Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Citat: Andreja poslato 05 Mart, 2014, 17:46
Najdepresivniji, najodvratniji i najcrnji dan u poslednja dva meseca...

Na stranu to ¹to moji ukuæani KOJI NEÆE DA RADE trenutno vide u meni zlotvora ¹to NEÆU da ih hranim i izdr¾avam sa svoje 23 godine.

Odseli se u grad.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Rado brate, ali onda bih samo radio za stanarinu... Ne vodi to nikuda. Aktivno radim na smi¹ljanju re¹enja...

A i prièa je komplikovana, ¾ivim sa babom na spratu, ona ne mo¾e da jede a da oni nemaju tako da sam u qrtzu totalnom, bakuta je stara i ne bih da je nerviram a sa druge strane ne bih da me bilo ko iskori¹æava...  [veryangry]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Plazma Keks


mkt


zVuk

Citat: Andreja poslato 06 Mart, 2014, 00:40
Rado brate, ali onda bih samo radio za stanarinu... Ne vodi to nikuda. Aktivno radim na smi¹ljanju re¹enja...

A i prièa je komplikovana, ¾ivim sa babom na spratu, ona ne mo¾e da jede a da oni nemaju tako da sam u qrtzu totalnom, bakuta je stara i ne bih da je nerviram a sa druge strane ne bih da me bilo ko iskori¹æava...  [veryangry]

...ko je tebe hranio dok nisi imao posao....i dok si se skolovao i tako to...??   jednu porodicu imas, kakva god da je, tvoja je...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Boban_m

Citat: mkt poslato 06 Mart, 2014, 02:34
uhhhh ovo dole je zlo
Imao sam prilku da kupim jedan takav od bivse organizacije za koji sam radio. 80000km, TDi, vrlo povoljno. Nisam jer mi nije trebao, vrhunska radna masina za teren. Pitao sam par ljudi jesu li zainteresovani, niko nije bio...

DaChaS

koliko uopste kostaju modeli to godiste

DebeliZmaj

Citat: zVuk poslato 06 Mart, 2014, 02:42
...ko je tebe hranio dok nisi imao posao....i dok si se skolovao i tako to...??   jednu porodicu imas, kakva god da je, tvoja je...

i to znachi da im je rob do kraja zivota ? :(
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

.....ne znaci....ali ta porodica mu pruza krov nad glavom, koji on sam sebi nije u mogucnosti da obezbedi....a sa obzirom da je punoletan, roditelji nemaju nikakvu obavezu da ga drze u kuci, ali ipak mu dozvoljavaju da tu zivi....

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Andreja

#10729
Sve bi to bilo ok da se iole trude, nema posla, nema, ¹ta sad. Brat mi ima 20 godina, zavr¹io je ¹kolu, prstom ne mrda, ustaje u 6 popodne, le¾e u 8 ujutru... Keva i æale se vrte na relaciji krevet, komp, tv... Ni po kuæi/dvori¹tu se ni¹ta ne radi. I sve dok im je obezbeðena hrana, duvan, internet, oni neæe prstom mrdnuti.

Scena: dolazim kod brata koji igra Warcraft, ka¾em mu ajmo danas u omladinsku zadrugu da se uèlani¹ (po¹to je "nesposoban" da neke stvari zavr¹ava sam, inaèe, pona¹a se vrlo odraslo kada mu odgovara), on ka¾e A ©TO BA© DANAS? Ja ga pitam, je l' danas neki poseban dan? - NISAM PLANIRAO. Drugim reèima, boli ga kurac. I tako ne¹to treba da izdr¾avam sa minimalcem?  [doh]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

zVuk

.....ja mogu da ti dam stan u zakup za 100 evra mesecno i plus rezije te dodju isto toliko, sto znaci oko 200 evra mesecno....ne verujem da ti je plata mnogo veca od toga....sto znaci da kad bi ziveo u rentiranom stanu, umro bi od gladi...

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Andreja

Dodao sam jo¹ pasus u prethodni post.

