Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić


clutch&brake

Citat: Hattrick poslato 01 Maj, 2015, 00:16
Cisto da pitam, da li je u Srbiji plac na kome je sagradjena zgrada (dvoriste zgrade) privatno ili javno ?
Ukoliko je zgrada privatna, i u njoj ima samo privatnih stanova, neka logika nalaze da je i plac na kome je sagradjena ta zgrada takodje privatni posed, nekog lica, firme, ili organizacije, jer niko ne moze da gradi na javnoj povrsini.
Iz toga proizilazi da je dvoriste zgrade privatna kolektivna svojina, i da u istom ne vaze zakoni javnih povrsina.
Da li moze neko da potvrdi ili demantuje ovu logiku ?
sta je u Srbiji logicno?
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

mi¹ko_kolo

Citat: Hattrick poslato 01 Maj, 2015, 00:16
Cisto da pitam, da li je u Srbiji plac na kome je sagradjena zgrada (dvoriste zgrade) privatno ili javno ?
Ukoliko je zgrada privatna, i u njoj ima samo privatnih stanova, neka logika nalaze da je i plac na kome je sagradjena ta zgrada takodje privatni posed, nekog lica, firme, ili organizacije, jer niko ne moze da gradi na javnoj povrsini.
Iz toga proizilazi da je dvoriste zgrade privatna kolektivna svojina, i da u istom ne vaze zakoni javnih povrsina.
Da li moze neko da potvrdi ili demantuje ovu logiku ?
Graðevinsko zemlji¹te je dr¾avno vlasni¹tvo, vlasnici zgrade su samo korisnici.

Hattrick

Znaci ja sad (hipoteticki) hocu da sazidam zgradu, ja ne moram da kupim plac, zidam na drzavnom gradjevinskom zemljistu ?

mi¹ko_kolo

Aaaaa neeeee!!!!!!!! Dr¾ava, tebi kao investitoru, uz nadoknadu omoguæava da sagradi¹ objekat na njenom zemlji¹tu. A posle æe vlasnik-ci objekta plaæati dr¾avi nadoknadu za kori¹æenje istog tog objekta na graðevinskom zemlji¹tu.

Hattrick

Jebote ovi gori od Cosa Nostre i Ndranghete zajedno  [povracanje]

mi¹ko_kolo

Dr¾ava je oduvek bila najveæi neprijatelj svog naroda.

dzimika

Citat: Hattrick poslato 01 Maj, 2015, 00:16
Cisto da pitam, da li je u Srbiji plac na kome je sagradjena zgrada (dvoriste zgrade) privatno ili javno ?
Ukoliko je zgrada privatna, i u njoj ima samo privatnih stanova, neka logika nalaze da je i plac na kome je sagradjena ta zgrada takodje privatni posed, nekog lica, firme, ili organizacije, jer niko ne moze da gradi na javnoj povrsini.
Iz toga proizilazi da je dvoriste zgrade privatna kolektivna svojina, i da u istom ne vaze zakoni javnih povrsina.
Da li moze neko da potvrdi ili demantuje ovu logiku ?

Jesi donekle u pravu, u subotici su dvoriste zgrade u centri zonirali i stanari tuzili i dobili grad ili parking servis na osnovu tvoje logike i ima nesto u vezi toga da neki prostor oko zgrade pripada stanarima i ne smatra se javnom povrsinom ali to treba neki advokat da izvuce clanove
pozitivno je isto sto je kod njega prostor izmedju vise zgrada a ne samo zgrada uz ulicu

balcan girl

Zasto muski kad piju popiju i sebi mozak i hoce da se tuku?
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: balcan girl poslato 01 Maj, 2015, 03:23
Zasto muski kad piju popiju i sebi mozak i hoce da se tuku?

Zbog ¾ena.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Ako sam dobro skontao UFF-u su komunalci pisali kaznu, jer parkira motor ispod prozora stana?!?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF


Jecko

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Pa situacija tu je svakog dana sve bolja i bolja......toliko da je meni sve lakse i lakse sto sam otisla....

