Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Zvonèica

Upala sinusa. Deset dupllih gentamicina  :'( :'( :'(
Hold your head high and your middle finger higher

Hohštapler

Èeonih?! :/
Imam ja neku posudicu, kao èajnik izgleda, za ispiranje nosa, mene to spasilo od upala sinusa...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Zvonèica

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 15 Februar, 2014, 11:41
Èeonih?! :/
Imam ja neku posudicu, kao èajnik izgleda, za ispiranje nosa, mene to spasilo od upala sinusa...

Naravno!!!
Imam hroniènu upalu, ne poma¾u meni inhalacije iako sam ranije i to radila. Nagla promena vremena, dva-tri puta godi¹nje me zakaèi, obavezno, obièno prva bude u martu ali je sada poranila.
Hold your head high and your middle finger higher

Hohštapler

Nee... ne inhalacije...
Posuda za ispiranje... èekaj, sad æu ti uslikam. ;)
Nikakvi lekovi i hemije, bez tih gluposti, samo ka¹ika morske soli i napuni¹ toplom vodom, ispira¹ kroz jednu nozdrvu pa kroz drugu...
TIm ispiranjem izbacuje¹ iz nosa bakterije (sline i ostale gadosti) i time ne postoji podloga za upalu. ;)
Veruj mi - ljubim u dupe sebe svaki dan od kad sam to nabavio.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

#10384
Citat: BOKYBOY poslato 14 Februar, 2014, 16:26
...prso mi komp  [veryangry]...mislim da je Windows  [neampojma]...pomoc neko...?  [samoubistvo]

...sreca,sreca...radost...ponovo radi bioskop... ;D



...uspeo sam nekako sam...hvala svima...ps.riknuo je i citac a nije ni tastatura radila jer je usb ulaz...

clutch&brake

@hostalpler
mozes i mene da ljubis u dupe :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hohštapler

Citat: njanja poslato 15 Februar, 2014, 12:40
@hostalpler
mozes i mene da ljubis u dupe :D
[rofl] [srednjiprst]

@Zvonèica
Evo kako izgleda ta æasa. (znam, sad æe neko odma da daa opasku na falusni oblik - ha ha jeste sme¹no) ali ljudi, ko ima probleme sa sinusima, zna kakva je to muka!
Mene je spasilo. Neverovatan je oseæaj kad posle XY godina mo¾e¹ ponovo da di¹e¹ na svoj nos, na obe nozdrve... ko nije do¾iveo ne zna.



Meni su prièali da postoji i plastièna, u apotekama, ali ja nisam na¹ao, ovo sam dobio na poklon, ne znam odakle je, ali je jako staro.
Inaèe, ovu tehniku koriste istoène kulture, i stara je ko zna kolko. Mi zapadnjaci smo skloniji tabletama i magiènim vodama. A ovo radi posao. Morska so i topla voda.
Ako nabavi¹, javi, pa æu ti objasniti kako da ispira¹ i kako se posle izbacuje vi¹ak vode iz sinusa (ne sme se ostaviti inaèe se prehlade, ne sme se napolje sat vremena posle - kad je zima, i ne preporuèuje se da se ispira odma pred spavanje, isto najmanje sat vremena ranije, da bi voda iza¹la iz sinusa).
Kad sam poèeo da ispiram, iz nosa je jedva iskapavalo, posle se otpu¹i i krenu da izlaze "karakond¾ule"  :o
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

DebeliZmaj

do pre par godina sam imao probleme sa sinusima ono zestoke ...
migrene kad dodju upale uzas ... ondak mi je neki travar dao neke
travke i fora je da uh nabijesh u nos ono u fulu i verovao ili ne
na desni, iznad zuba, i koze tu gde su ti ovi sekutici ili kako se zove
jer tu imaju neke kanali itd...

odvratnije neshto nisam namirisao do tad ... posle 2-3 dana toga
ja vishe onih problema koje sam pre imao nemam :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Vale

Ne znam bas tacno gde..a  jeste me na neki nacin izbacilo iz takta......imate neka iskustva  s frasom?

OKi

Citat: DebeliZmaj poslato 15 Februar, 2014, 12:59
do pre par godina sam imao probleme sa sinusima ono zestoke ...
migrene kad dodju upale uzas ... ondak mi je neki travar dao neke
travke i fora je da uh nabijesh u nos ono u fulu i verovao ili ne
na desni, iznad zuba, i koze tu gde su ti ovi sekutici ili kako se zove
jer tu imaju neke kanali itd...

odvratnije neshto nisam namirisao do tad ... posle 2-3 dana toga
ja vishe onih problema koje sam pre imao nemam :)
I ja sam odradio slicno 96-godine u Malom Mokrom Lugu. Neki deda mi prodao neke travke koje sam usmrkao i od tada nemam bolove koje sam imao, ali ovo slinavljenje imam i dalje. Ima tu zasluge duotrajno bavljenje plivanjem, a i naravno motor . PS travke u prahu, ali stvarno )  ;D ;D

Taraba

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 15 Februar, 2014, 12:55
Citat: njanja poslato 15 Februar, 2014, 12:40
@hostalpler
mozes i mene da ljubis u dupe :D
[rofl] [srednjiprst]

@Zvonèica
Evo kako izgleda ta æasa. (znam, sad æe neko odma da daa opasku na falusni oblik - ha ha jeste sme¹no) ali ljudi, ko ima probleme sa sinusima, zna kakva je to muka!
Mene je spasilo. Neverovatan je oseæaj kad posle XY godina mo¾e¹ ponovo da di¹e¹ na svoj nos, na obe nozdrve... ko nije do¾iveo ne zna.



Meni su prièali da postoji i plastièna, u apotekama, ali ja nisam na¹ao, ovo sam dobio na poklon, ne znam odakle je, ali je jako staro.
Inaèe, ovu tehniku koriste istoène kulture, i stara je ko zna kolko. Mi zapadnjaci smo skloniji tabletama i magiènim vodama. A ovo radi posao. Morska so i topla voda.
Ako nabavi¹, javi, pa æu ti objasniti kako da ispira¹ i kako se posle izbacuje vi¹ak vode iz sinusa (ne sme se ostaviti inaèe se prehlade, ne sme se napolje sat vremena posle - kad je zima, i ne preporuèuje se da se ispira odma pred spavanje, isto najmanje sat vremena ranije, da bi voda iza¹la iz sinusa).
Kad sam poèeo da ispiram, iz nosa je jedva iskapavalo, posle se otpu¹i i krenu da izlaze "karakond¾ule"  :o


neti pot
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

DebeliZmaj

to to to .. u prahu ... sivo/braon neko sranje ....
ali ljudi ... sta ti posle izadje iz sinusa ...
i nema vishe one nadutosti i stalnog pritiska u glavi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mkt


Zvonèica

#10394
Citat: Taraba poslato 15 Februar, 2014, 13:36

neti pot

Prvi put ovo vidim....imam inhalator ali sam lenja da ga koristim redovno...a i nije ne¹to...trenutno re¹enje problema...nisam koristila neke travke, narodne lekove...morsku so jesam i pantenol. Za ostalo tu je gentamicin ubaèen u kapi za nos i odradi svoje.  
Gde sad ja da nabavim ovo?
Ubijaju me glavobolje i u¾asno me nervira ¹to mi mnogo suze oèi i, naravno, smeta jako Sunce...ne mogu da gledam...
Samokontrola.
Hold your head high and your middle finger higher

Alchemist

U su¹tini ne mora¹ da ima¹ ovo za irigaciju nosa, snaði se sa bilo kojom posudom iz kuhinje ili mo¾e èak i malo veæi ¹pric da poslu¾i dok ne naðe¹ da kupi¹ ako ba¹ hoæe¹... poenta je u slanoj vodi.
You're just jealous cause voices are talking to me

Hohštapler

mo¾e fla¹ica od aqua vive, sa onim èepom...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

Citat: DebeliZmaj poslato 15 Februar, 2014, 12:59
do pre par godina sam imao probleme sa sinusima ono zestoke ...
migrene kad dodju upale uzas ... ondak mi je neki travar dao neke
travke i fora je da uh nabijesh u nos ono u fulu i verovao ili ne
na desni, iznad zuba, i koze tu gde su ti ovi sekutici ili kako se zove
jer tu imaju neke kanali itd...

odvratnije neshto nisam namirisao do tad ... posle 2-3 dana toga
ja vishe onih problema koje sam pre imao nemam :)




i posle lazic nikom ne pomaze?

i supermen i betmen i ostali svi se kriju iza neke licnosti pa tako i nas lzic,krije se iza lika travara..... ;)

za sinuse nudi rendani hasis ;)

PECA BMW

Citat: Zvonèica poslato 15 Februar, 2014, 15:31
Citat: Taraba poslato 15 Februar, 2014, 13:36

neti pot

Prvi put ovo vidim....imam inhalator ali sam lenja da ga koristim redovno...a i nije ne¹to...trenutno re¹enje problema...nisam koristila neke travke, narodne lekove...morsku so jesam i pantenol. Za ostalo tu je gentamicin ubaèen u kapi za nos i odradi svoje. 
Gde sad ja da nabavim ovo?
Ubijaju me glavobolje i u¾asno me nervira ¹to mi mnogo suze oèi i, naravno, smeta jako Sunce...ne mogu da gledam...
Samokontrola.

ajd kad nadjes ovu posudu i probas , javi rezultate .. ja imam devijaciju nosa pa mi ovo mozda pomogne
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

OKi

Ja sam danas probao ali nisam sve ispostovao sto mi je Andrej rekao. Poenta te posude je da kada se stavi na jednu nozdrvu , tada je ta nozdrva i zacepljena. Zato je Andrej i dao drugu soluciju.  [thumb_up]
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 15 Februar, 2014, 18:27
mo¾e fla¹ica od aqua vive, sa onim èepom...