Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

perlx

Citat: dzimika poslato 06 Decembar, 2014, 12:44
da si slala nekome od manijaka 5 puta u BG post expresom jeftinije bi te kostala postarina od 5000din  :D
DHL-om [sutirakamen]

Zvonèica

Imate svu slobodu da me zezate koliko hoæete. Nisam bolje zaslu¾ila.
Pusto ¾ensko kad nema pojma....
Hold your head high and your middle finger higher

Slaninar

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 11:56
ajde sada da svima odgovorim:

U Smederevu se piratska verzija podrazmeva i svi tako rade.

Moje iskustvo je takvo da je pri radu s ljudima ovo najopasnija stavka. ©ta ko podrazumeva. Èak, kad god to ne deluje previ¹e "geeky", volim da lepo napismeno stavimo sve ¹to smo se "dogovorili". Èudo kako mo¾e da ispadne nesporazum, zbog sitnice, èak i kad se ljudi najdobronamernije dogovaraju, bez poku¹aja da iko ikog zajebe.

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 11:56
Ali prvi put sam èula da neko, ko se bavi raèunarima i od toga ¾ivi, instalira trial verziju za MO koji mi je neophodan svakog dana. Kao i svima, zar ne?
Raèunar jeste radio ali je ludeo, dogovor je da ponovo instalira Win7 i vrati ga sa svim programima koje je imao ranije. Rekao mi je da trebaju dva nova kulera, u redu, nema frke, kupi, namesti i uraèunaj u cenu. Sad sam se setila, kupio je samo jedan.

Osim ¹to nije stavio piratsku verziju Offisa, da li raèunar sada radi? Stabilno?


Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 11:56
Po¹to me je vozio dve nedelje pitala sam druga, objasnila mu telefonom o èemu se radi, on mi je rekao blablablablablabla, ¹ta sve treba, ja sam to majstoru ponovila i pitala ga da li je to radio a on me je zabezeknuto gledao....gore je izgledao nego ja kada sam proèitala jer, realno, nemam pojma o èemu se radi.

Ne znam kako ste prièali, kakav je ko imao nastup, ali jedno je kad detaljno opi¹e¹ sve simptome i probleme, a drugo kad ti èoveku èiji je to posao poène¹ da prièa¹ ¹ta treba i kako da uradi. Nekom je to cool, nekog mo¾e da uvredi, naljuti.

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 11:56
Na kraju je bilo da postoji moguænost da flashuje bios ali nije to radio. Proverio komponente, sve su ispravne. Posle dva dana mi je vratio raèunar u ispravnom stanju, pitala sam ga ¹ta je radio i koji je to problem bio, rekao je-neka to ostane moja tajna ali od sada se obraæaj meni kada ne¹to treba. Va¾i, nema problema.
Sinoæ mu lepo pustim poruku za office, on ka¾e- iinstaliraj sama, ja nemam 2007 ni 2010. Da instaliram sama? Pa, platila sam ti da ti sredi¹ a ne ja. Ja opet probam lepim, da budem fina, on ka¾e- imam 2003 ako hoæe¹. Neæu, hoæu ono ¹to sam imala ili novije. Ti si majstor, platila sam ti, red je i po¹teno je da popravi¹ ono ¹to si obeæao a uz to mi nisi ni rekao koji je problem bio sa raèunarom.

Mislim da je majstorov posao da popravi. Nije du¾an da ti obja¹njava. Ako zameni neki deo i hoæe da naplati, OK - to mora da ka¾e da je zamenjeno. Ostalo je njegova dobra volja. Po meni. Nisam ja najpametniji i mo¾da gre¹im.
Ovaj drugi deo, ponavljam: pitanje je ¹ta ste se taèno dogovorili i ¹ta je ko podrazumevao.

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 11:56
E, tu se on uvredio. Rekoh mu da neæu da se raspravljam i da smo zavr¹ili prièu, snaæi æu se sama kad veæ on ne mo¾e iako smatram da kao majstor treba da ima sve ¹to je potrebno a ne da kod mene dolazi svaki dan i uzima kablove ili tra¾i usb i uz to instalira verziju od mesec dana jer NEMA drugu.

O majstorima koji pozajmljuju alat (od mu¹terije) generalno nemam ba¹ najvi¹e mi¹ljenje, mada ima izuzetaka.

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 11:56
Znaèi, nije popravio jer nemam office paket!

Zavisi ¹ta ste se taèno dogovorili. I kako. Tebi nije bio problem samo office, veæ raèunar nije radio kako treba uop¹te, ako sam dobro razumeo. Ne tvrdim da je on u pravu, samo ka¾em kako vidim, onako sa strane, da me boli kurac i za njega i za tebe.

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 11:56
Inaèe, ukratko, problem sa raèunarom je bio taj da nisu mogli da obore win7 jer je neko, ko ga je instalirao stavio ¹ifru. Tako su mi rekli....dva servisa

Dva servisa nisu mogli da nameste, pa je morao ovaj, treæi?

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzimika poslato 06 Decembar, 2014, 12:35
Citat: Slaninar poslato 06 Decembar, 2014, 08:54
Da li ste se unapred dogovorili da instalira piratsku verziju? Mo¾da èovek neæe da instalira nelegalan softver?

nadji mi servisera koji instalira samo originalni software i da nikada nije instalirao nista piratsko, molim te
i da instalira samo originalne onda bi trebalo to da napomene pre nego sto uzme bilo sta da popravlja

evo recimo bg elektronik servis i pre nego sto je postao ovlascen za brdo brendova je imao princip da popravke preko 15e zove vlasnika i pita sta da rade

Mene jedan fotograf ovdasnji sa foruma ubedjivao kako mu je sav softver regularan...znas onog sto se buni za autorska prava,,,,,kako se zove....evo sad nikako da se setim.....uglavnom kad sam ga pitao dali je ikada koristio piratski softver, odgovor je bio da on ima strogo lincenciran 9doduse nije rekao da nikada nije koristio ali mi bilo glupo da insistiram)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Zvonèica

Ako on posle dve nedelje meni ka¾e da ne zna ¹ta da radi (uz to se hvali da je veoma dobar majstor i da sve zna) normalno je da æu se, za pomoæ,  obratiti èoveku koji nije iz mog grada ali znam da se razume i da od toga ¾ivi i da mogu da mu verujem.  Samo je gre¹ka ¹to ja nisam reagovala na vreme i uzela raèunar onog trenutka kada sam mu proèitala poruke ¹ta je trebao da proveri i ¹ta da radi, videv¹i njegovu reakciju. Jbg kom¹ija je u pitanju.
Dogovor je da mi raèunar vrati sa svim programima koje je imao. Raèunar jeste radio, mogla sam da radim na njemu normalno osim ¹to je firefox  zezao jer je povlaèio gluposti kako je hteo. Office nije bio problem.
Hold your head high and your middle finger higher

Andreja

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 13:00
Imate svu slobodu da me zezate koliko hoæete. Nisam bolje zaslu¾ila.
Pusto ¾ensko kad nema pojma....

Eeee ¾ene, ¾ene, izvlaèite se na to ¹to ste slabiji pol a ovamo biste ravnopravnst :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Zvonèica

Sad æe¹ jo¹ i da me nasmeje¹...nisam ba¹ ja ne¹to za ravnopravnost u svakom pogledu. Mora da se zna ko je mu¹karac a ko ¾ena i kakve su uloge.
Hold your head high and your middle finger higher

Slaninar

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 13:34
Dogovor je da mi raèunar vrati sa svim programima koje je imao.

Pa on je i vratio sve programe koje je imao. Shvata¹ da èovek nema Office 2007?    [rofl] [rofl] [rofl]


©alim se malo, bitno da ti radi komp, ovo za office se lako re¹i, eto, kolega Uff se veæ javio.  Opu¹teno. Sad zna¹ za sledeæi put ¹ta i kako. Nisi preskupo ni platila ¹kolu, a ima¹ i ispravan komp.    [cheers]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kalesin

Citat: Andreja poslato 06 Decembar, 2014, 13:41
Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 13:00
Imate svu slobodu da me zezate koliko hoæete. Nisam bolje zaslu¾ila.
Pusto ¾ensko kad nema pojma....

Eeee ¾ene, ¾ene, izvlaèite se na to ¹to ste slabiji pol a ovamo biste ravnopravnst :D

Sta se ti mali javljas......  [blahblah]   [zena]  [djavo] lepo rekla devojka da ne zna...
a ravnopravnost.. pa od toga nema nista treba da u vecini slucajeva budete pod nama zenama  [djavo]

a u tim manjim mestima vacarosi kao sto je onaj su veoma cesta pojava, a ono sto UFF rece...da odmah otvorim servis u Smederevu ako je 5000 zamena kulera i reinstalacija sistema sa pratecim programima...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Andreja

Citat: Kalesin poslato 06 Decembar, 2014, 13:47
Citat: Andreja poslato 06 Decembar, 2014, 13:41
Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 13:00
Imate svu slobodu da me zezate koliko hoæete. Nisam bolje zaslu¾ila.
Pusto ¾ensko kad nema pojma....

Eeee ¾ene, ¾ene, izvlaèite se na to ¹to ste slabiji pol a ovamo biste ravnopravnst :D
Sta se ti mali javljas......  [blahblah]   [zena]  [djavo] lepo rekla devojka da ne zna...
a ravnopravnost.. pa od toga nema nista treba da u vecini slucajeva budete pod nama zenama  [djavo]

Malo ispod, malo iznad, malo otpozadi... :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mareskin

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 13:34
Ako on posle dve nedelje meni ka¾e da ne zna ¹ta da radi (uz to se hvali da je veoma dobar majstor i da sve zna) normalno je da æu se, za pomoæ,  obratiti èoveku koji nije iz mog grada ali znam da se razume i da od toga ¾ivi i da mogu da mu verujem.  Samo je gre¹ka ¹to ja nisam reagovala na vreme i uzela raèunar onog trenutka kada sam mu proèitala poruke ¹ta je trebao da proveri i ¹ta da radi, videv¹i njegovu reakciju. Jbg kom¹ija je u pitanju.
Dogovor je da mi raèunar vrati sa svim programima koje je imao. Raèunar jeste radio, mogla sam da radim na njemu normalno osim ¹to je firefox  zezao jer je povlaèio gluposti kako je hteo. Office nije bio problem.

Kod mene se u servisu popuni radni nalog i na njemu napi¹emo podatke klijenta, spisak ¹ta je sve doneo od opreme (da mi ne tra¾e laptop adapter koji nisu ni doneli), simptome koje raèunar ili oprema ima i ¹ta ¾ele da mi uradimo. Nekada odmah mo¾emo da ka¾emo cenu rada, a nekad javimo naknadno.
Ukoliko je kvar ozbiljniji ili zahteva zamenu delova prvo pozovemo i ka¾emo ¹ta smo utvrdili i koliko bi delovi ko¹tali.

Problem sa Firefoxom u poslednje vreme ima dosta ljudi, jer se instaliraju neke glupe ekstenzije prilikom poseæivanja raznih sajtova. Najèe¹æe sajtovi za gledanje filmova online. Po¹to mnogi ne znaju da to ne treba da prihvate onda im se uvale razne gluposti. Mo¾e se reæi da su to virusi.
Naravno, mo¾e biti i ne¹to drugo, ali je ovo trenutno aktuelno.

Meni kao serviseru ponekad smeta kada ljudi koji se "razumeju" poènu da mi obja¹njavaju ¹ta bi trebalo da uradim. Ukoliko znaju kako da re¹e problem onda treba da ga re¹e sami, a ne da nose u servis.

Pitanje je ¹ta je on sve u stvari radio na tom raèunaru, ali ako je on bio funkcionalan kao ¹to ka¾e¹ onda mi je 5000 prevelika cifra.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2014, 14:23
Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 13:34
Ako on posle dve nedelje meni ka¾e da ne zna ¹ta da radi (uz to se hvali da je veoma dobar majstor i da sve zna) normalno je da æu se, za pomoæ,  obratiti èoveku koji nije iz mog grada ali znam da se razume i da od toga ¾ivi i da mogu da mu verujem.  Samo je gre¹ka ¹to ja nisam reagovala na vreme i uzela raèunar onog trenutka kada sam mu proèitala poruke ¹ta je trebao da proveri i ¹ta da radi, videv¹i njegovu reakciju. Jbg kom¹ija je u pitanju.
Dogovor je da mi raèunar vrati sa svim programima koje je imao. Raèunar jeste radio, mogla sam da radim na njemu normalno osim ¹to je firefox  zezao jer je povlaèio gluposti kako je hteo. Office nije bio problem.

Kod mene se u servisu popuni radni nalog i na njemu napi¹emo podatke klijenta, spisak ¹ta je sve doneo od opreme (da mi ne tra¾e laptop adapter koji nisu ni doneli), simptome koje raèunar ili oprema ima i ¹ta ¾ele da mi uradimo. Nekada odmah mo¾emo da ka¾emo cenu rada, a nekad javimo naknadno.
Ukoliko je kvar ozbiljniji ili zahteva zamenu delova prvo pozovemo i ka¾emo ¹ta smo utvrdili i koliko bi delovi ko¹tali.

Problem sa Firefoxom u poslednje vreme ima dosta ljudi, jer se instaliraju neke glupe ekstenzije prilikom poseæivanja raznih sajtova. Najèe¹æe sajtovi za gledanje filmova online. Po¹to mnogi ne znaju da to ne treba da prihvate onda im se uvale razne gluposti. Mo¾e se reæi da su to virusi.
Naravno, mo¾e biti i ne¹to drugo, ali je ovo trenutno aktuelno.

Meni kao serviseru ponekad smeta kada ljudi koji se "razumeju" poènu da mi obja¹njavaju ¹ta bi trebalo da uradim. Ukoliko znaju kako da re¹e problem onda treba da ga re¹e sami, a ne da nose u servis.

Pitanje je ¹ta je on sve u stvari radio na tom raèunaru, ali ako je on bio funkcionalan kao ¹to ka¾e¹ onda mi je 5000 prevelika cifra.

Sve potpisujem, osim ovog poslednjeg. Tu bih dodao da je ta cifra sasvim OK ako je pre uraðenog posla reèeno koliko æe da ko¹ta. Pride ¹to ne znamo taèno ¹ta je sve raðeno. Generalno kontam da ako radi¹ jeftino, onda bar mo¾e¹ ti da bira¹ mu¹terije, a ako si skup, onda ti doðu samo oni koji hoæe i mogu da plate, kakvi god bili, nema¹ puno izbora.  Da ne govorim ¹to vodoinstalater uzme "samo 1000 dinara", a majstor za komp uzme "èak 1000 dinara" (ako se nije skoro ne¹to tu promenilo).  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

ja najvise volim da ne platim nista :D nego skuvam kafu, kupim pivo, eventualno neko meso na rostilj, izvolte radite vi vas posao ja cu samo da posmatram iz prikrajka i eventualno donesem neko ladno iz frizidera :D ne pitam nista jer da se u to nesto razumem ne bi zvala majstora :D a ako plaæam jedino sto je jakoooo bitnooo da ja ne flipnem je to da ako ti kazem u detalje sta hocu i kako hocu to da izgleda a ti kazes ok je to moze i posle ne bude kako smo se dogovorili ne da æes da vratis lovu nego æes da propisas i majèino mleko sto si popio kao beba :D osim ako to ne plaæa moj tata pa ja ne smem da se mesam :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: balcan girl poslato 06 Decembar, 2014, 15:09
ja najvise volim da ne platim nista :D nego skuvam kafu, kupim pivo, eventualno neko meso na rostilj, izvolte radite vi vas posao ja cu samo da posmatram iz prikrajka i eventualno donesem neko ladno iz frizidera :D ne pitam nista jer da se u to nesto razumem ne bi zvala majstora :D a ako plaæam jedino sto je jakoooo bitnooo da ja ne flipnem je to da ako ti kazem u detalje sta hocu i kako hocu to da izgleda a ti kazes ok je to moze i posle ne bude kako smo se dogovorili ne da æes da vratis lovu nego æes da propisas i majèino mleko sto si popio kao beba :D osim ako to ne plaæa moj tata pa ja ne smem da se mesam :D :D :D

Znaèi onaj majstor koga si platila kafom, pivom i eventualnim ro¹tiljom da ti vrati pare :D

P.S. Kako da vratimo mi ¹to nikad ne povraæamo ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Mi odavno ne radimo varijante servisa po kuæama, jer nam se ne isplati.

U servisu imamo sav alat i opremu, a i mo¾emo da radimo vi¹e raèunara odjednom. Èim ode¹ na teren ti radi¹ samo jedan posao i plus mo¾e da se desi da je problem veæi nego ¹to je klijent mislio i da ne mo¾e¹ bez odreðene opreme ili bez vi¹e sati rada da ga re¹i¹. Tu onda nastaje problem putnih tro¹kova i vremena provedenog u dijagnostici.


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

pise tamo lepo mareskin a kad platim sta se desava :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Zvonèica

Irena,  [thumb_up]

Cena je reèena nakon posla jer je rekao da ne zna koliko æe to da ko¹ta. Kada ti gori pod nogama i raèunar ti hitno treba onda i ne pravi¹ pitanje osim ¹to objasni¹ ¹ta ne valja.
Ako, neka ih potro¹i na dobar naèin, trebaæe mu.
Hold your head high and your middle finger higher

balcan girl

srce mojeeee malooo slomi mu noge da ih potrosi na gips :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4

Citat: Zvonèica poslato 06 Decembar, 2014, 13:45
Sad æe¹ jo¹ i da me nasmeje¹...nisam ba¹ ja ne¹to za ravnopravnost u svakom pogledu. Mora da se zna ko je mu¹karac a ko ¾ena i kakve su uloge.

daleko od toga da imam nesto protiv zena...zapravo ja ih obozavam,volim,mazim,pazim.....dobro o tome otom potom ;)

nikad nisam razumeo zasto ne bi muskarac poslusao zenu ukoliko ima pametniji predlog od njega,ne razumem zasto ne bi bila predsednik drzave ako bi vodila drzavu bolje od muskarca,zasto ne bi bila direktor firme ako ta firma posluje u dobitku,takodje ne razumem zasto ne bi zene bile ravnopravne s muskarcima.....ali najvise od svega ne razumem zasto zena ne bi radila na lopatu s muskarcem?zasto ne bi sekla,cepala drva iz sume kao muskarac,zasto ne bi betonirala i vozila kolica sa betonom na gradilistu,vezala armaturu........nego cim dodje do tih poslova onda "jao,pa zene su nezniji pol znate kako one da dizu tesko"...... pa kako rodjace onda ravnopravno?kad se koristi samo usta za galamu?

[ljubav] [ljubav]

Zvonèica

Hold your head high and your middle finger higher