U pravu si donekle, to ¹to ¾ivim u kuæi na koju verujem da imam prava nije razlog da jedini radim k'o konj dok ostali ne pokazuju trunku interesovanja. Prièao sam sa njima pre neki dan, sa svakim posebno, pomislih da sam ih motivisao sve, brat oti¹ao u Po¹tansku ¹tedionicu da otvori raèun da bi mogao da prima platu preko omladinske (koju nijednom nije pozvao a rekao sam mu da ih zove svako jutro kako bi ga stavili na prioritetnu listu ili kako veæ), naravno vratio se jer je red bio predugaèak... Posle par dana ga pitam ¹ta i kako a on ka¾e "otiæi æu neki dan". Pa jebote! Rekao sam im, izaðite iz kuæe makar, pro¹etajte, kreæite se, neæete valjda ceo jebeni ¾ivot da trulite u kuæi?

Æale je poèeo da se leèi od depresije, sve super prvi dan, veæ drugi dan bulja. Keva je isto bila raspolo¾ena taj dan jer se pokrenula, sutra dan isto bulja. Æale se navodno jako dobro razume u programiranje, C++, Java i ta sranja, oglasa pun internet ali po njemu, on ne zna to dovoljno dobro da bi mogao da unovèi. Iskreno, nije meni uop¹te lako da se tako postavim prema njima ali kao ¹to rekoh, sve dok imaju servirano, oni se neæe aktivirati.

Odoh na posao.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Slaninar

Citat: Andreja poslato 06 Mart, 2014, 07:58
Æale je poèeo da se leèi od depresije, sve super prvi dan, veæ drugi dan bulja.

To je ozbiljna BOLEST. Leèi se, ali nije zajebancija. Ne bih ti bio u ko¾i, nije lako. Ima¹ slobodu da ode¹ iz kuæe i pravi¹ sam sebi ¾ivot. Dok si u kuæi, porodica je porodica, takva kakva je - bolju neæe¹ imati. Dok ne napravi¹ svoju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

pa ti im daj da imate svi da jedete ali nemoj da placas ni kablovsku ni internet pa ce qrac posle da sede kuci ceo dan kad nece imati sta da rade

Plazma Keks

Citat: Boban_m poslato 06 Mart, 2014, 02:44
Citat: mkt poslato 06 Mart, 2014, 02:34
uhhhh ovo dole je zlo
Imao sam prilku da kupim jedan takav od bivse organizacije za koji sam radio. 80000km, TDi, vrlo povoljno. Nisam jer mi nije trebao, vrhunska radna masina za teren. Pitao sam par ljudi jesu li zainteresovani, niko nije bio...
imao sam i ja priliku da kupim 110 ali sam se nesto neckao i kada sam zvao coveka da ga kupim. Trt, prodato...

zVuk

Citat: Andreja poslato 06 Mart, 2014, 07:58
Dodao sam jo¹ pasus u prethodni post.

U pravu si donekle, to ¹to ¾ivim u kuæi na koju verujem da imam prava nije razlog da jedini radim k'o konj dok ostali ne pokazuju trunku interesovanja. Prièao sam sa njima pre neki dan, sa svakim posebno, pomislih da sam ih motivisao sve, brat oti¹ao u Po¹tansku ¹tedionicu da otvori raèun da bi mogao da prima platu preko omladinske (koju nijednom nije pozvao a rekao sam mu da ih zove svako jutro kako bi ga stavili na prioritetnu listu ili kako veæ), naravno vratio se jer je red bio predugaèak... Posle par dana ga pitam ¹ta i kako a on ka¾e "otiæi æu neki dan". Pa jebote! Rekao sam im, izaðite iz kuæe makar, pro¹etajte, kreæite se, neæete valjda ceo jebeni ¾ivot da trulite u kuæi?

Æale je poèeo da se leèi od depresije, sve super prvi dan, veæ drugi dan bulja. Keva je isto bila raspolo¾ena taj dan jer se pokrenula, sutra dan isto bulja. Æale se navodno jako dobro razume u programiranje, C++, Java i ta sranja, oglasa pun internet ali po njemu, on ne zna to dovoljno dobro da bi mogao da unovèi. Iskreno, nije meni uop¹te lako da se tako postavim prema njima ali kao ¹to rekoh, sve dok imaju servirano, oni se neæe aktivirati.

Odoh na posao.

