam cekao dobar pregled da preteknem kombi, ladno se idiot upari sa mnom u istoj traci.
A meni se *ovno smrzlo  [panic] , tesko vladam motorom kada sam u uzanom prostoru (jos sam u fazi oporavka). Kasnije kada me prepoznao na plazi izvinjavao se, a ja da hocu ne mogu mu nista kad sam pola covek. Ih da mi je tamo bilo jos kojeg kolege po masini  [prebicute] .  Pa makar da ostane idiot bez retrovizora !

UFF

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Jul, 2015, 17:04
nije ravan teren....meni na skoro potpuno izduvanom obrucu voda ne ide nigde....

znam jbg ali to je najravniji deo na placu
sa traktorom je jeftino ali nisu hteli da preoru i izravnaju jer se plasi da ne polomi plug a da uzimam mehanizaciju to je preskupo, kad budem radio temelj i septicku bice viska zemlje pa cu da nabacujem gde treba

mareskin

Citat: UFF poslato 18 Jul, 2015, 22:03
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Jul, 2015, 17:04
nije ravan teren....meni na skoro potpuno izduvanom obrucu voda ne ide nigde....

znam jbg ali to je najravniji deo na placu
sa traktorom je jeftino ali nisu hteli da preoru i izravnaju jer se plasi da ne polomi plug a da uzimam mehanizaciju to je preskupo, kad budem radio temelj i septicku bice viska zemlje pa cu da nabacujem gde treba

Imaæe¹ vi¹ka zemlje po¹to mora¹ odmah da kopa¹ rupu i za bazen. Ovde kod mene imaju dve odliène firme za izradu bazena mogu da te pove¾em kad doðe vreme.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

mislim da je to vise puta skuplje nego uzeti jedan onakav kao bokilicev
znas cene?

mareskin

Citat: UFF poslato 18 Jul, 2015, 22:26
mislim da je to vise puta skuplje nego uzeti jedan onakav kao bokilicev
znas cene?

Bazeni nisu ba¹ toliko skupi. Na kraju krajeva ne bi pravio olimpijski bazen.
Cenu dosta podigne dodatna oprema. Tu se nakupi ba¹ dosta para, ali su to stvari koje mo¾e¹, a ne mora¹ odmah/uop¹te da ugradi¹. Ja bi recimo ostavio mesto za dodatnu opremu, a onda bih je dodao naknadno.

Rade bazene za vile na primorju CG i Hrvatska. ©to ne znaèi da su preskupi, nego da imaju ponudu za sve :D


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Daj onda ponudu za recimo okrugli precnika 5m a dubine 1.5m :)

znam da ne moze tako ali valjda imaju osnovni cenovnik po nekim dimenzijama pa makar to bilo i u "sivoj fazi" tj bez te opreme