Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Ripley

Covek je sigurno mislio u vezi trgovine.

Ja takodje sam vlasnik knjigovodstvene agencije, zavrsavam posao, ali se uopste ne nalazim u tome. Jedino mi je ok sto mogu sam da organizujem svoje vreme. Imam srecu sto keva zna podosta o svemu, tako da imam od kog da naucim, al bi ja radje prckao oko kola i motora nego se jebavao sa papirima i ovom nasom bolesnom birokratijom. Nis je manji grad, tako da mozes puno stvari zavrsiti lagano, uvek se nadje "neko ko zna nekog".

Onaj revizor iz Nisa, sto se stalno pojavljuje na TV, ne znam mu ime. Dok je radio po Nisu, ja sam jos uvek radio samo kalkulacije. Taj covek je stvarno extra strucnjak, poznaje svu materiju. Bio je jednom u kontroli kod keve i razumeli su se u dve reci -  bukvalno.

mareskin


A da i revizori su me izbacili iz takta.
Revizorski posao se zasniva na tome da im SVE podatke ti izvuèe¹. popuni¹ EXCEL tabele (to ako je malo kvalitetnija firma pa se koriste tehnikom :) ), onda oni uzmu te podatke poreðaju u ¹ablon dokumenat koji im je neko uradio, stave peèat i potpis i uzmu debele pare.
©ta je taèno njihov posao i koju to kontrolu i reviziju rade?
Opet ka¾em, mora da ima kvalitetnih ljudi u to ne sumnjam, samo se ne kreæu u istom svetu u kome i ja.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ranko

Citat: MILJAN poslato 21 Septembar, 2012, 00:10
Ranko...Nije KEPU zamenio TK..postojale su obe knjige evidencije i pre..Samo sto je nekada KEPU sluzila samo za komisionu robu...


Miljane, da nisam se dobro izrazio... naravno da su postojale obe knjige ... ali je TK ( kao naziv recimo ) ukinut... sada postoji samo KEPU koji vode svi... malo izmenili a u sustini napravili tesko sranje svima... mislim da i inspektorima pozli od njega... mada je uvek bila dobra osnova za pravljenje uzasno puno posla prilikom inspekcije...

ma nije ni bitno... mislim da su racunovodje ( a i privrednici ) teske placipicke jer niko ( a pogotovu racunovodje ) ne sme da digne glas... ne protiv poreza , nego protiv gluposti koje moramo da trpimo po svaki bogovetni dan...

Pa jbt racunovodja ima brat bratu da prodju cenzus ko iz picke... evo da predlozimo mareskina za sefa poslanickog kluba... moze da se bori za nasa prava a u slobodno vreme da mlati kitom poslanice koje ne volimo :)

mareskin


Problem je ¹to bi ja i digao glas, ali onda ide na ¹tetu mog klijenta. Tu je zajeb. A oni ljudi gledaju da proðu ¹to jeftinije, jer i dalje postoji mi¹ljenje da se dr¾avi mora dati para i kroz kazne (a i inspektorima), a ne samo kroz regularne da¾bine. Ne ka¾em da nema propusta i namernih provlaèenja, ali ako bi se samo malo uveo normalan sistem prilièno bi se re¹ila situacija.

Meni je uvek bilo neverovatno da se u vreme kada su maltene svi koristili raèunare za voðenje knjiga donose zakoni i obrasci koje je bilo te¹ko prilagoditi velièini standardnog A4 papira. Pa smo onda ¹tampali uskom ¹tampom na matriènom i to na dva lista koja onda pove¾e¹ selotejpom. Tako se lepo videlo da oni koji donose zakone nemaju veze sa strukom i realno¹æu kojoj te zakone nameæu.

Ali to je prièa bez kraja.

mareskin bi za to mlaæenje kitom morao da zaposli crnca ups. afro amerikanca sa odgovarajuæim alatom :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF


Major

Treba da podelim fajl od 25gb na male fajlice.. to traje satima, a pritom mi usporilo racunar AAAAA uzas!

Phoenix

Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

UFF


Phoenix

jbt gde pokaza ovo,
ahahaha nagradno pitanje,ko je ovo(chlan foruma) ??!!

Geek Traits:

    Someone with a specifc niche interest/lifestyle that they have become the expert on
    A fan of gadgets
    An early adopter
    A Mac
    Wears ironic t-shirts
    Can be pretentious and longwinded
    Knowledge can range from mundane to "living encyclopedia" status
    Interests might include gaming, film (both artsy and anything Will Ferrel stars in), collecting, gadgets/tech, computing, coding, hacking, techno music, screen printing, etc.

Likely geek jobs:

    Web design/development
    IT professional

    Marketer
    Graphic designer
    Game designer/developer
    Barista at an indie coffee shop
    Entrepreneur
    Record store
    Bartender

Geek Talk:

You know you're talking to a geek when they remind you of their "hip" lifestyle by discussing their "cool" habits or dropping pop culture references:

FUCK me I know who  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Gvozden

Debil sa Ebeja.... Lakse mu uterati nego objasniti... da da IBAn i swift od racuna...... [ludak]
Kako mi idu na qrc ljudi koji znaju 2 i vise jezika i govori samo svoj maternji kao fora pripadanja nacionalnosti .....Al ne da mi idu na qrc nego oooo bi ih zadavio seljacinu nekulturnu, kubikashku...
[ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko]

mkt

e bem ti  [veryangry]
otresoh pljugu u solju za kafu umesto u pikslu pored  [facepalm]

Lazic


UFF

meni se desilo da ga otresem o nesto drugo :)

mkt


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Phoenix poslato 21 Septembar, 2012, 13:55
jbt gde pokaza ovo,
ahahaha nagradno pitanje,ko je ovo(chlan foruma) ??!!

Geek Traits:

    Someone with a specifc niche interest/lifestyle that they have become the expert on
    A fan of gadgets
    An early adopter
    A Mac
    Wears ironic t-shirts
    Can be pretentious and longwinded
    Knowledge can range from mundane to "living encyclopedia" status
    Interests might include gaming, film (both artsy and anything Will Ferrel stars in), collecting, gadgets/tech, computing, coding, hacking, techno music, screen printing, etc.

Likely geek jobs:

    Web design/development
    IT professional

    Marketer
    Graphic designer
    Game designer/developer
    Barista at an indie coffee shop
    Entrepreneur
    Record store
    Bartender

Geek Talk:

You know you're talking to a geek when they remind you of their "hip" lifestyle by discussing their "cool" habits or dropping pop culture references:

FUCK me I know who  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Zasto smo preskocili ovo zanimljivo poredjenje sa "nekim" sa foruma............jel ga ja znam?????? Phoenix....jel ga ja znam???? :) :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

pa svki drugi clan foruma

za tebe se odnosi onaj deo living encyclopedia
na fenixa ironic t-shirts
na sszgo-a Web design/development
a ovo na sve forumase   A fan of gadgets

ne znam samo ko voli tehno muziku, ja ne

dzimika

jebeni priuceni pravnici iz drzavnih sluzbi koji misle da sve znaju i sve hvataju na viku i dreku, a to sto nemaju pojma to je nebitno
i uvek najebes jer postujes proceduru

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu