Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

goranvojska


balcan girl

uffe mislim da cu uskoro da ti dodjem u goste :D :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ЯЭВОЛУТИОН

probao isti eksperiment pre deset godina.....problem je sto posle tri piva nikakve razlike nema.....i tu propada eksperiment....kod prvog iz limenke i prvog iz flase cini ti se da ima,,,,,i onda trece pivo....nemas pojma sta si zapravo hteo....samo se nalivas.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Jo¹ ako pre piva rokne¹ par rad¾a, definitivno nema razlike...;D

makinjo

Jos kad popijes dva deci na eks tek onda ne osetis nista :p

Lazic


makinjo


UFF

Citat: MIGE poslato 10 Jun, 2015, 21:06
cek bre...mora jos clanova zirija da bude prisutno

tebra ti si uvek pozvan i dobrodosao samo da znas, posto jos nisi bio kod mene na gajbi valjda ce to da bude prioritet u narednim danima? nadam se da se ne plasis pitona?
dosta njih su ga mazili a neki su mu i kozuru navlacili  [rofl] ne zajebavam se


Citat: Hattrick poslato 10 Jun, 2015, 21:14
Dnevni lager  :)

paaa vecernji, ne pijem nikad preko dana jer posle nisam ni za Q, a i kako bi kad ustajem kad i ti :D

Citat: balcan girl poslato 10 Jun, 2015, 21:29
uffe mislim da cu uskoro da ti dodjem u goste :D :D :D :D :D :D

dobrodosla kao i uvek, samo javis kad stize bus i vas licni i personalni vozac vas ceka na autobuskoj stanici  8)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Jun, 2015, 22:09
probao isti eksperiment pre deset godina.....problem je sto posle tri piva nikakve razlike nema.....i tu propada eksperiment....kod prvog iz limenke i prvog iz flase cini ti se da ima,,,,,i onda trece pivo....nemas pojma sta si zapravo hteo....samo se nalivas.....

tacno tako, zato sam oba sveze otvorena podjednako ohladjena sipao u dve krigle i krenulo malo ovo malo ono...

zakljucak?

ima razlike, u pocetku, ne neke specijalne

zakljucak br 2

i dalje cu da kupujem u konzervi jer ne zelim da se drkam ni sa vracanjem ni sa tegnjenjem i skaldistenje duplo teze ambalaze

zakljucak br 3

staropramen je bolje pivo ali ja vise volim lasko

toliko o tome :)

Mik

Citat: UFF poslato 10 Jun, 2015, 20:50
u teoriji je staklo bolje ali je pitanje da li mi u praksi osetimo neku razliku (da ti u jednu kriglu sipam iz staklene flase a u drugu iz konzerve da li bi mogao sa sigurnoscu da tvrdis koje je pivo iz koje ambalaze?)

u to ime veceras pravim experiment (nije sto ja zelim vec je u naucne svrhe :D)

posto nema lasko u staklu uzeo sam alternativu  [cheers]

http://s8.postimg.org/8uatktuo5/IMG_20150610_194617.jpg

E dakle ja te sasvim iskreno,posteno, svesrdno, nepokolebljivo i krajnje nesebicno mrzim!  :)

(Sala!  :))

Nego ne znam sad kako, pre 30 godina bilo lepse pivo iz zelenih flasa (dakle staklo). A pivo ne pijem od kad je Heineken kupio pa zatvorio pancevacku pivaru i izbacio 100-tinak radnika na ulicu. Od takvog gesta nece da poraste prodaja Heinekena, jednostavno cista pakost, necu iz principa.
Nekad uzmem Staropramen, prijaju mi 4 gutljaja na "eks" posle dobre klope, sa ostatkom se borim da se ne baci. Lepog piva vise ni nema.  [neampojma]

Lazic

Ti koji si mogao da popije¹ 8 piva za 8 minuta...:o :P

Mik

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Jun, 2015, 22:09
probao isti eksperiment pre deset godina.....problem je sto posle tri piva nikakve razlike nema.....i tu propada eksperiment....kod prvog iz limenke i prvog iz flase cini ti se da ima,,,,,i onda trece pivo....nemas pojma sta si zapravo hteo....samo se nalivas.....

Trebao si da probas pre 30 godina  :)!
Nego bese kod drugara knjiga o kojecemu, pa pise i o pivu, i pise da je pivobas za nalivanje i lokanje - pivo se ne pijucka. E to je nekad moglo, sad pivo vise nije takvo.  [neampojma]
(Bilo neko moje drustvo u Ceskoj, davno, (mislim da sam o ovome vec pisao) pa su mi pricali da u tim njihovim pivnicama konobarica (sisata  :)) neumorno i konstantno donosi pune krigle cim vidi prazne na stolu. I onda ima neki gest, dal' se digne ruka, onda donosi jos jednu turu i naplacuje. E tako se pije pivo, zapravo bukvalno naliva, to je nekada bila tradicija u Pancevu s tim da nije bilo ... sad sam se setio, jeste bila jedna sisata i guzata  :) ... uglavnom nije bilo sisatih konobarica sto uopste nije bilo bitno, osim ako bas iskrsne, jer pivo je bilo pivo! Ovo danas ne znam sta je!  [neampojma])

Slaninar

Meni je diskont piæa na 10ak metara od zgrade. Uzmem uvek fla¹e. Vratim kad mi je usput. Lep¹e je. Nije mi gadno iz limenke, ali kad mogu da biram - staklo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Mik

Citat: Laziæ poslato 10 Jun, 2015, 23:52
Ti koji si mogao da popije¹ 8 piva za 8 minuta...:o :P

Cak mislim da je bilo i za nesto manje vremena, ali sasvim nebitno. Ali to nije bilo nikakvo takmicenje jbt., jednostavno pivo je bilo takvo da je to islo, teklo, sa krajnjim apetitom.
(To tada vec nije bilo vreme "dokazivanja" u budalastinama tipa ispijanja pola litra Badelovog konjaka na eks  :) [facepalm], stvarno je pivo bilo pravo!  :))

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

UFF

toceno je jedino pravo resenje
nije finansijski isplativo ni tocilica ni kolicina koju moras da popijes za kratko vreme ali je definitivno najbolje
jedini razlog zasto je jos uvek nemam instaliranu u gajbi je da bi proces postajanja alkoholicar usporio koliko mogu :)

cuo sam za pivnicu u munze konza izmedju vise medicinske i pandurske, kazu da prave odlicno domace i da takodje prodaju i kit za prozivodnju u kuci, cini mi se da cu u najskorije vreme i ja da krenem kao taraba da pravim sa sve sto pijem
jebes ovu vodu sa zacinima, vise niko ne pravi tradicionalno vrenjem vec samo mixuje vodu sa hemijom i flasira pa prodaje, instant vopi ko ove moderne supe za par sekundi

PECA BMW

Citat: UFF poslato 11 Jun, 2015, 00:31
toceno je jedino pravo resenje
nije finansijski isplativo ni tocilica ni kolicina koju moras da popijes za kratko vreme ali je definitivno najbolje
jedini razlog zasto je jos uvek nemam instaliranu u gajbi je da bi proces postajanja alkoholicar usporio koliko mogu :)

cuo sam za pivnicu u munze konza izmedju vise medicinske i pandurske, kazu da prave odlicno domace i da takodje prodaju i kit za prozivodnju u kuci, cini mi se da cu u najskorije vreme i ja da krenem kao taraba da pravim sa sve sto pijem
jebes ovu vodu sa zacinima, vise niko ne pravi tradicionalno vrenjem vec samo mixuje vodu sa hemijom i flasira pa prodaje, instant vopi ko ove moderne supe za par sekundi

Pravi jagodinska pivara , tehnologiju nisu menjali 100 godina (tad zadnji put masine obnovljene) i to sa sve onim da pivo odlezi 40 i koliko vec dana ...

neki kazu pa i nije nesto posebno - pa nije jer si naviko na onu jeftinu hemiju pa kad probas ono pravo onda ti i nije nesto ....

Kao ovi sto jedu ono djubre u McDonald's , kad probaju pljesku od pravog mesa sveze ispecenu oni pa i nije nesto slatka .....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mkt

imas i dole u Dunavckoj Majstor za pivo
prodaju sve sto ti treba
Mi tu tucemo pivo i mogu ti reci da nije lose, napijem se od dve case

UFF

Citat: PECA BMW poslato 11 Jun, 2015, 00:40
Citat: UFF poslato 11 Jun, 2015, 00:31
toceno je jedino pravo resenje
nije finansijski isplativo ni tocilica ni kolicina koju moras da popijes za kratko vreme ali je definitivno najbolje
jedini razlog zasto je jos uvek nemam instaliranu u gajbi je da bi proces postajanja alkoholicar usporio koliko mogu :)

cuo sam za pivnicu u munze konza izmedju vise medicinske i pandurske, kazu da prave odlicno domace i da takodje prodaju i kit za prozivodnju u kuci, cini mi se da cu u najskorije vreme i ja da krenem kao taraba da pravim sa sve sto pijem
jebes ovu vodu sa zacinima, vise niko ne pravi tradicionalno vrenjem vec samo mixuje vodu sa hemijom i flasira pa prodaje, instant vopi ko ove moderne supe za par sekundi

Pravi jagodinska pivara , tehnologiju nisu menjali 100 godina (tad zadnji put masine obnovljene) i to sa sve onim da pivo odlezi 40 i koliko vec dana ...

neki kazu pa i nije nesto posebno - pa nije jer si naviko na onu jeftinu hemiju pa kad probas ono pravo onda ti i nije nesto ....

Kao ovi sto jedu ono djubre u McDonald's , kad probaju pljesku od pravog mesa sveze ispecenu oni pa i nije nesto slatka .....

cuo sam da se samo jagodinsko i zajecarkso prave jos uvek tako
ostali nemaju vremena ni kapaciteta za 40 dana "zarobljenog kapitala"
bez uvrede ali jagodinsko iskreno ne volim, ne prija mi, zajecarac mi je skroz ok, pio sam samo njega jedno vreme kad se pojavio

Citat: mkt poslato 11 Jun, 2015, 00:44
imas i dole u Dunavckoj Majstor za pivo
prodaju sve sto ti treba
Mi tu tucemo pivo i mogu ti reci da nije lose, napijem se od dve case

drugar koji je profi alkos (ja za njega amater) kaze da se uradio vec na pola krigle prvog
ne znam verovatno kenja jer ako se previse oseca na alkohol meni se prvom ne bi svidelo inace mozes sam da dolivas radzu u vopi ako je to fora
ali cu u skorije vreme da proverim pa da prenesem ovde
ako je neko zainteresovan da odemo zajedno da testiramo nek se javi  [cheers]

balcan girl

jagodinsko pivo je dobro kad kupe dobre sirovine, zadnjih par godina uvoze neku melasu iz turske koja je odvratna zato i pivo nije najboljeg ukusa ali kad kupe prave sirovine pivo je extraaaaa al to moras da znas kad da kupis jbg...a uffe ne brini javljam kao i obièno :D :D :-*
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

MIGE

Citat: UFF poslato 10 Jun, 2015, 23:46
Citat: MIGE poslato 10 Jun, 2015, 21:06
cek bre...mora jos clanova zirija da bude prisutno

tebra ti si uvek pozvan i dobrodosao samo da znas, posto jos nisi bio kod mene na gajbi valjda ce to da bude prioritet u narednim danima? nadam se da se ne plasis pitona?
dosta njih su ga mazili a neki su mu i kozuru navlacili  [rofl] ne zajebavam se
fala na pozivu,cu svratim...ma ne plasim se pitona,vise se plasim glupih  ljudi  [thumb_up]