Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

ugradio plin u auto koji sam vozio pre par godina, i to bocu od 60l, jebes ti to, zauzima skoro ceo gepek

mareskin

Citat: Lazić poslato 12 Decembar, 2013, 16:30
Ne znam ali znam da brat i ja kupismo u isto vreme automobile, ali on nije stavio gas, vise mu stoji nego sto ga vozi, a ja 6 hiljada za 3 meseca... u parama po gradu kao 6 litara benzina, na otvorenom kao 4...:o

Previše promenjivih ima u celoj priči oko ugradnje plina. Ako ugrađuješ kvalitetniji sistem onda košta više, ako ne prelaziš mnogo onda se dugo ne isplati, ako ti treba prostor u gepeku onda pizdiš sve vreme itd.

Ne sporim da može da se uštedi, ako ti se sve poklopi.

P.S. Otkad radi internet dovoljno brzo manje putujem poslovno. A na motoru nemam plinsku instalaciju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mkt

meni treba auto za sljaku samo
da se prevezem od tacke A do tacke B za sto manje para

dzimika


Ivan1979

Ja na jugu imao plin, trosio oko 8 l.
U zavisnosti od lokacije tocenja potrosnja je isla od 6 do 9l.
Najbolji plin je bio izmedju JA i Cuprije , jbt zaboiravis kada si sipao a auto isao bolje jedno 20%.
Vrlo brzo se otplatio a placen je bio tada skoro 400e.

Posle sam na BMW 520 pokusao da ugradim ali q.

Kazem pokusao , a prica je isla ovako:
Sekvent 200 e po cilindru ,  1200e  :o
reko vazi dovidjenja.
Jedan od "majstora" kaze  ma ja ugradjujem obican uredjaj i stavim klapnu na usisnu granu i miran si.
Odem ja da pogledam neku trojku sa istim motorom, probao i nisam primetio da losije ide ili da ne prima gas.
Kazem ok
Odvezem auto na ugradnju, posle 3 dana zove covek i kaze ne moze ovo kod tebe  :o :o :wtf:
Sta koji q ne moze,,,,kaze ima plasticnu usisnu granu jbga,a nije video....

Epilog: naplatio sam majstoru 50 e za tri dana drkanja i dovezao mi auto kuci.

I jbga posle ga prodao nekom taksisti iz NS koji nije ni seo u njega , pogledao pod haubu i reko kupujem  ;D
A presao 375000 ;)

UFF

imao ja isti taj agregat M50 sa plasticnom usisnom granom u 320 i ugradio sam plincugu sa klapnom, neko vreme radio ok a posle krenule detonacije i fals vazduh i trosio 17litara jer se od detonacija sjebao protokomer
vise me plin ne interesuje, previse drkanja

mareskin


Zbog plastiène usisne grane mi je tra¾eno za kr¹ten plinski ureðaj 1400 evra 2006-e. Nisam video raèunicu. Sabrao se koliko moram kilometara da preðem na plin da bi mi se ureðaj isplatio. Ispalo da ima da se vozim nekoliko godina za 1400 evra.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mkt

nego jel ima neko  zastitnu kapa za kuku za auto

Bishke

You should do one thing every day that scares you

CBRR1


DebeliZmaj

lazicu pa mene malko vishe koshta dizel ... a cena litar dizela / benzina  tu negde ista

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

#9431
Citat: UFF poslato 12 Decembar, 2013, 17:02
imao ja isti taj agregat M50 sa plasticnom usisnom granom u 320 i ugradio sam plincugu sa klapnom, neko vreme radio ok a posle krenule detonacije i fals vazduh i trosio 17litara jer se od detonacija sjebao protokomer
vise me plin ne interesuje, previse drkanja
Imao obièan ureðaj na Omegi 3.0, kad pukne raja zalegala po ulici, mislili da sam odleteo u vazduh...:o :D Stanem, silikon i plastiène ¹elne i teram dalje...:D


Citat: DebeliZmaj poslato 12 Decembar, 2013, 20:30
lazicu pa mene malko vishe koshta dizel ... a cena litar dizela / benzina  tu negde ista

Ali nema drkanja sa kompresijom, grejaèima, akumulator mo¾e i od upsa, diznama, bo¹ pumpama, filterima, smrdljivim masnim gorivom, dimom i ¹to je najva¾nije ne trese traktor ispod haube kome crveno poèinje na 4500 obrtaja...:P Iskreno volim dizele, ali realno se ne isplate pored plina, osim ako nije neki ax 1.4 koji tro¹i 3 litra...

DebeliZmaj

ja ga josh u crveno nisam uterao .. penzionerska voznja :0
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Video sam kako vozi¹ i nemoj u crveno, mo¾da propadne¹ u neku drugu dimenziju...:P

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Kao da si i¹ao na èasove bezbedne vo¾nje...:P :D

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


dzimika

Citat: Laziæ poslato 12 Decembar, 2013, 23:24
Ali nema drkanja sa kompresijom, grejaèima, akumulator mo¾e i od upsa, diznama, bo¹ pumpama, filterima, smrdljivim masnim gorivom, dimom i ¹to je najva¾nije ne trese traktor ispod haube kome crveno poèinje na 4500 obrtaja...:P Iskreno volim dizele, ali realno se ne isplate pored plina, osim ako nije neki ax 1.4 koji tro¹i 3 litra...

do sada sam isao sa 4 dizelasa na kop gde je auto stajao po ceo dan na temperaturama od -12 do -24 i svaki je upalio bez problema
tako da te price o kompresiji pale samo ako vozis golfa 2 iz 86
svaki noviji dizel lako pali

UFF

Citat: Laziæ poslato 12 Decembar, 2013, 23:30
Video sam kako vozi¹ i nemoj u crveno, mo¾da propadne¹ u neku drugu dimenziju...:P

dzaba to sto si beogradjanin ako zivis u centru
jbg nemas kad od kuce do posla da se uvezbas  ;)