Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Che

Citat: balcan girl poslato 29 Decembar, 2014, 01:32
pa prosto mu izbrises komentare sa zida koje ne zelis da èitas :D

prosto obrises budalu i nemas vise nikada problema ;)

Bori¹a

jebene eksponencijalne jednacine i logaritamske... nece samo sneg padati danas [doh] [doh]
vise volim da mi zakljuci keca kao coveku a ne da me ostavlja poslednji dan u polugodistu

ЯЭВОЛУТИОН

to je generalno krivi kurac od matematike....sve se sablonski radi.....najgore od svega sto ti to verovatno u zivotu nece trebati osim ako ne pocnes da se bavis kvantnom fizikom....mada i za to slabo slabo.....to je problem naseg obrazovanja, ucis ono sto nije opsta kultura a nece ti trebati u zivotu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

necu da komentarisem to, jebem ti od pocetka godine radimo i dan danas ne kapiram o cemu se radi...
a radim za dvojku u 14h danas :(
sto je jos gore, radis zadatak 10 minuta i dobijes neke brojeve koji kurcu ne znace

evo i jedan tvit zanimljiv na tu temu...


Slaninar

Matematika je koristan alat. Nikad ne zna¹ kad æe ti zatrebati. Pogotovo ta elementarna (gde spadaju i sinusi).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bori¹a


Hohštapler

Citat: Darko poslato 29 Decembar, 2014, 01:10
strasno ...
"gubili smo vreme sto smo isli tamo , bacili smo pare i tu decu treba eutanazirati "

cekaj bre brate mili ?!?!?!?!!?

evo brate moj,  ja sam mu odgpvorio, njegovim ar¹inom.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

ucis radi razvijanja logike i mentalnih kapaciteta a ne zato sto ce ti kasnije trebati

goranvojska

Citat: PECA BMW poslato 29 Decembar, 2014, 03:49
Citat: Tatica poslato 29 Decembar, 2014, 02:00
''Суви'' печат, 3Д, између потписа. Тако ради и АМГ:



.....velikom kolicinom pica u svim oblicima.

Hoces da kazes da se ovaj pufov pecat treba "nakvasiti"  :D
velikom kolicinom hajnekena.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2014, 13:04
ucis radi razvijanja logike i mentalnih kapaciteta a ne zato sto ce ti kasnije trebati
NEMA LOGIKE U INTEGRALIMA.....cosinusi i sinusi kao i tangensi su elementarna matematika i moze biti prakticno upotrebljena....odnosi hipotenuze i katete su recimo bitni za nadogradnju geometrije....

ja sad ne bih znao da resim neki zadatak sa integralima....pretpostavljam da bi ti UFFe sa tolikim diplomama znao...i Miljan bi verovatno znao.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

pricam o celoj matematici kao nauci zasto je korisna da se uci a uzivno nista rucno primenjivati neces
imas naucni digitron na mobilnom

isto kao i vojska, tesko da cu u zivotu opet uzivo da pucam na nekog iz kalasa osima ko se ne zarati ali je bila dobra ta bacena godina zivota da steknem iskustvo i naucim neke bitne stvari u zivotu koje drugacije ne bih naucio, zato ti zivotni procesi i postoje

El Jefe

Na mobilnom nema formule za izracunavanje zapremine cilindra, zar ne?
Друштво за заштиту од животиња

mrle

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Decembar, 2014, 13:22
Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2014, 13:04
ucis radi razvijanja logike i mentalnih kapaciteta a ne zato sto ce ti kasnije trebati
NEMA LOGIKE U INTEGRALIMA.....cosinusi i sinusi kao i tangensi su elementarna matematika i moze biti prakticno upotrebljena....odnosi hipotenuze i katete su recimo bitni za nadogradnju geometrije....

ja sad ne bih znao da resim neki zadatak sa integralima....pretpostavljam da bi ti UFFe sa tolikim diplomama znao...i Miljan bi verovatno znao.....

ne da ima logike, nego se matematika uèi unazad, pa iz integralni i diferencijalnih jednaèina su dobijene sve upro¹æenje formule, pa i povr¹ina kvadrata... a tek osnovne formule u fizici, elektrotehnici, ma¹instvu...

re¹io sam sve zadatke iz Veneovih zbirci. I dan danas imam sve uraðeno i ispravljeno, ako je u pitanju ¹tamparska gre¹ka.

A o vi¹oj matematici na studiranju neæu da prièam.

mrle

Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2014, 13:04
ucis radi razvijanja logike i mentalnih kapaciteta a ne zato sto ce ti kasnije trebati

u veæini sluèajeva. Sla¾em se.

eclipse4

Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2014, 13:04
ucis radi razvijanja logike i mentalnih kapaciteta a ne zato sto ce ti kasnije trebati

razvijas logiku u drzavi gde nema logike? razvijas mentalni kapacitet u drzavi gde samo mentalno ***** mogu da shvate njene zakone?

......ti si sigurno hiljadama kilometara odavde.....

;)

UFF

to razvijas zbog sebe a ne zbog drzave
ti kasnije ako pozelis mozes da odes iz nje a ona ne moze ;)

Kostić


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mrle poslato 29 Decembar, 2014, 15:01
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Decembar, 2014, 13:22
Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2014, 13:04
ucis radi razvijanja logike i mentalnih kapaciteta a ne zato sto ce ti kasnije trebati
NEMA LOGIKE U INTEGRALIMA.....cosinusi i sinusi kao i tangensi su elementarna matematika i moze biti prakticno upotrebljena....odnosi hipotenuze i katete su recimo bitni za nadogradnju geometrije....

ja sad ne bih znao da resim neki zadatak sa integralima....pretpostavljam da bi ti UFFe sa tolikim diplomama znao...i Miljan bi verovatno znao.....

ne da ima logike, nego se matematika uèi unazad, pa iz integralni i diferencijalnih jednaèina su dobijene sve upro¹æenje formule, pa i povr¹ina kvadrata... a tek osnovne formule u fizici, elektrotehnici, ma¹instvu...

re¹io sam sve zadatke iz Veneovih zbirci. I dan danas imam sve uraðeno i ispravljeno, ako je u pitanju ¹tamparska gre¹ka.

A o vi¹oj matematici na studiranju neæu da prièam.
ti si se definitivno posvadjao sa logikom.......znas i iz dnk je nastala citava biologija, pa se to prvo ne uci........kako se u hemiji pocinje od periodicnog sistema, da bi se nesto razumelo, tako i matematika krece od sabiranja......

kad si zadnji put resio neki zadatak sa integralima.....neku diferencijalnu jednacinu.....juce....pre mesec dana...pre godinu dana...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

Kume ja polozio, polozio!!!!

[yahoo] [yahoo]

za geometriju se slazem da je vrlo korisna, i bilo sta sto je u praksi koliko-toliko primenljivo... ali evo mi ucimo logaritme i izvode funkcija i izvukoh dvojku iako nemam pojma sta je to

Ivicat