Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF


mareskin

Citat: Slaninar poslato 23 Septembar, 2014, 22:19
Citat: mareskin poslato 23 Septembar, 2014, 19:35

Ne, nego mislim da im se mnogo puta pru¾ala prilika da ne¹to dobiju ili da ne¹to postignu,

Samo na papiru. Za novine. To je sve kurac. Nisu povla¹teni i uop¹te nije lak¹e kad si obojen - naprotiv.

Sla¾em se da veæina i to malo ne koristi. Sla¾em se i da kod nas nikome vi¹e dr¾ava stvarno ne poma¾e, veæini po¹tenih i odma¾e.

Na papiru ili ne, ali ako odbija¹ da po¹tuje¹ zakone zemlje, ako odbija¹ da nosi¹ ili poseduje¹ liènu kartu to znaèi da si sam odluèio da se odrekne¹ nekih prava.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 23 Septembar, 2014, 23:48
Citat: Slaninar poslato 23 Septembar, 2014, 22:19
Citat: mareskin poslato 23 Septembar, 2014, 19:35

Ne, nego mislim da im se mnogo puta pru¾ala prilika da ne¹to dobiju ili da ne¹to postignu,

Samo na papiru. Za novine. To je sve kurac. Nisu povla¹teni i uop¹te nije lak¹e kad si obojen - naprotiv.

Sla¾em se da veæina i to malo ne koristi. Sla¾em se i da kod nas nikome vi¹e dr¾ava stvarno ne poma¾e, veæini po¹tenih i odma¾e.

Na papiru ili ne, ali ako odbija¹ da po¹tuje¹ zakone zemlje, ako odbija¹ da nosi¹ ili poseduje¹ liènu kartu to znaèi da si sam odluèio da se odrekne¹ nekih prava.


Tako je - u èemu je onda problem?  Ja sam iz tvog pisanija skontao da zastupa¹ stav da su cigani ne¹to povla¹teni, preza¹tiæeni kod nas. Ja se sa njima ne bih menjao.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


Oni jesu povla¹æeni jer ispada da se ista prava koja oni kr¹e drugaèije tretiraju kod mene, tebe i njih. I kada mi pretrpimo ¹tetu od njih nemamo nikakav naèin da je nadoknadimo.

Oèigledno je da namerno "zaboravlja¹" od kojeg primera je krenula prièa tj. o kojim ciganima prièamo.

I ranije sam pisao da poznajem cigane koji su zaposleni, po¹teni i vredni ljudi. O njima ne prièam.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 24 Septembar, 2014, 00:14

Oni jesu povla¹æeni jer ispada da se ista prava koja oni kr¹e drugaèije tretiraju kod mene, tebe i njih. I kada mi pretrpimo ¹tetu od njih nemamo nikakav naèin da je nadoknadimo.


Pa to nema veze sa ciganima. Ko god nema prijavljenu adresu, ni¹ta imovine na sebi, nema posao - u istoj je "povla¹tenoj" poziciji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 24 Septembar, 2014, 00:36
Citat: mareskin poslato 24 Septembar, 2014, 00:14

Oni jesu povla¹æeni jer ispada da se ista prava koja oni kr¹e drugaèije tretiraju kod mene, tebe i njih. I kada mi pretrpimo ¹tetu od njih nemamo nikakav naèin da je nadoknadimo.


Pa to nema veze sa ciganima. Ko god nema prijavljenu adresu, ni¹ta imovine na sebi, nema posao - u istoj je "povla¹tenoj" poziciji.


I opet da se vratimo odakle je razgovor krenuo. Koje od "povla¹æenih" èe¹æe viða¹: na raskrsnicama kako naskaèu na auta, voze konjske zaprege po gradu ili autoputu, voze skrpljena prevozna sredstva bez signalizacije i registracije itd.

Bespredmetna je prièa jer smo krenuli od uske teme, a ti je ¹iri¹ prema potrebi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

clutch&brake

Poranila zima na forumu koliko vidim...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Bori¹a

i napolju poranila
nosim zimsku jaknu za skijanje i zimske cokule hahah

balcan girl

mnogo bi bolje bilo da mi te povlascene cigane bez imovine i liène karte deportujemo npr. na kosovo :D pa bez liène karte jbg ne mogu ni da se vrate u srbiju :D a tamo lepo fino ima ovih iz evropske unije da brinu o njihovim pravima i tako to...a mislim i da bi ih siptari jakooo lepooo doèekali :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: mareskin poslato 24 Septembar, 2014, 00:48
I opet da se vratimo odakle je razgovor krenuo. Koje od "povla¹æenih" èe¹æe viða¹: na raskrsnicama kako naskaèu na auta, voze konjske zaprege po gradu ili autoputu, voze skrpljena prevozna sredstva bez signalizacije i registracije itd.

Bespredmetna je prièa jer smo krenuli od uske teme, a ti je ¹iri¹ prema potrebi.

Prièa je da nisu oni povla¹teni zato ¹to su cigani. Svako to mo¾e - samo nemoj imati prijavljenu adresu, ni¹ta imovine na sebi, budi spreman da odmori¹ preko zime u zatvoru jer ti je tamo toplije i lep¹e. Mo¾e¹ odmah sutra i ti isto tako.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Joker

Povclasceni su zato sto su cigani! Ne samo zato sto nemaju prijavljenu adresu stanovanja, nista imovine na sebi nego zato sto su i cigani! Nacionalna manjina! Kao i sve druge manjine kod nas imaju posebne uslove samo sto oni to zloupotrebljavaju do te mere da je to preslo granice..
Svako ko izabere da zivi zivot kao sto oni zive, ne zasluzuje da zivi.. Kao sto se ti nikada ne bi menjao sa njima, ne bi ni oni sa tobom, budi siguran...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

zVuk

Citat: Joker poslato 24 Septembar, 2014, 09:39

Svako ko izabere da zivi zivot kao sto oni zive, ne zasluzuje da zivi..

...teske reci......

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

#12253
Citat: Joker poslato 24 Septembar, 2014, 09:39
Povclasceni su zato sto su cigani! Ne samo zato sto nemaju prijavljenu adresu stanovanja, nista imovine na sebi nego zato sto su i cigani! Nacionalna manjina! Kao i sve druge manjine kod nas imaju posebne uslove

Manjine nemaju posebne uslove. Samo na papiru. Isto kao ¹to nas sve dr¾ava jednako ¹titi. To je sve sranje. Prodaju ti prièu na TVu i ti je kupi¹ - kad ponove 1000 puta. Svi smo u Srbiji podjednako jebeni.

Citat: Joker poslato 24 Septembar, 2014, 09:39
samo sto oni to zloupotrebljavaju do te mere da je to preslo granice..

Brate ¾ive kao... cigani. Ako je to zloupotreba, samo neka slobodno zloupotrebljavaju. Isto tako rade i beli klo¹ari, samo tebi mo¾da manje upadaju u oèi. Crkva jebena ne plaæa porez - toliko se ne da za cigane i ostale manjine za celu godinu, koliko crkva dobije i koliko uskrati dr¾avu za mesec dana, pa se opet ne prièa kako su povla¹teni.

Citat: Joker poslato 24 Septembar, 2014, 09:39
Svako ko izabere da zivi zivot kao sto oni zive, ne zasluzuje da zivi.. Kao sto se ti nikada ne bi menjao sa njima, ne bi ni oni sa tobom, budi siguran...

Upravo tako - oni ¾ive kako oni hoæe. Ja sebi ne bih dao pravo da odluèujem ko ima pravo da ¾ivi. Mo¾da smo mi ludi, a oni pametniji?

Edit: Na ovo mislim

https://www.youtube.com/watch?v=zz04A_cgZMQ
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


Èini mi se da sa dolaskom zime dolazi do poveæanja ¾enskih hormona kod èlanova foruma :D

Ovako izgledaju moji razgovori sa ¾enskim osobama:
©ta je bilo?
Zna¹ ti ¹ta je?!?!
Pa, ¹ta je?
To!
Ne znam kako mo¾e biti TO kad nismo sad o tome prièali?!?
Ti mene ne voli¹!!!!

I kako da uèestvuje¹ u takvom razgovoru? Jedino ti ostaje da kupi¹ cveæe, sladoled, èokoladu ili neki nakit ;D

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Joker

@Slaninar, manjine imaju posebne uslove, i na papiru i u praksi... Mozda cak i u praksi vise nego na papiru jer je lakse da vlast, policija, lokana samouprava, javna preduzeca itd. prihvate njhove zahteve, okrenu glavu na njihove zloupotrebe i kresenja zakona... Lakse je tako, da zanemarimo, da zaboravimo, prebacimo na sledeceg, okrenemo i odemo... Sve je lakse umesto da se suocimo sa problemom ispred, da vlast radi svoj posao na pravi nacin, da policija spovodi na nacin na koji treba da sprovodi a to je da je zakon isti za sve... Ko ce sada da se zajebava sa ciganinom, da ga privodi, da pise papirologiju, da se drka a da zna da od toga nema nista i ako pretera da moze samo da popije po svom dupetu... Ko ce to da radi? Za sta? Ima svoje radno vreme i to je to... Moralna obaveza je odavno isparila, smanjila se u tim ramerama da skoro vise i ne postoji... Svako gleda na sebe i svoje interese... I mi to nazivamo demokratijom... Isto i sa ovom "paradom ponosa".. Digne mi se pritisak da oni TO nazivaju ponosom! Sto se nekada definisalo kao poremecaj u seksualnom ponasanju sada je orjentacija... Pa nije to bilo pre 200 godina pa su ljudi zaboravili sta se ucilo bre u skolama! I sta traze? Da okrenemo glave!! "Pustite nas da zivimo"... "I mi imamo prava!!".. Imate, ali nisu ista kao kod svih... Sto je najgore, mi i okrecemo glave... Kao sto dozvoljavamo ciganima da kradu, kao sto dozvoljavamo da se tranvestiti budu javne licnosti, kao sto dozvoljavamo da se promovise nepismenost u formi Ekrema, debilizam u formi Kristijana Golubovica i da ne pricam jos 1000000 takvih koji su pozivani u emisije da gostuju, praceni na drustvenim mrezama, da ceo SVET vidi koliko su nesposobni da budu normalni jer MOLIM VAS to ljudi traze! To se prodaje!! To je ono sto nama treba! Ono sto nam omogucava da okrenemo glave, da nas ne interesuje nista drugo sem da prozivimo te godine koje imamo kao da posle toga nista ne postoji... Sebicnost...

@zVuk teske ali neophodne.... Jer dokle go "pustamo" druge da zive i okrecemo glavu, dotle ce nam skakati po istoj...

@mareskin izgleda da smo svi u manjku sa testosteronom vec duze vreme... Ako me razumes...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Jecko

....u situaciji gde se skida 3k na plate od 30k ljudima, mere stednje na svakom koraku, bilo bi ljudski i s njihove strane da kazu, ok i mi smo gradjani ove zemlje, necemo da paradiramo, ustedecemo drzavi par miliona evra, polomljenih izloga, pokradene robe, polomljenih glava, automobila...evo to je nas doprinos!

Ali kaktus.....setace....jer su povlasceni... Nek taj neko bude peder dokle hoce...ne vidim zasto treba meni\nama da seta po ulici i da se dere i dokazuje\pokazuje da je peder....

goranvojska


monsterbnt

Citat: Jecko poslato 24 Septembar, 2014, 13:34
....u situaciji gde se skida 3k na plate od 30k ljudima, mere stednje na svakom koraku, bilo bi ljudski i s njihove strane da kazu, ok i mi smo gradjani ove zemlje, necemo da paradiramo, ustedecemo drzavi par miliona evra, polomljenih izloga, pokradene robe, polomljenih glava, automobila...evo to je nas doprinos!

Ali kaktus.....setace....jer su povlasceni... Nek taj neko bude peder dokle hoce...ne vidim zasto treba meni\nama da seta po ulici i da se dere i dokazuje\pokazuje da je peder....

Citat: monsterbnt poslato 24 Septembar, 2014, 12:36
Pederbal je posebna prica....
Kao sto smo svi svesni, nema to nikakve veze sa ljudskim pravima.
Pod 1. to je cisto izdrkavanje EU.... Gej organizacije su debelo placene sa zapada i rade po direktivi.... Cim treba pritisnuti srbiju odma se jave....
Pod 2. Sve to je klasicno spinovanje mase u cilju skretanja paznje sa smanjenja plata, prodaje arapima zemlje budzasto, i generalno usmeravanje besa naroda dalje od vlasti....
Pod 3. Sadasnja vlast mnogo vise od prethodne radi po diktatu zapada.... Cilj je finansijska kolonizacija, sticanje jeftine radne snage, trzista za proizvode iz EU, i generalno parceta evrope gde ce moci svo njihovo smece da se istovaruje... Pederbal je samo paravan za sve to, kako bi ljudi bili besni na pedere umesto da povesaju govna iz skupstine po banderama.....

Koliko ce samo besa naroda biti na ulicama za vikend... I sta bi bilo kada bi se taj bes usmerio ka onima koji su stvarno odgovorni za stanje u kom zivimo, za mracnu buducnost koja nas ceka, pa i za pederbal koji se najmanje bori za prava pedera....
Smrt SVIMA!!!!

Jecko

Bas sad procitah u Sta stampa stampa.....to je to...