Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zmiya

Bitno ti je gde ti je posao,da ti kuæa bude u tom delu grada,ostalo sve ima¹ tu u naselju..Ne pamtim kad sam bio u starom delu grada,koji æu moj kad imam sve ovamo..

Milomir27

ma moz da mi lupis jos dva minusa UFF-e i dalje nemas pojma o cemu pricas

Slaninar

Citat: UFF poslato 24 Avgust, 2012, 15:03
dobro zmijo i andrey pametni aj nek se jave ovde oni koji duze vreme zive u kuci i nek kazu koje su sve troskove i ulaganja imali a onda nek kazu oni koji zive u stanu
ono sto je gaspar napisao je po meni najbolji izbor + male su sanse da ce od tih par komsija bas neki seronja da bude

Been there done that.

Stan ima prednosti ¹to ne tra¾i cimanje. Jednom nedeljno spremi¹, ako dr¾i¹ uredno, nema brige.

Kuæa ima dvori¹te. Tu uvek ima posla. U dvori¹tu æe¹ imati barem malo trave da ¹i¹a¹, ako ni¹ta drugo.
Druga stvar, stan sam puno opu¹tenije ostavljao prazan da otputujem na godi¹nji. Mo¾da je samo moj trip. Kuæa, prizemlje, izem ga. Nekako radije preskaèu cigusi preko ograde da "izvide" kad si u kuæi. Pa ako nema nikog, ili barem besna kera, onda bude oplevljeno...

Naravno, kuæa sa dvori¹tem i gara¾om su super jer mo¾e¹ polurasklopljen motor ostaviti kako jeste i nastaviti kad svane. Nema ludih kom¹ija (barem nisu toliko blizu). Tako da - sve ima svoje.


Za moj ukus idealan je stan sa gara¾om. Mada je kuæa isto super.


Tro¹kovi?
U kuæi si nezavistan. To je dobro jer ne zavisi¹ od kom¹ije (u zgradi smo se morali svi slo¾iti da se krpi krov, na primer, iako su posledice trpeli samo oni na poslednjem spratu - da su bili luði stanari, bilo bi problema). Lo¹e je po¹to sve tro¹kove sam snosi¹.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

ne mogu dva al evo ti jos jedan
ne radi se o tome sto TI MISLIS da ja nemam pojma o cemu pricam vec sto kazes kao da ti znas i jos da serem

zmiya

E ¹to se tièe posla,to je druga prièa,ima vi¹e u dvori¹tu..Svakodnevo zalivanje cveæa i ono malo trave,te èi¹æenje li¹æa i dvori¹ta..

Milomir27

ja i ZNAM jer imam i jedno i drugo
a ti i dalje seres

UFF


koliko ti para treba da ugrejes celu kucerinu zimi?
ili grejes samo jedan sprat?
ne pada mi na pamet da u danasnje vreme lozim jebena drva ili ugalj

Milomir27

Citat: UFF poslato 24 Avgust, 2012, 15:24

koliko ti para treba da ugrejes celu kucerinu zimi?
ili grejes samo jedan sprat?
ne pada mi na pamet da u danasnje vreme lozim jebena drva ili ugalj
koliko ti placas mesecno preko cele godine grejanje?
boli me kurac da leti placam grejanje
i da razmisljam jel je pola grada platilo grejanje da bi i ja imao

Slaninar

Citat: UFF poslato 24 Avgust, 2012, 15:24

koliko ti para treba da ugrejes celu kucerinu zimi?
ili grejes samo jedan sprat?
ne pada mi na pamet da u danasnje vreme lozim jebena drva ili ugalj

Brate, samo rakija s vi¹njama - ne mora¹ ni¹ta da greje¹!
Naravno, onda biciklom na posao.  :)

Grejanje na gas ko¹ta otprilike kao u stanu. Kad poredi¹ tro¹kove na godi¹njem nivou za istu kvadraturu grejanog prostora. Naravno, ako nije vila-promaja. Mora biti pristojna izolacija. Takva su barem moja iskustva prethodnih par godina.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zmiya

Isto koliko i stan..a verovatno manje ako ti kuæa ima izolaciju..A u kuæi ne mora¹ da greje¹ sve sobe ili spratove,a u stanu plaæa¹ i leti izimi,grejo ne grejo..

Phoenix

shto se tiche odrzavanja kuce ovako stoje stvari:

na svake tri godine chupam kablove iz zidova jer za te iste tri godine protekne mnooooogo struje kroz njih pa im se smanji protok!
crep redovno menjam jer kad se uhvati mahovina vishe kurcu ne vredi!
shto se tiche stolarije to je pricha za sebe!
Laminat posle dva hoblovanja vishe nije za upotrebu a koliko sam se sijalica namenjao to ne smem ni da kazem!


dobro dal ste bre normalni kreteni jedni  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Taraba

Citat: Slaninar poslato 24 Avgust, 2012, 15:20
Citat: UFF poslato 24 Avgust, 2012, 15:03
dobro zmijo i andrey pametni aj nek se jave ovde oni koji duze vreme zive u kuci i nek kazu koje su sve troskove i ulaganja imali a onda nek kazu oni koji zive u stanu
ono sto je gaspar napisao je po meni najbolji izbor + male su sanse da ce od tih par komsija bas neki seronja da bude

Been there done that.

Stan ima prednosti ¹to ne tra¾i cimanje. Jednom nedeljno spremi¹, ako dr¾i¹ uredno, nema brige.

Kuæa ima dvori¹te. Tu uvek ima posla. U dvori¹tu æe¹ imati barem malo trave da ¹i¹a¹, ako ni¹ta drugo.
Druga stvar, stan sam puno opu¹tenije ostavljao prazan da otputujem na godi¹nji. Mo¾da je samo moj trip. Kuæa, prizemlje, izem ga. Nekako radije preskaèu cigusi preko ograde da "izvide" kad si u kuæi. Pa ako nema nikog, ili barem besna kera, onda bude oplevljeno...

Naravno, kuæa sa dvori¹tem i gara¾om su super jer mo¾e¹ polurasklopljen motor ostaviti kako jeste i nastaviti kad svane. Nema ludih kom¹ija (barem nisu toliko blizu). Tako da - sve ima svoje.


Za moj ukus idealan je stan sa gara¾om. Mada je kuæa isto super.


Tro¹kovi?
U kuæi si nezavistan. To je dobro jer ne zavisi¹ od kom¹ije (u zgradi smo se morali svi slo¾iti da se krpi krov, na primer, iako su posledice trpeli samo oni na poslednjem spratu - da su bili luði stanari, bilo bi problema). Lo¹e je po¹to sve tro¹kove sam snosi¹.



Za travu nije problem... pusti¹ Laziæa jednom meseèno da [joint] i sve je uvek uredno i poko¹eno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar

Evo ovako, mi smo 1998 sazidali kuæu sa dvori¹tem, na materijalima se nije ¹tedelo. Stavljano je najbolje tada.
Prvo ozbiljnije ulaganje je bilo pre par godina, kada je na celoj kuæi morala da se odradi izolacija, jer cigla i po nije bila dovoljna.
Bilo je tu jo¹ ulaganja, a da momentalno ne mogu da se setim.

E sad, ono ¹to se meri trudom i utro¹kom slobodnog vremena, a ne materijalno.

Svako veèe zalivanje travnjaka i svog zelenila u dvori¹tu - sat vremena
Svakog ponedeljka ko¹enje trave - minimum pola sata
Od ove godine praktikujem i pranje celog dvori¹ta Kercherom jer se na kamen nahvata mulj, prljav¹tina, .. Celo dvori¹te sam radio 2 dana po 7-8 sati.
Isti taj kamen je ispucao zbog toga ¹to svaki dan uteram barem jedan auto. I to treba da se odradi.
U jesen, li¹æe neæe niko drugi da poèisti, mora¹ sam. Svaki dan, po par sati.
U zimu, sneg takoðe neæe niko drugi da poèisti, mora¹ sam.
Kada doðe proleæe, treba o¹i¹ati jelke, okopati ba¹ticu, posaditi novo cveæe, ...
Sve su to obaveze koje mora¹ da radi¹, ako ¾eli¹ da ti dvori¹te bude normalno. Ako te ne zanima u kakvom svinjcu ¾ivi¹, onda je to druga stvar.


Edit: Preduhitrio me je Slaninar. A i podsetio na jo¹ neke stvari, kao recimo lopovi, koji eto prekoèe ogradu, poku¹aju ne¹to da obiju, ... A i tro¹kovi. Grejanje cele izolovane kuæe od 100tinak kvadrata, jedan sprat, centralno grejanje na plin - 30ak hiljada dinara meseèno.

