Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


goranvojska

#4721
Citat: Laziæ poslato 22 Decembar, 2012, 18:27
Citat: goranvojska poslato 22 Decembar, 2012, 11:34
bonus penis bonus domus.pa stari latini to napisase a mi pokusavamo da otkrijemo toplu vodu.sve dok se kiselo ne okusi nezna se koliko je slatko slatko.

Bonus penis, pax en domus...:P



Citat: goranvojska poslato 22 Decembar, 2012, 12:30
maja2013 deda i baba u najavi pa vidite.bice jezero malo za slavlje koje se priprema.

Pa ja æu morati da uzmem odmor...[yahoo] [hello]

ima da izginemo ko vlasi na ringispil .................nece 1 nego vise dana nadam se.

goranvojska

nego sta ces.nece to 1 dan,i ne samo ti.............cekam.

Lazic


Slaninar

Citat: April poslato 22 Decembar, 2012, 16:53
Na ovu temu procitala sam odlicnu knjigu, "Psihologija romantiène ljubavi", Autor: Robert A. D¾onson, Prevodilac: Marijana Popoviæ

"Razotkrivanje psiholo¹ke osnove ovog mita poma¾e nam da uvidimo su¹tinsku razliku izmeðu romantiène ljubavi (zaljubljenosti u idealizovanu sliku ¾ene) i oèoveèujuæe ljubavi (istinske ljubavi prema pravoj, zamaljskoj ¾eni)."
(Iz predgovora Marijane Popoviæ)

Mene je prosvijetlila sto se tice nekih stvari iz musko-zenskih odnosa.

Nisam proèitao tu knjigu, ali koliko ja kapiram koren svih sukoba, kako u vezi, tako i u prijateljstvu, je u tome kad se ljuti¹ i nervira¹ kad neko ne radi ono, ili onako kako ti misli¹ da treba, ili radi ne¹to ¹to ti misli¹ da ne treba. Najbolje je kad èoveka (i ¾ene su ljudi) prihvati¹ onakvog kakav je i to po¹tuje¹ i voli¹.

Ljudi se vremenom menjaju. Nekad se odalje, posle desetak godina. Onda je normalno da se raziðu kao ljudi. Nekad se menjaju zajedno i srastu. Seæam se pre par godina na Durmitoru sam sedeo u busu pored starijeg para, ©vajcarci neki. Baba i deda nekih 60 i kusur godina. Vidi se taèno po tome kako sede, prièaju, kreæu se, da su stvoreni jedno za drugo i kad jedno umre, ono drugo æe brzo da uvene. To je ne¹to ¹to je vi¹e izuzetak, nego pravilo.

Jo¹ kontam da su i svaðe ipak normalne, ali kad nestane po¹tovanja, makar jo¹ bilo ljubavi, e onda je gotovo.


Na kraju krajeva, va¾no je da je tuèe¹ dvaput svaki dan i da te gleda kao boga! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

April

Citat: Slaninar poslato 24 Decembar, 2012, 16:12
Nisam proèitao tu knjigu, ali koliko ja kapiram koren svih sukoba, kako u vezi, tako i u prijateljstvu, je u tome kad se ljuti¹ i nervira¹ kad neko ne radi ono, ili onako kako ti misli¹ da treba, ili radi ne¹to ¹to ti misli¹ da ne treba. Najbolje je kad èoveka (i ¾ene su ljudi) prihvati¹ onakvog kakav je i to po¹tuje¹ i voli¹.

Ljudi se vremenom menjaju. Nekad se odalje, posle desetak godina. Onda je normalno da se raziðu kao ljudi. Nekad se menjaju zajedno i srastu. Seæam se pre par godina na Durmitoru sam sedeo u busu pored starijeg para, ©vajcarci neki. Baba i deda nekih 60 i kusur godina. Vidi se taèno po tome kako sede, prièaju, kreæu se, da su stvoreni jedno za drugo i kad jedno umre, ono drugo æe brzo da uvene. To je ne¹to ¹to je vi¹e izuzetak, nego pravilo.

Jo¹ kontam da su i svaðe ipak normalne, ali kad nestane po¹tovanja, makar jo¹ bilo ljubavi, e onda je gotovo.


Na kraju krajeva, va¾no je da je tuèe¹ dvaput svaki dan i da te gleda kao boga! :)

(Tebi kao muskarcu toplo preporucujem da procitas ovu knjigu.)
Slazem se sa svime sto si rekao i dodala bih samo jos nedostatak komunikacije i neulaganje u vezu/brak.
I da, projektovanje svojih idela/zelja na partnera i onda partnera krivimo za sve svoje pizdarije...


Mada, najvise se slazem sa posljednjim, zato ja tucem svoje muskarce, rjesenje svih problema zagarantovano :P.
Do you want to be right or do you want to be free?

goranvojska

Citat: April poslato 24 Decembar, 2012, 16:34
Citat: Slaninar poslato 24 Decembar, 2012, 16:12
Nisam proèitao tu knjigu, ali koliko ja kapiram koren svih sukoba, kako u vezi, tako i u prijateljstvu, je u tome kad se ljuti¹ i nervira¹ kad neko ne radi ono, ili onako kako ti misli¹ da treba, ili radi ne¹to ¹to ti misli¹ da ne treba. Najbolje je kad èoveka (i ¾ene su ljudi) prihvati¹ onakvog kakav je i to po¹tuje¹ i voli¹.

Ljudi se vremenom menjaju. Nekad se odalje, posle desetak godina. Onda je normalno da se raziðu kao ljudi. Nekad se menjaju zajedno i srastu. Seæam se pre par godina na Durmitoru sam sedeo u busu pored starijeg para, ©vajcarci neki. Baba i deda nekih 60 i kusur godina. Vidi se taèno po tome kako sede, prièaju, kreæu se, da su stvoreni jedno za drugo i kad jedno umre, ono drugo æe brzo da uvene. To je ne¹to ¹to je vi¹e izuzetak, nego pravilo.

Jo¹ kontam da su i svaðe ipak normalne, ali kad nestane po¹tovanja, makar jo¹ bilo ljubavi, e onda je gotovo.


Na kraju krajeva, va¾no je da je tuèe¹ dvaput svaki dan i da te gleda kao boga! :)

(Tebi kao muskarcu toplo preporucujem da procitas ovu knjigu.)
Slazem se sa svime sto si rekao i dodala bih samo jos nedostatak komunikacije i neulaganje u vezu/brak.
I da, projektovanje svojih idela/zelja na partnera i onda partnera krivimo za sve svoje pizdarije...


Mada, najvise se slazem sa posljednjim, zato ja tucem svoje muskarce, rjesenje svih problema zagarantovano :P.

...........pa dobro kad bijes a dali mozes da trpis posle.mene bi udarila jednom a posle sta bi bilo sam bog zna.moju suprugu nikad nisam udario i nadam sa necu.ali ona da me udari..........neznam .ipak sam starijih shvatanja tako da............

The One

¾ivot je èudo ali postoje uvra¾ena pravila i neminovnosti...
@April

1. Nedostatak ljubavi
U bajci se retko koja princeza udaje zbog novca, u stvarnosti se to dogaða mnogo èe¹æe nego ¹to ¾elimo da priznamo. Brak iz interesa ili iz potrebe da imamo prsten na ruci jer svi na¹i prijatelji imaju, retko kada zavr¹i zajednièkim starenjem.

2. Nedostatak identiteta
Parovi koji sve rade zajedno brzo postaju jako nezadovoljni: Ako izgubite vlastite interese, hobije i ne mo¾ete da zamislite da bilo ¹ta radite bez partnera, znaèi da ste previ¹e zavisni jedno od drugog ¹to ba¹ i nije zdravo.

3. Nove uloge
Mnogi parovi zaboravljaju na svoje prijatelje i prepu¹taju se iskljuèivo braènom ¾ivotu. Ubacite li u ovu kombinaciju decu, vrlo brzo æete se naæi u situaciji u kojoj ne znate da funkcioni¹ete kao individualac, veæ sve gledate kroz sferu braka, dece, porodiènog ¾ivota. Na taj naèin gubite deo sebe.

4. Drugaèiji pogled na stvari
Brak menja sve, a ako se ne sla¾ete oko glavnih stvari u ¾ivotu, imaæete probleme. Mnogi æe se zapitati kako sve ovo nisu primetili pre braka i zbog èega se mu¹karac promenio. Nije se on promenio, promenila su se na¹a oèekivanja, ¹to je prvi korak prema velikoj svaði.

5. Seks
Ljudi koji imaju odlièan seksualni ¾ivot u braku ili imaju sreæe, ili svoje potrebe namiruju sa nekim drugim. Istra¾ivanja pokazuju da ¾enama i mu¹karcima opada potreba za seksom, a ako to nije sluèaj, onda se dogaða da ga ¾ele u razlièita vremena. Lo¹ seksualni ¾ivot mo¾e jako poremetiti braènu idilu, pa je jedan od najèe¹æih razloga za razvod.


@topick glavu æu jedan dan zaboraviti  [facepalm]
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

April

Citat: goranvojska poslato 24 Decembar, 2012, 16:48
Citat: April poslato 24 Decembar, 2012, 16:34
Citat: Slaninar poslato 24 Decembar, 2012, 16:12
Nisam proèitao tu knjigu, ali koliko ja kapiram koren svih sukoba, kako u vezi, tako i u prijateljstvu, je u tome kad se ljuti¹ i nervira¹ kad neko ne radi ono, ili onako kako ti misli¹ da treba, ili radi ne¹to ¹to ti misli¹ da ne treba. Najbolje je kad èoveka (i ¾ene su ljudi) prihvati¹ onakvog kakav je i to po¹tuje¹ i voli¹.

Ljudi se vremenom menjaju. Nekad se odalje, posle desetak godina. Onda je normalno da se raziðu kao ljudi. Nekad se menjaju zajedno i srastu. Seæam se pre par godina na Durmitoru sam sedeo u busu pored starijeg para, ©vajcarci neki. Baba i deda nekih 60 i kusur godina. Vidi se taèno po tome kako sede, prièaju, kreæu se, da su stvoreni jedno za drugo i kad jedno umre, ono drugo æe brzo da uvene. To je ne¹to ¹to je vi¹e izuzetak, nego pravilo.

Jo¹ kontam da su i svaðe ipak normalne, ali kad nestane po¹tovanja, makar jo¹ bilo ljubavi, e onda je gotovo.


Na kraju krajeva, va¾no je da je tuèe¹ dvaput svaki dan i da te gleda kao boga! :)

(Tebi kao muskarcu toplo preporucujem da procitas ovu knjigu.)
Slazem se sa svime sto si rekao i dodala bih samo jos nedostatak komunikacije i neulaganje u vezu/brak.
I da, projektovanje svojih idela/zelja na partnera i onda partnera krivimo za sve svoje pizdarije...


Mada, najvise se slazem sa posljednjim, zato ja tucem svoje muskarce, rjesenje svih problema zagarantovano :P.

...........pa dobro kad bijes a dali mozes da trpis posle.mene bi udarila jednom a posle sta bi bilo sam bog zna.moju suprugu nikad nisam udario i nadam sa necu.ali ona da me udari..........neznam .ipak sam starijih shvatanja tako da............

[kralj]©ala Ante, ¹ala, ¹ala  [kralj]

@Poison girl

Ne sla¾em se sa tobom da se iz knjiga ne mo¾e ni¹ta nauèiti.  :-*
Do you want to be right or do you want to be free?

Boban_m

Citat: April poslato 22 Decembar, 2012, 16:53
Na ovu temu procitala sam odlicnu knjigu, "Psihologija romantiène ljubavi", Autor: Robert A. D¾onson, Prevodilac: Marijana Popoviæ

"Razotkrivanje psiholo¹ke osnove ovog mita poma¾e nam da uvidimo su¹tinsku razliku izmeðu romantiène ljubavi (zaljubljenosti u idealizovanu sliku ¾ene) i oèoveèujuæe ljubavi (istinske ljubavi prema pravoj, zamaljskoj ¾eni)."
(Iz predgovora Marijane Popoviæ)

Mene je prosvijetlila sto se tice nekih stvari iz musko-zenskih odnosa.
Zainteresovala si me dovoljno ovom recenicom, tako da je moram procitati. Samo jos da nadjem tu knjigu...

Lazic

nas je danas izbacilo iz takta ¹to smo se probudili na Zvezdari umesto u Bratuncu... [facepalm] :-*

Dragana friz

Citat: Laziæ poslato 25 Decembar, 2012, 13:38
mene je danas izbacilo iz takta ¹to sam se probudio na Zvezdari umesto u Bratuncu... [facepalm] :-*

ti se èesto budi¹ tamo gde ne ¾eli¹ da bude¹    :*  :P

Lazic


Vlajko

Tako ti je to kad od svih solarnih sistema izabere ba¹ ovaj  [srednjiprst]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic


Uncle Bob

Odo ja u dobrovoljni Ban idem d,pijem rakiju i da seckam meso a vi duvajte koj,¹ta vole iè ne branim  ;D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Lazic


Boban_m

Citat: Laziæ poslato 25 Decembar, 2012, 13:38
nas je danas izbacilo iz takta ¹to smo se probudili na Zvezdari umesto u Bratuncu... [facepalm] :-*
Laki, i to je bolje nego da te izbaci iz takta sto si se uopste probudio [dunce]  ;D

WOLVERINE


mareskin


Sedeo sam danas na nekom sastanku u BG pored vrh MILFerice...
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu