Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

dimitrijedika

#7540
Citat: mi¹ko_kolo poslato 07 Avgust, 2013, 23:26
Èekaj, vojska ili policija?! ©ta si? Medicinu ne raèunam jer tamo naèelnici odeljenja najmanje borave u ustanovi, mahom su na privatnim klinikama. ;D

Uniformisano lice- jok  [stop]
People only treat you one way...the way you allow them.

mi¹ko_kolo


Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

brm-brm

Petak veèe. Sednem ne¹to da uradim na kompu i oko 1:30 ujutru èujem kako neko trese vrata na zgradi. Uto mi zalaje i ker na terasi na drugom kraju stana. Odem do terase, bacim pogled na dole - kad dva kretena do pojasa goli stoje kraj mog motora i ne¹to ¹apuæi i èaèkaju!!! Dreknem na njih: ©ta radite to?! A oni u fazonu: ¹taaa je, ¹taa ooooæe¹? Ka¾em im da ostave, a oni opet mumlaju ne¹to, i pukne mi film. Uzmem prvo ¹to mi je palo pod ruku, metalnu su¹ilicu za ve¹, i rknem na njih, ali proma¹im. Puèe ona, iako nisam visoko. Narkomanèine neæe da se sklone opet. Reko sad æe da mi ga urni¹u. Krenem da izaðem iz stana, da uzmem cevku - nije kod mene, jo¹ mi nisu vratili oduzetu dozvolu za oru¾je. Bem ti sranje! Uzmem kratku paliju i trk napolje. Kad sam iza¹ao oni jo¹ tu al uzmièu... i odo¹e. Posle se mislim da je dobro ¹to mi cevka nije kod mene. Okrenem policiju, objasnim da su nepoznata lica poku¹ala nasilno da uðu u zgradu i da su mi petljali oko motora. Pita de¾urna dal sam ih oterao?! Pa jesam sestro slatka, ali ne bih da razmi¹ljam ¹ta æu da radim ako se vrate, mo¹ malo neku patrolu da po¹aljete, èisto da se provoza ovuda? U redu, u redu ka¾e ona. 1:45, evo ih opet ona dvojica, dernjaju se, kidaju vrata da uðu, skontam da je pitanje i dal znaju onako uraðeni gde su (prilaze zgradi i jedan ka¾e ''vidi ovaj motor, al se seæa¹, to je ona zgrada'', drugi ka¾e ''jebe¹ motor, oæu moj telefon''). Opet poziv policiji, opet joj sve referi¹i, i pitam je oæel neko od njihovih da doðe il da sami ovo re¹avamo. Evo sad ¹aljemo patrolu, ka¾e. A ¹ta vam je bilo sa onom od maloèas? Eeee... i prekide vezu (posle od kom¹ija saznam da je u stvari njih 5-6 zvalo policiju, i svaki put su poslali patrolu...). Sti¾e patrola u 2:00, legitimi¹u momke, malo ih upozore na pristojno pona¹anje i odu. Pitam se jel to patrola policije ili èitaèa liènih karata (ispostavilo se da eletronski èitaè nemaju pa sam saznao imena i adrese momaka). Potom od 2:05 do 2:10 njih dvojica tumaraju po gornjim spratovima zgrade, zvone i lupaju ljudima na vrata, tra¾eæi nekog lika (ispostaviæe se iz potpuno drugog dela naselja) kod kojih im je ostao telefon. U 2:10 odlaze. U 2:15 me budi zvuk automobila, pogledam - vratila se patrola èitaèa, ali nije imala ¹ta da proèita. Bravoooo majstoriii. U subotu ujutru, oko 8.30 ista ona dvojica u ekipici sa jo¹ njih 4-5 cepaju pivd¾ana na klupici prekoputa zgrade. Po¹to mi je cevka, elem, u rasejanju, ubacim ladno oru¾je za svaki sluèaj za pojas, ako me se sete. Ne znam dal me nisu primetili, nisam ba¹ prilazio da se dru¾imo, al ne odreagova¹e, mada su pretili da æe me naæi naknadno. Mo¾da nisu hteli ba¹ odma. Motoru to veèe ni¹ta nije bilo, al sam ga za svaki sluèaj sklonio ovih veèeri. I eto, to me sve maksimalno ispizdelo.
A onda ne¹to razmi¹ljam. Veæ sam èovek u nekim godinama preko polovine oèekivanog ¾ivotnog veka, i stvari inaèe shvatam veoma ozbiljno. Ako sutra saèekaju mene, ili moju ¾enu, nedaj Bo¾e decu, i ako nekome od njih dlaka s glave zafali, ja u ovoj ¾ivotnoj dobi vi¹e ne znam za privremena re¹enja. Jedino ¹to mi se ne robija za kretene, pa se iskreno nadam da se neæemo dalje æerati.

Uncle Bob

Neznam u kom si delu pre 10 dana su èoveku maznuli skuter na Stoènjaku povezi raèuna a ti nema¹ pravo (jebem ti pravo)da ih bije¹ mo¹ da najebe¹ zbog toga.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gvozden

2 dana ne mogu da radim , zakucava racunar..Pokusavam da sredim sokocalo..... bem ti framenet i protexis i pmatere i ....
Zreo za odmor....

brm-brm

Citat: UNCLEBOB poslato 12 Avgust, 2013, 01:31
Neznam u kom si delu pre 10 dana su èoveku maznuli skuter na Stoènjaku povezi raèuna a ti nema¹ pravo (jebem ti pravo)da ih bije¹ mo¹ da najebe¹ zbog toga.
Ma znam, jo¹ su se ¾alili policiji da ovde ''¾ive neki manijaci i ludaci''.

Kanarinac

Pre nekih mesec dana namontiram nove gume na motor. Zamolim decka da obrati paznju kada bude montirao da ne ogrebe felne, posto se desavalo vec. Nista namontirao on, vratio ja sve. I sad primetim ja da mi malo malo pa cimne ili krene da bezi zadnji kraj na pesackim, reko ajde glupa masna boja. Kad malo malo krene i po asfaltu. I pricam ja danas drugaru kako mi se lose ponasa ova bridgestone on pogleda u gumu i kaze matori pa naopako ti je guma. Ja pogledam, kad ono stvarno. BAtica je uspeo zadnju da mi montirau kontra smer. Idem sutra da mi ispravi to, i bas da vidim da li je moguce da toliko utice na ponasanje motora

Lazic

Crni papagaju, mesec dana ti je trebalo da primeti¹...:o [facepalm]

TEEfqd

ova moja bt16 fabricka je ozbiljno djubre od gume. ko da je od bukve

UFF

ja vozio bt016 i sad bt023
prezadovoljan

dimitrijedika

People only treat you one way...the way you allow them.

Joker

Ne znam sta se desava sa gumama ali ja imam Dulop GP Racer Medium pozadi, i zadnje vreme mi baca na sve strane a dosao sam do pola... Nikada mi se nije ponasalo tako...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

mareskin

Citat: Joker poslato 12 Avgust, 2013, 11:14
Ne znam sta se desava sa gumama ali ja imam Dulop GP Racer Medium pozadi, i zadnje vreme mi baca na sve strane a dosao sam do pola... Nikada mi se nije ponasalo tako...

Balansiraj. Meni je bacalo kao ludo i ispostavilo se da mi je udarena prednja felna. Kad je izbalansirana ide pravo kao pod konac.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Joker

Bas cu da probam, imam neki problem sa prednjom felnom ali sam ga imao i ranije, pre ovoga...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Kanarinac

@Lazis
Sto je najgore nisam ja ni primetio :D

Prednja mi je balansirana sa nesto malo tegica, a zadnja je u nuli bez tegova. Ili je ovo neki novi asfalt i farba za belu liniju ili je ensto drugo u pitanju. Imao sam michelin 2ct na r6 i mnogo se bolje ponasala guma

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Kanarinac

Da ga jebem, ali mnogo mi je mirniji zadnji kraj bio

Joker

I to okretanje smera gume, nema veze sa tim da ti se toliko promeni ponasanje motora...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Kanarinac

Pa i ja kapiram da ne bi trebalo da utice toliko