Milomir27

grejem 100 kvadrata i kosta me 4 meseca x20.000 na STRUJU a koliko ti potrosis

UFF

jebes troskove kad se drkas sa ugljem i izgledas ovako

plus treba da radis i u gradskom zelenilu ko fizikalac da naucis da odrzavas svoje dvoriste  [rofl]

eto gasa postao zemljoradnik da bi mu dvoriste bilo lepo

Milomir27

Citat: Ga¹par poslato 24 Avgust, 2012, 15:28
Evo ovako, mi smo 1998 sazidali kuæu sa dvori¹tem, na materijalima se nije ¹tedelo. Stavljano je najbolje tada.
Prvo ozbiljnije ulaganje je bilo pre par godina, kada je na celoj kuæi morala da se odradi izolacija, jer cigla i po nije bila dovoljna.
Bilo je tu jo¹ ulaganja, a da momentalno ne mogu da se setim.

E sad, ono ¹to se meri trudom i utro¹kom slobodnog vremena, a ne materijalno.

Svako veèe zalivanje travnjaka i svog zelenila u dvori¹tu - sat vremena
Svakog ponedeljka ko¹enje trave - minimum pola sata
Od ove godine praktikujem i pranje celog dvori¹ta Kercherom jer se na kamen nahvata mulj, prljav¹tina, .. Celo dvori¹te sam radio 2 dana po 7-8 sati.
Isti taj kamen je ispucao zbog toga ¹to svaki dan uteram barem jedan auto. I to treba da se odradi.
U jesen, li¹æe neæe niko drugi da poèisti, mora¹ sam. Svaki dan, po par sati.
U zimu, sneg takoðe neæe niko drugi da poèisti, mora¹ sam.
Kada doðe proleæe, treba o¹i¹ati jelke, okopati ba¹ticu, posaditi novo cveæe, ...
Sve su to obaveze koje mora¹ da radi¹, ako ¾eli¹ da ti dvori¹te bude normalno. Ako te ne zanima u kakvom svinjcu ¾ivi¹, onda je to druga stvar.



ti zaposli bastovana i fizikalca i boli te tuki kada imas dvoriste od 50 ari
a za zalivanje trave postoje prskalice i za kosenje postoje ovce

Gašpar

Nisi ni svestan koliko je dvori¹te malo, ali jednostavno posla ima pa ima.
Ne ¾alim se, meni u kuæi lepo i ubijem vreme s tim posliæima, ali samo ukazujem na mane.

Milomir27

Citat: Ga¹par poslato 24 Avgust, 2012, 15:32
Nisi ni svestan koliko je dvori¹te malo, ali jednostavno posla ima pa ima.
Ne ¾alim se, meni u kuæi lepo i ubijem vreme s tim posliæima, ali samo ukazujem na mane.
pa sta se onda zalis.to ti je kao kada jebes a zalis se sto ne mesa

Phoenix

Citat: Ga¹par poslato 24 Avgust, 2012, 15:32
Nisi ni svestan koliko je dvori¹te malo, ali jednostavno posla ima pa ima.
Ne ¾alim se, meni u kuæi lepo i ubijem vreme s tim posliæima, ali samo ukazujem na mane.

nisu to mane to je prednost!
U stanu imash jebenu terasicu sa kacom za kupus i dzakom krompira pored,da ne pominjem shto je kucica za mog kera vea od te iste terase!

Izadjesh u dvorishte,sednesh u letnjikovac ili terasu ispred kuce,trava,cvece,drvece i milina,odmorish posle jebenog dana.
Nema buke,nema kola,nema prashine!
A shta imash u stanu??!!?P parkic pun omota od sladoleda i ostalog djubra a dva bloka je od tebe!
Mislim da je sve jasno! ;)
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Gašpar

Citat: Milomir27 poslato 24 Avgust, 2012, 15:33
Citat: Ga¹par poslato 24 Avgust, 2012, 15:32
Nisi ni svestan koliko je dvori¹te malo, ali jednostavno posla ima pa ima.
Ne ¾alim se, meni u kuæi lepo i ubijem vreme s tim posliæima, ali samo ukazujem na mane.
pa sta se onda zalis.to ti je kao kada jebes a zalis se sto ne mesa

Ja lepo napisao da se ne ¾alim ;)