Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

jebala te vise hidrogenska bomba....kakve smo kurate srece ovi nasi koji su na vlasti ce da prezive i prosperiraju.....doduse na nekom drugom mestu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

Cave ab homine unius libri

easy


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bokilic

ja nemogu u tu pricu da poverujem...mora da smire strasti,,ma ja bi ta komunalna govna..cast izuzecima,,,raspustio...ionako je ta firma samo na teretu gradjana...a dzabalebare...
brmmmm


Milomir27

picke od komunalaca a sa njima i interventna
ali mogu i jedni i drugi da ga pofafaju!

MILJAN

Cave ab homine unius libri

UFF

to znaci da unclebob jos bolje cita izmedju redova :D

Major

Glupi nestanci struje na po par sekundi...

mareskin

Nesposobni poreski inspektori koji pi¹u re¹enja i prijave bez ikakvog osnova!!! Uop¹te nemaju pojma o odredbama zakona o PDV i o naèinu obraèuna. Nemaju pojma kakvi podaci treba da stoje u KEPU/TK knjizi... Ljudi ta knjiga postoji sto godina i onda mi èovek ka¾e da u njoj podaci treba da budu nabavna vrednost robe, a ne vrednost iz kalkulacije!!! To su ljudi koji nas treba da kontroli¹u. Naprave ti gomilu tro¹kova dok doka¾e¹ da nisu u pravu i onda nikom ni¹ta!!! Seronje nesposobne!!!

©to nisam bogat, pa samo da ih snimam i objavljujem ko nam sve radi u ovoj na¹oj dr¾avi
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ripley

Kolega Mareskin, pa i ti li si knjigovodja? Sazaljevam slucaj :)

MILJAN

Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 12:39
Nesposobni poreski inspektori koji pi¹u re¹enja i prijave bez ikakvog osnova!!! Uop¹te nemaju pojma o odredbama zakona o PDV i o naèinu obraèuna. Nemaju pojma kakvi podaci treba da stoje u KEPU/TK knjizi... Ljudi ta knjiga postoji sto godina i onda mi èovek ka¾e da u njoj podaci treba da budu nabavna vrednost robe, a ne vrednost iz kalkulacije!!! To su ljudi koji nas treba da kontroli¹u. Naprave ti gomilu tro¹kova dok doka¾e¹ da nisu u pravu i onda nikom ni¹ta!!! Seronje nesposobne!!!

©to nisam bogat, pa samo da ih snimam i objavljujem ko nam sve radi u ovoj na¹oj dr¾avi
KEPU se zadu¾uje u koloni 4 za kalkulativnu vrednost robe tj. prodajnu vrednost.Poreski inspektor koji tvrdi drugaèije treba da ide na pregled glave.
u kolonu 4. knji¾i se zadu¾enje obveznika u tom objektu - prodajnom mestu i to:
 upisuje vrednost nabavljene (zaprimljene) robe i to za trgovinu na malo po maloprodajnim cenama, a za trgovinu na veliko, po veleprodajnim cenama, sve na osnovu kalkulacija, sa porezom na dodatu vrednost, ako je trgovac obveznik poreza na dodatu vrednost.Neka pogleda pravilnik iz ovog sl. glasnika krelac..
"Slu¾beni glasnik RS", br. 45/96, 48/96, 9/97, 6/99, 109/2009, 7/2010
Cave ab homine unius libri

mareskin

Citat: Ripley poslato 20 Septembar, 2012, 12:42
Kolega Mareskin, pa i ti li si knjigovodja? Sazaljevam slucaj :)

Vlasnik sam agencije i autor knjigovodstvenog softvera.
Za decenije u kojima sam ukljuèen u ovu prièu, nisam video normalan zakon i inspektora koji zna svoj posao. Mo¾da takvih ima, ali ja NIKADA NI JEDNOG NISAM SREO. Kako da te kontroli¹e èovek koji uz pomoæ digitrona ne ume da obraèuna porez?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

MILJAN

Citat: UFF poslato 20 Septembar, 2012, 12:23
to znaci da unclebob jos bolje cita izmedju redova :D
pretpostavka je majka svih zajeba.
Assumption is the mother of all fuckups
Assumption is the mother of all fuckups
Cave ab homine unius libri

Lazic

"When you make assumption, you always make your self an ass and an umption"...:D Dugi poljubac za laku noæ...:D

UFF

ali miljane ja ne predpostavljam, samo pojasnjavam ono sto je vec napisano ;)

tvoje reci

CBRR1


mareskin

Citat: MILJAN poslato 20 Septembar, 2012, 13:07
Citat: mareskin poslato 20 Septembar, 2012, 12:39
Nesposobni poreski inspektori koji pi¹u re¹enja i prijave bez ikakvog osnova!!! Uop¹te nemaju pojma o odredbama zakona o PDV i o naèinu obraèuna. Nemaju pojma kakvi podaci treba da stoje u KEPU/TK knjizi... Ljudi ta knjiga postoji sto godina i onda mi èovek ka¾e da u njoj podaci treba da budu nabavna vrednost robe, a ne vrednost iz kalkulacije!!! To su ljudi koji nas treba da kontroli¹u. Naprave ti gomilu tro¹kova dok doka¾e¹ da nisu u pravu i onda nikom ni¹ta!!! Seronje nesposobne!!!

©to nisam bogat, pa samo da ih snimam i objavljujem ko nam sve radi u ovoj na¹oj dr¾avi
KEPU se zadu¾uje u koloni 4 za kalkulativnu vrednost robe tj. prodajnu vrednost.Poreski inspektor koji tvrdi drugaèije treba da ide na pregled glave.
u kolonu 4. knji¾i se zadu¾enje obveznika u tom objektu - prodajnom mestu i to:
 upisuje vrednost nabavljene (zaprimljene) robe i to za trgovinu na malo po maloprodajnim cenama, a za trgovinu na veliko, po veleprodajnim cenama, sve na osnovu kalkulacija, sa porezom na dodatu vrednost, ako je trgovac obveznik poreza na dodatu vrednost.Neka pogleda pravilnik iz ovog sl. glasnika krelac..
"Slu¾beni glasnik RS", br. 45/96, 48/96, 9/97, 6/99, 109/2009, 7/2010


Dru¾e, ja to sve znam, ali on nema pojma. On je zaposlen i odreðen od strane nekoga da vr¹i poresku kontrolu. Ako se ne varam oni bi trebalo da budu u stanju i da posavetuju ukoliko postoji neki propust da bi mogao da se otkloni... koga takvi ljudi mogu da posavetuju?

Èak smo morali da idemo u Beograd na noge inspektoru (kao da mi je to ¹etnja od par minuta) zato ¹to im iz svih papira nije bilo jasno kako je popunjena odreðena kolona u PDV prijavi, a lepo pi¹e da je to razlika koja ostaje od prethodna dva reda i sve se lepo mo¾e iz KPR i KIR izvuæi.

©ta reæi kada ti inspektor tra¾i ZAKLJUÈNI LIST za mesec jul... samo za mesec JUL ne do kraja JULA. Kako mo¾e da ima ispravne podatke ako nema poèetnih stanja i svih promena od poèetka godine?

Devedesetih smo ih zvali "ninða kornjaèe" jer su dolazili autobusima iz kojih poiskaèu i krenu da pi¹u kazne. Tada su nama dolazili inspektori sa juga, a na¹i i¹li dole. To je bilo stra¹no ¹ta su ti ljudi radili i neznanje koje je bilo bezgranièno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu