Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

Citat: freepartyman poslato 22 Februar, 2015, 20:06
Citat: Che poslato 22 Februar, 2015, 19:51
Citat: freepartyman poslato 22 Februar, 2015, 18:00Tj. Onaj koji ima 40 000 dolara mesecno je srednja klasa ;)

Da ti nije jedna nula visak?


Nije, u Americi je visoka srednja klasa onaj ko zaradjuje do 600 000 godisnje. Preko toga smes da se nazivas visokom klasom. ;)

ja sam sa jedva 5000e socijalni slucaj. A mozda ni toliko ne zaradim...

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Slaninar

I ¹ta ka¾ete, uskoro lepo vreme za vo¾nju?



:)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

joka

Za ovakvu vo¾nju, ba¹ i neæe uskoro!   [neampojma]    [cheers]

makinjo

Citat: freepartyman poslato 22 Februar, 2015, 19:43
Citat: makinjo poslato 22 Februar, 2015, 19:38
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Februar, 2015, 19:24
Citat: makinjo poslato 22 Februar, 2015, 19:16
Trenutno radi ovde za tu firmu projekte a radio je i kod njih. Radi i privatno projekte koji donose finu lovu. Jbg covek se snasao.
Da se razumemo ne bih ni ja kupio tako skup auto ali nije on zbog toga zasluzio da mu ga ukradu. Jebe se njemu kasko je osiguran ali ovde se vodi polemika o tome da ko ga jebe kada je kupio tako skup auto plus je garant ukrao od drzave ili radnika.
A i revolucijo sumnjam i kada bih imao takav auto da bih ga parkirao svaki cas u garazu u dvoristu. Parkiran je bio na 15 minuta ispred kapije i ispod prozora .
to snasao, znaci nije platio porez na prihod drzavi. o0d toga privatno....kako sam i predpostavio kosmicka pravda.....ukrades od drzave pa onda neko0 mazne tebi.....
ja bi trebao da kukam jer su meni dva puta uzeli pare....drzava....velike pare na osnovu utaje poreza koju nisam ucinio ali su uzeli i nisu nikada vratili.....od tada ja kradem drzavu ne placajuci sve sto mogu....kosmicka pravda.....umesto da me ostave da radim oni su me dozivotno finansijski unakazili i zatvorili obe firme jer sam bio konkurencija nekoj kokoski iz JULa.....jebe se meni ko je bio na vlasti....u pitanju je drzava Srbija.
Znaci sada treba neko da ti ukrade motor  ili auto ne daj boze i ja da kazem ko ga jebe ne placa porez drzavi :)
Makinjo boris se protiv vetrenjaca, batali raspravu. Mi kao narod imamo fabricku gresku,neki feler, inat koji teramo samo sebi..koji nas je na kraju krajeva i doveo ovde gde smo sada..
Vidim i zavrsavam ovim :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: bigbad86 poslato 22 Februar, 2015, 20:07
Ne snose one nikakav rizik, da ima rizika ne bi to radili. Puknu na jednom liku kome se desi nesto al zato zarade na 100 njih...
to je sustina njihovog posla....ali ako tebe nesto zadesi ti ces stetu nadoknaditi....a ako ti se ne desi...jbg.....dobar posao to sa osiguranjem ako imas dobar menadzment i pametno radis, ne mozes da puknes....u nemackoj i penzioni fond radi na slicnom principu....kad ides u penziju ides na preglede kod lekara...komisija proceni koliko ces ziveti, pomnoze to sa koeficijentom rizika i podele cifru koju si dao plus kamata, na broj meseci koliko ces ziveti.....i to ti je penzija...
Ako mislis da mozes sam da snosis rizik onda se nemoj osigurati ali nemoj ni kukati.....najveci lopovi i prevaranti se osiguravaju .....da ih neko ne pokrade ili prevari.....svesni su rizika.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Che

Citat: freepartyman poslato 22 Februar, 2015, 20:06
Nije, u Americi je visoka srednja klasa onaj ko zaradjuje do 600 000 godisnje. Preko toga smes da se nazivas visokom klasom. ;)

Onda ti i ja ne pricamo o istoj Americi.
Debelo gresis ...

If you make within +/- 50% of your city’s household income for your age, you are middle class. For example, the average household income in San Francisco is ~$80,000. A person making $40,000 – $120,000 can comfortably consider himself or herself middle class.

80.000$ u SF (jedan od skupljih mesta za zivot) po domacinstvu (household) ...

Bas me zanima odakle vadis podatke?

OKi


Darko

jbt , daj da idem po Amerike da radim , ovo sve medecina ;)

Balsa Wrx

Kod nas 90% nabrojanih imaju 300 350e i to da im se posreci  [pop]
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Darko

hahah , pa sta mislis ,zasto rintam u kafanu vikendom ?

eclipse4

Citat: Darko poslato 22 Februar, 2015, 23:30
hahah , pa sta mislis ,zasto rintam u kafanu vikendom ?

zbog onih koje su kao ona gore....sa bicikleom  :P :P

mi¹ko_kolo

Citat: Balsa Wrx poslato 22 Februar, 2015, 23:26
Kod nas 90% nabrojanih imaju 300 350e i to da im se posreci  [pop]
Nije ba¹ 300-350. Vi¹e je 500-600. Ali i to je gola kita za posao koji rade.

eclipse4

a gde to misko? jer ovde u ovom delu srbije ljudi rintaju na +40 stepeni na stovaristima za 20.000 dinara
kasirke za 15.000
jos su i kinezi poceli da nam se smeju i ne prijavljuju radnice koje rade za 13.000
obezbedjenja rade za 18-22.000
radnici u fabrikama od 22-28.000 koj ima srecu podbaci na 32-36.000 (ali se nagutas fosfata i piritnih izgoretina a u njima ima sve vrste teskih metala)
zdrasvstvo.....neznam moja zena ima blizu 40.000 jednom je radila ko dragstor i podbacila na 69.000 ili je mozda bila neka greska...mi cutimo...i daj boze da opet pogrese...
konobarcice,radnice po zlatarama i ostalim nenabrojanim mestima isto od 13.000-25.000

a za tih 500-600 evra ovde bubreg da prodas i neces dobiti toliko a kamoli postenim radom da neko zaradi.

ja znam pre vise godina  (molim vas da ovo neko ne shvati kao vredjanje ili bilo sta jer nemam nameru za tim) moja zena je imala platu ovde a verovatno je i sada isto ne sumnjam,manju nego sto je imao fataljista u beogradu,i to znam od decka koji je to radio tamo......(ovde neznam dal pataljista ima i za koru hleba)...
e sad mi smo se pitali dali je moja zena glupa sto se trudila da postigne nesto u zivotu,tj da zavrsi to sto je zavrsila (drugi nemora ni osnovnu da ima za istu platu,bitno samo da je u bg) ili je samo greskom rodjena van beograda,jer po nekim pravilima ispada da trebas biti rodjen negde u srbiji,zavrsiti skolu i preseliti se u beograd da bi imao nesto.
ja ovo govorim na jednom primeru,sto nemogu da tvrdim da je za sve ostalo isto!


(citaj ovaj deo pazljivo da bi izbegli bilo kakvu nepotrebnu raspravu i da ne ispadne da ja mrzim nekog:)
e onda se pitaju sto svi mrze beograd i beogradjane,ali tu je greska,ljudi u beogradu nisu krivi nizasta,nisu oni birali gde ce da budu rodjeni,vec je politika kriva za sve,politika cini tako da cela srbija mrzi beograd i beogradjane....jer sve sto se radi i gradi je beograd,sve sto napreduje je beograd,sve sto izgleda iole dobro ovdwe je beograd,politicari na tv-u vicu beograd i beograd,nas grad i centar sveta......nista drugo ne postoji i nije bitno sem tog beograda.

e posle se oni u beogradu krste i pitaju odakle toliko,kako je neki kolega pre par dana napisao "onih koji silaze na sankama sa brda i neznaju vise da se vrate"...pa eto upravo odatle jer dok sve propada beograd se gradi....cela srbija placa razvoj beograda a niko da se pita sta je sa ostatkom srbije.....politicari ih se sete samo pred izbore i to je to.....

a cela se jugoslavija raspala samo zbog jednog i jedinog  beograda,nisu vise mogli da istrpe taj danak....

znaci ponovo ponavljam,ne mrzim nikog i ne zelim nikog da vredjam,ja samo govorim kako ljudi van beograda vide srbiju i beograd.....znaci politicari su ti licno koji okrecu zemlju samu protiv sebe....a ne narod.

da je srece i da se srbija razvija ravnomerno....bolelo bi nekog kurac iz donjeg potrkanja da se seli u bg i da proda dvoriste ili ga opustosi ili da jebe mater politicarima sto grade novi most u beogradu a otkup psenice toliki da nema covek ni za pokrivanje troskova setve...

Balsa Wrx

Na primorje je prosjek 300e u rodi najobicnijoj,ja sam radio za 950 1000e mjesecno preko ljeta na turisticki brodic :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

freepartyman

Citat: Che poslato 22 Februar, 2015, 23:03
Citat: freepartyman poslato 22 Februar, 2015, 20:06
Nije, u Americi je visoka srednja klasa onaj ko zaradjuje do 600 000 godisnje. Preko toga smes da se nazivas visokom klasom. ;)

Onda ti i ja ne pricamo o istoj Americi.
Debelo gresis ...

If you make within +/- 50% of your city’s household income for your age, you are middle class. For example, the average household income in San Francisco is ~$80,000. A person making $40,000 – $120,000 can comfortably consider himself or herself middle class.

80.000$ u SF (jedan od skupljih mesta za zivot) po domacinstvu (household) ...

Bas me zanima odakle vadis podatke?
Ne gresim..Imas vise vrsta srednje klase..

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Bori¹a

Citat: Darko poslato 22 Februar, 2015, 23:30
hahah , pa sta mislis ,zasto rintam u kafanu vikendom ?

juris sisate tete? [rofl]

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 23 Februar, 2015, 00:44
a gde to misko? jer ovde u ovom delu srbije ljudi rintaju na +40 stepeni na stovaristima za 20.000 dinara
kasirke za 15.000
jos su i kinezi poceli da nam se smeju i ne prijavljuju radnice koje rade za 13.000
obezbedjenja rade za 18-22.000
radnici u fabrikama od 22-28.000 koj ima srecu podbaci na 32-36.000 (ali se nagutas fosfata i piritnih izgoretina a u njima ima sve vrste teskih metala)
zdrasvstvo.....neznam moja zena ima blizu 40.000 jednom je radila ko dragstor i podbacila na 69.000 ili je mozda bila neka greska...mi cutimo...i daj boze da opet pogrese...
konobarcice,radnice po zlatarama i ostalim nenabrojanim mestima isto od 13.000-25.000

a za tih 500-600 evra ovde bubreg da prodas i neces dobiti toliko a kamoli postenim radom da neko zaradi.

ja znam pre vise godina  (molim vas da ovo neko ne shvati kao vredjanje ili bilo sta jer nemam nameru za tim) moja zena je imala platu ovde a verovatno je i sada isto ne sumnjam,manju nego sto je imao fataljista u beogradu,i to znam od decka koji je to radio tamo......(ovde neznam dal pataljista ima i za koru hleba)...
e sad mi smo se pitali dali je moja zena glupa sto se trudila da postigne nesto u zivotu,tj da zavrsi to sto je zavrsila (drugi nemora ni osnovnu da ima za istu platu,bitno samo da je u bg) ili je samo greskom rodjena van beograda,jer po nekim pravilima ispada da trebas biti rodjen negde u srbiji,zavrsiti skolu i preseliti se u beograd da bi imao nesto.
ja ovo govorim na jednom primeru,sto nemogu da tvrdim da je za sve ostalo isto!


