Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: mareskin poslato 07 Avgust, 2014, 05:52
Citat: redshadow poslato 07 Avgust, 2014, 05:07
mareskin ima leka i za to. postavis uslove unapred, ako odgovara dogovorite se oko placanja i gotovo.

Naravno, ako se ispostavi da majstor zna posao i da ume da radi. Èak i da ne ispuni uslove i raskinete saradnju ti si izgubio vreme i neke pare. To je glavni problem.


ofarbao mu pola kuce za 20e :)

clutch&brake

Citat: mareskin poslato 07 Avgust, 2014, 05:00
Citat: UFF poslato 07 Avgust, 2014, 04:00
procitao ja
jedno pitanje:

sta te boli qrac koliko sedi na fejsu ako ga placas po kvm a ne po radnom h?
ne bi ni folije lepio, dogovorili smo se da okrecis stan a ne plocice, da li ces da ih kupis i lepis sam ili ces posle da ribas zabole me Q kintu dobijes samo kad se uradi sve kako treba, ako je nesto sto treba neokreceno ili okreceno nesto sto ne treba radio si dzabe

Mo¾da u idealnom svetu :D
Vidim da ti majstori nisu mnogo radili po kuæi. Da li plaæa¹ po kvadratu ili ne nema veze sa tim ¹to treba ne¹to da se zavr¹i za 3, a ne za 30 dana. Kuæa u neredu, stalno ti je neko iznad glave i mora¹ da ga obilazi¹ i plus ko ima ¾enu nema mira ni sa te strane :D



Ja sam upravu dvojicu izbacio iz stana... suupickumaterinu majmuncine
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

mkt

au bre aklipse pa tebi bas ne ide sa majstorima jbg

Lazic

Citat: njanja poslato 07 Avgust, 2014, 11:27
Citat: mareskin poslato 07 Avgust, 2014, 05:00
Citat: UFF poslato 07 Avgust, 2014, 04:00
procitao ja
jedno pitanje:

sta te boli qrac koliko sedi na fejsu ako ga placas po kvm a ne po radnom h?
ne bi ni folije lepio, dogovorili smo se da okrecis stan a ne plocice, da li ces da ih kupis i lepis sam ili ces posle da ribas zabole me Q kintu dobijes samo kad se uradi sve kako treba, ako je nesto sto treba neokreceno ili okreceno nesto sto ne treba radio si dzabe

Mo¾da u idealnom svetu :D
Vidim da ti majstori nisu mnogo radili po kuæi. Da li plaæa¹ po kvadratu ili ne nema veze sa tim ¹to treba ne¹to da se zavr¹i za 3, a ne za 30 dana. Kuæa u neredu, stalno ti je neko iznad glave i mora¹ da ga obilazi¹ i plus ko ima ¾enu nema mira ni sa te strane :D



Ja sam upravu dvojicu izbacio iz stana... suupickumaterinu majmuncine
To mora da je bio prizor za medalju...;D

Bori¹a

mene deda tuce kad mi ispadne cekic ili sraf dok montiram nesto haha
kad bih se tako ponasao zaklao bi me na toj foliji ;D

Lazic


Bori¹a

jebiga, znam kako je kad neko dodje kod mene u kucu da radi i odradi aljkavo, ne mogu ja kod drugog tako da radim :)

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Bori¹a

dobro, ne tuce me, onako malo hahaha da shvatim sustinu

mareskin

Citat: UFF poslato 07 Avgust, 2014, 11:23
Citat: mareskin poslato 07 Avgust, 2014, 05:52
Citat: redshadow poslato 07 Avgust, 2014, 05:07
mareskin ima leka i za to. postavis uslove unapred, ako odgovara dogovorite se oko placanja i gotovo.

Naravno, ako se ispostavi da majstor zna posao i da ume da radi. Èak i da ne ispuni uslove i raskinete saradnju ti si izgubio vreme i neke pare. To je glavni problem.


ofarbao mu pola kuce za 20e :)

Upropastio ploèice, folije i potro¹io eclipsovo vreme za 20 evra ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

...ja samo ne¹to da primetim, po¹to u poslednje vreme imam dodira sa poprilièno puno molerskih radova,
1e po kvadratu, sa tvojim materijalom, za rolanje, na crno, ne preko raèuna??!! ALa tugo, al si ti to preplatio.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 07 Avgust, 2014, 16:48
...ja samo ne¹to da primetim, po¹to u poslednje vreme imam dodira sa poprilièno puno molerskih radova,
1e po kvadratu, sa tvojim materijalom, za rolanje, na crno, ne preko raèuna??!! ALa tugo, al si ti to preplatio.


Ako sam dobro razumeo jednog molera u kvadraturu se raèunaju i prozori i vrata tj. otvori. Meni ispalo kreèenje u belo sa mojim materijalom nekih 400 evra za dan i po posla (njegova procena). Zahvalio sam se i rekao da nisam mu¹terija za njega, jer radeæi moj posao ne mogu da zaradim da anga¾ujem takvog masjtora.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

misa-pei

Koliko se krece cena krecenja? A i sredjivanja drvenarije?
Država je najveći neprijatelj naroda

eclipse4

Citat: UFF poslato 07 Avgust, 2014, 04:00
procitao ja
jedno pitanje:

sta te boli qrac koliko sedi na fejsu ako ga placas po kvm a ne po radnom h?
ne bi ni folije lepio, dogovorili smo se da okrecis stan a ne plocice, da li ces da ih kupis i lepis sam ili ces posle da ribas zabole me Q kintu dobijes samo kad se uradi sve kako treba, ako je nesto sto treba neokreceno ili okreceno nesto sto ne treba radio si dzabe

pa boli me brate,jer treba da se zivciram i stvarno mi  nije u interesu da ga drzim mesec dana u kuci.....dal po kvadratu ili po dnevnici,hocu posao sto pre da bude gotov i dovidjenja.....

eclipse4

Citat: UFF poslato 07 Avgust, 2014, 11:23
Citat: mareskin poslato 07 Avgust, 2014, 05:52
Citat: redshadow poslato 07 Avgust, 2014, 05:07
mareskin ima leka i za to. postavis uslove unapred, ako odgovara dogovorite se oko placanja i gotovo.

Naravno, ako se ispostavi da majstor zna posao i da ume da radi. Èak i da ne ispuni uslove i raskinete saradnju ti si izgubio vreme i neke pare. To je glavni problem.


ofarbao mu pola kuce za 20e :)

ofarbao on za minimum 150e.....na njegovu nazalost moja dnevnica za ciscenje je 65e a sem sebe ne zelim drugog da unajmim [rofl] [rofl]

to sam patio isto sa jednim keramicarom,nije zavrsio posao a nasao je veci posao drugde,tj morao je sutra dan da krene tamo,i kaze mi,izvini ali nemogu to fugovanje da zavrsim odbij mi slobodno dnevnicu (placao ga na kvadrat) i uzmi drugog....koliko ti je dnevnica 25e...ok nema problema,4x25 je 100e...pa kako pita on...pa reko ti si majstor tebi treba jedan dan,ja se u to ne razumem,dok provalim kako ide itd procice 4 dana.....i tu moze nemoze....i odbio sam mu 100e,ko te jebe kad nisi zavrsio.

Hurricane

..tako je to sa majstorima obièno, ¾ivciranje ne gine kako god okrene¹..

zato kad naðe¹ dobrog majstora, kao i za motor, èestitku mu ¹alje¹ za Novu godinu..

eclipse4

jebi ga,ja kuma nisam hteo da uzmem on je profi
ali kad god mu trebalo nesto dodje ko picka i kao "kume,moze ovo ono znas da mi uradis?"...mogu,naravno po troduploj manjoj ceni....

a sad kad sam ga pitao koliko me kosta rekao mi je (to je ono sto me iznerviralo i zbog cega ga i nisam uzeo) "pa kume "znas kako ide" 1e po kvadratu"

znaci ko sam ja niko i nista "znas kako ide" kako za druge tako i za tebe......tako?

da mi je reko "kume 1e kv" ok ali kad rece ono "znas kako ide" samo mi iskoci slopka jer mi se masina pregrejala u sekundi......

a ovaj dosao i rekao mi je 100 kuca gde je radio i +stanovi po beogradu,jos ima onaj bg naglasak kad govori.....ko ga znao da on duduk...jadan li je onaj ko ga uzimao da radi...

Tatica

Част свакоме, али кад видим да неко са много мање школе своју дневницу хоће да наплати неколико пута више него што мени држава плаћа (а мој посао може да ради мнооого мање људи него што има н.пр. молера), онда лепо захвалим и урадим сам. И још ми каже ''немојте да потцењујете мој рад... ''не, пријатељу, обрнуто је - ти потцењујеш МОЈ рад). Тако сам својевремено урадио целу гајбу (скидање зајебаних тапета, глетовање, кречење, фарбање дрвене столарије.....). Јесте потрајало скоро месец дана, али смо породично шљакали натенане, уз дружење и зезање, договор када нам која просторија или ствари требају. Зидове сам изглетовао кредитном картицом (!) и били су равни као стакло. ''Мајсторова'' лова потрошена на фино мезе и пиће и брдо сладоледа за клинце.

OKi

Citat: hurricane poslato 07 Avgust, 2014, 17:36
..tako je to sa majstorima obièno, ¾ivciranje ne gine kako god okrene¹..

zato kad naðe¹ dobrog majstora, kao i za motor, èestitku mu ¹alje¹ za Novu godinu..

100 % se slazem. Meni je otac pricao jos od malena  >> da dobar majstor ne moze da se preplati<<

Ivicat

eclipse,
trebao si da zoves Duska (bigbad86). Porodican posao, odlicno radi. Kada izadje iz kuce, cistije nego sto je bilo. Jeste da nije bas blizu. Samo sto je sezona pa ga je tesko naci slobodnog...