Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

makinjo

Ja kada varim valjda koristim masku pa mi ne bude nista :D

bigsheki

Citat: makinjo poslato 17 Maj, 2015, 22:18
Ja kada varim valjda koristim masku pa mi ne bude nista :D

hoces da kazes da ti ni malkice ne bljesti pred ocima :)

Lazic


MIGE

oboren skuteras kod pijace na Banovom Brdu...guzva je na toj raskrsnici velika...detalje ne znam...

DraganPavlicevic

U petak vece odlucim da otputujem u NK.Krenuo sam u subotu ujutro u 5,15h i za dva sata sam bio u Uzice.Na domak grada osetim lagano podrhtavanje na kormanu.Odmah sam znao da je u pitanju lezaj u prednjem tocku.Vec sam se zabrinuo sta sad da radim.Bilo je jos uvek rano i morao sam cekati da se neki servis otvori pa da vidim da li neko moze da mi pomogne.Dok sam tankovao gorivo, prilazi mi bajker na coperu.Pozdravljamo se i posle uobicajenih pitanja odakle,kuda i trebali mi sta kazem za moj problem.Covek kaze da ne brinem jer zna majstora za motore.Odlazimo na periferiju grada.Posle pola sata dolazi majstor Ivan i odmah skida tocak.Desni lezaj izgubio nekolike kuglice,ali nista nije osteceno.Da sam nastavio voznju jos koji km bilo bi bas veselo.Sedamo u Ivanov auto,odlazimo do grada,kupujem 2 skf lezaja za 960din.Ivan zamenjuje lezajeve rekordno brzo. Pitam ga koliko kosta njegov rad.Kaze casti nesto.Dajem mu 1000din.Zahvaljujem se i odlazim.Ostavio sam mu moju podsetnicu uz napomenu da ako dolazi u Bg mora da mi se javi.Nije na forumu,ali ako ima vas iz Uzica ovde, pozdravite Ivana.Jos jednom se bajkerska solidarnost pokazala na delu. Preostali deo puta protekao je u lepoj voznji.Ispred Prijepolja video sam jamahu Bg table,a po ulasku u CG bajker sa jamahom je bio na jednom odmoristu.Stao sam,pozdravio se sa Ivanom sa Miljakovca.Isao je u Ulcinj.Pratila ga je majka u puntu,pa su uz put cekali.Vozili smo se zajedno 10-tak km od Pljevalja gde mu se jamaha ugasila.Dva sata smo pokusavali da pronadjemo kvar i konstatovali smo da mu je otisla brava.U medjuvremenu dosla mu je i majka.Zvao je neke prijatelje u Bg i dogovorio se da dodju po njega kombijem kako bi jamaha bila vracena.Sta se u medjuvremenu desilo,neznam.Planiram da se vratim sutra,pod pretpostavkom da nece biti kise.

Lazic

Proma¹io si temu, ovo ti je valjda izmamilo osmeh... ;D :-*

Kostić

meni le¾aj toèka radi bez kuglica ima jedno tri meseca. nema ih ni u trouglu vilju¹ke, ni u gde jo¹ idu, pa ne kukam ;P ;D

mrle

Citat: makinjo poslato 17 Maj, 2015, 22:18
Ja kada varim valjda koristim masku pa mi ne bude nista :D

tako mene pita kum da mu dam kacigu dok smo u dvoristu gledali tv.
On, dileja, imao mali d¾okavac, stavi kacigu, pripali ga, uvukao do kraja, spustio vizir , izdahnuo  i tako sedeo 15-ak minuta u "magli".

¹to mi je posle smrdela kaciga...

dusankobgd

kako li je njemu bilo lepo posle tih 15 minuta

DraganPavlicevic

Lazicu, ovaj moj teskst je na pravom mestu jer od momenta kada mi se lezaj prosuo, preselo mi je putovanje .Samo sam ocekivao neko krc negde u nedodjiji,pa onda sta dalje.U jednom trenutku pomislio sam i da se vratim, ali sreca sto naidje pravi covek u pravom trenutku.Kasnije je voznja bila ona prava, ali sama pomisao na sta bi bilo kad bi bilo, pokvario mi je celi dan.  Kole,ti si poznat kao neunistiv i ja to postujem.Dok mi lezaj nije crkao, vozio sam i do 260km pa ti vidi sta se moglo desiti sa celim tockom.I tvoj motor je povukao na tebe, pa ni njemu ne mozes nista.

clutch&brake

Drgane,kako si znao da je lezaj u tocku a ne u vratu volana
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Andreja

Le¾aj u vratu volana krene da ¹kljoca pri koèenju (makar kod mene, na vi¹e motora do sad) i mo¾e¹ da ga pomera¹ napred-nazad (kad stoji¹ i dr¾i¹ pritisnutu prednju koènicu). Kad je le¾aj u toèku, krene da leluja levo-desno :) I obièno se pojavi neki zvuk koji konstantno traje u toku vo¾nje.

Mada, kad le¾aj upravljaèa ba¹ ode, onda leluja na sve strane, i to sam iskusio na nekom kineskom krosu :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

clutch&brake

Citat: Andreja poslato 18 Maj, 2015, 13:19
Le¾aj u vratu volana krene da ¹kljoca pri koèenju (makar kod mene, na vi¹e motora do sad) i mo¾e¹ da ga pomera¹ napred-nazad (kad stoji¹ i dr¾i¹ pritisnutu prednju koènicu). Kad je le¾aj u toèku, krene da leluja levo-desno :) I obièno se pojavi neki zvuk koji konstantno traje u toku vo¾nje.

Mada, kad le¾aj upravljaèa ba¹ ode, onda leluja na sve strane, i to sam iskusio na nekom kineskom krosu :D

ne mora bas da ode da bi se to dogodilo zato sam i pitao
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Joker

A ti kao znas nesto pa mrsis muda ovde?? :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Kostić

verovatno bi obrijao osovinu ili bi zakucao. ako zakuca, doviðenja. ako obrije osovinu mo¾e da se zaustavi. ovo ka¾em iz iskustva. sa le¾ajem toèka se ne valja zajebavati. trougao je druga stvar, on mo¾e da se savlada. meni u poslednje vreme oæe da zapne plastika na d¾ombama pa mi volan ostane u ravno, poène da stru¾e gumu i neæe u desno. ja ko ja, jebemise, al dokle æe sreæa da me slu¾i... ili znanje ;) :P ;D

DraganPavlicevic

Sa povecanjem brzine povecava se i brujanje koje dolazi iz tocka.Par km pred samo Uzice imao sam utisak da mi se trese ceo korman.I taj zvuk je bio sve intezivniji,dok je moje raspolozenje bilo sve gore.Sreca, zaista sreca da taj bajker na coperu naidje bas tog trenutka.Zao mi je sto coveka ne pitah za ime, ali on je zurio pa me ostavio da cekam majstor Ivana.Hvala mu do neba.

MIGE

Citat: Joker poslato 18 Maj, 2015, 13:24
A ti kao znas nesto pa mrsis muda ovde?? :D
a on kao ne zna koliko moze da razvije  :D

freepartyman

Da se vi¹e nikad ne ponovi...
Na dana¹nji dan prije 22 godine poginuli su Bo¹ko Brkiæ i Admira Ismiæ.
Ovi dvadesetpetogodi¹njaci, 18. maja 1993. godine, u poku¹aju da pobjegnu od zla i ludila koje je zadesilo njihovu zemlju, ubijeni su na Vrbanja mostu.
Upoznali su se u godini „sarajevske Olimpijade“ kada je ne¹to posebno cvjetalo u ovom gradu. Zajedno su proveli devet godina. To ¹to je Bo¹ko bio Srbin, a Admira Bo¹njakinja nije predstavljalo prepreku ni njima niti njihovim roditeljima, jer tako se u Sarajevu ¾ivjelo.
A onda je do¹ao rat. Bo¹ko je ostao u Sarajevu, ona je radi njega odluèla otiæi.
Nakon dogovora, preko zajednièkih prijatelja, sa obje strane krenuli su oko 17 sati preko mosta Vrbanja. Snajperski hitac pogodio je prvo Bo¹ka, koji je odmah preminuo. Drugi metak je pogodio Admiru koja je, iako smrtno ranjena, smogla snage da dopu¾e do svog Bo¹ka, zagrlila ga je i izdahnula...
Kurt Schork, je objavio u Reuters-u 23. maja 1993.dirljivu prièu koja je obi¹la cijeli svijet. Schork je 2000. godine ubijen na novinarskom zadatku. Po njegovoj ranijoj ¾elji sahranjen pored Admire i Bo¹ka na groblju Lav.


I became a beast to rid myself the pain of being a man

durmitor2000

Svaka cast za podsecanje i da se nikad ne ponovi.