(citaj ovaj deo pazljivo da bi izbegli bilo kakvu nepotrebnu raspravu i da ne ispadne da ja mrzim nekog:)
e onda se pitaju sto svi mrze beograd i beogradjane,ali tu je greska,ljudi u beogradu nisu krivi nizasta,nisu oni birali gde ce da budu rodjeni,vec je politika kriva za sve,politika cini tako da cela srbija mrzi beograd i beogradjane....jer sve sto se radi i gradi je beograd,sve sto napreduje je beograd,sve sto izgleda iole dobro ovdwe je beograd,politicari na tv-u vicu beograd i beograd,nas grad i centar sveta......nista drugo ne postoji i nije bitno sem tog beograda.

e posle se oni u beogradu krste i pitaju odakle toliko,kako je neki kolega pre par dana napisao "onih koji silaze na sankama sa brda i neznaju vise da se vrate"...pa eto upravo odatle jer dok sve propada beograd se gradi....cela srbija placa razvoj beograda a niko da se pita sta je sa ostatkom srbije.....politicari ih se sete samo pred izbore i to je to.....

a cela se jugoslavija raspala samo zbog jednog i jedinog  beograda,nisu vise mogli da istrpe taj danak....

znaci ponovo ponavljam,ne mrzim nikog i ne zelim nikog da vredjam,ja samo govorim kako ljudi van beograda vide srbiju i beograd.....znaci politicari su ti licno koji okrecu zemlju samu protiv sebe....a ne narod.

da je srece i da se srbija razvija ravnomerno....bolelo bi nekog kurac iz donjeg potrkanja da se seli u bg i da proda dvoriste ili ga opustosi ili da jebe mater politicarima sto grade novi most u beogradu a otkup psenice toliki da nema covek ni za pokrivanje troskova setve...

U mnogim siroma¹nim zemljama je tako - par mesta koja su puno vi¹e razvijena, ostalo mrak.

Drugar skoro oti¹ao za BG, ovde u NS te¹ko da se naðe dobra plata u struci.

Meni bi ¾ivot u BG bio kao kazna, volim NS, ali bih imao vi¹e para. Mada je NS vojvoðanski Beograd - malte ne jedino mesto koje jo¹ nije skroz propalo. I ljudi se iznenade kad ka¾e¹ da si roðen ovde, kao "ba¹, ba¹ u NS?!" - toliko ljudi se doselilo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

Citat: eclipse4 poslato 23 Februar, 2015, 00:44
a gde to misko? jer ovde u ovom delu srbije ljudi rintaju na +40 stepeni na stovaristima za 20.000 dinara
kasirke za 15.000
jos su i kinezi poceli da nam se smeju i ne prijavljuju radnice koje rade za 13.000
obezbedjenja rade za 18-22.000
radnici u fabrikama od 22-28.000 koj ima srecu podbaci na 32-36.000 (ali se nagutas fosfata i piritnih izgoretina a u njima ima sve vrste teskih metala)
zdrasvstvo.....neznam moja zena ima blizu 40.000 jednom je radila ko dragstor i podbacila na 69.000 ili je mozda bila neka greska...mi cutimo...i daj boze da opet pogrese...
konobarcice,radnice po zlatarama i ostalim nenabrojanim mestima isto od 13.000-25.000

a za tih 500-600 evra ovde bubreg da prodas i neces dobiti toliko a kamoli postenim radom da neko zaradi.

ja znam pre vise godina  (molim vas da ovo neko ne shvati kao vredjanje ili bilo sta jer nemam nameru za tim) moja zena je imala platu ovde a verovatno je i sada isto ne sumnjam,manju nego sto je imao fataljista u beogradu,i to znam od decka koji je to radio tamo......(ovde neznam dal pataljista ima i za koru hleba)...
e sad mi smo se pitali dali je moja zena glupa sto se trudila da postigne nesto u zivotu,tj da zavrsi to sto je zavrsila (drugi nemora ni osnovnu da ima za istu platu,bitno samo da je u bg) ili je samo greskom rodjena van beograda,jer po nekim pravilima ispada da trebas biti rodjen negde u srbiji,zavrsiti skolu i preseliti se u beograd da bi imao nesto.
ja ovo govorim na jednom primeru,sto nemogu da tvrdim da je za sve ostalo isto!


(citaj ovaj deo pazljivo da bi izbegli bilo kakvu nepotrebnu raspravu i da ne ispadne da ja mrzim nekog:)
e onda se pitaju sto svi mrze beograd i beogradjane,ali tu je greska,ljudi u beogradu nisu krivi nizasta,nisu oni birali gde ce da budu rodjeni,vec je politika kriva za sve,politika cini tako da cela srbija mrzi beograd i beogradjane....jer sve sto se radi i gradi je beograd,sve sto napreduje je beograd,sve sto izgleda iole dobro ovdwe je beograd,politicari na tv-u vicu beograd i beograd,nas grad i centar sveta......nista drugo ne postoji i nije bitno sem tog beograda.

e posle se oni u beogradu krste i pitaju odakle toliko,kako je neki kolega pre par dana napisao "onih koji silaze na sankama sa brda i neznaju vise da se vrate"...pa eto upravo odatle jer dok sve propada beograd se gradi....cela srbija placa razvoj beograda a niko da se pita sta je sa ostatkom srbije.....politicari ih se sete samo pred izbore i to je to.....

a cela se jugoslavija raspala samo zbog jednog i jedinog  beograda,nisu vise mogli da istrpe taj danak....

znaci ponovo ponavljam,ne mrzim nikog i ne zelim nikog da vredjam,ja samo govorim kako ljudi van beograda vide srbiju i beograd.....znaci politicari su ti licno koji okrecu zemlju samu protiv sebe....a ne narod.

da je srece i da se srbija razvija ravnomerno....bolelo bi nekog kurac iz donjeg potrkanja da se seli u bg i da proda dvoriste ili ga opustosi ili da jebe mater politicarima sto grade novi most u beogradu a otkup psenice toliki da nema covek ni za pokrivanje troskova setve...

Nisam ja pisao ni o kasirkama, ni o prodavaèicama. Na onom spisku su, skoro sve, specijalisti lekari. A plate tih profila se kreæu oko 60-70 hiljada. Prosto, koeficijent puta osnovica i doðe¹ do zarade. A koeficiijenti se kreæu od 22,55 do 29,32 pa puta 2368,00 doðe¹ do cifre od 53400 do 69429. A to je bez minulog rada, de¾urstava, itd. ©to je, opet, te¹ka buranija za zarade sa onog spiska. Sve to mo¾e¹ i ti da proveri¹ jer na netu ima¹ koeficijente svih radnih mesta koja se finansiraju iz bud¾eta. Zdravstvo, ¹kolstvo, kultura...

UFF

Citat: makinjo poslato 22 Februar, 2015, 18:57
I uff je u jednom trenutku imao tri motora. Ko ga jebe ako mu ukradu garant je ukrao :((((

paaa u jednom trenutku sam imao 6 komada a u poslenje dve godine konstantno 4 kom... ali nisam bas hteo sve da kacim na forum da ne ostanem bez motora kao taj bez dzipa
sad mogu da napisem jer ih vise nemam, ostao samo jedan (za mene najbolji) a ni kintu vise nemam, otislo sve u stan i zemljiste
i to sa gomilom motora nije bilo qrcenje vec investicija (kao sto cu sad da kupim SUV jer mi treba da dodjem do placa a ne da bi se qrcio) kad se u pravom trenutku pojavi dobar motor za malu kintu to ne treba propustiti a za to moras da imas stek i da budes strpljiv

i sad ce neko da kaze UFF ima pare, vozi bmw-a.. a to sto je moj bmw traktor i to najslabiji koji se proizvodio tad nema veze... ali ja zadovoljan jer mi po gradu ne prelazi 7l
ono sto drugi ne znaju je da sam ga pre 3-4 godine kupio za 4k eur i da i dan danas vredi toliko ili vise (to sto sam skrljao preko 1000e u opremu za njega je moj licni izbor) :)
hteo sam E92, imao i kintu za njega, ali to nije pametno kupiti jos jer em zarobis kintu, em mogu da ti ga ukradu, em se previse gubi na godisnjem nivou zbog samog starenja vozila tako da ce on morati da saceka kao sto sam uvek cekao za nadrkane galaxy-e, ajfone itd... ne mora sve odmah i ne mora najnovije i najskuplje da se nosi cak i kad mozes da ih priustis
jbg mora malo mozak da se koristi a ne ko kole proda nesto pa sedne na motor da se vozi po snegu dok ne sjebe i njega i sebe i na kraju on bolestan, motor sahranjen i bez dinara u dzepu