Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin


Ne, ne mo¾e¹ ti meni da obja¹njava¹ telefonom, nego mora¹ da doðe¹ ovde... Ti ka¾e¹ ne mogu sada da znam kad mogu da stignem jer mi to nije blizu i postoje druge obaveze, a onda dobije¹ odgovor da se javi¹ u roku od 5 minuta da potvrdi¹ da æe¹ sutra do 10 biti kod njega u kancelariji u Beogradu. To ti ka¾e inspektor.

Danas smo poku¹avali drugome da objasnimo da ukoliko je promet, u ovom sluèaju usluga vezana za izvoz robe, onda se PDV ne obraèunava.

Èlan 24 Poreska osloboðenja:

8) превозне и остале услуге које су у непосредној вези са извозом, транзитом или привременим увозом добара, осим услуга које су ослобођене од ПДВ без права на порески одбитак у складу са овим законом;
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Che

Na pocetku svake TK  postoji objasnjenje sta se pise i kako u kojij koloni. Samo treba procitiati :)

mareskin

Citat: Che poslato 20 Septembar, 2012, 14:12
Na pocetku svake TK  postoji objasnjenje sta se pise i kako u kojij koloni. Samo treba procitiati :)

Kolega ne treba previ¹e oèekivati od nekih ljudi. Èitanje? Mora se poèeti od lak¹ih stvari.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major

Prvo se gledaju slicice pa tek onda tekst dolazi, ipak je to advance nivo ;)

Uncle Bob

Auh ¹ta ste mu rekli a ja i dalje trezan jo¹ nisam na¹ao valjan razlog da se opijanim aj kad bude roðendan mom klincu tada æu da se opijanim.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Major

Citat: UNCLEBOB poslato 20 Septembar, 2012, 14:56
Auh ¹ta ste mu rekli a ja i dalje trezan jo¹ nisam na¹ao valjan razlog da se opijanim aj kad bude roðendan mom klincu tada æu da se opijanim.

Kome?

Uncle Bob

Citat: MajorSoul poslato 20 Septembar, 2012, 15:36
Citat: UNCLEBOB poslato 20 Septembar, 2012, 14:56
Auh ¹ta ste mu rekli a ja i dalje trezan jo¹ nisam na¹ao valjan razlog da se opijanim aj kad bude roðendan mom klincu tada æu da se opijanim.

Kome? Miljan me prozvo da sam pijan

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Hohštapler

@mareskin
Ti pod hitno negde na pivo... puæi æe¹ ako se bude¹ nervirao zbog srpskih birokrata...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 20 Septembar, 2012, 16:32
@mareskin
Ti pod hitno negde na pivo... puæi æe¹ ako se bude¹ nervirao zbog srpskih birokrata...

Ne pijem alkoholna piæa, ali zato jedem ro¹tilj. Taj lek povoljno utièe na moju nervozu :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

MILJAN

Citat: UFF poslato 20 Septembar, 2012, 13:40
ali miljane ja ne predpostavljam, samo pojasnjavam ono sto je vec napisano ;)

tvoje reci
A ko je napisao da ti pretpostavlja¹? Èitajte bre ljudi malo...Svi pijete danas? :D
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 13:47
Citat: MILJAN poslato 20 Septembar, 2012, 13:07
Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 12:39
Nesposobni poreski inspektori koji pi¹u re¹enja i prijave bez ikakvog osnova!!! Uop¹te nemaju pojma o odredbama zakona o PDV i o naèinu obraèuna. Nemaju pojma kakvi podaci treba da stoje u KEPU/TK knjizi... Ljudi ta knjiga postoji sto godina i onda mi èovek ka¾e da u njoj podaci treba da budu nabavna vrednost robe, a ne vrednost iz kalkulacije!!! To su ljudi koji nas treba da kontroli¹u. Naprave ti gomilu tro¹kova dok doka¾e¹ da nisu u pravu i onda nikom ni¹ta!!! Seronje nesposobne!!!

©to nisam bogat, pa samo da ih snimam i objavljujem ko nam sve radi u ovoj na¹oj dr¾avi
KEPU se zadu¾uje u koloni 4 za kalkulativnu vrednost robe tj. prodajnu vrednost.Poreski inspektor koji tvrdi drugaèije treba da ide na pregled glave.
u kolonu 4. knji¾i se zadu¾enje obveznika u tom objektu - prodajnom mestu i to:
  upisuje vrednost nabavljene (zaprimljene) robe i to za trgovinu na malo po maloprodajnim cenama, a za trgovinu na veliko, po veleprodajnim cenama, sve na osnovu kalkulacija, sa porezom na dodatu vrednost, ako je trgovac obveznik poreza na dodatu vrednost.Neka pogleda pravilnik iz ovog sl. glasnika krelac..
"Slu¾beni glasnik RS", br. 45/96, 48/96, 9/97, 6/99, 109/2009, 7/2010


Dru¾e, ja to sve znam, ali on nema pojma. On je zaposlen i odreðen od strane nekoga da vr¹i poresku kontrolu. Ako se ne varam oni bi trebalo da budu u stanju i da posavetuju ukoliko postoji neki propust da bi mogao da se otkloni... koga takvi ljudi mogu da posavetuju?

Èak smo morali da idemo u Beograd na noge inspektoru (kao da mi je to ¹etnja od par minuta) zato ¹to im iz svih papira nije bilo jasno kako je popunjena odreðena kolona u PDV prijavi, a lepo pi¹e da je to razlika koja ostaje od prethodna dva reda i sve se lepo mo¾e iz KPR i KIR izvuæi.

©ta reæi kada ti inspektor tra¾i ZAKLJUÈNI LIST za mesec jul... samo za mesec JUL ne do kraja JULA. Kako mo¾e da ima ispravne podatke ako nema poèetnih stanja i svih promena od poèetka godine?

Devedesetih smo ih zvali "ninða kornjaèe" jer su dolazili autobusima iz kojih poiskaèu i krenu da pi¹u kazne. Tada su nama dolazili inspektori sa juga, a na¹i i¹li dole. To je bilo stra¹no ¹ta su ti ljudi radili i neznanje koje je bilo bezgranièno.

Mareskin
To se zvala Kertezova grupa...On im je bio nalogodavac..Ako se seæa¹ tog vremena...
Cave ab homine unius libri

mareskin


Naravno da se seæam, radio sam naveliko kalkulacije u to vreme :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: MILJAN poslato 20 Septembar, 2012, 17:39
Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 13:47
Citat: MILJAN poslato 20 Septembar, 2012, 13:07
Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 12:39
Nesposobni poreski inspektori koji pi¹u re¹enja i prijave bez ikakvog osnova!!! Uop¹te nemaju pojma o odredbama zakona o PDV i o naèinu obraèuna. Nemaju pojma kakvi podaci treba da stoje u KEPU/TK knjizi... Ljudi ta knjiga postoji sto godina i onda mi èovek ka¾e da u njoj podaci treba da budu nabavna vrednost robe, a ne vrednost iz kalkulacije!!! To su ljudi koji nas treba da kontroli¹u. Naprave ti gomilu tro¹kova dok doka¾e¹ da nisu u pravu i onda nikom ni¹ta!!! Seronje nesposobne!!!

©to nisam bogat, pa samo da ih snimam i objavljujem ko nam sve radi u ovoj na¹oj dr¾avi
KEPU se zadu¾uje u koloni 4 za kalkulativnu vrednost robe tj. prodajnu vrednost.Poreski inspektor koji tvrdi drugaèije treba da ide na pregled glave.
u kolonu 4. knji¾i se zadu¾enje obveznika u tom objektu - prodajnom mestu i to:
  upisuje vrednost nabavljene (zaprimljene) robe i to za trgovinu na malo po maloprodajnim cenama, a za trgovinu na veliko, po veleprodajnim cenama, sve na osnovu kalkulacija, sa porezom na dodatu vrednost, ako je trgovac obveznik poreza na dodatu vrednost.Neka pogleda pravilnik iz ovog sl. glasnika krelac..
"Slu¾beni glasnik RS", br. 45/96, 48/96, 9/97, 6/99, 109/2009, 7/2010


Dru¾e, ja to sve znam, ali on nema pojma. On je zaposlen i odreðen od strane nekoga da vr¹i poresku kontrolu. Ako se ne varam oni bi trebalo da budu u stanju i da posavetuju ukoliko postoji neki propust da bi mogao da se otkloni... koga takvi ljudi mogu da posavetuju?

Èak smo morali da idemo u Beograd na noge inspektoru (kao da mi je to ¹etnja od par minuta) zato ¹to im iz svih papira nije bilo jasno kako je popunjena odreðena kolona u PDV prijavi, a lepo pi¹e da je to razlika koja ostaje od prethodna dva reda i sve se lepo mo¾e iz KPR i KIR izvuæi.

©ta reæi kada ti inspektor tra¾i ZAKLJUÈNI LIST za mesec jul... samo za mesec JUL ne do kraja JULA. Kako mo¾e da ima ispravne podatke ako nema poèetnih stanja i svih promena od poèetka godine?

Devedesetih smo ih zvali "ninða kornjaèe" jer su dolazili autobusima iz kojih poiskaèu i krenu da pi¹u kazne. Tada su nama dolazili inspektori sa juga, a na¹i i¹li dole. To je bilo stra¹no ¹ta su ti ljudi radili i neznanje koje je bilo bezgranièno.

Mareskin
To se zvala Kertezova grupa...On im je bio nalogodavac..Ako se seæa¹ tog vremena...
Nije kertez nego kertes braco manje piæa Miljane :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

zasto sam ja mislio da je KRETEN u pitanju...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

Citat: UNCLEBOB poslato 20 Septembar, 2012, 18:04
Citat: MILJAN poslato 20 Septembar, 2012, 17:39
Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 13:47
Citat: MILJAN poslato 20 Septembar, 2012, 13:07
Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 12:39
Nesposobni poreski inspektori koji pi¹u re¹enja i prijave bez ikakvog osnova!!! Uop¹te nemaju pojma o odredbama zakona o PDV i o naèinu obraèuna. Nemaju pojma kakvi podaci treba da stoje u KEPU/TK knjizi... Ljudi ta knjiga postoji sto godina i onda mi èovek ka¾e da u njoj podaci treba da budu nabavna vrednost robe, a ne vrednost iz kalkulacije!!! To su ljudi koji nas treba da kontroli¹u. Naprave ti gomilu tro¹kova dok doka¾e¹ da nisu u pravu i onda nikom ni¹ta!!! Seronje nesposobne!!!

©to nisam bogat, pa samo da ih snimam i objavljujem ko nam sve radi u ovoj na¹oj dr¾avi
KEPU se zadu¾uje u koloni 4 za kalkulativnu vrednost robe tj. prodajnu vrednost.Poreski inspektor koji tvrdi drugaèije treba da ide na pregled glave.
u kolonu 4. knji¾i se zadu¾enje obveznika u tom objektu - prodajnom mestu i to:
  upisuje vrednost nabavljene (zaprimljene) robe i to za trgovinu na malo po maloprodajnim cenama, a za trgovinu na veliko, po veleprodajnim cenama, sve na osnovu kalkulacija, sa porezom na dodatu vrednost, ako je trgovac obveznik poreza na dodatu vrednost.Neka pogleda pravilnik iz ovog sl. glasnika krelac..
"Slu¾beni glasnik RS", br. 45/96, 48/96, 9/97, 6/99, 109/2009, 7/2010


Dru¾e, ja to sve znam, ali on nema pojma. On je zaposlen i odreðen od strane nekoga da vr¹i poresku kontrolu. Ako se ne varam oni bi trebalo da budu u stanju i da posavetuju ukoliko postoji neki propust da bi mogao da se otkloni... koga takvi ljudi mogu da posavetuju?

Èak smo morali da idemo u Beograd na noge inspektoru (kao da mi je to ¹etnja od par minuta) zato ¹to im iz svih papira nije bilo jasno kako je popunjena odreðena kolona u PDV prijavi, a lepo pi¹e da je to razlika koja ostaje od prethodna dva reda i sve se lepo mo¾e iz KPR i KIR izvuæi.

©ta reæi kada ti inspektor tra¾i ZAKLJUÈNI LIST za mesec jul... samo za mesec JUL ne do kraja JULA. Kako mo¾e da ima ispravne podatke ako nema poèetnih stanja i svih promena od poèetka godine?

Devedesetih smo ih zvali "ninða kornjaèe" jer su dolazili autobusima iz kojih poiskaèu i krenu da pi¹u kazne. Tada su nama dolazili inspektori sa juga, a na¹i i¹li dole. To je bilo stra¹no ¹ta su ti ljudi radili i neznanje koje je bilo bezgranièno.

Mareskin
To se zvala Kertezova grupa...On im je bio nalogodavac..Ako se seæa¹ tog vremena...
Nije kertez nego kertes braco manje piæa Miljane :D
Taj krele je tra¾io broj kazni a zaostalo im je rekao da se sami snaðu tj. zarade..Bruka..
Cave ab homine unius libri

Uncle Bob

Pa morao je nekako da guliji da platu po¹to znamo kakva nam je bila privreda i ekonomija.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Citat: Laziæ poslato 20 Septembar, 2012, 13:35
"When you make assumption, you always make your self an ass and an umption"...:D Dugi poljubac za laku noæ...:D
To kuvari rade  :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ranko

Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 13:52

Ne, ne mo¾e¹ ti meni da obja¹njava¹ telefonom, nego mora¹ da doðe¹ ovde... Ti ka¾e¹ ne mogu sada da znam kad mogu da stignem jer mi to nije blizu i postoje druge obaveze, a onda dobije¹ odgovor da se javi¹ u roku od 5 minuta da potvrdi¹ da æe¹ sutra do 10 biti kod njega u kancelariji u Beogradu. To ti ka¾e inspektor.

Danas smo poku¹avali drugome da objasnimo da ukoliko je promet, u ovom sluèaju usluga vezana za izvoz robe, onda se PDV ne obraèunava.

Èlan 24 Poreska osloboðenja:

8) превозне и остале услуге које су у непосредној вези са извозом, транзитом или привременим увозом добара, осим услуга које су ослобођене од ПДВ без права на порески одбитак у складу са овим законом;

Apsolutno si u pravu... naravno osim u slucaju da ne postoji pecat carine da je roba napustila zemlju... kako god , PDV na izvoz robe se ne iskazuje na fakturi... opet to ne znaci da se ne obracunava u prijavi u zavisnosti od pecata...

Apsolutno si u pravu i za KEPU... ja sam programerima SAP-a pokusavao da objasnim TK ( dok je postojao sada vise ne postoji vec ga je zamenio KEPU ) i KEPU i ... nesto su napravili sto smo morali u excelu da peglamo dan i noc kad dodje inspekcija :)

ps. kako ti se zove program ako nije tajna ?

mareskin


Imamo sva dokumenta, samo nemamo pravog inspektora koji zna svoj posao.

Za¹to bi bila tajna: AOP
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

MILJAN

Ranko...Nije KEPU zamenio TK..postojale su obe knjige evidencije i pre..Samo sto je nekada KEPU sluzila samo za komisionu robu...
Mene je nesto drugo smaralo kod programera: kada god sam radio kontrolu stampanih listova knjiga evidencija, primetio sam da svi programi radjeni u portrait modu a retko u landscape...A to znaci da je kolona "opis knjizenja" premala i opis nepotpun a cesto i tako sabijen i nerazumljiv... Takodje nisu dobro odradili programski kod za printing  counter.Pa je svaki novoodstampani list bio opet od broja 1, umesto da nastavlja niz.... To naiygled nije strasno ali mi smeta ta povrsnost..

Cave ab homine unius libri