....kad se budemo videli, objasnicu ti zasto ne treba da se nerviras oko svega toga.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

balcan girl

poslusaj uffa znaci obezbedi klopu i to je sve..ako hoce nesto vise nek zarade, tipa internet, televizija, i ostalo. sto se tice depresije to mora da se leci znaci psihijatar i ostalo, dobar lek je cipralex znaci nece da bude nadrogiran moze da funkiconise normalno .. elem nema razgovora sa svakim ponaosob, organizuj kucni savet i kazi im prosto i jednostavno klopu od mene imate i to je sve, ako hocete nesto vise molim lepo izadjite iz kuce i zaradite i tacka. ako se nesto od rezija vodi na tebe tipa internet, kablovska, to lepo odjavi, a ako se vodi na njih onda jbg nek se snadju nek odjave ili neka rade pa nek placaju.
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

UFF

kad sam bio u osnovnoj skoli cale mi kupi fals starke plasticne kineske ja se vratim iz skole i kazem cale bre svi me zajebavaju sto ovo nosim kupi mi original
a on mi odgovori: "ja sam tebi obezbedio da ne ides bos a ako ti hoces da budes moderan idi radi, pa sam zaradi i kupi bolje"

jbg posteno, a tako je i bilo, svaki letnji raspust sam radio nesto, bila je tu trafika, gradjevina, branje visanja... nije sramota, imao sam cilj a i bio sam klinac 
I sve sto sad imam sam sam zaradio i kupio, nista mi nije od mame i tate

Tako i treba deca da se vaspitavaju i dok sam ziv oni ce moci da racunaju da mene da nikad gladni nece biti ili da ce im nesto osonovno faliti ali ce dobiti isti odgovor ako krene da se izdrkava kako mu nesto nije dovoljno komforno i hoce nesto lepse (uvek mogu negde da ga zaposlim kao cuvara da spava u nekoj metalnoj kucici umesto u svom krevetu) pa sam nek odluci sta zeli i koliko mu je to sto hoce ustvari bitno

Isto tako mislim da moras i ti da se ponasas prema njima, to sto ces da se odselis ne znaci da treba da ih pustis da umiru gladni jer ni ti nisi bio gladan kad si bio mali.

Lazic

Citat: zVuk poslato 06 Mart, 2014, 13:10
Citat: Andreja poslato 06 Mart, 2014, 07:58
Dodao sam jo¹ pasus u prethodni post.

U pravu si donekle, to ¹to ¾ivim u kuæi na koju verujem da imam prava nije razlog da jedini radim k'o konj dok ostali ne pokazuju trunku interesovanja. Prièao sam sa njima pre neki dan, sa svakim posebno, pomislih da sam ih motivisao sve, brat oti¹ao u Po¹tansku ¹tedionicu da otvori raèun da bi mogao da prima platu preko omladinske (koju nijednom nije pozvao a rekao sam mu da ih zove svako jutro kako bi ga stavili na prioritetnu listu ili kako veæ), naravno vratio se jer je red bio predugaèak... Posle par dana ga pitam ¹ta i kako a on ka¾e "otiæi æu neki dan". Pa jebote! Rekao sam im, izaðite iz kuæe makar, pro¹etajte, kreæite se, neæete valjda ceo jebeni ¾ivot da trulite u kuæi?

Æale je poèeo da se leèi od depresije, sve super prvi dan, veæ drugi dan bulja. Keva je isto bila raspolo¾ena taj dan jer se pokrenula, sutra dan isto bulja. Æale se navodno jako dobro razume u programiranje, C++, Java i ta sranja, oglasa pun internet ali po njemu, on ne zna to dovoljno dobro da bi mogao da unovèi. Iskreno, nije meni uop¹te lako da se tako postavim prema njima ali kao ¹to rekoh, sve dok imaju servirano, oni se neæe aktivirati.

Odoh na posao.

....kad se budemo videli, objasnicu ti zasto ne treba da se nerviras oko svega toga.....
@Andreja:
Veruj Vuku na reè...

ЯЭВОЛУТИОН

a Njanju boli kurac...tata mu kupuje novi ombi....opet....sa termokingom da se ne znoji kao prase u rerni kad ugreje sunce....realno.....garant ni nezna da su mu uzeli dozvolu......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11