O Srbijo medj sljivama...... :'(

zVuk

Citat: Jecko poslato 01 Maj, 2015, 12:24
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Pa situacija tu je svakog dana sve bolja i bolja......toliko da je meni sve lakse i lakse sto sam otisla....



samo teraj i ne osvrci se...:D...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Bori¹a

1. kupio ja lsl hand gripove i da namontiram oni 1cm duzi (za ceo onaj prsten na kraju) i tu poludim, aj okratim ja to, prvo ona guma rukom kad je pipnem kao kurac da pipam, poludim drugi put [rofl] i uopste mi se ne svidja kako stoji...

2. ladno ce da udari kisa ujutru i necu moci da dodjem na druzenje, a planiram vec mesecima... aj sto nece kisa vec sto me zove krojacica da mi javi da nece raditi sutra i da pantalone u ponedeljak podignem... ja slusam ne mogu da verujem

3. vracam se kuci motorom iz grada i jebeni kabal od gasa se urezao u vizir pola cm i vibrira i trese da sam hteo da sidjem sa motora i da kukam pored...

polako, ne dam se, keep calm, keep calm...

sreca u nesreci, mogu da vratim silikonske rucice aaaaaali ove lsl necu moci da prodam ni za 15e... [doh] [doh] [doh]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Hattrick poslato 01 Maj, 2015, 00:16
Cisto da pitam, da li je u Srbiji plac na kome je sagradjena zgrada (dvoriste zgrade) privatno ili javno ?
Ukoliko je zgrada privatna, i u njoj ima samo privatnih stanova, neka logika nalaze da je i plac na kome je sagradjena ta zgrada takodje privatni posed, nekog lica, firme, ili organizacije, jer niko ne moze da gradi na javnoj povrsini.
Iz toga proizilazi da je dvoriste zgrade privatna kolektivna svojina, i da u istom ne vaze zakoni javnih povrsina.
Da li moze neko da potvrdi ili demantuje ovu logiku ?
precizno....
Vlasnici stanova u zgradi koja je uknjizena su mogli da urade besplatnu konverziju zemljista iz gradskog gradjevinskog u privatno....kao sto sam ja kad sam unjizio kucu , konveziju zemljista zavrsio i sad je sve 1/1....nema vise prava koriscenja...
Po novom zakonu mozes biti vlasnik zemljista na kojem je objekat sazidan, ali jako malo ljudi je iskoristilo tu sansu.....jel ih boli kurac.
Po starom si samo korisnik gradskog gradjevinskog zemljista i vlasnik nepokretnosti na njemu.....mogao si biti vlasnik samo poljoprivrednog zemljista (oranica, suma, livada, vocnjak)
Proslo je vreme Slobe i navikavajte se na evropu.....
Sto se tice Australije tamo su u nekim stvarima jos represivniji (svaka grupa motorciklista veca od 3 ce se tretirati kao organizovana banda u nekim drzavama australije)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Citat: Bori¹a poslato 01 Maj, 2015, 19:43
3. vracam se kuci motorom iz grada i jebeni kabal od gasa se urezao....

na struju radi? ;)

lord_oblivion

Na jebenoj privatnoj pumpi, na aparatu pi¹e BMB95, pi¹tolj je zelene boje a toèi naftu.
Istaèi, pretaèi, svaðaj se, jebi se sat vremena, ostatak ekipe zadr¾avam zbog neèije nemarnosti da propisno obele¾i aparat na benzinskoj stanici.

[djavo] [djavo] [djavo]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bigbad86

Ja mislim da nema leba da su UFF-a kaznili zato sto su prolazili pa videli motor. Takvih je 1000 po gradu. Neko ga drukao 100% a kad ga neko druka komunalna MORA da pise kaznu.

On topic: Slucajno udjem u aplikaciju BLICA i saznam ko je pobedio u mecu Mayweather-Pacquiao a jos nisam odgledao...

Lazic