Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

Citat: mkt poslato 29 Novembar, 2013, 22:28
jel si resio to
Dobio neku terapiju bem li ga kako se zove uglavnom neki cilin je bio u pitanju a sve je bar meni poæelo posle50-60 granata iz tenka 72:(
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Darko

hahah , meni takve "granate" gruvaju svaki cetvrtak , petak ,subotu a leti i nedeljom... grmi za zve pare .. i po 5-6 sati ... ;)

a jedan od mojih drugara koji se bavi pevanjem lagano dobio tkz "rupe" u sluhu... to je ona fora ,cuje neke decibele , frekvenciju , kako li s vece zove  , pa naidje na deo koji ne cuje , pa opet cuje neke frekvencije , pa onda ne cuje... i tako , ima dve te rupe na frekventnom opsegu koji covek treba da cuje

eclipse4

zato sto je njegovo antisepticko dejsto izuzetno kratko.

a kao drugo prilikom povreda bubne opne (mada je izuzetno zabranjeno nakapavanje bilo kakvih lekova u uvu) nikad ti lekar ne bi preporucio da stavis hidrogen,vec navlazenu vatu bornom kiselinom,kako bi preko koze dosla polako do bubne opne (bas zbog tog produzenog dejstva).

takodje kad sam rekao o nakapavanju lekova u bubnu opnu,tj u uvo misljenja doktora su i tu podeljena....neki preporucuju nakapavanje,pa cak i kapi poput marocena.


Darko

#9143
Citat: Uncle Bob poslato 29 Novembar, 2013, 22:52
Citat: mkt poslato 29 Novembar, 2013, 22:28
jel si resio to
Dobio neku terapiju bem li ga kako se zove uglavnom neki cilin je bio u pitanju a sve je bar meni poæelo posle50-60 granata iz tenka 72:(

antibiotik.... imao si upalu neku... upale ti gace u dupe hahahah

Darko

Citat: eclipse4 poslato 29 Novembar, 2013, 22:59
zato sto je njegovo antisepticko dejsto izuzetno kratko.

a kao drugu prilikom povreda bubne opne (mada je izuzetno zabranjeno nakapavanje bilo kakvih lekova u uvu) nikat ti lekar ne bi preporucio da stavis hidrogen,vec navlazenu vatu bornom kiselinom,kako bi preko koze dosla polako do bubne opne (bas zbog tog produzenog dejstva).

takodje kad sam rekao o nakapavanju lekova u bubnu opnu,tj u uvo misljenja doktora su i tu podeljena....neki preporucuju nakapavanje,pa cak i kapi poput marocena.



ne treba njemu lek koji ima antispeticko dejstvo , jer mu verovatno nista nije upaljeno ... mislio sam da stavi hidrogen koji ce da "opusti" , "razbije" eventualno zgrusnuti cerumen koji se nakupio u uskom delu kanala pa ga mozda malo prcka da mu stvara to zujanje

eclipse4

ti to ustanovio telefonski ili online seansom kao dr.cikaric i kao ja hehehe;) ;) ;)
hidrogen zaustavlja manja povrsinska krvarenja i koliko ja znam nije bas preporucljivo da se stavlja u uvo,ali ajd od lekara do lekara.

a ako je rec o cerumenskom cepu koga pominjes onda lepo ode kod lekara na ispiranje uva,cak sta vise,moze to odraditi i sam kuci vecim spricom naravno bez igle i natrii chloridom 0.9%,mada moze bez problema koristiti i destilovanu vodu,kad vec u bolnici koriste vodu sa cesme..... ;)

i problem je resen.

Darko

moze ,ako nije cerumen previse tvrd , zgrusan...ako jeste , definitivno mora prvo da ga 3 dana "razbija" , "rastvara" hidrogenom , pa tek onda ispiranjem

mi¹ko_kolo

A mo¾e i crevo sa tu¹a da pomogne. Ja lepo na¹telujem temperaturu i jaèinu vode, skinem lulu od tu¹a i lagano mlaz u uvo. Kad krenu da ispadaju "krpe"... Joooooj... Ali posle èuje¹ i ¹ta hoæe¹ i ¹ta neæe¹. ;D

eclipse4


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mi¹ko_kolo

Ma to sam poslednji put radio letos na moru. Tri dana sam bio kao ker kad krene da otresa glavom, jer mi je u¹la voda u uvo i razmek¹ala tu u¹nu mast. A onda sam lagano primenio svoj recept i oslobodio se bede.

OKi


Uncle Bob

Citat: Darko poslato 29 Novembar, 2013, 22:58
hahah , meni takve "granate" gruvaju svaki cetvrtak , petak ,subotu a leti i nedeljom... grmi za zve pare .. i po 5-6 sati ... ;)

a jedan od mojih drugara koji se bavi pevanjem lagano dobio tkz "rupe" u sluhu... to je ona fora ,cuje neke decibele , frekvenciju , kako li s vece zove  , pa naidje na deo koji ne cuje , pa opet cuje neke frekvencije , pa onda ne cuje... i tako , ima dve te rupe na frekventnom opsegu koji covek treba da cuje
E pa to je kod mene jbte i zamisli samo koje muke i frke imam da proðem pregled kad produ¾avam dozvolu:(((
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

eclipse4


Uncle Bob

 :P
Citat: Darko poslato 29 Novembar, 2013, 23:00
Citat: Uncle Bob poslato 29 Novembar, 2013, 22:52
Citat: mkt poslato 29 Novembar, 2013, 22:28
jel si resio to
Dobio neku terapiju bem li ga kako se zove uglavnom neki cilin je bio u pitanju a sve je bar meni poæelo posle50-60 granata iz tenka 72:(

antibiotik.... imao si upalu neku... upale ti gace u dupe hahahah
Aaaa matori ovo se samo sokom od ðusa mo¾e sprati  :P vidim na fino me kava¹ to ono sa fejsa? jer ovde mo¾emoda se bambusamo bez da nas neki balinkura opomene. :-*
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

mkt

nabavio sam hidrogen perkoksid 3 % pa cu od veceras krenuti

mareskin

Citat: mkt poslato 30 Novembar, 2013, 00:54
nabavio sam hidrogen perkoksid 3 % pa cu od veceras krenuti

Imao sam upalu uva koja me je spreèavala da dodirnem i da isperem uvo. Lekar mi je prepisao hidrogen 3% i nakapavao sam ga par dana. Nagne¹ glavu na stranu i nakapa¹ u uvo. Svaki put kad kapne¹ èuje¹ pucketanje. Problem je re¹en posle par dana.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Darko

Kazem ja odmah hidrogen 3 %,  , to je keva ... :-P

mareskin

Citat: Darko poslato 30 Novembar, 2013, 08:25
Kazem ja odmah hidrogen 3 %,  , to je keva ... :-P

A ¹ta se desi ako je hidrogen 100%?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 30 Novembar, 2013, 08:44
Citat: Darko poslato 30 Novembar, 2013, 08:25
Kazem ja odmah hidrogen 3 %,  , to je keva ... :-P

A ¹ta se desi ako je hidrogen 100%?
Ni¹ta bude nema uva al,ne ma ni problema. [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM