Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

#8120
...inekcije, dan drugi... jedna ujutru jedna uveèe...
jo¹ 8 komada. (guzovi veæ peku, ¹ta æe biti za 4 dana neam pojma)

Natekla mi neka ¾lezda ispod brade, od ponedeljka se zlopatim i kukam, ¹etali me ko ping-pong lopticu od lekara do specijaliste za ovo ili ono, pojma nemaju ¹ta je. Juèe mi ZUBAR prepisao inekcije. E Srbijo meðu ¹ljivama...


@kantasaki VS honda

Razlika izmeðu Honde CB500 i Kawe ER5 u zvuku, iste koncepcije agregata :
Kawasaki er 5 boss sound
CB500 Leo Vince

da napomenem da je Honda 94god, drugarova, snimano ispred moje zgrade, 19 godina motor jo¹ uvek zvi¾duæe  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Plazma Keks


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ivan1979

Cedi svez limun direktno pod jezik i drzi po dvadeset sekundi minimum  ;)

[cheers]

UFF

ej ne primajte se bre skidao sam deklu da saniram ogrebotine i da je ofarbam :D
uz put sam se malo polivao uljem, kazu tako treba

@ stilgar imao sam gpz 500, cb 500 i gs 500 i to sva tri sa oklopom ili poluoklopom tako da dzaba ti ta prica nisam ga imao i vozio
cb 500 je keva za sva tri, upravljivost, kocnice, menjac... sve bolje od ostalih a i garant ce da ih nadzivi
gpz na drugom mestu zato sto gs ide kao da ima 125 kubika ali je gs 500 najlepsi

i zajebo si se nesto, ja yamahu i hondu volim a kantasaki ne podnosim (osim ako nije z1000 [balavi]) a prema suzani sam ravnodusan, tako da nikako ne mogu biti sektas vec hejter  ;)

mareskin

Citat: UFF poslato 19 Septembar, 2013, 14:34
ej ne primajte se bre skidao sam deklu da saniram ogrebotine i da je ofarbam :D
...

Tako æe pisati u oglasu kad je bude¹ prodavao? ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

stilgar

Citat: UFF poslato 19 Septembar, 2013, 14:34
ej ne primajte se bre skidao sam deklu da saniram ogrebotine i da je ofarbam :D
uz put sam se malo polivao uljem, kazu tako treba

@ stilgar imao sam gpz 500, cb 500 i gs 500 i to sva tri sa oklopom ili poluoklopom tako da dzaba ti ta prica nisam ga imao i vozio
cb 500 je keva za sva tri, upravljivost, kocnice, menjac... sve bolje od ostalih a i garant ce da ih nadzivi
gpz na drugom mestu zato sto gs ide kao da ima 125 kubika ali je gs 500 najlepsi

i zajebo si se nesto, ja yamahu i hondu volim a kantasaki ne podnosim (osim ako nije z1000 [balavi]) a prema suzani sam ravnodusan, tako da nikako ne mogu biti sektas vec hejter  ;)
dobro hejter :) al nisi napiso kako te zezao taj gpz 500 da ti zgadi kawu toliko :) ja od svakog proizvodjaca imam po nekog favorita, cak i evropskih :) al nemam "vremena" da probam sve to sto bi hteo da posedujem i probam :(
p.s. nemam ni godina vise za sve to :)

mi¹ko_kolo

...to ¹to me je "probolo" kroz desni kuk, a znam gde mu je uzrok i to je ono ¹to me najvi¹e i pla¹i. A pro¹lo je tek malo vi¹e od 6 godina posle operacije diskusa L5S1.  >:( >:( >:( [glavazid] [glavazid] [glavazid]

UFF

Citat: mareskin poslato 19 Septembar, 2013, 14:54
Citat: UFF poslato 19 Septembar, 2013, 14:34
ej ne primajte se bre skidao sam deklu da saniram ogrebotine i da je ofarbam :D
...

Tako æe pisati u oglasu kad je bude¹ prodavao? ;)


pa nece biti oglasa ako budem resio da ga prodam otici ce lako i bez toga jer ih u ponudi u celoj srbiji ima ukupno NULA :)

a naravno da cu kupcu sve da ispricam
na cbr-u koji prodajem nisam hteo cak ni da zafarbam deklu da bi se videlo pravo ostecenje


@ stilgar
nije me drkao ali mi se nije ni svidjao

evo vozio sam pre neki dan Z750 do avale i ugasio mi se dva puta u toku voznje a vlasniku jos 5 puta u povratku i to u krivini
kvarisaki pa i ktm je izdrzljiviji od njega :D zato ti tvoj ne mozes ni da prodas koliko ga ljudi vole i zele

Bishke

Ima nas raznih...

Necu da pricam sada ovaj je dobar ili onaj je dobar kad sam dugo vozio samo enduro modele...

Ali evo iz iskustva,vozim ovog KLX-a celu sezonu,vozio sam ga i prosle zime...od marta sam presao do sada 10k+ km...ne znam tacno nisam skoro gledao skalu...
motor je i stucnuo i ugasio se par puta ali nista strasno...par puta relacija od 100, 200km od bg-a i jednom relacija Kosovo,Crna gora...osim sto je neudoban jer nije za tu vrstu puta sve je ok...Poenta price je da on ide i prevozi me gde god !

samo redovno odrzavanje i svaki motor koliko god mana imao bice dugotrajan !

Evo tvoja CB na primer...ona je kupljena relativno nova,malo presla,pa sta se sve izdesavalo sa njom ali je i dalje relativno nov motor...ko zna sta ce se desiti sa njom za par godina ako je neko zapusti i neodrzava...
siguran sam da ce da "obrne skalu" ako je svako bude odrzavao kao ti !
(ovo "obrne skalu" je pod navodnicima jer je kod nje sve digitalno :D )
You should do one thing every day that scares you

UFF

sta se izdesavalo?
izdesavalo se svasta jer je bila havarisana ali se ni jednom pokvarila nije

i ne velicam ja hondu samo zato sto je vozim, generalno mi sve honde prijaju u voznji jer cim sednes na nju osecas se kao da je posedujes vec mesecima, ali su uglavnom promasaji sto se tice performansi
zato vise volim yamahe koje su u istoj klasi generalno i lepse osim sto su jace
cb je jedan od retkih izuzetaka za koji oba pravila ne vaze

a kavasaki jednostavno ne volim i kraj price, ne kazem da su svi losi sli mi se ne svidjaju, vozio bih samo z1000 i to je to, od suzukia samo RR valja dok kod yamahe imas stvarno da biras sta ti se sve svidja  (pricam o street a ne motocross motorima-mada je i tu situacija slicna tj samo honda i yamaha sto se mene tice :) )

Slaninar

Honda je Mercedes, vrhunski kvalitet meðu japancima, ali penzionerska. Kao ¹to Uff reèe. Jedino ¹to u poslednje vreme sumnjam i u kvalitet. Posle euro 3 standarda, 2003-4, motori su postali govna. Dok god budem mogao, voziæu makine iz zlatnog perioda: od 1995 do 2003.


Kavasaki je nekad bio ispred barem Suzukija po kvalitetu, tako ka¾u stariji (ja ne bih znao). Ono ¹to ja pamtim i viðam - Kawa je poslednja, ali i dalje pet u glavu za sve ostale ne-japanske motore: kako po pitanju dostupnosti delova, kvalitet/cena, performanse i sl. Tako da - koji god japanac, ne bih se bunio. Sve je to u su¹tini vi¹e dobro, nego ¹to je lo¹e. Mada je kLAMPAsaki.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bishke

to se izdesavalo  ;D

Nije uopste pitanje sta ko vozi trenutno,ovde pricamo samo iz iskustva :)

Da ne bude : e znas onaj Dukati je do jaja a nikad nisam seo na njega.

Cb je generealno sve zasenio i perfomansama i izgledom.

kantasaki,klampasaki,kvarisaki...ima jos :D
You should do one thing every day that scares you

stilgar

#8133
Citat
@ stilgar
nije me drkao ali mi se nije ni svidjao
evo vozio sam pre neki dan Z750 do avale i ugasio mi se dva puta u toku voznje a vlasniku jos 5 puta u povratku i to u krivini
kvarisaki pa i ktm je izdrzljiviji od njega :D zato ti tvoj ne mozes ni da prodas koliko ga ljudi vole i zele
ja sam moj lepo sredio pokupovo dodatnu opremu i necu da ga poklanjam. ako budem jos i auspuh zamenio (zbog zvuka stari je ceo dobar nije truo) onda cu ove zime malo da farbam felne gril na hladnjak sm volan i 99% ce mi ostati. Ne kukam ja da ga prodam, ako ode ode ako ne ode opet dobro. Meni je samo zasmetalo sto kad te bocnuse da si pokvario hondu odma za primer kvarise si uzo kawasaki. sto ne rece nije to kinez pa da se kvari nego kantasaki :) tuzicu te kod Sajksa :)
p.s. a Darko malo da poseti revoluciju pa nek preceslja struju, kontakte, bravu, bobine, dotok goriva...

UFF

e pa bas mi je zao sto sam mozda nekog razocarao ali nije mi se pokvarila honda :)

u stvari kad malo bolje razmislim nikad mi se ni jedan motor pokvario nije do sad... sto znaci da su svi kvalitetni :D

mada ih i nisam zadrzao dovoljno dugo da stignu da se pokvare i izgleda da sam pametno kupovao tj dobre primerke

stilgar

Citat: Bishke poslato 19 Septembar, 2013, 18:26
to se izdesavalo  ;D

Nije uopste pitanje sta ko vozi trenutno,ovde pricamo samo iz iskustva :)

Da ne bude : e znas onaj Dukati je do jaja a nikad nisam seo na njega.

Cb je generealno sve zasenio i perfomansama i izgledom.

kantasaki,klampasaki,kvarisaki...ima jos :D
od tih drugih naziva karamswaku je najbolji i jedinstven :) sta bi mi bez revolucije :)

Hohštapler

Sad æe Havarisani da vam ka¾e da nemate pojma...  ;D

ps.
Ni ja ne volim Zelene, nije da sam imao ikad ijednog, al kad god èujem da neko kuburi sa karburatorima, slavinicama, paljenjem, prelivanjem, obrn'o le¾aj, raspao se magnet, truo rezervoar uvek se reèenica zavr¹ava sa kawasaki...
A svi vozimo matore drtine....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

Citat: UFF poslato 19 Septembar, 2013, 13:20
darko ce da ti objasni zasto
i sta se vidi iz svemira :D

sta bre darko ?!?!?

moja makina ide ko nezdrava, do sada nikakve zajebancije nisam imao , kvarove , stucanja , gasenja ...apsolutno nista ... pali na "pola kljuca" , ne trosi gram ulja ...

@stiglar - verovatno misli na to sto mi zapekao osigurac na zadnjim kljestima , pa nismo mogli da ga izvadimo , malo smo probali da razbusimo , i na kraju sam popizdeo jer nisam hteo da teram razbusena klesta , pa sam lepo otisao do havarisanog i uzeo klesta po vrlo ok ceni...ali , ja to ne vidim kao kvar,problem ili bilo sta , nego nemarnost bivseg vlasnika koji da je menjao zadnja plocice na vreme , ne bi imao taj problem... star motor jbg , zapeklo i sta sad...  drugo nikad nista , ide ko zvrk bre....

cuj , kawasaki se kvari ... jeste ludi ?

zablude...

ne mozes da uzmes jedan primer i da na osnovu njega sve strpas u isti kos...

UFF

ma sta se bre vidi iz svemira :)
pisao si na forumu vise puta

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.